wypoczynek

Wczasy w Bangkoku - co musisz wiedzieć?

  • O Bangkoku
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły

Bangkok

Wczasy w Bangkoku i wakacje w największym mieście Tajlandii

Jeżeli marzysz o egzotycznych wakacjach, koniecznie udaj się do Bangkoku! Wczasy w Tajlandii to doskonałe rozwiązanie, jeżeli pragniesz poznać urok orientalnej kuchni oraz zapoznać się z zupełnie nieznaną kulturą. Architektura, jaką wyróżnia się to niesamowite miasto, zapiera dech w piersiach – koniecznie wybierz się w okolice Baiyoke Tower oraz State Tower, aby zrobić zdjęcia pod monumentalnymi wieżowcami. Oczywiście, warto będzie wybrać się również pod Wielki Pałac Królewski oraz Pomnik Demokracji. Udaj się również do pobliskiego ogrodu zoologicznego, gdzie zobaczysz wiele tysięcy gatunków zwierząt w… jednym miejscu.

Bangkok – wakacje wśród barwnej kultury Azji
Wybierz się koniecznie zobaczyć barwną rewię transseksualistów, jaka jest jedną z największych atrakcji w pobliskiej miejscowości Pattayia. Warto wybrać się również do Nong Nooch Village Tropical Garden, aby zobaczyć na własne oczy jedne z największych ogrodów tropikalnych na… całym świecie. Znajdują się tu m.in. orchidee, bromelie, kaktusy i przepiękne drzewka bonsai. Oczywiście, nie sposób nie zrobić tu sesji zdjęciowej między podniebnymi pomostami wśród… koron drzew. Będąc w tym miejscu pozostań, aby zobaczyć odbywający się tu półgodzinny pokaz tańców folklorystycznych, poznać sztukę tajskiego boksu oraz… walkę na słoniach! Bangkok na wczasy będzie naprawdę dobrą decyzją.

Wczasy w Bangkoku – co jeszcze warto zrobić?
Oczywiście, must see na Twojej liście będzie wizyta w Świątyni Leżącego Buddy – zdjęcie pod jego ogromnym posągiem będzie hitem w wakacyjnym albumie! Jeżeli wybierasz Bangkog na wakacje, po prostu musisz udać się tutaj na… tradycyjny masaż tajski. Wymyślony został on w buddyjskich świątyniach, jakie otaczają całą stolicę Tajlandii. Wybierz się również do Wioski Słoni, aby móc z bliska przyjrzeć się tym mądrym zwierzętom. Właśnie w tym miejscu będziesz mieć okazję nie tylko do nakarmienia słonia, ale też… przejażdżki na nim! Z Bangkoku blisko też do pobliskich wysepek, jak chociażby Paradise Island Koh Samet z nieziemskimi plażami! Tylko to sobie wyobraź – białe plaże, krystalicznie czysta woda i… błogi spokój. Może właśnie tak chcesz spędzić swoje wakacje w Tajlandii?

Opinie o Bangkoku

Bangkoku
6.0 /6

Tutaj trzeba być

Bangkok jest legendą pod każdym względem. Street food, niesamowita kuchnia, wiele możliwości spędzenia wolnego czasu. W tym mieście trzeba się znaleźć odwiedzając Tajlandię.
Dodał(a):
Przemek, 27.01.2021
5.0 /6

Pattaya warta odwiedzenia, chociaż głośna

Pattaya ciekawe miejsce , ale nie jest to oaza spokoju, chociaż hotel Bayview jest taką oazą na tle miasta. Bardzo polecam hotel, jest to luksusik z tylko 4 gwiazdkami, w centrum Pattaya, zadbany, spokojny z pięknymi zadbanymi patio.
Dodał(a):
Ireneusz, Szczecin, 26.02.2020
5.0 /6

Niesamowity

Pełne kolorów, gwarny oraz niesamowity! Pełen różnorodnych ludzi. Majacy swój klimat. Tuktuki pędzące po ulicach!
Dodał(a):
MATEUSZ, Poznań, 31.01.2020
5.5 /6

Piękne miejsce

Rewelacyjne miejsce na pierwszy wyjazd do Azji Południowo-wschodniej. Kraj bezpieczny, cywilizowany z rozwiniętą infrastrukturą.
Dodał(a):
Łukasz, Łomianki, 30.01.2020
6.0 /6

Wyspy Phi Phi

Wyspy Phi Phi są wg mnie najpiękniejszym miejscem w Tajlandii. Phi Phi Natural Resort to miejsce, w którym można się zakochać od pierwszej minuty pobytu.
Dodał(a):
Grażyna, Bielsko-Biała, 24.01.2020
5.5 /6

widoki

duże miasto ale dość przyjemne , fajne widoki z drapacza chmur , trochę męczoćy jak na pierwsz dni aklimatyzacji
Dodał(a):
PIOTR, Wrocław, 15.01.2020
6.0 /6

Miejski Świat

Tętniące życiem miasto w dzień jak i w nocy .Dużo jedzenia na ulicy można bez obaw jeść i pić bez obaw .Bezpiecznie spacerowaliśmy i nikt nie zaczepia i nie czuliśmy żadnego zagrożenia.
Dodał(a):
Wioletta, BRZEG, 08.01.2020
4.5 /6

Warte odwiedzenia miasto

Sporo ciekawych miejsc do odwiedzenia, olśniewający teren pałacu , posągi Buddy, ołtarzyki z kwiatami i darami.
Dodał(a):
Bożena Dorota , Wrocław, 02.01.2020
6.0 /6

Miasto tętniące życiem

Miasto tętniące życiem. Połączenie nowoczesnych wieżowców z rybackimi chatami. Warto zobaczyć zarówno w dzień jak i w nocy
Dodał(a):
Maciej Poznań, 30.12.2019
6.0 /6

kolorowy

Wiele zaskakujących przeciwieństw. Przepych Pałacu Królewskiego a obok bardzo biedny targ kwiatowy.
Dodał(a):
Wojciech, Świdnik, 19.12.2019
6.0 /6

Miasto

Miałam wrażenie że jestem w New York tak samo brudno ale ludzie mimo ,że biedniejsi bardziej uśmiechnięci i nie ma tego pędu za kasą
Dodał(a):
URSZULA BARBARA, GIŻYCKO, 04.12.2019
4.5 /6

warto odwiedzić

chcę wystawić opinię, głownie po to by przekazać zadowolenie z opieki Pani Aleksandry. Moja Żona także ją chwali.
Dodał(a):
Krzysztof, Józefosław, 28.11.2019
6.0 /6

żyjące miasto

Niesamowite różnorodne miasto : relaks - boskie masaże jedzenie - najlepsze na ulicy ludzie - uśmiechnięci i uprzejmi :)
Dodał(a):
Agnieszka, Kielce, 20.11.2019
6.0 /6

stolica

świetne miasto, z osobliwym folklorem, centrum - rewelacyjne, świetna chińska dzielnica, budynki z atrakcjami, Tuk - Tuki - fantazja z adrenaliną
Dodał(a):
Krzysztof, Piotrkow Trybunalski, 21.10.2019
6.0 /6

Bangkok

Miasto, które nie śpi, kolorowe, pełne kontrastów z pysznym ulicznym jedzeniem. Koniecznie trzeba przejechać się tuk-tukiem.
Dodał(a):
Sebastian , Olsztyn, 18.08.2019
5.0 /6

bardzo dobrze

miejsca zaproponowane do zwiedzania , trzeba zobaczyć . Samo miasto - dla mnie koszmar , ale tak poznajemy świat . Trzeba samemu zobaczyć . Dzielnica chińska - do odwiedzenia .
Dodał(a):
magda warszawa ., 22.07.2019
5.4/6 Ocena ogólna Bangkoku

Pogoda w Bangkoku

Kiedy pojechać na urlop do Tajlandii? Pogoda, klimat i temperatury

Masz ochotę na wczasy w Tajlandii? Sprawdź pogodę, klimat i średnie temperatury panujące w tym kraju i dowiedz się, kiedy najlepiej wybrać się na urlop do Tajlandii