ikona-burger
napis-rainbow
ikona-telefon
Uzbekistan, 2 osoby, 1 pokój, samolot
Dokąd chcesz jechać?
Uzbekistan
Kiedy?
Kiedykolwiek
Ile osób?
2 osoby, 1 pokój
Skąd wyjazd?
Skądkolwiek
Typ Transportu
Samolot

Uzbekistan wakacje

Znaleziono 3 oferty

5.2/6  35 ocen
Objazd • Uzbekistan
13.10.2022 (9 dni)
inne terminy
Warszawa Chopin
Śniadania i obiadokolacje
4.3/6  23 oceny
Objazd • Uzbekistan i Kirgistan
18.10.2022 (13 dni)
inne terminy
Warszawa Chopin
Śniadania i obiadokolacje
Objazd • Uzbekistan, Kirgistan, Kazachstan
17.10.2022 (12 dni)
inne terminy
Warszawa Chopin
Wg programu imprezy
państwo kraj
flaga
Uzbekistan
Stolica: Taszkent
Waluta: UZS
Powierzchnia: 447,400 km 2
Liczba ludności: 29,559,100

Perła Azji Środkowej – wakacje w Uzbekistanie

Położona w środkowej części Azji, Uzbekistan jest jedną z byłych republik radzieckich. Razem z Turkmenistanem, Kirgistanem, Kazachstanem czy Tadżykistanem, stanowią obecnie dość zapomniany kierunek podróży. Choć niektóre z naszych matek i ojców mogą pamiętać wyjazdy do Samarkandy czy Buchary, będących wtedy prawdziwą egzotyką. Również Polska i Polacy są w Uzbekistanie dobrze kojarzeni. Za czasów Polskiej Republiki Ludowej, stacjonowały u nas garnizony żołnierzy radzieckich, mające w swych szeregach m.in. Uzbeków. Wczasy w Uzbekistanie to okazja, aby odwiedzić zapomniane miejsca, tajemnicze krajobrazy, ale przede wszystkim poznać wspaniałych, otwartych, serdecznych ludzi, uśmiechających się zawsze, gdy widzą turystów z Polski.

Odkryj historię Azji– wczasy w Uzbekistanie
Przez wiele wieków Uzbekistan odgrywał istotną rolę w kształtowaniu się Azji Środkowej. Kraj ten odwiedzali legendarni przywódcy, jak Aleksander Wielki czy Czyngis-Chan. To stąd też pochodzi znana dynastia Timurydów, założona przez Timura Chromego. Również przez Uzbekistan wiódł słynny Jedwabny Szlak, prowadzący z Chin do Europy. Wakacje w Uzbekistanie to okazja do odwiedzenia ważnych historycznie miejsc i odkrycia ich dziejów. To również szansa, aby zwiedzić wspaniałe miasta, które w czasach jedwabnego szlaku doświadczyły niesamowitej prosperity. Buchara i Samarkanda do tej pory zachwycają monumentalnymi budowlami, pełnymi złota i marmuru.

Na jedwabnym szlaku – wakacje w Uzbekistanie
Wspomniane już Samarkanda i Buchara to jedne z najpiękniejszych miast Uzbekistanu. Razem z Taszkientem tworzą tzw. „must-see” podczas wakacji w tym kraju. Pełna ozdobnych budowli, Samarkanda jest kwintesencją klimatu Jedwabnego Szlaku. Podczas pobytu w niej należy przede wszystkim zobaczyć Medresy (teologiczne szkoły muzułmańskie) Ulugh Beg, Shir-Dor i Tilija-Kari, które otaczają plac Registan i robią ogromne wrażenie. Niezwykle imponującą budowlą jest też Mauzoleum Gur-Emir, gdzie pochowano Timura Chromego oraz jego wnuki. Buchara z kolei uznawana jest za najświętsze miasto Azji Środkowej. Będąc tutaj nie sposób nie zobaczyć Fortecy Ark, czy meczetu Bolo Hauz. Prawdziwą perełką tutejszej architektury jest pałac Sitorai Mohi Hosa.

Najlepsze artykuły o Uzbekistanie:

zdjęcie-artykułu
Czar orientu, czyli jak zauroczył mnie Ubezkistan

Wyciągam z szafy jedwabny szalik, bo na dworze już zimno. Gdy latem kupowałam go na jednym z uzbeckich bazarów, już wtedy wiedziałam, że będzie świetnie pasować do płaszcza. I nie pomyliłam się! Barwne ornamenty, niczym jesienny wiatr, przy...

Opinie o Uzbekistanie:

5.6/6
Ocena ogólna Uzbekistan
4.5 / 6
Miłe wspomnienia!

Każde z miast w Uzbekistanie warte obejrzenia. Czysto i bezpiecznie. Ceny nie szokują. Kraj jeszcze nie zepsuty przez turystów więc warto tam być .Dodał(a):
Grażyna, Leszno, 2019.10.29
6.0 / 6
Pozytywne zaskoczenie

bardzo ciekawe i piękne miejsca, mili ludzie, dobre hotele, miasta jak z bajki. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. PolecamDodał(a):
Monika , RADOM, 2019.09.28
6.0 / 6
Piękny kraj

Piękny kraj pełen zachwycających zabytków i miłych ludzi. ...........................................Dodał(a):
Mira, 2019.11.08
6.0 / 6
Baśniowy Uzbekistan

Uzbekistan to kraj, przez który przebiegał niegdyś Jedwabny Szlak 👳‍♂ Dziś wspomnieniem po tych czasach są olśniewające zabytki zdobione niesamowitymi mozaikami, gdzie każdy z nich wygląda jak z "Baśni 1001 nocy". Meczety, medresy, pałace czy mauzolea, to właśnie dla ich piękna zjeżdżają podróżnicy z całego świata😍 Uzbekistan to również bogactwo kolorów, aromatów, towarów (z jedwabiu i kaszmiru), nie znajdziemy tu chińskich podrób, wszystko wykonane przez lokalną ludność. Pamiątki zresztą stanowią tu jeden z najważniejszych dochodów społeczeństwa, przy każdym nawet najmniejszym zabytku stoją kramy z przeróżnymi suwenirami (od wyrobów z ceramiki, przez torebki, plecaki po piękne szale i apaszki). Oczywiście koniecznie trzeba zobaczyć bazary, gdzie można kupić masę przypraw i owoców. Uzbekistan to kraj przesympatycznych ludzi, którzy uśmiechem obdarzają turystów, pozują bez przeszkód do wspólnych zdjęć czy częstują pysznym czajem :) Architektura uzbeckich miast jest jednym z najdoskonalszych przykładów świadczących o pięknie islamskiej architektury. Jadąc do Uzbekistanu koniecznie trzeba odwiedzić wszystkie te miejsca i puścić wodze fantazji wyobrażając sobie jak wyglądały za czasów swej świetności :)Dodał(a):
Krzysztof, 2019.07.08
6.0 / 6
Kraj cudownych zabytków

<P>Uzbekistan to:</P> <P>- zabytki, zabytki i jeszcze raz zabytki</P> <P>- kraj bardzo bezpieczny, z mieszkańcami bardzo pozytywnie nastawionymi do turystów</P> <P>- dobre i niedrogie jedzenie</P> <P>- pamiątki inne w każdej części kraju</P>Dodał(a):
Agnieszka, Jelenia Góra, 2018.11.30
5.0 / 6
Uzbekistan

<P>Bardzo zachęcam do odwiedzenia tego pięknego kraju.</P>Dodał(a):
Tadeusz, Biłgoraj, 2018.05.29
5.5 / 6
Kraj z pięknymi zabytkami

<P>Piękne i rzadkie zabytki. Piękne stare miasta w Chiwie i Bucharze. Ludzie niezwykle mili i sympatyczni. Dobre jedzenie.&nbsp;</P>Dodał(a):
Grzegorz, Warszawa, 2018.04.27