Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy do Hong Kongu (lot z przesiadką). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: http://http://r.pl/rozklady.

Dzień 2

Dzień 2

Przylot na lotnisko w Hongkongu. Hongkong to ogromna, dynamiczna i tętniąca życiem metropolia z drapaczami chmur i fascynującą mieszanką wschodnich i zachodnich wpływów. Pobyt w Azji rozpoczniemy od krótkiego spaceru po centrum miasta. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas na odpoczynek. Wieczorem dla chętnych dodatkowo płatny przejazd metrem na Kowloon nad zatoką Wiktorii. Zobaczymy pokaz świateł na wieżowcach wyspy Hongkong oraz laserów nad miastem. Możliwość skorzystania z tradycyjnej przeprawy promowej Star Ferry i spaceru po Soho. Powrót metrem do hotelu. Nocleg.

Dzień 3

Dzień 3

Śniadanie w hotelu. Dzień na dawnym terytorium brytyjskim zaczniemy od spektakularnej Repulse Bay. Dziś zatoka, otoczona luksusową zabudową, przyciąga mieszkańców okolic i turystów swoimi plażami, restauracyjkami i sklepami. Całkowicie inny krajobraz oferuje Wzgórze Wiktorii. Spacer po zacienionych, leśnych ścieżkach zakończy panorama miasta i okolicznych wysepek. Następnie przejdziemy do Aberdeen, tam dla chętnych przejażdżka sampanem do jednej z ostatnich „pływających osad” (cena ok. 20 USD). Powrót do centrum na Nathan Road, pełną ludzi, neonów, sklepików, skromnych pensjonatów i luksusowych hoteli. Czas wolny na zakupy. Po czasie wolnym przejazd do przystani statków wycieczkowych. Zaokrętowanie na statku Celebrity Solstice. O 17:30 statek wypływa z portu w Hong Kongu w kierunku Hanoi.

Dzień 4

Dzień na morzu. Zachęcamy do korzystania z atrakcji dostępnych na statku. Dla relaksu można wybrać się (za dodatkową opłatą) do wyjątkowego centrum wellness, gdzie możemy zrelaksować się w saunach, grocie solnej czy hammamie, skorzystać z zabiegów w SPA, wybrać się do salonu fryzjerskiego albo barbera. Na aktywnych czekają zajęcia sportowe, centrum fitness, kort do pickleball’a (połączenie tenisa i tenisa stołowego), a także mnóstwo imprez i występów na żywo. Do tego baseny, tarasy z leżakami i strefa z prawdziwą trawą, gdzie można zagrać w krykieta, pospacerować boso albo zrobić sobie piknik z widokiem na ocean.

Dzień 5

Dzień 5

Ok. 7:00 statek przypływa do portu w mieście Hạ Long, które położone jest nad przepiękną zatoką o tej samej nazwie w odległości ok 160 km od Hanoi, stolicy Wietnamu. W tym miejscu zostaniemy przez dwa dni. Pierwszego dnia proponujemy wycieczkę fakultatywną (płatną dodatkowo ok. 150 USD/ os.) do Hanoi. Na miejscu rozpoczniemy od Mauzoleum Ho Chi Minha, gdzie spoczywa założyciel i przywódca Komunistycznej Partii Indochin, późniejszy premier i prezydent Demokratycznej Republiki Wietnamu. W pobliżu zobaczymy Pałac Prezydencki oraz dwie budowle z XI wieku: interesującą Pagodę na Jednej Kolumnie, zniszczoną podczas wojny francusko-wietnamskiej, a później wiernie zrekonstruowaną, oraz oryginalną średniowieczną Świątynię Literatury, która jest jednym z najstarszych i najbardziej znaczących zabytków w Wietnamie. Początkowo dedykowana Konfucjuszowi, świątynia ta służyła jako uczelnia dla urzędników państwowych. Przechodząc przez jej bramy, spacerujemy po spokojnych dziedzińcach, mijając pawilony i stawy i czujemy na własnej skórze atmosferę, która miała sprzyjać refleksji i nauce. Na koniec czeka nas przejażdżka rikszami po położonej nad Rzeką Czerwoną Starej Dzielnicy, znanej jako "36 ulic". Historycznie każda ulica specjalizowała się w określonym rzemiośle. Była więc Hàng Tre (ulica wyrobów bambusowych) czy Hàng Đồng (ulica wyrobów miedzianych). A na każdej z ulic znajdowała się świątynia, poświęcona mitycznym założycielom danego rzemiosła. Niestety, większość z nich nie przetrwała. Zachowała się natomiast brama Quan Chưởng, ostatnia z dawnych bram miejskich, którą w trakcie przejażdżki zobaczymy. Na koniec będziemy mieli chwilę wolnego nad malowniczym jeziorem Hoan Kiem przy świątyni Ngoc Son. Powrót na statek. Czas wolny.

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu możliwość udania się na 4-godzinny rejs po zatoce Halong (za dodatkową opłatą ok. 120 USD/ os.). Halong Bay to niezwykłe miejsce, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Krajobraz to tysiące wapiennych wysp i wysepek wyrastających z turkusowych wód Zatoki Tonkińskiej. Najlepszym sposobem na doświadczenie tego cudu natury jest rejs po zatoce, który oferuje możliwość podziwiania imponujących formacji skalnych i mijania ukrytych grot i plaż. Powrót na statek. O 14:00 statek wypływa z portu w kierunku zatoki Chan May.

Dzień 7

Dzień 7

O 8:00 rano statek przypływa do portu Chan May, skąd proponujemy (za dodatkową opłatą ok. 150 USD/ os.) wycieczkę do Hue, dawnej stolicy Wietnamu, za czasów dynastii Nguyễn. W programie mamy, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Cesarskie Miasto, a na jego terenie dawna rezydencja cesarza, świątynie, ogrody i wille dla cesarskich urzędników. Jest tam także cytadela, otoczona masywnymi murami obronnymi. Zobaczymy również Pagodę Thien Mu, położoną nad brzegiem Rzeki Hương. Na koniec spektakularny Złoty Most, położony na zboczu wzgórza, na wysokości 1400 m n.p.m. w pobliżu nadmorskiego kurortu Da Nang. Ten 150-metrowy most, wspierany przez ogromne kamienne dłonie, zbudowany został w 2018 roku i od razu stał się niezwykle popularną atrakcją turystyczną. Powrót na statek. O godz. 20:00 statek wypływa z portu Chan May w kierunku Phú Mỹ.

Dzień 8

Dzień na morzu. Zachęcamy do korzystania z atrakcji dostępnych na statku.

Dzień 9

Dzień 9

O 7:00 statek przypływa do portu w Phú Mỹ, miasta portowego nad zatoką Vịnh Gành Rái. Tego dnia proponujemy wycieczkę fakultatywną (płatną dodatkowo ok. 130 USD/ os.) do Ho Chi Minh, dawniej znanego jako Sajgon. Jest to największe wietnamskie miasto, które zamieszkuje ponad 7 mln ludzi. Zobaczymy tu zarówno drapacze chmur, jak i kolonialną architekturę francuską, m.in. Katedrę Notre-Dame, budynek Poczty Głównej czy Ratusz. Oprócz tego Pałac Zjednoczenia, symbolizujący koniec wojny wietnamskiej, upadek Sajgonu w 1975 roku i zjednoczenie Wietnamu północnego z południowym. Na koniec będziemy mieć trochę czasu na targu Ben Thanh. Będzie zatem okazja spróbować lokalnych przysmaków, np. wietnamskiej zupy pho. Powrót na statek. O 19:00 statek wypływa z portu Phú Mỹ w kierunku Zatoki Tajlandzkiej.

Dzień 10

Dzień na morzu. Zachęcamy do korzystania z atrakcji dostępnych na statku.

Dzień 11

Dzień 11

O godz. 8:00 statek przypływa do portu w Laem Chabang, mieście położonym w prowincji Chonburi, w regionie Tajlandia Wschodnia, w którym pozostanie dwa dni. Pierwszego dnia proponujemy (dodatkowo płatną ok. 140 USD/ os.) wycieczkę fakultatywną do Bangkoku. W programie: Świątynia Złotego Buddy, słynąca z największego na świecie posągu Buddy wykonanego ze złota (posąg waży około 5,5 tony i ma ponad 3 metry wysokości); rynek kwiatowy w Chinatown, Pałac Królewski, dawna siedziba królów Tajlandii, na terenie której znajduje się również Wat Phra Kaeo - świątynia, gdzie przechowywany jest najsłynniejszy tajski posąg Buddy - niewielki Budda Szmaragdowy. Na zakończenie - rejs po Klongach, wodnych kanałach, które w przeszłości stanowiły główny system komunikacyjny Bangkoku. Podczas rejsu można zobaczyć tradycyjne drewniane domy i codzienne życie mieszkańców. Powrót na statek. Czas wolny.

Dzień 12

Po śniadaniu proponujemy wycieczkę fakultatywną (płatną dodatkowo ok. 80 USD/ os.) do Ogrodu Botanicznego Nong Nooch, położonego ok. 40 km na południe. Jest to jeden z największych i najpiękniejszych ogrodów botanicznych w Azji Południowo-Wschodniej. Rozciągający się na powierzchni ponad 200 hektarów Nong Nooch jest nie tylko ogrodem botanicznym, ale także miejscem rekreacyjnym i badawczym. Założony w 1954 roku, początkowo jako plantacja owoców, z czasem przekształcił się w imponujący ogród z egzotycznymi roślinami i pięknymi krajobrazami. Ogromne tereny ogrodu są podzielone na różne strefy tematyczne, m.in. ogród francuski, włoski, ogród z kaktusami oraz imponujące kolekcje orchidei i palm. Na miejscuorganizowane są też pokazy tradycyjnego tajskiego tańca, sztuk walki. Powrót na statek. O godz. 17:00 statek wypływa z portu w Laem Chabang w kierunku Ko Samui.

Dzień 13

Dzień 13

O 7:00 statek zacumuje w pobliżu wyspy Ko Samui. Do portu dostaniemy się łodziami transportowymi (tenderami). Na miejscu (za dodatkową opłatą ok. 80 USD/ os.) zobaczymy dwie buddyjskie świątynie: Wat Phra Yai, znana również jako Świątynia Wielkiego Buddy, z 12-metrową wysoką statuą Buddy, pokrytą złotem oraz Wat Plai Laem, nowoczesną świątynię, z posągiem wielorękiej bogini Guanyin z jej osiemnastoma rękami oraz ogromnym posągiem śmiejącego się Buddy, symbolem szczęścia i pomyślności. Na koniec spędzimy trochę czasu w malowniczej dzielnicy Bophut, która znana jest jako “Wioska Rybacka”. W rzeczywistości to ulica pełna barów i restauracji, częściowo położona przy plaży. Będzie okazja coś przekąsić albo napić się drinka z widokiem na ocean. Powrót na statek. O 17:00 statek wyrusza w kierunku Singapuru.

Dzień 14

Dzień na morzu. Zachęcamy do korzystania z atrakcji dostępnych na statku.

Dzień 15

Dzień 15

O 7:00 statek przypływa do portu w Singapurze. Po śniadaniu wykwaterowanie z kabin, następnie zwiedzanie Singapuru. Na początek przejazd przez starą dzielnicę kolonialną, gdzie zobaczymy Padang - tereny rekreacyjne miasta położone w centrum dzielnicy biznesowej, Klub Krykieta, budynki Parlamentu, Sądu Najwyższego i Ratusza - łączące klasyczną architekturę kolonialną z nowoczesnością drapaczy chmur. Udamy się też do Świątyni Zęba Buddy, monumentalnej budowli zaprojektowanej w stylu inspirowanym architekturą z okresu dynastii Tang. Odwiedzimy też dzielnicę Małe Indie, gdzie sprzedawcy sari, przypraw i wróżbici tworzą niepowtarzalną atmosferę przypominającą miasta indyjskie. Na zakończenie azjatyckiej podróży spacer wzdłuż Zatoki Marina, podczas którego zobaczymy futurystyczny most pieszy - Helix Bridge oraz hotel Marina Bay Sands – jeden z symboli miasta. Trzy wieże hotelowe są połączone na szczycie ogromnym tarasem w kształcie statku, znanym jako Skypark, który oferuje niesamowite widoki na miasto. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.
Uwaga! Program zwiedzania może ulec zmianie w zależności od godziny wylotu z Singapuru.

Dzień 16

Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

Uwagi do programu

- W zależności od warunków pogodowych na morzu lub na wyspach kapitan może podjąć decyzję o zmianie trasy lub niezawijaniu, do któregoś z portów wymienionych w programie, trasa rejsu może być też zmieniona przez armatora z przyczyn operacyjnych.
 -Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu
-Podczas trwania całego rejsu proponujemy dodatkowo płatne wycieczki fakultatywne – płatne gotówką USD (zgodnie z informacją przy opisie wycieczek fakultatywnych).
-Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Kobiety powyżej 24 tyg. ciąży, niemowlęta do 24 miesiąca życia oraz osoby poniżej 18 lat życia (jeśli nie są pod opieką prawnych opiekunów) nie mogą odbyć rejsu i nie zostaną wpuszczone na statek. Kobiety w ciąży zobligowane są do posiadania zaświadczenia (w języku angielskim) z informacją o tygodniu ciąży oraz że przebiega ona w sposób prawidłowy.
- Na statek nie wolno wnosić niebezpiecznych przedmiotów, m.in: żelazek, scyzoryków, czajników elektrycznych, świeżej żywności (np. warzywa i owoce), napojów alkoholowych oraz żadnych materiałów łatwopalnych. Zostaną one odebrane przy wejściu na statek, wzięte w depozyt i oddane przy zejściu ze statku.
- Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.
- Walutą obowiązującą na statku jest USD.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Statek Celebrity Solstice to duży statek wycieczkowy, należący do armatora Celebrity Cruises, zbudowany w 2008 r., a wyremontowany w 2016. Statek składa się z 13 pokładów, ma 317 m dł., a załoga liczy 1.284 osoby. Statek może zabrać na pokład 3.148 pasażerów.

Podstawowe informacje o statku:

Kabiny

Główne rodzaje to kabiny: wewnętrzne (bez okna), zewnętrzne z oknem i zewnętrzne z balkonem. Wszystkie kabiny wyposażone są w 2 osobne łóżka lub jedno łóżko małżeńskie (queen-size), posiadają: łazienkę (prysznic, toaleta, suszarka do włosów), toaletkę, telewizor, mini sejf oraz klimatyzację, Wi-Fi (za dopłatą).
- Kabina wewnętrzna bez okna. Powierzchnia pokoju: ok.17 m2.
- Kabina zewnętrzna z oknem lub bulajem. Powierzchnia pokoju: 16 m2.
- Kabina zewnętrzna z balkonem. Powierzchnia pokoju: 16 m2. Powierzchnia balkonu: 5 m2.

Istnieje możliwość zakwaterowania w kabinach 3- i 4-osobowych na potwierdzenie i zależy od aktualnej dostępności na statku. W celu zamówienia takiej kabiny prosimy o kontakt z naszym Konsultantem.

Do dyspozycji gości

Pokład z basenem i przestrzenią na aktywności na świeżym powietrzu, zadaszona strefa relaksu dla dorosłych z basenem i jacuzzi, prawdziwy trawnik z kabinami plażowymi i pokazami filmów na świeżym powietrzu, kasyno, galeria sztuki, sala do gry w karty, biblioteka, Spa, sauny, łaźnia parowa, centrum fitness, tor do joggingu, boisko do koszykówki, strefa dla dzieci i młodzieży. Niektóre atrakcje są dodatkowo płatne. Na statku akceptowane są karty kredytowe.
W cenie rejsu jest pakiet Basic Wi-Fi, w skład którego wchodzą następujące usługi: przeglądanie stron internetowych, wysyłanie e-maili oraz komunikacja tekstowa za pośrednictwem wybranych komunikatorów. Pakiet ten umożliwia podstawową łączność online, jednak nie obejmuje wysyłania dużych załączników, udostępniania treści w mediach społecznościowych, korzystania z aplikacji streamingowych oraz prowadzenia rozmów wideo.

Program sportowy i animacyjny

Bogaty program animacyjny obejmuje m.in. zajęcia i warsztaty dla dzieci i dorosłych, Camp at Sea – program aktywności dla młodszych podróżnych, który dostosowuje się do zainteresowań i wieku uczestników. Program oferuje ponad 500 różnych kreatywnych zajęć artystycznych, sportowych, kulinarnych oraz inspirowanych naukami ścisłymi i przyrodniczymi, występy muzyczne na żywo, poranne zajęcia fitness, wieczorne przedstawienia i spektakle, "Deal or No Deal" to emocjonująca gra wzorowana na popularnym teleturnieju, w której uczestnicy grają o pieniądze i podejmują decyzje pod presją czasu i swojej intuicji, Silent Disco z dwoma DJ-ami, kort do pickleball’a.

Bary, kluby i kawiarnie

Café al Bacio & Gelateria – kawiarnia i lodziarnia ze świeżymi przekąskami i koktajlami deserowymi
Cellar Masters – winiarnia z ofertą win z całego świata
Ensemble Lounge - klub z muzyką na żywo
Martini Bar & Crush - bar z koktajlami
Mast Bar – bar przy basenie z bogatą ofertą koktajli, również bezalkoholowych
Passport Bar - bar z koktajlami
Pool Bar – bar przy słonecznym tarasie z orzeźwiającymi napojami i przekąskami
Quasar – klub nocny z dyskoteką
Sunset Bar – swobodny bar z widokiem na ocean, gdzie można posłuchać muzyki na żywo
Sky Observation Lounge - klimatyczny bar z panoramicznymi widokami
World Class Bar – bar z ekskluzywnymi koktajlami

Wyżywienie

Zawarte w cenie wyżywienie w formie All Inclusive obejmuje dostęp do poniższych restauracji:
Grand Épernay - restauracja główna, serwująca śniadania, obiady i kolacje
Oceanview Café & Bar – restauracja bufetowa, serwująca potrawy z całego świata
Spa Café - restauracja promująca zdrowy styl życia i serwująca lekkie dania na śniadania i lunch
Mast Grill – grill bar przy basenie
W cenie All Inclusive jest również pakiet Classic Drink, w skład którego wchodzi nieograniczony dostęp do kawy, herbaty, napojów, wody butelkowanej, a także szeroki wybór alkoholi, koktajli i napojów mrożonych, które nie przekraczają 10 USD za porcję. Dodatkowo wina sprzedawane na butelki są oferowane z 15% rabatem.

Restauracje a la carte (dodatkowo płatne):
Murano – restauracja francuska serwująca klasyczne dania w nowoczesny sposób
Le Petit ChefTM at Silk Harvest – restauracja oferująca unikalne doznania: dania przygotowywane przez szefa kuchni z gwiazdką Michelin oraz animacje 3D na stole zabierają gości w interaktywną kulinarną podróż.
Sushi on Five – restauracja serwująca sushi, sashimi i owoce morza na lunch oraz kolację.
Tuscan Grille – restauracja włoska, serwująca m.in. ręcznie robione makarony, rzemieślnicze wyroby wędliniarskie oraz steki klasy USDA Prime na lunch i kolację.
W wymienionych restauracjach może być konieczna wcześniejsza rezerwacja.

Wizy

Singapur:
Obywatele Polski w ciągu trzech dni przed datą wjazdu do Singapuru zobowiązani są do wypełnienia elektronicznej deklaracji przyjazdu, Singapore Arrival Card (SGAC), dostępnej na stronie: https://eservices.ica.gov.sg/sgarrivalcard/ .
Deklaracja ta jest bezpłatna i dotyczy wszystkich osób przybywających do Singapuru, z wyjątkiem obywateli Singapuru, stałych rezydentów, osób posiadających wizy długoterminowego pobytu wjeżdżających lądowymi przejściami granicznymi oraz osób przebywających w Singapurze tranzytem.
W przypadku podróży dziecka z osobą trzecią, niezbędna jest pisemna zgoda rodziców lub opiekunów prawnych dziecka.
W Singapurze bardzo rygorystycznie przestrzega się utrzymywania czystości w środkach komunikacji miejskiej oraz na terenie całego kraju. Za łamanie tych zaleceń grożą wysokie kary pieniężne, np. za wyrzucenie niedopałków papierosów lub zaśmiecanie w inny sposób ulic i chodników - grzywna w wysokości 500 SGD; za jedzenie i picie w środkach komunikacji miejskiej - grzywna w wysokości 1000 SGD; za palenie papierosów w miejscach zakazanych, np. w pomieszczeniach klimatyzowanych, windach - grzywna w wysokości 500 SGD.

Zgodnie z singapurskimi przepisami celnymi całkowitym zakazem wwozu objęte są m.in.:
- guma do żucia (z wyjątkiem gumy do żucia w celach leczniczych);
- tytoń do żucia;
- e-papierosy
- zapalniczki w kształcie pistoletów;
- kontrolowane leki i środki psychotropowe (zasady przywozu leków przepisanych przez lekarza - znajdują się na stronie internetowej singapurskiego urzędu badań medycznych - Health Science Authority);
Aktualna lista zabronionych i kontrolowanych artykułów dostępna jest na stronie internetowej singapurskiego urzędu celnego: https://www.customs.gov.sg/businesses/importing-goods/controlled-and-prohibited-goods-for-import oraz singapurskiej straży granicznej:  https://www.ica.gov.sg/enteranddeparting/before/enteranddeparting_prohibitedcontrolleditems

Tajlandia:
Palenie papierosów w miejscach publicznych jest zabronione i podlega grzywnie w wysokości 5 000 bahtów. Palenie e-papierosów jest nielegalne. Za ich używanie grozi grzywna lub więzienie.

Hongkong:
Obywatele polscy, mający ważne paszporty, mogą wjeżdżać oraz przebywać na terytorium Hongkongu do 90 dni bez wiz.
W wielu miejscach publicznych i we wszystkich lokalach gastronomicznych obowiązuje zakaz palenia papierosów, którego złamanie grozi wysokimi grzywnami, a nawet aresztem, podobnie surowo karane jest zaśmiecanie w miejscach publicznych.

Wietnam:
W sprawie szczegółowej i aktualnej informacji dotyczącej szczepień ochronnych przed przyjazdem do Wietnamu należy skontaktować się z wojewódzka stacją sanitarno-epidemiologiczną lub specjalistą ds. medycyny tropikalnej.
Zgodnie z miejscowymi przepisami, leki uzależniające lub psychotropowe można wwieść w ilości, która nie przekracza zapasu na 7 dni ani ilości wskazanej w recepcie. Leki powinny być w opakowaniach z oznaczeniem składników oraz datą ważności, należy mieć ze sobą również receptę/list od lekarza – w języku angielskim lub wietnamskim. Pozostałe leki można wwozić do kraju jeśli ich wartość nie przekracza 100 dolarów. W przypadku przekroczenia tych limitów konieczne jest zezwolenie od Departamentu Zdrowia prowincji właściwej według miejsca przekroczenia granicy lub pobytu posiadacza leków.
Kary za łamanie prawa są bardzo surowe. Za posiadanie czy rozprowadzanie narkotyków grozi nawet kara śmierci. Obowiązuje zakaz wywozu różnych dóbr kultury czy przedmiotów antycznych (ponad 100-letnich), należy więc przed zakupem upewnić się, czy dana rzecz nie znajduje się na liście towarów objętych takim zakazem.
Fotografowanie obiektów wojskowych i niektórych obiektów administracji rządowej jest zabronione. Posiadanie i wwóz dronów podlega ścisłej regulacji i wymaga uzyskania zezwolenia odpowiednich władz wietnamskich. Naruszenie tego obowiązku może podlegać karze grzywny.
Obowiązuje zakaz skupowania walut przez kantory. Legalna wymiana pieniędzy możliwa jest jedynie w bankach, hotelach i na lotniskach.

Wiza wietnamska

W celu uzyskania wizy wietnamskiej, na 7 dni roboczy przed rozpoczęciem imprezy należy:
- wysłać skan pierwszej strony paszportu (ze zdjęciem) oraz skan zdjęcia paszportowego w formacie .JPG. W tytule maila należy podać kod wycieczki, numer rezerwacji oraz nazwisko klienta (Np. VTN1108 1234567 Kowalski).

Obowiązkowo przy zakładaniu rezerwacji wpisać narodowość, numer i datę ważności paszportu (paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu). Ponadto konieczne jest zabranie ze sobą 2 zdjęć paszportowych (kolorowe, wyraźne, aktualne, na papierze fotograficznym).
 
W przypadku rezerwacji założonych na mniej niż 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy, w dalszym ciągu istnieje możliwość skorzystania z naszego pośrednictwa wizowego. Klienci zamiast wiz elektronicznych otrzymają promesy wjazdowe. Lista wymaganych dokumentów jest taka sama, jak w przypadku standardowej procedury wizowej. DOKUMENTY POTRZEBNE DO UZYSKANIA WIZY BĘDĄ DOSTĘPNE U SPRZEDAWCY ORAZ NA STANOWISKU RAINBOW NA LOTNISKU.

Uwaga: Klienci posługujący się paszportami innymi niż polskie, proszeni są o przesłanie zapytania w sprawie możliwości wizowania za naszym pośrednictwem.

Uwaga: Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu i posiadać co najmniej 3 wolne strony na wizy! W innym przypadku przekroczenie granicy oraz wyrobienie wizy nie będzie możliwe.

Uwaga: Informujemy, że dane personalne w rezerwacji i w paszporcie muszą być jednakowe. Prosimy o zwrócenie uwagi na podwójne imiona oraz nazwiska w dokumentach! Obowiązkowo przy potwierdzeniu rezerwacji muszą być uzupełnione pełne dane tj. imię, drugie imię, jeśli takie jest oraz nazwisko. Korekta danych, bądź dopisanie drugiego imienia możliwe jest jedynie za opłatą 100 zł/osoba (z racji konieczności naniesienia poprawek na biletach na przelotach wewnętrznych).

Uwaga: Klienci, którzy nie wizują się za pośrednictwem Rainbow są zobowiązani do posiadania ważnej wietnamskiej wizy w paszporcie. Promesa wizowa do Wietnamu organizowana we własnym zakresie może nie być wystarczająca, ze względu na zdarzające się długotrwałe formalności wizowe na lotnisku w Wietnamie. W razie dużego opóźnienia / możliwego zaburzenia programu imprezy Klienci mogą być zmuszeni do dotarcia do grupy na własny koszt.
 
UWAGA! GOTOWE WIZY NALEŻY ODEBRAĆ W DNIU WYLOTU NA STANOWISKU RAINBOW NA LOTNISKU.

KLIENCI WIZUJĄCY SIĘ NA PODSTAWIE PROMES - WNIOSKI WIZOWE BĘDĄ DOSTĘPNE NA LOTNISKU NA STANOWISKU RAINBOW W DNIU WYLOTU.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa - Hongkong, a w drodze powrotnej Singapur- Warszawa (z przesiadką), zakwaterowanie w wybranej kabinie na statku Celebrity Solstice (12 noclegów), wyżywienie podczas rejsu: All Inclusive, 1 nocleg ze śniadaniem w Hongkongu lub okolicach (hotel ***), transfery klimatyzowanym autokarem, opiekę polskiego przedstawiciela na lotnisku w Warszawie, opiekę polskiego pilota podczas wycieczki, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: obowiązkowego pakietu płatnego u pilota na miejscu (bilety wstępu w Hongkongu i Singapurze, napiwki) w wysokości ok. 120 USD/os., zakupu wycieczek fakultatywnych podczas rejsu, dodatkowych posiłków podczas wycieczki oraz innych wydatków osobistych.

W poszukiwaniu smoków - Tajlandia i Wietnam - rejs z Hongkongu

Udostępnij
Dodaj do schowka
W poszukiwaniu smoków - Tajlandia i Wietnam - rejs z Hongkongu
Galeria (44)
W poszukiwaniu smoków - Tajlandia i Wietnam - rejs z Hongkongu
W poszukiwaniu smoków - Tajlandia i Wietnam - rejs z Hongkongu
W poszukiwaniu smoków - Tajlandia i Wietnam - rejs z Hongkongu
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Futurystyczne ogrody w Singapurze • rajskie wyspy Ko Samui • zabytkowy Bangkok • zachwycający ogród Nong Nooch, Ho Chi Minh - dawny Sajgon • Cesarskie Miasto w Hue • zapierająca dech zatoka Halong • nowoczesny Hongkong • chińska Aleja Gwiazd z odciskiem dłoni Bruce'a Lee • statek Celebrity Solstice**** • w cenie: wyżywienie All Inclusive • polski pilot na pokładzie statku
Rodzaj wyjazdu

Objazd

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa - Hongkong, a w drodze powrotnej Singapur- Warszawa (z przesiadką), zakwaterowanie w wybranej kabinie na statku Celebrity Solstice (12 noclegów), wyżywienie podczas rejsu: All Inclusive, 1 nocleg ze śniadaniem w Hongkongu lub okolicach (hotel ***), transfery klimatyzowanym autokarem, opiekę polskiego przedstawiciela na lotnisku w Warszawie, opiekę polskiego pilota podczas wycieczki, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: obowiązkowego pakietu płatnego u pilota na miejscu (bilety wstępu w Hongkongu i Singapurze, napiwki) w wysokości ok. 120 USD/os., zakupu wycieczek fakultatywnych podczas rejsu, dodatkowych posiłków podczas wycieczki oraz innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Pokoje

zaslepka zdjecia pokoju

Kabina z balkonem na morze (ograniczony widok)

Max: 2 dorosłych

bez dopłaty

zaslepka zdjecia pokoju

Kabina z balkonem na morze (pełen widok)

Max: 2 dorosłych

+3 586

zł/Pokój

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę20 597
Razem
41 194 zł
Zaliczka 10% 4 110 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Tajlandia - Filmowy świat Rainbow

The best of Phuket - najlepsze miejsca na Phuket

The best of Phuket - najlepsze miejsca na Phuket

Tajlandia, Phuket - Rejs po raju: Wyspy Phi Phi

Tajlandia, Phuket - Rejs po raju: Wyspy Phi Phi

Tajlandia - Phuket - Sanktuarium Słoni

Tajlandia - Phuket - Sanktuarium Słoni

Inne wycieczki dostępne w tym samym regionie

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem