wypoczynek

Wczasy na Madagaskarze - co musisz wiedzieć?

  • O Madagaskarze
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły
Flaga Madagaskaru

Madagaskar

Stolica:
Antananarywa
Waluta:
MGA
Powierzchnia:
587 040 km2
Liczba ludności:
21 926 221

Wakacje na Madagaskarze–król jest tylko jeden

Ta największa afrykańska wyspa, na której osobliwości przyrodnicze, znane tylko z książek, można zobaczyć na własne oczy. Republika Madagaskaru jest piękna i z pewnością jeszcze niedostatecznie poznana. Jeśli więc chcemy doświadczyć kontaktu z nietkniętą ręką ludzką fauną i florą, trzeba koniecznie udać się w ten egzotyczny zakątek świta. Natura Madagaskaru jest prawdziwie unikalna.  Świadczy o tym fakt, że wiele gatunków roślin porastających wyspę i zwierząt ją zamieszkujących uznaje się za endemiczne, czyli niezdolne do przetrwania w żadnym innym miejscu na świecie. Dlatego też podczas wakacji na Madagaskarze grzechem byłoby nie zobaczyć słynnej Alei Baobabów koło Morondawy, 90-kilometrowej rafy koralowej w Ifaty, czy niezwykłych formacji skalnych Tsingy de Bemaraha. Terenów do pieszych wędrówek nie zabraknie w Isalo National Park. To tutaj obok fantazyjnego krajobrazu z piaskowców, napotkamy zaskakujące bujną roślinnością oazy wśród kojącego szumu wodospadów.

Pocztówka z wakacji na Madagaskarze

Mówi się, że bezsprzecznym królem fauny Madagaskaru jest indri, czyli bezogoniasty lemur z czarno-białym futrem, którego spotkać można m.in. w Parku Narodowy Antasibe-Mantadia. Ten podobny do pandy zwierzak słynie z charakterystycznego nawoływania innych osobników poprzez podnoszenie łapek i zabawne jodłowanie. Wielu z nas od razu trafnie skojarzy się ze słynnym bohaterem kreskówek. W królewskiej historii Madagaskaru istnieje również polski akcent. Mało kto z nas wie o XVIII-wiecznej wyprawie Maurycego Beniowskiego, który uzyskał z rąk tubylców tytuł króla wyspy.

Ten typowo rolniczy kraj, oblany bezkresnymi wodami Oceanu Indyjskiego nie zawiedzie amatorów leniuchowania pod palmami. To raj dla plażowiczów zmęczonych gwarem popularnych komercyjnych ośrodków wczasowych. Wspaniałe plaże Andilany, czy niewielka wyspa Nosy Be przywita nas spokojną, krystalicznie czystą wodą, w której dostrzeżemy nie raz osobliwego wieloryba płetwala karłowatego.

Wczasy pod palmami? Odwiedź Madagaskar!

Jeśli nie straszne nam charakterystyczny dla wyspy chaos komunikacyjny, obcy język, ale też prawdziwie egzotyczny miks dawnej kolonialności w architekturze z pierwotną naturalnością, koniecznie wybierz się do stolicy kraju, Antananarivo. To tu nabędziesz regionalne wyroby z drewna, oryginalne przyprawy, czy naturalne tkaniny, ale także oddasz się degustacji aromatycznego kurczaka z imbirem, czy też bananów w cieście. Amatorzy owoców morza też nie będą zawiedzeni.

Bieda na Madagaskarze w sensie gospodarczym jest odwrotnie proporcjonalna do jej walorów przyrodniczych. Nie ma nic przyjemniejszego niż beztroskie plażowanie nad brzegiem turkusowych wód oceanu, w kraju pachnącym wanilią i imbirem.

Opinie o Madagaskarze

Madagaskarze
6.0 /6

Prawdziwe oblicze Afryki

Zwiedzanie Madagaskaru to możliwość poznawania prawdziwiej Afryki ponieważ jest to jeden z najbiedniejszych krajów świata. Do tego możliwość obcowania z naturą.
Dodał(a):
Adam, 03.03.2020
5.5 /6

Wyspy w pigułce

Zachęcam do zwiedzania w formie rejsu tych wysp by poczuć wolność,komfort i docenić jak wiele posiadamy szczęścia
Dodał(a):
Ania, 11.02.2020
6.0 /6

Unikatowa przyroda, pełna egzotyka

Niezwykle ciekawy kierunek, ale nie dla wszystkich. Miłośnicy dzikiej przyrody, krajobrazów, podróznicy ciekawi nieznanych kultur znajdą tam wiele dla siebie.
Dodał(a):
Beata, BĘDZIN, 01.01.2020
5.0 /6

Cudowny, biedny kraj

Kraj cudownej przyrody i uroczych lemurów. Żadne wady i niedogodności pobytu nie są w stanie zepsuć cudownych wrażeń z podziwiania krajobrazów oraz fauny i flory!

Bardzo biedne Państwo, ludzie żyją naprawdę w warunkach absolutnie podstawowych, często bez prądu, a nawet czasem bez wody.

Zła jakość dróg utrudnia zwiedzanie, bo wydłuża przejazdy i ogranicza liczbę miejsc możliwych do zwiedzenia.

 

Dodał(a):
Paweł, Warszawa, 30.03.2019
6.0 /6

Fantastyczne dwa tygodnie na Madagaskarze

Polecam wszystkim ciekawym świata turystom. Miejsce warte odwiedzenia.

Dodał(a):
Katarzyna, 21.03.2018
4.0 /6

Hotele na objeździe

Standard hoteli na trasie objazdu był akceptowalny. Wyżywienie nie budziło zastrzeżeń.Organizacja "lunchów" na trasie przejazdów była zorganizowana przez pilota Kamila wzorowo.

Dodał(a):
Iwona Irena, OLSZTYN, 26.02.2018
5.0 /6

Biednie ale pięknie

Wspaniała przyroda, wspaniali ludzie. Złe drogi i transport. Bardzo warto zwiedzić.

Dodał(a):
Barbara, Poznań, 12.02.2018
6.0 /6

Afryka w pełni

Typowy ubogi i słabo rozwinięty kraj afrykański, ale właśnie dlatego tam pojechaliśmy. Ludzie bardzo mili i symaptyczni. Przyroda wspaniała (lemury).

Dodał(a):
Przemysław, Opole, 21.01.2018
5.6/6 Ocena ogólna Madagaskarze

Pogoda w Madagaskarze

Pogoda na Madagaskarze jest zależna od dwóch występujących tam pór roku. Suchy okres trwa od maja do października, gdy temperatura oscyluje na poziomie 20-30°C. Z końcem listopada rozpoczyna się pora deszczowa, podczas której robi się znacznie cieplej, a termometry wskazują wyższą temperaturę.  Choć Madagaskar warto odwiedzać szczególnie w porze suchej to w czasie obfitych opadów wyspa mieni się niesamowitymi kolorami.

Kiedy jechać na Madagaskar? Klimat, temperatury i atrakcje na Madagaskarze

Wyspa leżąca nieopodal wybrzeża Afryki, na Oceanie Indyjskim zachwyca gościnną ludnością żyjącą w tradycyjny sposób. Dzięki fantastycznym warunkom klimatycznym, panującym tu przez cały rok, jest wiecznie zielonym domem dla wielu egzotycznych gatunków zwierząt.

Madagaskar – co warto wiedzieć przed podróżą?

Madagaskar to zachwycające plaże nad lazurowo-turkusową wodą, góry, tropikalne lasy, pustynia a nawet sawanna. Dowiedz się więcej na Blogu Rainbow!