Last minute Turcja

Last Minute w Turcji – kraju „Gwiezdnych Wojen”

Krajobrazy rodem z Gwiezdnych Wojen? Tureckie stepy i płaskowyże idealnie się do tego nadają. Nic więc dziwnego, że George Lucas postanowił kręcić swój filmowy hit właśnie tutaj. W mieście Antolia do dziś rozstawione jest miasteczko filmowe, dostępne dla zwiedzających przez cały rok! Last Minute w Turcji to jednak nie tylko gratka dla fanów kina. To przede wszystkim malownicze krajobrazy i bardzo zróżnicowany geologicznie teren! Występują tu liczne kotliny i wulkany (z których największy Erciyas wznosi się na 3616 m n.p.m.) Oprócz monumentalnego Erciyasu, zobaczymy tu także liczne wygasłe wulkany, np. Ararat na Wyżynie Armeńskiej (5122 m n.p.m.). Oprócz wulkanów i łańcuchów górskich, Turcja może poszczycić się także bardzo długą linią brzegową i mnogością pięknych, czystych plaż.

Last Minute w Turcji – egzotyczne plaże

Jedyna w swoim rodzaju Kizkalesi, plaża z widokiem na pływający na wodzie zamek, słynna plaża Kleopatry w Alanyi czy położona pomiędzy klifami plaża Kaputas to tylko niektóre z propozycji. Turcja kryje w sobie bowiem tysiące plaż o przeróżnych obliczach. Od ekskluzywnych riwier przez zapierające dech w piersiach wytwory natury na nieco zapomnianych, cichych punktach wybrzeża skończywszy. Jedno jest pewne. Niezależnie od wybranego miejsca, zawsze możemy liczyć na słońce, piasek, turkusową lagunę i gorącą wodę, z której aż nie chce się wychodzić!

Last Minute w Turcji – na styku kultur

To tu Europa spotyka się z Azją, kultura europejska miesza się na co dzień z bliskowschodnią, a religia muzułmańska istnieje obok chrześcijańskiej czy judaistycznej. W Stambule jako jedynym mieście na świecie możemy symbolicznie przekroczyć granicę kontynentów. Tutejszy wiszący most jest zresztą jedną z największych atrakcji miasta. Oprócz kosmopolitycznego Stambułu czy prężniej rozwijającej się stolicy – Ankary, Turcja to kraj o bardzo bogatym dziedzictwie kulturowym, sięgającym wczesnej starożytności. Wzmianki o pierwszych osadnikach pochodzą tu z okresu 7000 lat p.n.e. Odkryj magię i urok starożytnych ruin, poznaj potęgę Imperium Osmańskiego. Last Minute w Turcji to pozycja obowiązkowa dla zafascynowanych historią i kulturą bliskiego wschodu czy religią islamu.

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon