Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna Odkryj północne wybrzeże Dominikany - szlakiem rajskich plaż

5.1/6 (33 opinie)

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiek2
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Laguna Gri Gri i spotkanie z żółwiami słodkowodnymi

• Snorkeling na Playa Caleton

• Playa Grande – najpiękniejsza plaża północnej Dominikany

• Turkusowe jezioro Dudu - możliwość kąpieli między stalaktytami

• Plaża z tajemniczym cmentarzem

• Dominikański obiad

Opis

Ta wycieczka to idealne połączenie aktywnego wypoczynku z relaksem na plaży. To również znakomita okazja, by odkryć nieskomercjalizowane północne wybrzeże Dominikany! Pierwszą atrakcją na naszej trasie będzie laguna Gri Gri, znana wśród miłośników przyrody – można tu podziwiać kanał porośnięty namorzynami oraz zobaczyć z bliska żółwie słodkowodne. Następnie zatrzymamy się na Plaży Caleton, uchodzącej za jedno z najlepszych miejsc na snorkeling na północy Dominikany. Czas wolny na plażowanie i snurkowanie. Typowo dominikański obiad z langustami w roli głównej zjemy w spektakularnej scenerii najpiękniejszej plaży północnej Dominikany – Playa Grande, gdzie będzie okazja do kąpieli oraz spaceru na sąsiednią, dziewiczą Playa Preciosa. Następnie odwiedzimy prześliczne turkusowe jezioro Dudu w cenocie, powstałe po zapadnięciu się wapiennej jaskini. Koniecznie trzeba zanurzyć się w jego krystalicznej wodzie o przyjemnej temperaturze i popływać w niepowtarzalnej scenerii pomiędzy stalaktytami. W bliskim sąsiedztwie Dudu można również zajrzeć do efektownej groty, służącej w przeszłości za schronienie dla Indian Taino. Nietypową atrakcją na koniec dnia będzie wizyta na... Lokalnym cmentarzu na plaży. Dlaczego powstał on właśnie tutaj? Tego i innych ciekawostek z codziennego życia Dominikańczyków dowiecie się podczas tej wycieczki. Polecamy dla każdego!

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Transport klimatyzowanym autokarem lub busem

• Opiekę polskojęzycznego pilota

• Obiad w formie dominikańskiego bufetu

Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: 07:30 - 19:30 dla hoteli Casa Marina Beach & Reaf oraz Viva Wyndham Tangerine: 09:00 - 18:00

• Warto zabraćkostium kąpielowy, ręcznik, krem z filtrem, nakrycie głowy

• W okresie ochronnym langust (od marca do sierpnia) obowiązuje zakaz ich połowu - podczas wycieczek realizowanych w tych terminach na obiad będą serwowane inne owoce morza (np. krewetki)

Odbiór o godz. 07:30
Za osobę409
818 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Inne atrakcje w okolicy

Opinie klientów

Atrakcyjność programu
5.3
Pilot
5.2
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Patrycja, Bytom

Polecam wszystkim, którzy chcą zobaczyć malownicze, rajskie plaże. Dodatkowo krótka trasa do pokonania łódkami.

6.0/6

Małgorzata Krystyna, Mniów

Piękne krajobrazy. Niesamowite widoki. Każda wycieczka pokazała nam nico inny pogląd na wyspę. Piękna roślinność, ciepła woda i niesamowite plażę. Polecam bardzo.
Pokaż więcej opinii (31)