Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna Rejs statkiem do "Korzeni" - bohater narodowy Kunta Kinte

5.5/6 (1 opinia)

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Rejs statkiem przez rzekę Gambia ze stolicy Bandzul na wyspę Kunta Kinteh

• Lunch na pokładzie statku

• Wizyta w muzeum niewolnictwa

• Zwiedzanie Katchikally, świętego stawu z krokodylami oraz Muzeum Etnograficzego

Opis

Kunta Kinte to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych bohaterów telewizyjnych lat 80. Bijący rekordy popularności serial „Korzenie” opowiadał o pochodzeniu i losach pierwszych afroamerykańskich mieszkańców USA. To właśnie w Gambii znajduje się rodzinna wieś (Juffureh) słynnego niewolnika. Oprócz tego można tam znaleźć wiele pamiątek z czasów, gdy w Gambii kwitł handel niewolnikami. Należy do nich Albreda, będąca w epoce niewolnictwa francuskim punktem handlowym i tranzytowym. W miasteczku i jego bezpośredniej okolicy można zwiedzać m.in. muzeum niewolnictwa oraz ruiny Fortu James wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Staw Katchikally w Bakau, miejscowości oddalonej około 10 km od Bandżul, to miejsce, gdzie woda w sadzawce pomaga w leczeniu bezpłodności kobiet, a tamtejsze krokodyle są bardzo potulne, dzięki temu można do nich podejść i przyjrzeć się im z naprawdę bliska.

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Opiekę polskiego pilota/rezydenta i miejscowego przewodnika

• Rejs wygodnym statkiem (toalety, mini-bar) po rzece Gambia

• Wstęp na Wyspę Kunta Kinteh, do Muzeum Niewolnictwa oraz do Stawu Katchikally

• Luch na pokładzie statku w czasie rejsu


Cena nie obejmuje

• Napoi do posiłku

• Wydatków osobistych


Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: 7:00/8:00 - 17:30/18:30 - w zależności od hotelu

• Warto zabrać: krem z filtrem, nakrycie głowy, okrycie wierzchnie chroniące przed możliwym wiatrem w czasie rejsu

Odbiór o godz. 08:00
Za osobę439
878 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opinie klientów

Atrakcyjność programu
5.5
Pilot
5.5
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

5.5/6

Zadowolona emerytka, Tychy

Po wyczerpującym, tygodniowym objeździe Senegalu nie byliśmy chętni na kolejną wycieczkę, tym bardziej, że pobliżu hotelu był szereg innych atrakcji. Karmienie sępów, małpi park. Ale po spotkaniu z rezydentem zmieniliśmy zdanie i wybraliśmy się na całodniową wycieczkę na wyspę Kunta Kinte. I była to bardzo dobra decyzja. Płynęliśmy trzy godziny w jedną stronę łodzią z bardzo sympatyczną załogą, która o nas bardzo dbała. Ruiny po obiektach i opowieści o wyspie robią wrażenie. Po zwiedzeniu wyspy popłynęliśmy do muzeum niewolnictwa. Z historią niewolnictwa bardzo obszernie zapoznał nas pilot Radek. Po jego zwiedzeniu odwiedziliśmy sołtyskę wioski, była to bardzo sędziwa kobieta. Podobno miała 77 lat. Data urodzenia trudna do określenia bo nie prowadziło się przed laty żadnej dokumentacji. A obecnie też różnie bywa. Sołtyska opowiedziała nam o swojej roli w społeczności i jej zwyczajach. Wszyscy uczestnicy po zrobieniu fotek udali się na łódź na znowu trzygodzinny rejs powrotny. W czasie rejsu podano nam bardzo smaczny obiad, ryba, kurczak, ryż i jarzyny. Po zjedzeniu obiadu wiele osób zapadło w poobiednią drzemkę. Po dopłynięciu do brzegu pojechaliśmy do muzeum etnograficznego w Bakau. W czasie zwiedzania bardzo ciekawie o zwyczajach miejscowych ludzi opowiadał pilot Radek - super facet. Następnie udaliśmy się w kierunku stawu Katchikally, gdzie bezpośredni kontakt z krokodylami po przez dotykanie zostanie na pewno na długo zapamiętany. po tych emocjonujących wrażeniach pojechaliśmy do hoteli aby tym, którzy się nie wybrali powiedzieć: macie co żałować bo było super i bardzo atrakcyjnie.
Pokaż wszystkie opinie