Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna Dalyan - turecka Amazonka

5.6/6 (9 opinii)

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Rejs kanałem łączącym Jezioro Köycegiz z morzem

• Ogromne licyjskie grobowce

• Dziewicza plaża Iztuzu

• Możliwość spotkania żółwi i krabów

• Zakupy w lokalnych miejscach

Opis

Rzeka Dalyan nie bez powodu bywa nazywana „turecką Amazonką”. Tutejszy ekosystem słynie z niezwykłego bogactwa i stanowi fenomen na skalę całej Turcji! Spotykają się i mieszają tutaj ze sobą flora i fauna typowe dla wód słodkich i słonych. Odkryjemy te niezwykłe tereny podczas wycieczki statkiem po delcie rzeki Dalyan aż do Morza Śródziemnego. Nasz rejs rozpoczniemy od wizyty w naturalnym „SPA” – na chętnych czekają kąpiele błotne. Kolejny odcinek podróży pokonamy przez naturalny kanał łączący jezioro Koycegiz z morzem. Na trasie będą nam towarzyszyć niesamowite naturalne krajobrazy, a także jeden najbardziej rozpoznawalnych widoków Turcji – wykuty w skale kompleks licyjskich grobowców. Rejs zakończymy na dziewiczej plaży Iztuzu (UNESCO) - to tutaj zagrożone wyginięciem żółwie morskie składają swoje jaja. Przy odrobinie szczęścia będziemy mieli okazję podziwiać żółwie Caretta Caretta w ich naturalnym środowisku, zobaczymy także egzotyczne błękitne kraby. W tych pięknych okolicznościach przyrody czeka nas przerwa na pływanie i plażowanie. Podczas wycieczki nie zabranie również czasu na zrobienie zakupów, podczas których każdy będzie mógł zaopatrzyć się w lokalne produkty. Polecamy wszystkim entuzjastom natury!

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Opieka lokalnego przewodnika i polskojęzycznego pilota

• Bilety wstępu

• Obiad


Cena nie obejmuje

• Napoi do posiłku

Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: dla hoteli w Kusadasi: 06:00-22:00, dla hoteli z Didim: 06:30-21:00, dla hoteli z Bodrum: 06:00-21:00

• Konieczny jest dokument tożsamości: paszport lub dowód osobisty (wraz z przekroczeniem tureckiej granicy na dowodzie osobistym, otrzymasz pieczątkę wjazdową - neleży ją również zabrać)

Odbiór o godz. 05:00
Za osobę489
978 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Inne atrakcje w okolicy

Opinie klientów

Atrakcyjność programu
5.7
Pilot
5.7
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Klaudia, Niwiska

Bajeczna wycieczka z pięknymi krajobrazami ,możliwość spotkania żółwi ,piękna plaża .Rejs rzeka który pozostanie długo w pamięci 🙂

6.0/6

Monika, Dąbrowa Górnicza

Zajefajnie pilot ok,obsługa ok nie mam nic do zarzucenia !
Pokaż więcej opinii (7)