Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Przelot do Antananarywy z przesiadką w jednym z portów europejskich. Zakwaterowanie w hotelu, lekka kolacja.

Dzień 2

Dzień 2

Wczesny wyjazd (pakiety śniadaniowe) w kierunku południowym do Ambositry przez typowy krajobraz gór i wschodnio-malgaski, bujny las deszczowy. Po drodze mijać będziemy wioski z typowymi trano gasy – domami lokalnej ludności charakterystycznymi dla centralnej części wyspy, położonymi wśród licznych, malowniczych pól ryżowych, kaskadowo ułożonych na zboczach. Ambositra, która słynie z wyrobów z drewna. Do wyrobu praktycznych misek, skrzynek i szachów oraz ozdobnych figurek używają najczęściej drewna palisandrowego. Czas na zakupy lokalnego rękodzieła, z którego słynie Madagaskar. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Ranomafana (Trasa ok. 400 km).

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu wizyta w Parku Narodowym Ranomafana – wpisanym na listę UNESCO w ramach lasów deszczowych Atisinanana. Jego teren stanowią wilgotne lasy równikowe. Powodem objęcia ochroną tego obszaru, było odkrycie w 1986 roku uznawanego już za prawie całkowicie wymarły gatunku lemura maki złoty. Występowanie tego zwierzęcia jest ściśle związane z obecnością specyficznych gatunków bambusów o dużej zawartości cyjanku, którego dzienna dawka z pożywienia tego lemura jest zabójcza dla innych zwierząt . Na terenie parku występuje 12 innych endemicznych gatunków lemurów, najczęściej widzianymi są: maki rudy, wari, lepilemur drobnozębny, sifaka Edvardsa, lemur brązowy i lemuria rdzawoczelna. Spotkać można też tenreka – kretojeża – niewielkie owadożerne zwierzątko; oraz 12 gatunków kameleonów. Kameleon to wyjątkowy gad, który słynie ze zdolności chwytania ofiar językiem dwukrotnie dłuższym niż jego ciało oraz możliwości zmiany barwy pod wpływem natężenia światła, temperatury, co jest formą komunikacji z innymi osobnikami, wbrew obiegowej opinii nie jest to związane z chęcią upodobnienia do otoczenia. Przejazd w okolice Parku Narodowego Isalo. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu wizyta w Parku Narodowym Isalo, który jest najczęściej odwiedzanym parkiem na Madagaskarze, utworzonym w 1962 r. i obejmującym ponad 80 tys. ha. Podczas spaceru po parku (ok 2,5 - 3,5 godz.)  przepięknym kanionem uformowanym z piaskowców, wyrzeźbionym przez deszcz, wiatr i słońce, będziemy wypatrywać lemurów katta, sifaki białej, lemura brązowego. W Isalo występują również różne przykłady endemicznej fauny i flory: iguany, jaszczurki, kameleony, żółwie, a także pachypodium, aloesy i żyworódki.  Na terenie parku proponujemy kąpiel w naturalnym basenie u podnóża Wodospadu Nimf. W drodze do rezerwatu Zombitse, mijać będziemy miasteczko Ilakaka, które od 1998 uchodzi za światową stolicę szafirów, ze względu na odkryte tam ich największe złoża. W rezerwacie zobaczymy niesamowite baobaby, z których słynie Madagaskar oraz endemiczną dla tego regionu florę i faunę. Teren parku obejmuje suchy las, bagna oraz sawannę. Powodem założenia parku była wyjątkowa różnorodność biologiczna, a przede wszystkim występowanie dużej liczby rzadko spotykanych gatunków ptaków np. madagaskarniczka reliktowego. W parku możemy spotkać zagrożony wyginięciem gatunek lemura sifaka. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Parku Narodowego Isalo. (Trasa ok. 160 km).

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd w kierunku Fianarantsoa. Po drodze zatrzymamy się w lokalnej wiosce ludności Bara lub Betsileo. Zobaczymy jak żyją na co dzień mieszkańcy zachodniej części wyspy. Następnie odwiedzimy rezerwat Anja, gdzie obserwować będziemy lemura katta jednego z najbardziej rozpoznawalnych gatunków, wyróżniającego się naziemnym trybem życia i charakterystycznym ubarwieniem ciała i ogona. Lemur katta został wypromowany przez bohatera cyklu filmów animowanych Madagaskar – popularnego króla Juliana. Tu również możliwość obserwowania różnych gatunków kameleona, w tym brookesia, czyli liścioleon rogaty, do złudzenia przypominający suchy liść. Po drodze zatrzymamy się na degustację wina w okolicach lokalnej winnicy. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 390 km).

Dzień 6

Dzień 6

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Antsirabe, które jest znane jako najchłodniejsze miejsce na Madagaskarze. Nazywane jest malgaskim Vichy, ze względu na znajdujące się tam wody termalne. Zobaczymy Kolumnę Niepodległości, kolonialny dworzec kolejowy, skąd niegdyś wyjeżdżał słynny viko-viko wynalazek firmy Micheline (krzyżówka autobusu z pociągiem). Ze względu na dużą ilość i różnorodność ryksz znane jest również jako malgaską stolicą ryksz. W trakcie zwiedzania możliwość przejażdżki słynnym „puss puss”, rykszą ciągniętą przez człowieka (płatne dodatkowo bezpośrednio u rykszarza). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w ok. Antananarywy. (Trasa ok. 400 km).

Dzień 7

Dzień 7

Wczesny wyjazd (pakiety śniadaniowe) przejazd do stolicy Antananarivo. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od ulicy nazwanej na cześć Maurycego Beniowskiego, który był kolonizatorem Madagaskaru z ramienia armii francuskiej. Wjazd na wzgórze królewskie, górujące nad miastem ze wspaniałym panoramicznym widokiem na stolicę i okalające ją wzgórza. Tam znajduje się najbardziej charakterystyczny i znany budynek – Rova -Pałac Królowej, wpisany na listę UNESCO. Pagórkowata okolica, w której leży Tana (potocznie Antananarivo) jest pełna kontrastów. Czerwone, gliniane domy, kościoły na szczytach wzgórz, kręte uliczki i gwarne stragany, stojące naprzeciw nowoczesnych budynków i sklepów sprawiają, że Antananarivo jest jedną z najciekawszych stolic Afryki. Zobaczymy też lokalny market Analakely – do 1997, kiedy to władze miasta zabroniły handlarzom rozkładania kramów na ulicy, okrzyknięty był największym targowiskiem na świecie. Przejazd do regionu Andasibe. Udamy się w kierunku wschodnim jednym z głównych szlaków wyspy, będziemy oglądać typowo wyżynny krajobraz, malowniczo zabarwiony rudą ziemią, polami ryżowymi i roślinnością tropikalną. Po drodze miniemy miejscowość Moramanga, która w 1947 r. stanowiła jeden z najważniejszych bastionów oporu malgaskiego przeciwko władzy kolonialnej Francuzów. Wizyta w rezerwacie Voi, stanowiącego część lasów obszaru Andasibe. Rejony wschodnie znane są wśród miłośników przyrody jako Kraj Indirisów. Ten największy z lemurów zwany przez miejscowych Babakoto – co tłumaczy się jako „Ojciec lub Przodek” - wyróżnia się niesamowitym sposobem porozumiewania się śpiewem, który może nieść się nawet na odległość 4 km. Lasy deszczowe Madagaskaru kryją ponadto jeden z najciekawszych gatunków chrząszczażyrafę madagaskarską. Ten niewielki owad charakteryzuje się wydłużonym przedpleczem (nibyszyją) i czerwonym ubarwieniem pokryw skrzydeł. Tego dnia zaproponujemy Państwu wycieczkę dodatkową na wyspę lemurów Vakona, gdzie będziemy mieli okazje na bliską interakcje z oswojonymi lemurami, zrobimy tez wspaniałe zdjęcia. Przed kolacją przerwa na spacer w celu podpatrywania nocnych gatunków zwierząt. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w regionie Andasibe (Trasa ok. 140 km).

Dzień 8

Dzień 8

Po śniadaniu transfer na lotnisko i lot na Mauritius. Transfer do hotelu.

Dni 9 - 14

Dni 9 - 14

Pobyt na Mauritiusie. Czas na wypoczynek, kąpiele słoneczne i morskie oraz wycieczki fakultatywne.

Dzień 15

Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko (dokładne godziny zbiórki poda rezydent Rainbow na miejscu).

Dzień 16

Przylot do Polski według rozkładu.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Szczepienia: nie są wymagane. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty.
Program ten rekomendujemy osobom, które chcą poznać prawdziwą Afrykę. Będziemy się poruszać po terenach, gdzie infrastruktura hotelowa oraz warunki drogowe będą bardzo odmienne od europejskich. Mogą zdarzyć się przerwy w dostawie prądu. Masowa turystyka w tej części Świata praktycznie nie istnieje, docierają tu tylko nieliczni podróżnicy.

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

WYCIECZKI FAKULTATYWNE (ceny orientacyjne)


Kolorowy Zachód – Mauritius w Pigułce
„Mauritius został stworzony, zanim powstał raj i posłużył jako model jego budowy” – stwierdził Mark Twain podczas swojego pobytu na wyspie. Podczas tej wycieczki zobaczymy największe atrakcje Mauritiusa i w pełni zrozumiemy zachwyt pisarza! Odwiedzimy Park Casela, gdzie czeka nas ekscytujące safari. Na 14 ha endemicznego lasu zobaczymy egzotyczne zwierzęta na wybiegach: lwy, nosorożce, antylopy czy żyrafy – dla chętnych możliwość nakarmienia żyraf. Następnie przejedziemy w najbardziej naturalny region wyspy, czyli okolice Chamarel. Osobliwością tego miejsca jest unikalna Ziemia Siedmiu Kolorów mieniąca się wieloma pastelowymi odcieniami. To niesamowity obraz stworzony przez samą naturę! Okolice Chamarel znane są także z uprawy kawy arabica i jednego z najpiękniejszych na wyspie wodospadów, który będziemy podziwiać z punktu widokowego. Zwiedzanie zakończymy wizytą na najbardziej wysuniętej na zachód części Mauritiusa - półwyspie Le Morne Brabant. To najbardziej rozpoznawalne miejsce wyspy zostało w 2008 r. wpisane na listę UNESCO.
Cena – ok. 130 EUR/os.

Mistyczna wycieczka
Zapraszamy na fantastyczną wycieczkę, podczas której odkryjemy najbardziej klimatyczne zakątki Mauritiusa i poznamy jego różnorodne smaki. Rozpoczniemy od jeziora wulkanicznego Ganga Talao, przy którym znajduje się świątynia Shivy - najbardziej święte miejsce w religii hinduskiej na Mauritiusie. Zobaczymy tu postacie hinduskich bogów, a przy odrobinie szczęścia być może uda nam się spotkać buszujące po okolicy małpki. Następnie udamy się na pobudzającą zmysły wycieczkę na plantację herbaty, gdzie zobaczymy proces jej produkcji i spróbujemy lokalnych gatunków tego napoju w malowniczo położonej restauracji. Zatrzymamy się także na plantacji wanilii i skosztujemy rumu znanej marki St Aubin w różnych wariantach – czekoladowym, kokosowym czy też kawowym. Dotrzemy aż na sam skraj wyspy, do plaży Gris Gris – to najbardziej na południe wysunięty punkt Mauritiusa, gdzie majestatyczne fale oceanu efektownie rozbijają się o wulkaniczne klify. Zwieńczeniem wycieczki będzie wizyta w rezerwacie przyrody La Vanille Crocodile Park, gdzie pogłaszczemy żółwia olbrzymiego, zobaczymy psotne lemury i groźne krokodyle nilowe, a także kolekcję przepięknych motyli i owadów.
Cena – ok. 130 EUR/os.

Port Louis – stolica wyspy
Zwiedzanie Port Louis rozpoczniemy od Aapravasi Ghat - zespołu budynków wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, które w latach 1834-1923 służyły jako brama wejściowa dla imigrantów zarobkowych z Indii. To jedno z niewielu tego typu miejsc na świecie! Dalej pojedziemy na zabytkową cytadelę Fort Adelaide, z której rozpościera się fantastyczny widok na stolicę i otaczające ją góry Moka. Następnie przejazd przez centrum miasta z kolonialną architekturą, gdzie zobaczymy m. in. teatr i budynek parlamentu. Odwiedzimy także słynne Blue Penny Museum, poświęcone historii i sztuce wyspy. Kolekcja obejmuje zabytkowe mapy morskie, obrazy, rzeźby, ryciny i znaczki, w tym przykłady słynnych znaczków pocztowych o nominale jednego i dwóch pensów wyemitowanych w 1847 r. na Mauritiusie. Znaczki te, wydrukowane w ilości 500 sztuk techniką druku wklęsłego, uważane są przez filatelistów za jedne z najcenniejszych na świecie. Czas wolny w Cauden Waterfront – współczesnym centrum miasta z licznymi sklepikami i restauracjami. Zatrzymamy się także na placu targowym, gdzie można spróbować ulicznego jedzenia i tradycyjnego napoju Alouda oraz zakupić świeże owoce, warzywa i pamiątki w atrakcyjnej cenie. Na koniec dnia zobaczymy Eureka House - XIX-wieczny, kolonialny dom zbudowany w 1830 roku. Przepięknie położony nad rzeką Moka, stanowi pamiątkę bogactwa tutejszej arystokracji. Co ciekawe, budynek posiada aż 109 drzwi i okien! Dziś mieści się tu muzeum, przepięknie wkomponowane w ogrody w stylu angielskim i pobliski wodospad.
Cena – ok. 80 EUR/os.

Adrenalina 3 w 1
Spragnieni adrenaliny? Zapraszamy na wycieczkę z dreszczykiem emocji! Nie musisz umieć latać, aby zobaczyć z lotu ptaka jedną z najpiękniejszych linii brzegowych na świecie i nie musisz umieć pływać, aby znaleźć się w podwodnym świecie raf koralowych, żółwi oraz wielokolorowych ryb. Nasz dzień pełen przygód rozpoczniemy od parasailingu (wygodna uprząż ze spadochronem podczepiona do łodzi motorowej), w trakcie którego będziemy podziwiać wyspę z powietrza. Kolejną atrakcją będzie spacer po dnie oceanu (na głębokości 2-3 metrów) w przezroczystym hełmie wypełnionym powietrzem. To niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć podwodny świat bez konieczności nurkowania! Czeka nas także przejażdżka na Tube Ride, czyli pontonie przyczepionym za łodzią. Zwieńczeniem wycieczki będzie przeprawa łodzią do wodospadów Grand River South-East oraz lunch na dziewiczej wyspie Ile aux Cerfs.
Cena – ok. 170 EUR/os.

Rejs po rajskich wyspach
Marzysz o błogim wypoczynku w rajskiej scenerii? Zapraszamy na rejs katamaranem! W jego trakcie zobaczymy fantastyczną linię brzegową Mauritiusa od strony oceanu, odkryjemy małe, dziewicze wysepki rozsiane wokół głównej wyspy, i zachwycimy się podwodnym światem podczas snorkelingu. Będzie czas na relaks i opalanie na pokładzie, jak i na kąpiele w lazurowej wodzie o cudownych kolorach. To również okazja do zrobienia niepowtarzalnych zdjęć, które staną się hitem Waszego Instagrama!
Cena – ok. 145 EUR/os.
 
Z dziećmi
Spotkanie z delfinami

Mauritius to jedno z nielicznych miejsc na świecie, gdzie można popływać z delfinami w ich naturalnym środowisku wodnym i iście rajskim otoczeniu. Na poszukiwanie delfinów wyruszymy szybką łodzią motorową; podczas rejsu będziemy mieli okazję nie tylko obserwować te sympatyczne ssaki, ale także wskoczyć do wody i zażyć wspólnej z nimi kąpieli! Idealnym zwieńczeniem wyprawy będzie przystanek przy nietypowej formacji Crystal Rock oraz lunch na wyspie Ile aux Benitiers.
Cena – ok. 140 EUR/os.


Uwaga! Zamieszczone tutaj opisy wycieczek lokalnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji lokalnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów.
 

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele/Logde o standardzie **/*** - (7 rozpoczętych dób hotelowych). Lodge położone na terenach lub w pobliżu parków narodowych (możliwe zakwaterowanie w lodgach namiotowych).

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Hotele na objeździe nie mają klasyfikacji turystycznej. Pokoje wyposażone są w podstawowe wygody: łazienkę, czystą wypraną pościel, świeże ręczniki, mydło, papier toaletowy, toaleta (kompakt) w stylu europejskim.

Wizy

Wiza na Madagaskar
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy i musi posiadać minimum jedną wolną stronę.
Wyrobienie wizy na okres 30 dni kosztuje ok. 45 EUR. Wyrabia się ją po przylocie na lotnisku w Antananarywie.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Antananarywy i do Warszawy (z przesiadką w jednym z portów europejskich), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach, 14 rozpoczętych dób hotelowych (7 na Madagaskarze i 7 na Mauritiusie), wyżywienie: śniadanie i obiadokolacje na Madagaskarze, all inclusive na Mauritiusie, przelot międzynarodowy Madagaskar-Mauritius, transfery busem, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztu wizy (ok. 45 EUR/os.), kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide (kwota ok. 250 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

W rytmie mora, mora
W rytmie mora, mora
W rytmie mora, mora
W rytmie mora, mora
W rytmie mora, mora
W rytmie mora, mora
W rytmie mora, mora
W rytmie mora, mora
W rytmie mora, mora
W rytmie mora, mora
W rytmie mora, mora
W rytmie mora, mora
1 / 12

4.4/6 (47 opinii)

W rytmie mora, mora

trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Antananarywy i do Warszawy (z przesiadką w jednym z portów europejskich), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach, 14 rozpoczętych dób hotelowych (7 na Madagaskarze i 7 na Mauritiusie), wyżywienie: śniadanie i obiadokolacje na Madagaskarze, all inclusive na Mauritiusie, przelot międzynarodowy Madagaskar-Mauritius, transfery busem, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztu wizy (ok. 45 EUR/os.), kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide (kwota ok. 250 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Atuty oferty

Madagaskar - czerwona wyspa• Antananarywa • Andasibe - kraina Indris • największe kameleony świata • baobaby • Park Isalo - dom lemura katta, sifaka i lemura brązowego • WAKACJE NA MAURITIUSIE • przelot między wyspami w cenie
Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 8 dni.
Zdjęcie Hotelu
5.0/6 (1 opinia)
Mauritius: Port Luis

Opinie

Intensywność programu
4.6
Pilot
4.7
Program wycieczki
4.5
Transport
3.5
Wyżywienie
4.5
Zakwaterowanie
4.2
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Tadremo 30.12.2018

MADAGASKAR, CO ZABRAĆ

Madagaskar=dużo dzieci Chcialam podpowiedzieć co można zabrać w ramach podarunków dla miejscowych dzieci. Potrzeby są duże, ja podzieliłam sobie na male woreczki zestawy: kredki,ołówki ,notatniki. Bardzo fajnie sprawdziły sie zabawki z jajek niespodzianek moich dzieci, również podzielone po 7-10szt w torebeczki foliowe.Bardzo dużo radości sprawiła piłka do gry w noge podarowana miejscowej szkole(kupiliśmy na miejscu). Pamiętajmy również o młodzierzy ja przygotowalam próbki perfum (trzeba bylo pokazać jak to się używa) radość na twarzach bezcenna.Jeśli macie możliwość weźcie ze sobą środki higieniczne dla młodych dziewczyn(podpaski,wkładki,mydełka,itp) wszystko się przyda.Idealnym zabespieczeniem przed upałem dla nas byla PIELUCHA TETROWA (bezcenna, 2szt na osobę). mokrą zakładaliśmy na szyję, na głowe, na rekę, na butelkę ... obniżala temp o 2-3 stopnie.
Pokaż więcej opinii (46)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem