Wycieczka Fakultatywna 2 w 1: Nesebyr i wieczór bułgarski

Odbiór o godz. 15:00
Za osobę279
558 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Nesebyr – bułgarski Dubrownik

• Tradycyjny wieczór bułgarski

• Czas wolny na zakupy


Opis

Poznaj dwa oblicza Bułgarii w jeden dzień! Za dnia odwiedzimy najpiękniejsze miasto tutejszego wybrzeża, a w nocy wybawimy się za wszystkie czasy podczas tradycyjnego bułgarskiego wieczoru! Naszym pierwszym celem będzie Nesebyr (UNESCO) – miasto nazywane „bułgarskim Dubrownikiem” i prawdziwa perła Morza Czarnego. To jedna z najstarszych osad w kraju – liczy sobie aż 5000 lat - a jej liczne zabytki świadczą o burzliwej historii i wielokrotnym przechodzeniu z rąk do rąk. Nazywane „miastem czterdziestu cerkwi” w przeszłości było ośrodkiem o największym natężeniu obiektów sakralnych na metr kwadratowy na świecie! Fascynującą historię Nesebyru poznamy podczas spaceru wąskimi uliczkami Starego Miasta, gdzie zobaczymy ruiny średniowiecznej fortecy oraz liczne kościoły prawosławne. Podczas czasu wolnego polecamy zrobić zakupy na licznych straganach z pamiątkami oraz zajrzeć do niezwykle fotogenicznego portu. Z Nesebyru udamy się w głąb kraju, aby wziąć udział w tradycyjnej nocy bułgarskiej. Wyborna kuchnia podlana domowym winem, a do tego tradycyjna muzyka i taniec – to gwarancja niezapomnianej zabawy! Skosztujemy lokalnej kuchni przy suto zastawionym stole i poznamy folklor Bułgarii podczas spektakularnego show folklorystycznego. Posłuchamy tradycyjnej muzyki na żywo, zatańczymy razem z artystami i będziemy podziwiać mistyczny obrzęd Nestinarstwa - tańca na rozżarzonym węglu.

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Transport klimatyzowanym busem lub autokarem

• Opiekę polskojęzycznego przewodnika

• Kolację podczas wieczoru bułgarskiego


Cena nie obejmuje

• Dodatkowych posiłków i napoi

Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: ok. 14:00 - ok. 23:00

• Warto zabrać: butelkę wody, drobne na ewentualne napiwki

Inne atrakcje w okolicy

Opinie

Atrakcyjność programu
4.3
Pilot
5.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

JULIA, CHORZOW 02.07.2024
Termin pobytu: czerwiec 2024

Coś pieknęgo, rezydentki się spisały pyszne dania, wspaniałe tańce, chłodzenie po rozżarzonym ogniu, a sam Neseber zabytkowy i warto zobaczyć, do tego niespodziewana degustacja wina polecam
Pokaż więcej opinii (2)