Plac Registan, Samarkanda

Mauzoleum Ismaela Samaniego, Buchara

Wieża Burana, Balasagun

Jezioro Issyk-Kul

Kompleks Khazrati Imam, Taszkent

Parlament, Biszkek

Forteca Kunya Ark, Chiwa

Park Narodowy Ala Archa

Cholpon Ata

Pałac Tash Hauli, Chiwa

Pustynia Kyzył-Kum

Mmeczet Bibi Khanum, Samarkanda

Zespół Kalon, Buchara

Uzbekistan i Kirgistan

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
4.8 /6 ( 18 opinii )
Uzbekistan i Kirgistan - 13 dni • Biszkek - z "fototapetą gór" w tle • malownicze Jezioro Issyk-Kul • ośnieżone górskie szczyty Parku Narodowego Ala Archa • Taszkent - cudowna stolica • Samarkanda - najstarsze miasto świata • Buchara - „miasto muzeum” • czerwone piaski pustyni Kyzył-Kum • Shakhrisabz - miasto narodzin Tamerlana • Chiwa i pałac Tash Hauli

Terminy i ceny wycieczki 8

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2,5 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.R.pl. Przelot do Biszkek liniami rejsowymi z przesiadką.

Dzień 2

Po przylocie śniadanie w restauracji i przejazd do jednej z największych atrakcji kraju - Jeziora Issyk-Kul. To położone na wysokości ok. 1600 m n.p.m. górskie jezioro otoczone jest ośnieżonymi szczytami, a także piaszczystymi plażami. Wody jeziora nigdy nie zamarzają, stąd jego nazwa, w języku kirgiskim oznaczająca ciepłą wodę. Po drodze zatrzymamy się w mieście Balasagun, które ocalało po najazdach Mongołów, zobaczymy tutaj wieżę Burana, służącą jako minaret. Następnie lunch w lokalnym gospodarstwie w ok. miasta Tokmok, który będzie okazją do zapoznania się z obyczajami lokalnej ludności. Nocleg w ok. Cholpon Ata nad Jeziorem Issyk-Kul. (Trasa ok. 240 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Położenie
Hotele ***/****. 11 rozpoczętych dób hotelowych: Issyk Kuł (2), Bishkek (2), Samarkanda (2), Bukchara (2), Chiwa (1), Taszkent (2).
Do dyspozycji gości
restauracja, bar oraz zazwyczaj: bezprzewodowy dostęp do Internetu i sklep z pamiątkami i podstawowymi produktami spożywczymi.
Pokoje
dostępne tylko 2-osobowe, brak pokoi 3-osobowych lub 2-osobowych z dostawką. Wyposażone są w: klimatyzację, łazienkę, często minibar (płatny dodatkowo) i TV.
Wyżywienie
śniadania formie bufetu. Obiadokolacje najczęściej serwowane do stolika z bufetem sałatkowym. Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.
Wizy
Wiza
Przy wjeździe do Uzbekistanu wymagany jest 6-miesięczny okres ważności paszportu (liczony od daty zakończenia imprezy).
Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać obowiązkowi wizowemu, w związku z tym prosimy o kontakt ze sprzedawcą w celu weryfikacji. Do Kirgistanu Obywatele RP wjeżdżają do 60 dni bez wizy
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa-Biszkek/Taszkent-Warszawa z przesiadką, przeloty wewnętrzne Biszkek-Taszkent oraz Urgencz-Taszkent (limit bagażu 20 kg + 5 kg), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach 3*** i 4**** (11 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu, transfery klimatyzowanym autokarem, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota i przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty za fotografowanie i napiwków. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 230 USD/os. - płatne pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje: dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych, wycieczek lokalnych oraz opłat za procedurę wizową.
Wycieczki lokalne: kolacja z pokazem folklorystycznym i pokazem mody w medresie ok. 30 USD/os, wizyta w pracowni jedwabnego papieru ok. 5 USD/os., degustacja win i nalewek ok. 20 USD/os.
Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 10.09.2018 r. i mogą ulec zmianie.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.8/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/uzbekistan-i-kirgistan/zakwaterowanie-uzk
Waluty zalecane do wymiany to USD (tylko nowe banknoty wydane po 2006 roku i EUR).

Dodaj opinię

4.8

Ocena ogólna wycieczki

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon