Kiedy pojechać na urlop do Tajlandii? Pogoda, klimat i temperatury
Masz ochotę na wczasy w Tajlandii? Sprawdź pogodę, klimat i średnie temperatury panujące w tym kraju i dowiedz się, kiedy najlepiej wybrać się na urlop do Tajlandii
Filtry
Popularne
Wyżywienie
Liczba dni
Typ wyjazdu
Cena
Standard hotelu
Ocena klientów
Udogodnienia w hotelu
Rodzaj hotelu
Odległość hotelu od lotniska
Tematyka
Sezon
Dokumenty
Oferty
Znaleziono 16 ofert
One night in Bangkok makes a hard man humble (Jedna noc w Bangkoku czyni z twardziela człowieka pokornego) – śpiewał w latach 80-tych Murray Head. Rzeczywiście, Bangkok oszałamia pełnymi przepychu świątyniami, lśniącym w słońcu Pałacem Królewskim, bogactwem aromatów tutejszej kuchni, barwnym folklorem pełnym duchów i bóstw oraz zgiełkiem miasta, które nigdy nie zasypia. Jeśli dodamy do tego interesującą kulturę, uśmiechniętych mieszkańców, słoneczną pogodę i niskie ceny, to otrzymujemy przepis na niezapomniane wakacje!
Bangkok leży w strefie klimatu zwrotnikowego monsunowego. Wysokie temperatury występują tu przez cały rok. Wyróżnić można trzy pory roku – deszczową, trwającą od czerwca do października, chłodną, przypadającą na miesiące od listopada do lutego oraz gorącą i suchą, występującą od marca do maja. Najbardziej deszczowymi miesiącami są wrzesień i październik (250-350 mm). Średnie temperatury w Bangkoku w dzień to 32°C od września do stycznia, 33°C w lipcu i sierpniu, 34°C w lutym i czerwcu, 35°C w marcu i w maju i 36°C w kwietniu. W nocy temperatura waha się od 28 do 33°C.
Najlepszym okresem na wizytę w Bangkoku jest pora chłodna, czyli okres od listopada do połowy lutego. Temperatury są wówczas najmniej uciążliwe i nie występuje monsun.
Port lotniczy Bangkoku – Suvarnabhumi Airport (BKK) jest położony 25 km na wschód od miasta. Obecnie żadne linie lotnicze nie oferują bezpośrednich lotów w te strony, jeśli więc wybieramy się do Bangkoku, warto skorzystać z samolotu czarterowanego przez biura podróży. W sezonie turystycznym z Rainbow do stolicy Tajlandii można dolecieć bez przesiadki z Warszawy. Lot trwa niecałe 11 godzin.
Pad thai – smażony makaron z pastą z tamaryndowca, sosem rybnym i różnymi dodatkami – orzeszkami ziemnymi, kiełkami fasoli mung, jajkiem, warzywami czy tofu.
Tom yum – ostra zupa na bazie bulionu z krewetkami lub kurczakiem, trawą cytrynową, liśćmi limonki i przyprawą galangal.
Som tam – sałatka z zielonej papai z czosnkiem, chilli, prażonymi orzeszkami ziemnymi, pomidorami, fasolą i cukrem palmowym.
Khao Pad – smażony ryż z mięsem (kurczakiem, krewetkami lub wołowiną) z dodatkiem jajek, czosnku i cebuli.
Guay Teow – zupa z makaronem, występująca w wielu wersjach smakowych.
Gaeng Keow Wan – zielone curry, najbardziej pikantne curry ze wszystkich, których można spróbować w Tajlandii z zielonymi papryczkami chilli, imbirem, bakłażanem i mleczkiem kokosowym.
Massaman curry – curry z kardamonem, anyżem i cynamonem.
Kao niew ma muang – tajski deser, kleisty ryż ze świeżym mango.
Produkty spożywcze – świeża pasta curry, baza do tajskich potraw (galangal, trawa cytrynowa, liście limonki) w pęczku, gotowe zestawy przypraw do pad thai lub tom yum, pasta z tamaryndowca, sos rybny, suszone owoce (ananas, melon, mango, durian).
Produkty użytkowe – maść Tiger Balm na rozmaite dolegliwości (ukąszenia owadów, podrażnienia skóry, bóle stawów), wyroby ze skóry (paski, portfele, buty), naturalne kosmetyki (np. olej kokosowy), wyroby z jedwabiu (np. chusty), mydełka w kształcie tropikalnych owoców.
Produkty dekoracyjne – wyroby z kokosa (miski, lampki, doniczki, talerzyki), biżuteria, kolorowe parasolki.