Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna Pamukkale - bawełniana twierdza

5.2/6 (32 opinie)

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Turecki cud przyrody (UNESCO)

• Fantastyczne wapienne tarasy

• Wodospady i gorące źródła

• Możliwość zrobienia zakupów w lokalnych miejscach

Opis

„Kto nie był w Pamukkale, ten nie widział Turcji wcale” – głosi popularne powiedzenie. Ciężko się z nim nie zgodzić - ten turecki cud przyrody, wpisany już w 1988 roku na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrody UNESCO, to jedna z najbardziej wyjątkowych atrakcji w całym kraju. Obecny wygląd Pamukkale to efekt trwającego od 14 tysięcy lat procesu osadzania się soli wapnia wytrącanych z wód mineralnych. Fantastyczne wapienne tarasy, wodospady i gorące źródła tworzą niepowtarzalną scenerię, nazywaną „Bawełnianym Zamkiem”. Będąc pierwszy raz w Turcji nie można pominąć wycieczki do tego miejsca! Podczas wycieczki nie zabranie również czasu na zrobienie zakupów, podczas których każdy będzie mógł zaopatrzyć się w lokalne produkty.

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Transport klimatyzowanym busem lub autokarem

• Opiekę polskojęzycznego pilota

• Obiad

• Bilet wstępu


Cena nie obejmuje

• Napoi do posiłków

• Kąpieli w Basenie Kleopatry – ok. 10 EUR/os. (dla chętnych)

Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: z Kusadasi: 07:00/08:00-20:00, z Didim: 07:30-21:00, z Bodrum: 05:00/06:00-19:00

• Warto zabrać: kostium kąpielowy, krem z filtrem, nakrycie głowy, ręcznik, okulary przeciwsłoneczne, aparat fotograficzny

• Konieczny jest dokument tożsamości: paszport lub dowód osobisty (wraz z przekroczeniem tureckiej granicy na dowodzie osobistym, otrzymasz pieczątkę wjazdową - neleży ją również zabrać)


Odbiór o godz. 05:00
Za osobę489
978 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Inne atrakcje w okolicy

Opinie klientów

Atrakcyjność programu
5.2
Pilot
5.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

AGNIESZKA, Tczew

Świetna wycieczka, wszystko w jednym. Historia, kąpiele i przepiękne krajobrazy. Jedna z najciekawszych wycieczek :)

6.0/6

Milena, Pianowo

Fantastyczna wycieczka, wapienne trawertyny są przepiękne, może nie tak jak na zdjęciach w Internecie, ale warte zobaczenia. Kąpiel w basenie Kleopatry to "odmładzające" przeżycie , można popływać wśród starożytnych kolumn i kamieni (należy jedynie uważać aby się nie uderzyć o kamienie i kolumny podczas pływania). W Pammukale zwiedziliśmy także muzeum gdzie mogliśmy zobaczyć odkryte starożytne przedmioty codziennego użytku, grobowce, zachowane rzeźby oraz jeden z większych amfiteatrów, zabytki antycznego Hierapolis. Pani Sara z Rainbow podczas 2,5-3 h podróży bardzo ciekawie opowiadała o tym miejscu oraz o różnych faktach dotyczących samej Turcji, obyczajowości, geografii i historii tego kraju, odpowiadała na wszystkie pytanie i dzieliła się z nami interesującymi ciekawostkami. W samym Pammukale mieliśmy 3 godziny czasu wolnego na obejrzenie trawertyn, zabytków Hierapolis oraz kąpieli w basenie Kleopatry.
Pokaż więcej opinii (30)