WAKACJE W Piemoncie

Logo R.pl dla braku wyników wyszukiwania
Przykro nam
Dla tak zawężonych kryteriów nie znaleźliśmy oferty.
Odznacz najmniej ważne dla Ciebie frazy
lub wyszukaj ponownie.

Ciekawi wakacji w Piemoncie?

Piemont:

Państwo:
Włochy
Waluta:
EUR
Piemont to jeden z najpopularniejszych turystycznie regionów w północnych Włoszech. Jego nazwa oznacza „krainę u podnóża gór” i jest tak w istocie – Piemont otaczają Aply, co gwarantuje świetne warunki dla narciarzy zimą oraz malowniczy krajobraz latem. Piemont warto więc odwiedzić o każdej porze roku – choćby wybierając się na krótką wycieczkę last minute!
Główne miasto i stolica Piemontu to Turyn, który powinien być punktem obowiązkowym także podczas wycieczki objazdowej po Włoszech. Zabytki, fascynujące muzea oraz najcenniejsza relikwia Chrześcijaństwa, czyli Całun Turyński sprawiają, że to miasto naprawdę godne odwiedzenia, choć odwiedzić warto także mniejsze miasteczka Piemontu. A w drodze pomiędzy nimi zachwycać się malowniczymi winnicami!

Zobacz również oferty w innych regionach Piemontu: Apulia, Barbagia, Bari, Capri, Castelli Romani, Emilia-Romania, Friuli-Wenecja Julijska, Kalabria, Kampania, Lacjum, Liguria, Lombardia, Puglia, Sardynia, Sycylia, Toskania, Umbria, Wenecja Euganejska, Wyspa Elba oraz informacje o Piemontu.

Opinie o Piemoncie

5.0/6

Bogata historia i ciekawe budowle

Włochy- różnorodny krajobraz, piękne położenie, ciekawe miasta - jest co zwiedzać, pyszne pizze

Dodał(a):
Sylwia i Mateusz, 02.08.2018

6.0/6

Góry, góry, góry... nic więcej nie potrzeba

Region Piemontu to coś więcej niż góry. To równiez jeziora polodowcowe, piękne wodospady i wszechobecna natura. 
Jeśli szukasz dotyku i spotkania z pięknem przyrody to idealne miejsce dla ... Ciebie. 
Smakosze będą mieli tu wiele lokalnych przysmaków do posmakowania. 

Dla poszukiwaczy historii, mnóstwo zabytków i korytarzy pięknych ulic.


Dla każdego coś dobrego.

Dodał(a):
MAGDALENA, BYDGOSZCZ, 28.07.2018

5.0/6

Kraina u podnóża gór

Region otoczony z trzech stron przez Alpy, co czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym. Przepiękne Logo Maggiore z Wyspami Boromeuszy.

Dodał(a):
Milena, 27.07.2018

6.0/6

Piemont region niezwykły

Region niezwykły. Od atrakcji i zabytków Turynu po malownicze miejscowości, jeziora i kameralne wąskie uliczki małych miasteczek. 

 

Dodał(a):
Maciej, Warszawa , 31.05.2018

5.5/6 Ocena ogólna o Piemoncie

Pogoda w Piemoncie

Sestriere – sporty zimowe i nie tylko

Położone w dolinie Val Susa, na wysokości 2 035 metrów Sestriere znajduje się około godziny drogi na zachód od Turynu i około 17 km od granicy z Francją. Wraz z kilkoma innymi włoskimi i francuskimi wioskami stanowi obszar narciarski Via Lattea, tzw. Droga Mleczna, który oferuje 146 tras narciarskich o łącznej długości 400 km, w tym 120 tras wyposażonych w najnowszy sprzęt do sztucznego naśnieżania. Na turystów przyjeżdżających do Via Lattea czeka aż 88 wyciągów, ułatwiających dostęp do wszystkich stoków. Sestriere była pierwszym w Alpach celowo stworzonym ośrodkiem narciarskim, za którego początkowy rozwój w latach 30. XX wieku odpowiadał Giovanni Agnelli. Przez blisko sto lat wioska zyskała sławę jako jedno z najlepszych miejsc do jazdy na nartach w Europie.

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.