Blyde River Canyon

Bourke's Luck Pot Holes

Hipopotamy, Park Narodowy Chobe

Clifton Beach

Pingwiny przylądkowe, Przylądek Dobrej Nadziei

Kapsztad

Wodospady Wiktorii

Antylopy, Park Narodowy Krugera

Lampart, Park Narodowy Chobe

Przylądek Dobrej Nadziei

Słonie, Park Narodowy Krugera

Dzielnica Bo-Kaap, Kapsztad

Wodospady Wiktorii

Lwy, Lion Park

Rzeka Zambezi

Tam gdzie rzeka rządzi

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
5.2 /6 ( 25 opinii )
Wycieczka samolotem
Kapsztad i Góra Stołowa – jeden z 7 Nowych Cudów Natury • Przylądek Dobrej Nadziei i pingwiny afrykańskie • imponujące Wodospady Wiktorii • rejs po rzece Zambezi • Park Narodowy Krugera – safari w największym parku Afryki • przejazd malowniczą Panorama Route • Rezerwat Chobe – safari w Botswanie

Terminy i ceny wycieczki 7

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Kapsztadu liniami rejsowymi z przesiadką.

Dzień 2

Przylot do Kapsztadu, następnie zwiedzanie miasta – przejazd przez historyczną część Kapsztadu: Zamek Dobrej Nadziei, Ratusz Miejski, Plac Grande Parade, spacer w Ogrodach Kampanii Indyjskiej oraz dzielnicy malajskiej Bo-Kaap. Wjazd na Górę Stołową (1086 m n.p.m), zaliczaną do 7 Przyrodniczych Cudów Świata. Do jej podnóża prowadzi kręta droga, z której roztaczają się przepiękne widoki na miasto, zatokę Table Bay i Ocean Atlantycki. Na górę wjeżdżamy kolejką linową, której wagoniki obracają się wokół własnej osi. W przypadku złej pogody możliwa zmiana tego punktu programu na wjazd na Wzgórze Sygnału (Signal Hill). Na zakończenie dnia wypłyniemy w rejs katamaranem, aby z oceanu podziwiać słynny, kapsztadzki zachód słońca. Zakwaterowanie w hotelu w Kapsztadzie, obiadokolacja i nocleg.

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele/Logde o standardzie *** (10 rozpoczętych dób hotelowych) - położone na terenach lub w pobliżu parków narodowych (możliwe zakwaterowanie w lodgach namiotowych). Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.
Wizy
Wizy
Obywatele RP nie potrzebują wizy do realizacji programu. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem wycieczki, u którego zakładana była rezerwacja.
Paszport
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu oraz musi posiadać co najmniej 2 wolne strony. Od 24 listopada 2015 r. w RPA obowiązują nowe przepisy paszportowe, zgodnie z którymi przy wjeździe do tego kraju są akceptowane wyłącznie dokumenty podróży posiadające cechy umożliwiające ich odczytanie w skanerze paszportowym (paszporty biometryczne).
Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na 14 dni roboczych przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.
Podróże nieletnich! Osoby nieletnie podróżujące do Republiki Południowej Afryki zobowiązane są do posiadania poniższych dokumentów:
- w przypadku małoletniego dziecka podróżującego z/do RPA z obojgiem rodziców, konieczne będzie posiadanie aktu urodzenia dziecka wraz z jego tłumaczeniem na język angielski.
- w przypadku podróży małoletniego dziecka z jednym z rodziców koniecznie będzie, oprócz posiadania aktu urodzenia dziecka wraz z jego tłumaczeniem na język angielski,  okazanie pisemnej zgody drugiego rodzica na podróż dziecka z/do RPA przetłumaczonej na język angielski. Dokument musi być przetłumaczony na język angielski oraz mieć formę notarialną (w przypadku dokumentu wystawionego w Polsce). Wskazane jest zastosowanie treści i formy dokumentu, który udostępni Państwu opiekun rezerwacji. Zwolnienie z posiadania zgody drugiego rodzica na podróż z małoletnim dzieckiem będzie możliwe jedynie w przypadku posiadania wyłącznej władzy rodzicielskiej (do okazania konieczny będzie przetłumaczony na język angielski prawomocny wyrok Sądu Rodzinnego w tej sprawie) lub śmierci drugiego rodzica (do okazania akt zgonu przetłumaczony na język angielski). Strona południowoafrykańska zapowiedziała bezwzględne egzekwowanie posiadania w/w dokumentacji.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z przesiadką na trasie Warszawa-Kapsztad, Johannesburg-Warszawa, przelot wewnętrzny z Kapsztadu do Victoria Falls oraz z Victoria Falls do Johannesburga, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub przy mniejszych grupach minibusem, zakwaterowanie w hotelach lub lodgach o standardzie *** (możliwe zakwaterowanie w lodgach namiotowych) 10 rozpoczętych dób hotelowych (wyżywienie: śniadania i obiadokolacje), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów etc., opłaty za wizę do Zimbabwe oraz podatku turystycznego przy wjeździe do Botswany ok. 30 USD/os. (płatne na granicy). Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie (lokalne opłaty, w tym bilety wstępu i napiwki płatne pilotowi jako pakiet ok. 595 USD/os.), dodatkowych posiłków i napoi, wycieczek lokalnych.
Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 20.02.2019 r. i mogą ulec zmianie.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/tam-gdzie-rzeka-rzadzi/zakwaterowanie-rpg
Szczepienia: brak szczepień obowiązkowych na terenie RPA oraz Zimbabwe. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty.

Dodaj opinię

5.2

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Republice Południowej Afryki! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon