Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przelot lotem rejsowym na trasie Warszawa - New Delhi, z przesiadką. Wylot z Warszawy, przesiadka w jednym z portów międzynarodowych. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady.

Dzień 2

Dzień 2

Przylot do New Delhi w godzinach porannych, transfer do hotelu. Śniadanie. Następnie zwiedzanie New Delhi. W programie m.in.: Złota Świątynia sikhijska, grobowiec Humayuna (pierwowzór słynnego Taj Mahal). Z zewnątrz zobaczymy budynki rządowe: Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz Rashtrapati Bhawan (Dom Prezydencki). Kolejno udamy się pod India Gate (słynną bramę Indii). Po południu zwiedzanie Starego Delhi: obejrzymy z zewnątrz monumentalny Czerwony Fort zbudowany przez Szahjahana (przez lata służący jako koszary), zwiedzimy największy w Indiach Płn. meczet Jama Masjid oraz Raj Ghat - miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 40 km).

Dzień 3

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie i transfer na lotnisko w New Delhi. Przelot do stolicy Kaszmiru – miasta Śrinagar. Sercem miasta jest Jezioro Dal, na którym spędzimy noc w tzw. houseboatach – drewnianych domach na wodzie. Wizyta w ogrodach Shalimar Bagh, będących przykładem ogrodów perskich zaprojektowanych przez samego sułtana Jahangira. Ogrody to wijące się kanały, naturalne źródła, fontanny, kaskady wodne, tarasy, aleje, zatopione w bujnej roślinności zarówno kwiatów jak i drzew, a wszystko to z przedgórzami Himalajów w tle. W pobliże ogrodów dostaniemy się łódkami – shikarami, które są głównym środkiem transportu po jeziorze. Spędzimy popołudnie i nocleg na wodach jeziora Dal. (Trasa ok. 40 km, wysokość 1700 m n.p.m.).

Dzień 4

Dzień 4

Wczesne śniadanie, wykwaterowanie z łodzi i przejazd w kierunku Ladakhu. Przejazd jedną z piękniejszych górskich dróg świata, z zapierającymi dech w piersiach widokami na Himalaje, do Kargil, niewielkiego miasta zagubionego wśród gór i wysokich przełęczy. Zatrzymamy się w Sonamarg (2800 m n.p.m.) – to miasteczko zwane „łąką Boga” położone jest u stóp wiecznie ośnieżonych szczytów w lodowcowej dolinie. Kolejno pokonamy przełęcz Zoji La (3529 m n.p.m.), a następnie zatrzymamy się w małej wiosce Drass na rozgrzewającą gorącą herbatę (płatna dodatkowo ok. 1,5 USD), bo to przecież najzimniejszy punkt na terenie całych Indii! Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Kargil (2676 m.n.p.m.). (Trasa ok. 220 km, wysokość max. 3529 m n.p.m.).

Dzień 5

Dzień 5

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd w kierunku Leh. Będziemy kontynuować podróż przez wysokie himalajskie przełęcze: Namika La (3800 m n.p.m.) i Fatu La (4100 m n.p.m.). Na trasie w wiosce Mulbekh powita nas pierwszy wykuty w skale posąg Buddy – ta kamienna średniowieczna forteca była niegdyś bramą do Ladakhu. Mniej więcej w połowie drogi zobaczymy sylwetkę pięknie położonego klasztoru Lamayuru, to pierwsza lokalna gompa. Kolejno skierujemy się do Alchi, jednej ze starszych ladackich wiosek, gdzie w X wieku założony został duży kompleks klasztorny, który stał się jednym z ważniejszych uniwersytetów buddyjskich. Jego wnętrze zdobią malowidła będące arcydziełami sztuki buddyjskiej. Pod wieczór dotrzemy do stolicy „Krainy Wysokich Przełęczy” – w ten sposób literacko określany jest Ladakh – do królewskiego miasta Leh. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Leh (3500 m n.p.m.). (Trasa ok. 240 km, wysokość max. 4100 m n.p.m.).

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu całodniowe zwiedzanie Leh, które zaczniemy od wizyty w Pałacu Królewskim z XVII w., który choć znacznie mniejszy i dziś częściowo zniszczony, swoją sylwetką przypomina Potalę - Pałac Dalajlamów z Lhasy, stolicy Tybetu. Przejedziemy do położonego w pobliżu Leh buddyjskiego monasteru Spituk z XV w., który jest jednym z najstarszych klasztorów porządku Gelugpa w Dolinie Indusu. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Shanti Stupa, wybudowana współcześnie przez japońskiego buddystę w myśl szerzenia pokoju na świecie, stanowi wspaniały punkt widokowy na miasto Leh i otaczające je góry. Dzień zakończymy wizytą na lokalnym targu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 50 km, wysokość max. 3500 m n.p.m.).

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie najsłynniejszego w regionie klasztoru Hemis, którego początki sięgają XI w. Tętniący życiem kompleks składa się ze świątyni, sali zgromadzeń i zabudowań klasztornych z kwaterami mnichów. Wokół roztacza się surowy himalajski krajobraz. Następnie przejedziemy do malowniczo położnego na wzgórzu ogromnego klasztoru Thiksey – najpotężniejsza budowla Ladakhu. Kompleks słynie z bogatych rzeźb i malowideł przedstawiających lamaistyczne wierzenia. Znajduje się tu ogromna figura Buddy w pozycji siedzącej, która zajmuje dwie kondygnacje budynku. Z klasztornego tarasu rozciąga się piękny widok na dolinę Indusu. Powrót na obiadokolacje i nocleg do hotelu w Leh. (Trasa ok. 100 km, wysokość max. 3500 m n.p.m.).

Dzień 8

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w kierunku Doliny Nubra jedną z najwyżej na świecie położnych dróg jezdnych. Po drodze zatrzymamy się na zdjęcia na przełęczy Khardung La (5 358 m n.p.m.) – tym samym znajdziemy się w najwyżej położonym punkcie na trasie naszej wyprawy! Następnie, widokowy zjazd do wiosek Khardung i Khalsar oraz przejazd na zwiedzanie gompy Diskit, znajdującej się przy największej wiosce w dolinie. Obiadokolacja i nocleg w guest house w Dolinie Nubra na wysokości ok. 3100 m n.p.m. (Trasa ok. 150 km, wysokość max. 5358 m n.p.m.).

Dzień 9

Dzień 9

Śniadanie. Ten dzień spędzimy na terenie Doliny Nubra. Dolina Nubra ograniczona jest rzekami Shyok i Nubra, które są dopływami Indusu i stanowi spokojny zielony teren oddzielający Ladakh od wysokiego pasma Karakorum. To idealne miejsce dla miłośników gór, spokoju, ciszy i prawdopodobnie jedno z najbardziej oddalonych od wszelkiej cywilizacji miejsce, w jakim przyszło nam się znaleźć! Dla chętnych, safari na bakryjskich wielbłądach po górskiej pustyni (płatne dodatkowo ok. 13 USD/os.) i trekking (ok. 3 godz., płatne dodatkowo ok. 20 USD/os.). Obiadokolacja i nocleg w guest house na terenie Doliny Nubra (Trasa ok. 40 km, wysokość max. 3100 m n.p.m.).

Dzień 10

Dzień 10

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Następnie udamy się w drogę powrotną do miejscowości Leh. Raz jeszcze pokonamy malowniczą trasę prowadzącą przez krainę Ladakh, zatopioną pomiędzy głównym pasmem Himalajów a górami Karakorum. Surowe górskie krajobrazy, przeplatane turkusowymi wodami rzek i jezior z pewnością długo pozostaną w Państwa pamięci. W takich miejscach wręcz poczuć można siłę natury. Będzie to kolejna okazja by przyjrzeć się górskim szczytom, przepastnym dolinom i utrwalić te piękne widoki w obiektywie aparatu fotograficznego, aby zabrać ze sobą chociaż namiastkę tych zapierających dech w piersi widoków. Dla wielbicieli aktywnego wypoczynku spływ pontonami po rzece Shyok (płatne dodatkowo ok. 30 USD/os.). Po powrocie czas na zasłużony odpoczynek w hotelu lub samodzielne odkrywanie stolicy Ladakhu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Leh. (Trasa ok. 150 km, wysokość max. 3500 m n.p.m.).

Dzień 11

Dzień 11

Po śniadaniu przejazd nad położone na granicy z Tybetem wysokogórskie Jezioro Pangong (4550 m n.p.m.). Po drodze zobaczymy zabudowania monasterów Shey i Thiksey, malownicze tereny Doliny Indusu oraz przełęcz Chang La (5290 m n.p.m.). To bezodpływowe jezioro otaczają lodowce i pokryte śniegiem pasma górskie Pang-Gong i Chang-Chenmo, których sylwetki odbijają się w niebieskiej tafli wody. Powrót na obiadokolację i nocleg do Leh. (Trasa ok. 320 km, wysokość max. 5290 m n.p.m.).

Dzień 12

Dzień 12

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Leh i przelot do Delhi. Następnie przejazd do Agry i zwiedzanie Taj Mahal – wspaniałego mauzoleum ufundowanego przez cesarza Szachjahana ku czci swojej żony Mumtaz Mahal, budowane przez 22 lata i 22 tyś. rzemieślników, jest uznawany za jedną z najpiękniejszych budowli sztuki sepulkralnej, a także jeden z siedmiu cudów współczesnego świata. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Agrze. Możliwość realizacji wycieczki do teatru w Agrze (płatne dodatkowo, ok. 35 USD). (Trasa ok. 240 km).

Dzień 13

Dzień 13

Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie monumentalnego Fortu w Agrze - największego i najlepiej zachowanego mogolskiego pałacu. Czas na wspólne zakupy. Przejazd do Delhi. Czas na odpoczynek przed powrotem do domu. Obiadokolacja i nocleg do hotelu w Delhi. (Trasa ok. 240 km).

Dzień 14

Śniadanie i wczesne wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Wylot z New Delhi liniami rejsowymi – przelot do Warszawy z przesiadką. Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Rozkład lotów jest orientacyjny i może różnić się w zależności od grupy. Wyjazd ma znamiona wyprawy. Będziemy przebywać na dużych wysokościach, jeździć i spacerować po górach. Nie będą to trudne podejścia, trzeba jednak zabrać wygodne zakryte buty na piesze wycieczki i przeciwdeszczową kurtkę. Ze względu na skromną infrastrukturę drogową w Kaszmirze i Ladakhu przemieszczać się będziemy minibusami, z bagażem umieszczonym na dachu. Należy pamiętać, iż drogi w Indiach nie są najlepszej jakości, podobnie ma się rzecz z autobusami i pociągami.
Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej 500 ("stare" 500 Rupii) i 1000 Rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu "nowe" banknoty 500 Rupii i 2000 Rupii.
Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w Indiach nie są akceptowane banknoty wydane przed 2013 r. i /lub zniszczone, naddarte, itp.

Dodatkowe informacje

Wyżywienie

śniadania i obiadokolacje wg programu. 3 śniadania możliwe w postaci pakietów.

Zakwaterowanie

Hotele *** wg kategorii lokalnej (13 rozpoczętych dób hotelowych: New Delhi - 3, Srinagar - 1, Kargil -1, Leh - 5, Nubra - 2 w guest house, Agra - 1). Pokoje: 2-osobowe (brak możliwości dostawek).

Wizy

Wiza.

Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 219 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres wizy.indie@R.pl najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy. W przypadku niedopełnienia w/w formalności na czas, biuro nie będzie pośredniczyć w procedurze wizowej. Wówczas opłata za procedurę wizową zostanie zwrócona, zaś Klient będzie zobowiązany do wyrobienia wizy we własnym zakresie. Konieczne będzie także podpisanie nowej umowy bez usługi wizowania. Przypominamy, że w przypadku Indii nie ma możliwości wykupienia wizy na lotnisku, a brak wizy nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji.

Uzyskana e-wiza wydawana jest na okres 30 dni i uprawnia do dwukrotnego przekroczenia granicy (wiza ważna 30 dni od daty pierwszego wjazdu do Indii, jeden pobyt nie może przekroczyć 30 dni). Istnieje możliwość dopłaty do wizy rocznej (wydawana na okres 365 dni, uprawnia do wielokrotnego przekroczenia granicy, przy czym jeden pobyt nie może przekroczyć 90 dni) – wysokość dopłaty wynosi 60zł/os.
O szczegóły związane z wizowaniem zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta, u którego dokonywałeś rezerwację. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem rezerwacji lub agentem, u którego dokonywałeś zakupu wycieczki.

Informujemy, że biuro podróży Rainbow Tours S.A. zastrzega sobie prawo do odmowy wizowania do Indii Klientów, którzy na którekolwiek z poniższych pytań zawartych we wniosku wizowym odpowiedzą twierdząco:
1. Czy kiedykolwiek zostałeś aresztowany/skazany/skazany przez sąd jakiegokolwiek kraju?
2. Czy kiedykolwiek odmówiono Ci wjazdu do jakiegokolwiek kraju lub czy byłeś deportowany?
3. Czy kiedykolwiek zajmowałeś się handlem ludźmi/handlem narkotykami/wykorzystywaniem dzieci/przestępczością wobec kobiet/przestępstwem gospodarczym/oszustwem finansowym?
4. Czy kiedykolwiek byłeś zaangażowany w cyberprzestępczość/działalność terrorystyczną/sabotaż/szpiegostwo/ludobójstwo/morderstwo polityczne/inne akty przemocy?
5. Czy kiedykolwiek za pomocą jakichkolwiek środków wyraziłeś poglądy, które usprawiedliwiają lub gloryfikują przemoc terrorystyczną lub mogą zachęcać innych do aktów terrorystycznych lub innych poważnych przestępstw?
6. Czy ubiegałeś się o azyl (polityczny lub inny) w jakimkolwiek kraju?

Po ewentualnym wykryciu odpowiedzi twierdzącej na którekolwiek z w/w pytań, biuro niezwłocznie powiadomi opiekuna rezerwacji o zdjęciu procedury wizowej z rezerwacji i konieczności podpisania z Klientem nowej umowy bez usługi wizowania. Klient będzie wówczas zobowiązany do wyrobienia wizy we własnym zakresie. Przypominamy, że w przypadku Indii nie ma możliwości wykupienia wizy na lotnisku, a brak wizy nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot bezpośredni samolotem rejsowym na trasie Warszawa - New Delhi – Warszawa, przeloty wewnętrzne New Delhi - Śrinagar oraz Leh - New Delhi (limit bagażu 15 + 5 kg), opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mini busem, zwiedzanie według programu, 13 rozpoczętych dób hotelowych, 13 śniadań, 12 obiadokolacji, opiekę polskiego pilota, 1 butelka wody/osobę/dzień, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: opłat za procedurę wizową do Indii, kosztów biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów (koszt ok. 250 USD/os. płatne pilotowi imprezy), dodatkowych posiłków (niewyszczególnionych w programie), wydatków własnych, opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD/os.), wycieczek lokalnych.

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz opłat podane zostały na dzień 13.09.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej 500 ("stare" 500 Rupii) i 1000 Rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu "nowe" banknoty 500 Rupii i 2000 Rupii.

Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w Indiach nie są akceptowane banknoty wydane przed 2013 r. i /lub zniszczone, naddarte, itp.

W krainie Wysokich Przełęczy

5.2/6 (31 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
W krainie Wysokich Przełęczy
Last Minute!
Galeria (16)
W krainie Wysokich Przełęczy
W krainie Wysokich Przełęczy
W krainie Wysokich Przełęczy
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Indie – W Krainie Wysokich Przełęczy - 14 dni • Delhi i Brama Indii • Śrinagar - miasto na wodzie • Sonamarg – „Łąka Boga” • Leh i Kraina Wysokich Przełęczy • klasztory Ladakhu • Dolina Nubra • mauzoleum Taj Mahal • Fort w Agrze
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot bezpośredni samolotem rejsowym na trasie Warszawa - New Delhi – Warszawa, przeloty wewnętrzne New Delhi - Śrinagar oraz Leh - New Delhi (limit bagażu 15 + 5 kg), opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mini busem, zwiedzanie według programu, 13 rozpoczętych dób hotelowych, 13 śniadań, 12 obiadokolacji, opiekę polskiego pilota, 1 butelka wody/osobę/dzień, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: opłat za procedurę wizową do Indii, kosztów biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów (koszt ok. 250 USD/os. płatne pilotowi imprezy), dodatkowych posiłków (niewyszczególnionych w programie), wydatków własnych, opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD/os.), wycieczek lokalnych.

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz opłat podane zostały na dzień 13.09.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę10 310
Razem
20 620 zł
Zaliczka 30% 6 180 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
5.1
Pilot
4.9
Program wycieczki
5.4
Transport
4.9
Wyżywienie
4.7
Zakwaterowanie
4.6
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

KRYSTYNA, JAWORZNO 24.09.2018
Termin pobytu: sierpień 2018

W Krainie Wyspkich Przeleczy

Pilot opiekuńczy z wysoka kultura osobista, posiadający materiały poglądowe do zwiedzanych miejsc: mapę, książki, zestaw głośnomówiący. Czułam się jakbym zdobywała „K2” Himalaje, przełęcze i sympatyczni (wielkie umiejętności kierowców na tych drogach) ludzie oraz niezapomniane widoki, świstaki i jaki na zawsze pozostaną mi w pamięci Byczek

6.0/6

Justyna 26.08.2023

Indie w krainie wysokich przeleczy

Po raz drugi odwiedziliśmy Indie z Rainbow i po raz, drugi nie zawiedliśmy się pilot Pani Ania same +++++, warto pojechać zobaczyć i przekonać się jak Indie są pozytywne,kolorowe i bajeczne.Objazd zorganizowany bardzo profesjonalnie i spełnil nasze wszystkie oczekiwania.
Pokaż więcej opinii (29)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem