Plan wycieczki

Dzień 1

Wyloty z Polski. Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na poszczególnych lotniskach na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.R.pl/rozklady. Wylot do Antalyi. Po przylocie transfer do hotelu w Antalyi, spotkanie z pilotem. Czas wolny. Klienci przylatujący późnym wieczorem nie mają w tym dniu obiadokolacji, w zamian otrzymają prowiant w postaci pakietów. (Trasa ok. 20 km).

Dzień 2

Po wczesnym śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Anemurium (obecnie Eski Anamur) – antycznego miasta, które było jednym z portowych miast w regionie Cylicji za czasów Rzymskich. Miasto położone jest na wysokim cyplu, który wyznacza najdalej wysunięty na południe punk Azji Mniejszej, leżący zaledwie 64 km od wybrzeży Cypru. Początki miasta sięgają epoki hellenistycznej i aż do połowy 7 wieku n.e. było dobrze prosperującym miastem. Upadek miasta wiązany jest z niestabilną sytuacją na Cyprze wywołaną najazdem Arabów. Zachowane ruiny to przede wszystkim amfiteatr, 4 łaźnie publiczne z zachowanymi mozaikami, odeon, 4 wczesnochrześcijańskie kościoły oraz ruiny nekropolii z grobowcami datowanymi na 1-3 wiek n.e. Następnie odwiedzimy średniowieczną, monumentalną Twierdzę Mamure, która powstała na obwarowaniach datowanych nawet na 3 w. p.n.e., w strategicznym miejscu, na trasie ważnego szlaku handlowego wiodącego ze wschodu na zachód Anatolii aby pilnować go przed atakami piratów. Kolejnym punktem programu będzie Kanytellis – ruiny antycznego miasta położonego nieopodal miasta Erdemli. Miasto swój początek miało jeszcze w epoce hellenistycznej, natomiast zachowane ruiny kościołów świadczą o jego znaczącej roli w później starożytności. Zakwaterowanie i obiadokolacja w Tarsie lub Erdemli. (Trasa ok. 550 km).

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Gaziantep gdzie udamy się do Muzeum Archeologicznego, aby podziwiać drugą największą na świecie kolekcję rzymskich mozaik. Miasto bardzo ucierpiało podczas trzęsienia ziemi w 2023 roku. Zniszczeniu uległ jeden z symboli miasta – zamek z VI w n.e., runęły wszystkie 12 wież, zachował się jedynie fragmentarycznie mur obronny. Kolejnym punktem programu jest Sanliurfa – nazywana „miastem proroków”, gdzie według tradycji miał się urodzić Abraham. Zwiedzimy słynny kompleks Golbasi, składający się z meczetów, parku i stawów ze świętymi karpiami. Przejazd do hotelu w Sanliurfa na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Gobekli Tepe – stanowiska archeologicznego, uznawanego za najstarsze, znane miejsce kultu stworzone przez człowieka. Miejsce to, którego powstanie datuje się na 10 tysięcy lat p.n.e. nazywane jest punktem zero na osi naszego czasu. W 2018 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do miejscowości Kahta, stanowiącej miejsce wypadowe na górę Nemrut – 2134 m n.p.m., której nazwa wywodzi się od samego legendarnego Nemroda. Góra Nemrut stanowi jedno z najważniejszych stanowisk archeologicznych późnego okresu hellenistycznego, będąc ewenementem na skalę światową, nadal pełnym tajemnic miejscem robiącym ogromne wrażenie na odwiedzających. Usypany na szczycie góry kurhan – grobowiec króla Antiocha - o wysokości 50 m i średnicy 150 m oraz posągi go otaczające, wpisane na listę UNESCO, uznany został za 1 ze 100 najbardziej zagrożonych miejsc dziedzictwa kulturowego na świecie. Zobaczymy również most Septymiusza Sewera na rzece Cendere, położony tuż przy drodze wiodącej z Kahty na górę Nemrut, któremu ciężko przypisać datę powstania. Jest to jeden z najstarszych mostów na świecie. Zobaczymy również, nieco mniej majestatyczny, lecz równie ciekawy, sztucznie usypany kopiec Tumulus Karakus, wokół którego ustawione są doryckie kolumny. Na szczycie jednej z nich znajduje się posąg orła. Pod sztucznym nasypem znajduje się komora grobowa, na której istnienie natrafił w 1967 niemiecki archeolog Friedrich Karl. Następnie odwiedzimy ruiny Arsamei, dawnej stolicy królestwa Kommageny, gdzie znajduje się stela przedstawiająca Mitrydatesa I podającego dłoń Heraklesowi – jest to jedna z najbardziej znanych płaskorzeźb greckiego herosa. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg w Kahta lub Adiyaman. (Trasa ok. 285 km).

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do centralnej Anatolii przez słynące z tureckich lodów miasto Maras oraz Kayseri – dawną Cezarę Kapadocką, będącą ważnym ośrodkiem religijnym w czasach bizantyjskich. Przyjazd do baśniowej Kapadocji - kraina pięknych koni, kolebka cywilizacji, jedno z najciekawszych i najpiękniejszych miejsc na świecie ze swoimi imponującymi formacjami skalnymi. Zakwaterowanie w hotelu na terenie Kapadocji. Dla odprężenia proponujemy wizytę w prawdziwej łaźni tureckiej, gdzie po zabiegach w pianie i masażu zrelaksujemy się po ciężkim dniu (płatne dodatkowo ok. 30 EUR). (Trasa ok. 500 km).

Dzień 6

Przed śniadaniem dla chętnych możliwość lotu balonem nad Kapadocją (płatne dodatkowo ok. 270 EUR, na potwierdzenie na miejscu). Po śniadaniu zwiedzanie niesamowitych formacji skalnych, podziemnych miast i kościołów, z których słynie Kapadocja. Zobaczymy zespół świątyń w skansenie Goreme (wpisanych na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO), zwiedzimy kompleks Pasabagi, gdzie mnisi żyli w odosobnieniu w celach wydrążonych w skałach. Następnie przerwa na zrobienie zdjęć przy naturalnej „twierdzy” z wulkanicznego tufu w Uchisar, spod stóp której rozciąga się imponujący widok na niezwykłe formacje skalne w okolicy. Po południu wizyta w podziemnym mieście Kaymakli, zbudowanym na ośmiu różnych poziomach, zamieszkiwanym niegdyś przez ok. 10 tys. wczesnych chrześcijan, którzy mimo niekorzystnych warunków, zdołali zbudować znakomicie zorganizowane podziemne miasto. Będzie też czas na zakupy oryginalnej biżuterii z onyksu, wyrobów skórzanych oraz tureckich słodkości. Powrót do hotelu na obiadokolację. Po obiadokolacji dla chętnych wieczór turecki (płatny dodatkowo ok. 30 EUR) i/lub pokaz wirujących derwiszy (płatny dodatkowo ok. 19 EUR). (Trasa ok. 250 km).

Dzień 7

Rano, dla chętnych, offroad jeepami w Kapadocji o wschodzie słońca (cena ok. 55 EUR). Po śniadaniu przejazd w kierunku południowym przez fascynujący teren Kapadocji do Konyi - „ojczyzny Mevlany” - założyciela zakonu tańczących derwiszy. Zwiedzanie Mevlana Tekkesi, czyli kompleksu budynków należących do zakonu tych islamskich mistyków, którzy dążą do zjednoczenia z Bogiem poprzez ekstatyczny taniec. Następnie przejazd do hotelu na nocleg. Zakwaterowanie w hotelu w ok. Alanyi/Side/Antalyi, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 500 km).

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfery: dla Klientów pozostających na drugi tydzień wypoczynku - przejazd do wybranego hotelu na Riwierze Tureckiej, pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski. Dla Klientów powracających do Polski transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

W pierwsze dni ważnych świąt religijnych (Kurban Bayrami, Ramazan Bayrami) niektóre obiekty muzealne oraz sakralne mogą być zamknięte dla zwiedzających.
Ze względu na politykę przyjmowaną przez niektóre hotele w Turcji, zakwaterowanie wyłącznie mężczyzn (w pokojach 1-, 2-, 3-osobowych) może nie być możliwe. Dotyczy to wyłącznie hoteli pobytowych. 

W przypadku rezygnacji z wejścia do zwiedzanych obiektów (po uprzednim poinformowaniu o tym fakcie pilota) klientowi przysługuje zwrot kosztów biletu wstępu.

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

Podane ceny za osobę:


Wieczór turecki - cena ok. 35 EUR.
Pokaz wirujących derwiszy - cena ok. 19 EUR.
Lot balonem - cena ok. 270 EUR.
Hamam - cena ok. 35 EUR.
Jeepy w Kapadocji - 55 EUR

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

restauracja i bar

Wyżywienie

śniadania kontynentalne typu bufet oraz obiadokolacje (bufet lub zestawy serwowane do stolików). Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

Zakwaterowanie

Hotele *** - skromne, położone zwykle poza centrami miast - (7 rozpoczętych dób hotelowych: Antalya - 2, Tars/Erdemli - 1, Sanlirufa - 1, Kahta/Adiyaman- 1, Kapadocja - 2).

Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z klimatyzacją (hotele w Kapadocji bez klimatyzacji) i łazienkami.

Wizy

Wiza

Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski niezbędny jest dowód osobisty - jego ważność powinna obejmować cały planowany okres pobytu LUB paszport ważny co najmniej 150 dni od pierwszego wjazdu do Turcji, czyli 60 dni dłużej niż dozwolony okres pobytu bezwizowego (za msz.gov.pl).

Obywatele Polski są zwolnieni z obowiązku wizowego w celu turystycznym do 90 dni w ciągu 180 dni od daty pierwszego wjazdu.

Uwaga: Posiadaczy paszportów tymczasowych mogą obowiązywać inne warunki wjazdowe. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem rezerwacji lub agentem, u którego dokonywałeś zakupu wycieczki.

Uwaga! Powyższe warunki podane zostały na dzień 20.09.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej - śniadania i obiadokolacje lub lunche wg programu, podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków, usług lokalnego przewodnika, opłat rezerwacyjnych do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS (kwota ok. 220 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej (ok. 10-13 EUR) i innych wydatków osobistych.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 01.03.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Uprzejmie informujemy że od dnia 26.04.2019 w Turcji przestaną być honorowane banknoty o nominale 500 EUR. Nie są wymieniane także dolary drukowane przed 1996 r. (z małymi wizernukami głów postaci).

W związku z tym nie będzie możliwości dokonywania opłat u pilota lub za wycieczki lokalne banknotami o tym nominale (roczniku). Prosimy o poinformowanie Klientów.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Turcji, na Riwierze tureckiej trwa od początku czerwca do końca września.

Turcja - Magiczny Wschód

Udostępnij
Dodaj do schowka
Turcja - Magiczny Wschód
Galeria (14)
Turcja - Magiczny Wschód
Turcja - Magiczny Wschód
Turcja - Magiczny Wschód
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Turcja - Magiczny Wschód - 8 lub 15 dni, ruiny Anamurion, mozaiki z Gaziantep, Miasto Proroków - Sanlirufa, Gobeli Tepe - najstarsze miejsce kultu stworzone przez człowieka, Góra Nemrut, baśniowa Kapadocja - zapierający dech w piersiach lot balonem (fakultatywnie), skansen Goreme, Konya - ojczyzna tańczących derwiszy, dla chętnych dodatkowy tydzień pobytu na Riwierze Tureckiej
Długość lotu

2 godz. 40 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej - śniadania i obiadokolacje lub lunche wg programu, podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków, usług lokalnego przewodnika, opłat rezerwacyjnych do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS (kwota ok. 220 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej (ok. 10-13 EUR) i innych wydatków osobistych.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 01.03.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Uprzejmie informujemy że od dnia 26.04.2019 w Turcji przestaną być honorowane banknoty o nominale 500 EUR. Nie są wymieniane także dolary drukowane przed 1996 r. (z małymi wizernukami głów postaci).

W związku z tym nie będzie możliwości dokonywania opłat u pilota lub za wycieczki lokalne banknotami o tym nominale (roczniku). Prosimy o poinformowanie Klientów.

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
4.8/6 (129 opinii)
Melissa
Turcja: Riwiera Turecka
Zdjęcie Hotelu
5.6/6 (24 opinie)
Bonapart Sealine Hotel
Turcja: Riwiera Turecka
Zdjęcie Hotelu
4.9/6 (27 opinii)
Kolibri Hotel
Turcja: Riwiera Turecka
Zdjęcie Hotelu
Olimpos Beach Hotel
Turcja: Riwiera Turecka

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę3 421
Razem
6 842 zł
Zaliczka 30% 2 050 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 6 dni
trwa wczytywanie
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem