Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przelot do Tirany samolotem charterowym. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Po przylocie spotkanie z pilotem i transfer na kolację i nocleg do hotelu Monte Carlo w miejscowości Vlora, w którym zakwaterowani będziemy przez cały czas wycieczki. (Trasa ok 150 km).

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Beratu. Berat (UNESCO) położony jest u podnóża dwóch wzgórz – legendarnych olbrzymów Tomorri i Shpirag. Rzeka utworzona z łez dziewczyny, o którą walczyli i obaj zginęli, dzieli go na dwie dzielnice: prawosławną Goricę i muzułmański Mangalem. Jest to liczące około 2500 lat miasto, jedno z najstarszych i najciekawszych w Albanii, często nazywane Miastem Okien. Podczas spaceru uliczkami starego miasta, zobaczymy m.in. zabytkowe domy oraz przede wszystkim twierdzę Kalaja Berati i liczne cerkwie znajdujące się w jej obrębie. Nad miastem góruje twierdza, skąd zobaczyć można panoramę miasta. Miejsce rozsławił swoją twórczością Onufry, który stworzył jedyna w swoim rodzaju czerwień, zwaną czerwienią Onufrego. Berat jest doskonałym miejscem wypadowym na pieszczę górskie wycieczki, piękno natury i doskonałe warunki pogodowe sprawiają, że cały region staje się mekką turystyki aktywnej. Powrót do hotelu na kolację i nocleg. (Trasa ok 200 km).

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzimy Gjirokarster – miasto tysiąca schodów; miasto szarych dachów - mieszankę kulturową, językową, z niesamowitą architekturą kaskadowo ułożonych domów o dachach pokrytych szarymi łupkami lokalnego kamienia. Widok na otaczające wzgórza z twierdzy. Przestrzeń. Nic dziwnego, że UNESCO chroni to miasto i w nie inwestuje. W ostatnich latach widać wiele zmian, nic nie zaburza jednak stylu i ducha miasta. Przed wyjazdem do Krainy Orłów warto poczytać twórczość Ismaila Kadare, urodzonego tu pisarza, docenianego i nagradzanego w Europie. Jego książki emanują miłością do Gjirokaster, ale też daje doskonały podkład emocjonalny przed wizytą w Albanii. Zwiedzimy muzeum etnograficzne, które mieści się na terenie dawnego domu komunistycznego dyktatora Envera Hodży. Pożar zniszczył pierwotny dom, w którym urodził się Enver Hodża (w 1908 r.). Budynek został zrekonstruowany w latach 1964-1966, nie jako replika domu Hodży, ale jako model tradycyjnych domów Gjirokastry. Dom ma wiele klasycznych elementów kulturowych skopiowanych z innych pięknych domów miasta. Powrót do hotelu, kolacja. (Trasa ok 260 km).

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do pozostałości miasta Apolonia, będącego w starożytności początkiem bałkańskiej części szlaku handlowego Via Egnatia i miastem portowym, słynącym niegdyś z targu niewolników. Dziś to stanowisko archeologiczne, gdzie zobaczymy m.in. rzymski Odeon, fragmenty świątyni Artemidy z przełomu I i II w. n.e., budynku konsula, czy biblioteki. Następnie przejedziemy do Ardenicy – miejsca ślubu bohatera narodowego Albanii – Skanderbega. Jest to klasztor zbudowany na pozostałościach pogańskiej świątyni Artemidy – stąd wzięła się nazwa wsi - Ardenica. Klasztor \, zbudowany w 1282 roku, składa się z cerkwi Matki Bożej, kaplicy Świętej Trójcy, budynków mieszkalnych, piekarni, olejarni, stajni bramy wejściowej. Bardzo klimatycznie miejsce, dające relaks i odskocznię od gwaru miasta i kurortu. Powrót do hotelu, kolacja. (Trasa ok 130 km).

Dzień 5

Dzień przeznaczony na wypoczynek lub fakultatywną wycieczkę na Korfu (dodatkowo płatne ok 120 eur/os). W pierwszej kolejności udamy się do Sarandy, skąd odpływają promy na Korfu. W programie Achillion – pałac cesarzowej Sisi, Mysia Wyspa. Zwiedzanie stolicy Korfu to spacer po mieście podzielonym na kilka części, tworzących ciekawą mieszankę architektoniczno-kulturową. Zobaczymy starówkę ze Starym Fortem, pałac św. Michała i Jerzego, słynną Liston - ulicę z arkadami, w których ulokowane są eleganckie kawiarnie oraz kościół św. Spiridiona Miracoulous, patrona wyspy, którego szczątki spoczywają w sarkofagu ze srebra. Powrót do portu i do hotelu. Kolacja w hotelu.

Dzień 6

Dzień przeznaczony na wypoczynek lub fakultatywną wycieczkę: jeep safari. Okolice Vlory słyną z malowniczych, aczkolwiek niedostępnych miejsc do których można dostać się jedynie dzięki autom 4x4! Udamy się na południe, w stronę majestatycznej przełęczy Llogara, skąd rozpościerają się niezapomniane widoki. Panoramiczna trasa nad morzem Jońskim pozwoli obejrzeć zbocza przypominające klify ostro spadające ku przepięknym piaszczystym plażom kontrastującym z błękitem morza i nieba. Udamy się również w dzikie tereny albańskiego bezdroża, gdzie zawitamy do niewielkich wiosek, gdzie życie toczy się swoim biegiem i zostaniemy ugoszczeni prawdziwym albańskim posiłkiem. Powrót do Vlory w godzinach wczesno wieczornych. Kolacja. (dodatkowo płatne ok 65 eur/os).

Dzień 7

Dzień przeznaczony na wypoczynek lub fakultatywny, całodniowy rejs statkiem na militarną wyspę Sazan, do zatoki Karaburun. W trakcie rejsu przerwy na plażowanie w urokliwych zatokach, spacery po plaży, możliwość zwiedzenia militarnych fortyfikacji. Będzie również czas na posiłek nad brzegiem morza. Powrót do hotelu, kolacja. (dodatkowo płatne ok 40 eur/os).

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer:
- dla Klientów powracających do kraju - na lotnisko,
- dla Klientów, którzy wybrali pobyt w Albanii – do hotelu.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
- Panie są proszone o wzięcie chusty do nakrycia głowy (wejście do cerkwi/meczetu).
- Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Kameralny hotel Monte Carlo położony jest około 2 km od centrum miejscowości Vlora. Lotnisko w Tiranie oddalone około 150 km od obiektu (dojazd autostradą ok 2h). Do dyspozycji gości recepcja, sejf na recepcji, basen. Plaża oddalona od hotelu o około 200 metrów. Pokoje wyposażone w klimatyzację, lodówkę, telewizor, telefon, łazienkę z wanną lub prysznicem, suszarkę do włosów a także balkon z meblami. Darmowe WiFi na terenie hotelu.

Wizy

Dowód/paszport musi być ważny minimum 3 miesiące po powrocie z Albanii.

Uwaga!!! W przypadku podróży nieletnich do Albanii:
- jeżeli osoba niepełnoletnia podróżuje w towarzystwie tylko jednego z rodziców, zobowiązana jest posiadać pismo notarialne drugiego z rodziców, przetłumaczone na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażające zgodę na podróż dziecka do Albanii.

- jeżeli nieletni wyjeżdża pod opieką osób pełnoletnich niebędących rodzicami widniejącymi w akcie urodzenia, opiekun zobowiązany jest do posiadania pisma notarialnego od obojga rodziców, przetłumaczonego na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażającego zgodę na podróż dziecka do Albanii

- jeśli osoba niepełnoletnia wybiera się na wycieczkę fakultatywną na Korfu w piśmie notarialnym musi być uwzględniona również Grecja.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Tirany, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż)

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide System, napiwków, (kwota ok. 70 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Odpocznij w Albanii

4.7/6 (23 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Odpocznij w Albanii
Galeria (17)
Odpocznij w Albanii
Odpocznij w Albanii
Odpocznij w Albanii
Odpocznij w Albanii

Atuty oferty

7 dni w jednym hotelu • wypoczywaj i zwiedzaj • Berat - miasto okien • Gjirokarster - miasto schodów i szarych dachów • starożytna Apolonia • monastyr Ardenica • dla chętnych wycieczka na Korfu, rejs oraz wyprawa jeepami • wypoczynek na plaży
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Tirany, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż)

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide System, napiwków, (kwota ok. 70 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
4.1/6 (12 opinii)
MonteCarlo Lungomare
Albania: Vlora
Zdjęcie Hotelu
5.0/6 (3 opinie)
Kraal Hotel
Albania: Vlora
Zdjęcie Hotelu
5.0/6 (81 opinii)
Mel Holidays
Albania: Durres
Zdjęcie Hotelu
5.3/6 (128 opinii)
Fllad Resort & SPA
Albania: Durres

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę2 821
Razem
5 642 zł
Zaliczka 25% 1 410 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
5.2
Pilot
5.4
Program wycieczki
5.3
Transport
4.9
Wyżywienie
4.0
Zakwaterowanie
4.5
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Agnieszka, Sieradz 07.09.2023
Termin pobytu: sierpień 2023

Bardzo nam się podobało:)

Cały pobyt był dobrze zorganizowany, wiadomo było co gdzie i kiedy się odbywa. Pilot Pani Karolina dobrze zorientowana i przygotowana do objazdu. Dowiedzieliśmy się trochę o kulturze, historii, sytuacji w Albanii. Program nie był napięty, zgodnie z nazwą Odpocznij w Albanii. Jeśli ktoś chciał mógł wykupić wycieczki fakultatywne i cały tydzień zwiedzać, albo korzystać z programu podstawowego i 3 dni plażować. Ceny w Albanii jeszcze są dość niskie, wiec spokojnie można było kupować w dobrych cenach. Do hotelu nie mamy zastrzeżeń, jak ktoś chce się do czegoś przyczepić to zawsze coś znajdzie, dla nas było ok, super widok z hotelu. Jedzenie dobre, świeże, śniadania codziennie takie samo (nie było to problemem), kolacje zróżnicowane. Nasz pokój był ładny, czysty, klimatyzowany. Ogólnie polecam!

6.0/6

Agą i Piotr 08.09.2023
Termin pobytu: sierpień 2023

Odpocznij w Albanii

Jedna z lepszych wycieczek objazdowych. Albania w pigułce. Ciekawie - na luzie, bez pośpiechu. Naszym zamiarem było trzy dni zwiedzać - to co było w programie podstawowym, a trzy dni odpoczywać - ale nastąpiła zmiana planów - po tym czego dowiedzieliśmy się na miejscu od Pani Pilot - i koniecznie dokupiliśmy rajd jeep'ami i rejs statkiem na półwysep Karaburun i wyspę Sazan. Nie braliśmy Korfu - bo byliśmy tam wcześniej cały tydzień. Dziwią nas wcześniejsze opinie o wycieczce - czasem niezbyt pozytywne. Rozumiemy - ilu nas - tyle opinii, ale bywając już trochę tu i tam na objazdówkach z Rainbow - raz jeszcze nadmienię - jedna z lepszych wycieczek. Pani Pilot - Pani Karolina, brak słów - w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Pełen profesjonalizm i zaangażowanie. Kopalnia wiedzy dozowana we właściwych ilościach.
Pokaż więcej opinii (21)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem