Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu w hali odlotów na lotnisku Okęcie w Warszawie. Aktualny rozkład lotów prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Wylot do Buenos Aires przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2

Przylot do Buenos Aires. Czas na krótki odpoczynek, następnie zwiedzanie Buenos Aires, nazywanego Paryżem Ameryki Południowej. Miasto jest żywiołowe, gwarne, a zmysłowość tanga uwiedzie każdego. Zobaczymy min.: historyczny plac miasta - Plaza de Mayo ze sławną Casa Rosada - siedzibą prezydenta, El Cabildo - kolonialnym gmachem Rady Miasta oraz Katedrą, w której pełnił funkcje kardynalskie Papież Franciszek. Wielokulturowy charakter miasta zaobserwujemy na Avenida de Mayo, która bogata jest w ciekawe architektonicznie obiekty. Przejedziemy najszerszą ulicą świata - Avenida 9 de Julio, następnie odwiedzimy artystyczną dzielnicę La Boca z jej kolorowymi blaszanymi domami. Przerwa na lunch w restauracji (w cenie). Po lunchu nowoczesna część Buenos - Puerto Madero, Palermo i Recoleta, cmentarz, na którym spoczywa Evita Perón. Powrót do hotelu, czas wolny na odpoczynek, nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 3

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot na południe Argentyny do miejscowości Trelew. Po przylocie przejazd do rezerwatu Punta Tombo. Pomiędzy wrześniem a kwietniem około pół miliona pingwinów Magellana przybywa w to miejsce w celach lęgowych. Jest to największa taka kolonia w całej Ameryce Południowej. Będzie okazja do obserwowania zachowań i wspólnego życia pingwinów a także obserwacji ptaków: kormoranów, wydrzyków, petreli. Następnie przejazd do Puerto Madryn, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 220 km)

Dzień 4

Śniadanie. Zwiedzanie Półwyspu Valdes (UNESCO) – niezwykłego miejsca argentyńskiej Patagonii. To miejsce występowania wielorybów. Wybrzeże Płw. Valdes to największe skupisko tych zwierząt, można tu spotkać nawet kilkaset osobników naraz. Te olbrzymie, liczące nawet kilkanaście metrów ssaki można obserwować naprawdę z bliska, często z młodymi. To niesamowity spektakl, gdy spokojnie suną pod powierzchnią wody, następnie tryskają fontanną i na koniec eksponują ogromną płetwę ogonową. Oprócz wielorybów i orek wybrzeże Valdes jest także domem lwów i słoni marskich, fok, pingwinów i dużej ilości ptaków. Rozległe równiny zamieszkują strusie nandu, guanako andyjskie, lisy, monogamiczne mary patagońskie oraz pancerniki. W programie wycieczki: rejs statkiem z Puerto Piramides na obserwację wielorybów, orek i delfinów. Przejazd do Punta Delgada (lwy i słonie morskie) a także Punta Cantor i Caleta Valdes, gdzie odwiedzimy kilka punktów panoramicznych, skąd można obserwować wieloryby. W miarę wolnego czasu przejedziemy na wieżę widokową w Istmo Ameghino, skąd widać słynną wyspę Pajaros, którą inspirował się Saint – Exupery pisząc "Małego Księcia". Kolacja i nocleg w Puerto Madryn. (Trasa ok. 250 km)

Dzień 5

Śniadanie i transfer na lotnisko w miejscowości Trelew. Przelot do Buenos Aires. Dla chętnych tango show połączone z kolacją w jednym z klubów w Buenos Aires (dodatkowo płatne ok. 100 USD).

Dzień 6

Śniadanie. Przeprawa promowa przez największe estuarium świata- La Plata do Urugwaju. Zwiedzanie stolicy kraju, Montevideo rozpoczniemy od Placu Niepodległości, gdzie zobaczymy: mauzoleum i pomnik największego bohatera Urugwaju, Artigasa, Palacio Salvo, Palacio Estevez, Teatr Solis i Bramę Cytadeli. Następnie udamy się na Plac Konstytucji, gdzie znajduje się Katedra i Ratusz Miejski. Spacer zakończymy w Mercado del Puerto, skąd udamy się na liczącą 22 km, jedną z najdłuższych na świecie promenadę La Rambla. Dalsze, panoramiczne zwiedzanie miasta będzie obejmowało dzielnicę arystokratów, ogrody różane, pałac prezydencki a także stadion, gdzie odbyły się pierwsze Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Przejazd od hotelu na wybrzeżu w okolicach Punta del Este, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 7

Śniadanie. Przejazd do Cabo Polonio. Przesiądziemy się na specjalne ciężarówki i przez piaski dotrzemy do Cabo, jednej z najdzikszych części Urugwaju. Tam zobaczymy dziewiętnastowieczną latarnię morską Faro de Cabo Polonio i wioskę, w której życie toczy się bardzo powoli. Odwiedzimy drugą co do wielkości kolonię lwów morskich, a przy odrobinie szczęścia zobaczymy także pingwiny lub uchatki. Następnie udamy się do Laguna de Castillo, największego skupiska drzew Ombu na świecie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 8

Śniadanie. Dzień wolny na odpoczynek nad oceanem, plażowanie. Dla chętnych zorganizujemy wycieczkę fakultatywną (dodatkowo płatna ok. 100 USD) do Parku Narodowego Santa Teresa lub rejs na Wyspę Lobos. Kolacja w hotelu, nocleg.

Dzień 9

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Colonii de Sacramento (lista UNESCO). Wynajęcie rowerów i przejazd po nowej części miasta (zwiedzanie możliwe również autobusem turystycznym). Wąskie i kręte uliczki, urokliwe bary i restauracje oraz wspaniałe widoki na rzekę przyciągają wielu turystów. Zwiedzimy zabytkową część Colonii, dzielnicę Barrio Histórico. Zobaczymy mury obronne miasta wraz z bramą wjazdową. Następnie przejdziemy krętymi, pełnymi uroku uliczkami, mijając portugalskie i hiszpańskie budynki aż do odrestaurowanej latarni morskiej i portu jachtowego. Po południu rejs do Buenos Aires, zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 10

Śniadanie w hotelu, a następnie wyjazd na typowe argentyńskie rancho. W tym dniu zapoznamy się z kulturą i stylem życia współczesnych gauchos - czyli kowbojów, będących symbolem argentyńskiego charakteru narodowego. Wizyta umożliwia przyjrzenie się z bliska zwyczajom gaucho, pracujących na rozległych równinach, zwanych tu pampas. W tym dniu lunch będzie miał formę barbecue. Argentyna słynie bowiem ze wspaniałych potraw z grilla, z najwyższej jakości wołowiny, która jest prawdziwą argentyńską dumą (oprócz dań z grilla podane zostaną tzw. empanadas, czyli pierożki, sałatki, deser oraz wino i kawa). Po posiłku rozpocznie się fiesta gaucha - show oparte na folklorze gauchos, z muzyką na żywo, pokazami tańca regionalnego oraz tanga. Gauchos zaprezentują również swoje doskonałe umiejętności jeździeckie. Będzie też okazja do przejażdżki na koniu w towarzystwie gauchos. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 11

Śniadanie w hotelu, a następnie wykwaterowanie i czas wolny na ostatnie zakupy lub indywidualne zwiedzanie Buenos Aires. Pilot zaproponuje rejs po kanałach Tigre (dodatkowo płatny). Wylot do Polski w godzinach popołudniowych.

Dzień 12

Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Ze względu na dużą zmienność pogody w odwiedzanych rejonach należy zabrać ze sobą odpowiednią odzież, między innymi: polar, lekką kurtkę ortalionową, wygodne buty trekkingowe, okulary przeciwsłoneczne.
- W trakcie przelotów wewnętrznych i na całej trasie obowiązuje całkowity zakaz przewożenia w bagażu głównym i podręcznym produktów pochodzenia organicznego (żywności).
- Na niektórych przelotach wewnętrznych w Argentynie obowiązuje limit bagażu głównego 15 kg (możliwa dopłata na miejscu za nadbagaż 40 usd – 8kg). 
- Cena nie obejmuje podatku turystycznego w Argentynie, wynoszącego ok. 1 usd/noc. Podatek płatny będzie u pilota lub w recepcji przed zakwaterowaniem.
UWAGA: Po wylądowaniu w Buenos Aires, podczas kontroli paszportowej, urzędnicy proszą o podanie hotelu w Buenos Aires, w którym Państwo będą zakwaterowani. Należy podać dowolną nazwę hotelu: np. Meriti, Rochester, Castelar

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele i hostele *** (9 rozpoczętych dób hotelowych)

Pokoje: 2 - osobowe z łazienkami, z możliwością 1 dostawki.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Buenos Aires oraz z Buenos Aires do Warszawy (przez jeden z europejskich portów lotniczych), przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw., wyżywienie według programu (śniadania lub breakfast box + obiadokolacje lub lunch), opiekę pilota, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt udziału w programie to ok. 200 USD + ok. 50 USD na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych.

Wielorybi śpiew

Udostępnij
Dodaj do schowka
Wielorybi śpiew
Galeria (14)
Wielorybi śpiew
Wielorybi śpiew
Wielorybi śpiew
Wielorybi śpiew

Atuty oferty

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Buenos Aires oraz z Buenos Aires do Warszawy (przez jeden z europejskich portów lotniczych), przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw., wyżywienie według programu (śniadania lub breakfast box + obiadokolacje lub lunch), opiekę pilota, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt udziału w programie to ok. 200 USD + ok. 50 USD na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
trwa wczytywanie

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem