Plan wycieczki

Dzień 1

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym do Rio de Janeiro (z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozkłady.

Dzień 2

Dzień 2

Przylot do Rio de Janeiro, odprawa paszportowa. Następnie ruszymy na zwiedzanie Rio de Janeiro. Samba, futbol oraz skąpane w słońcu plaże Copacabana i Ipanema to jego najsłynniejsze wizytówki. Kolejką udamy się na szczyt góry Corcovado, gdzie znajduje się słynny, wysoki na 38 m posąg Chrystusa Zbawiciela. Następnie przejazd na Praia Vermelha, skąd kolejka linowa zawiezie nas na sam szczyt wzgórza Pão de Açúcar. Później udamy się na Sambodrom - to właśnie tutaj co roku korowody barwnych tancerzy samby prezentują swoje umiejętności w trakcie najsłynniejszego karnawału na świecie (w okresie karnawału lub koncertów, tylko z okien autokaru). Na kolację będziemy mieli okazję skosztować słynną wołowinę brazylijską w Churrascarii i zapoznać się ze sposobem jej podawania tzw. Rodízio de carne. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Foz do Iguaçu. Przejazd do parku i zwiedzanie brazylijskiej strony słynnych na całym świecie wodospadów Iguaçu, co w języku Indian Guaraní oznacza „wielką wodę”. Spacer po szlaku, w trakcie którego będziemy podziwiać wspaniałe kaskady wody, spływające z różnych wysokości, jednakże głównym celem naszej wyprawy będzie spotkanie z największym wodospadem Iguaçu zwanym Garganta del Diablo - Diabelską Gardzielą, mającą ponad 70 m wysokości. Huk spadających z bazaltowej półki mas wody i wszechobecna mgiełka jest niezapomnianym przeżyciem. Na koniec winda zawiezie nas na górny poziom wodospadów i raz jeszcze będzie okazja do zrobienia kolejnych wyjątkowych zdjęć. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 30 km). W tym dniu, dla chętnych i jeśli czas na to pozwoli, zaoferujemy wizytę w parku ptaków (dodatkowo płatne ok. 35 USD/os.) Dla chętnych wieczorem latino show (dodatkowo płatne ok. 85USD/os.).

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzanie Parku Narodowego Iguazú po stronie argentyńskiej. Wyznaczonymi szlakami i w kolejce, będziemy odkrywać tajemnice tropikalnego lasu deszczowego, a naszym oczom ukażą się przepiękne widoki wodospadów; przejdziemy trasę ok. 2 km pomostem aż do tarasu widokowego, z którego po raz kolejny zachwycimy się pięknem wodospadu Garganta del Diablo. Lunch na terenie parku lub kolacja w hotelu. Dla chętnych, jako opcja, wodne safari - przejazd samochodem terenowym przez las tropikalny, podziwianie świata dzikiej przyrody, a następnie wycieczka pod wodospady łodziami podobnymi do pontonów (dodatkowo płatne ok. 110 USD/os.). Następnie przejedziemy przez „most braterstwa” na stronę brazylijską. Powrót do hotelu. Nocleg. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Brasíli. Panoramiczne zwiedzanie miasta. Stolica Brazylii została tu przeniesiona w 1960 roku i została zbudowana w niecałe cztery lata według projektu najsławniejszego architekta brazylijskiego - Oscara Niemayera. Miasto zostało zaprojektowane tak, aby z lotu ptaka przypominało samolot. Wzdłuż „skrzydeł” rozlokowano budynki mieszkalne, wzdłuż „kadłuba” - budynki użyteczności publicznej, a w miejscu „kabiny” - budynki rządowe. Ciekawe rozwiązania urbanistyczne i nowoczesne projekty sprawiły, iż Brasília, jako jedyne miasto powstałe w XX wieku, została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W trakcie wycieczki zobaczymy najważniejsze punkty miasta: Katedrę, zbudowaną na wzór korony cierniowej Chrystusa, Wieżę Telewizyjną, Praça dos Três Poderes, JK Memorial, budynki rządowe. Przystanek na lunch. Po zwiedzaniu transfer na lotnisko w Brasílii, a następnie wieczorny przelot do Manaus. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 40 km).
UWAGA ZMIANA - dla programu wylatującego w dniu 09.11 (powrót do Polski 21.11) - brak zwiedzania Brasilii. W zamian zwiedzanie Faveli Rocinha w Rio de Janeiro.

Dzień 6

Po śniadaniu wyprawa w głąb amazońskiej dżungli na ekscytujące spotkanie z otaczającą nas dziką przyrodą. Zaprosimy Państwa na około 1,5-godzinny trekking, podczas którego zobaczymy zarówno faunę jak i florę Amazonii. Następnie udamy się z wizytą do caboclos - czyli brazylijskich metysów będących potomkami miejscowych Indian oraz Europejczyków, którzy byli zatrudniani przy pozyskiwaniu kauczuku. Będzie również możliwość wspólnego łowienia piranii razem z tubylcami. Powrót do lodge, kolacja i nocleg.

Dzień 7

Dzień 7

Śniadanie, czas wolny na odpoczynek nad wodą. W tym dniu zaproponujemy udział w wycieczce opcjonalnej (dostępność zależna od stanu wód) - safari z różowymi delfinami (dodatkowo płatne ok. 160 USD/os. w zależności od liczby chętnych). Te niezwykle inteligentne oraz przyjazne ssaki, występują tu zupełnie na wolności, chętnie przypływają do ludzi. Będziemy mogli zobaczyć ich karmienie. W trakcie wycieczki zobaczymy rośliny wodne nazywane roślinami „Królowej Wiktorii”, okrągłe, unoszące się na wodzie liście o rozmiarach dochodzących do 3 m, a ich łodygi osiągają długość do 7 – 8 m. Następnie udamy się z wizytą do jednej z pływających wiosek indiańskich. Razem z lokalnymi mieszkańcami wyruszymy na karmienie wielkiej ryby piraruku, gdzie również będzie można spróbować swoich umiejętności wędkarskich. Przy odrobinie szczęścia będziemy mieli okazję zobaczyć leniwca, anakondę oraz jedno z największych drzew w Amazonii - sumauma. Powrót do lodge. Po kolacji popłyniemy na wieczorną przejażdżkę czółnem na spotkanie oko w oko z kajmanami, podczas której towarzyszyć nam będą nocne odgłosy dżungli. Powrót na nocleg w lodge.

Dzień 8

Dzień 8

Po śniadaniu powrót do Manaus. Przepływać będziemy przez tzw. spotkanie rzek (Encontro das Aguas): Rio Negro (Czarna rzeka), której ciemne wody spotykają się z jasnymi wodami Solimões (górnej części Amazonki). Obie rzeki przez około 20 km płyną w jednym korycie jednakże ich odmienne barwy nie mieszają się ze sobą. Z pokładu łodzi będziemy podziwiać to niecodzienne zjawisko. Następnie zwiedzanie Manaus, stolicy Amazonii. Odwiedzimy tu: Mercado Municipal - lokalny bazar z produktami regionalnymi, rękodziełem i pamiątkami. Dalej przejedziemy nabrzeżnymi hałaśliwymi i zatłoczonymi ulicami portowymi aż do gmachu Teatro Amazonas - opery amazońskiej; neoklasycystycznej budowli ukończonej w 1896 roku, która jako miejsce reprezentacyjne zyskała przepiękny wystrój. Przejazd na lotnisko i przelot do Salvador de Bahia. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja (trasa ok. 70 km).

Dzień 9

Dzień 9

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie pierwszej stolicy Brazylii. Salvador leży nad brzegiem oceanu, a jednocześnie na różnych poziomach łańcucha górskiego. Przejedziemy wzdłuż wybrzeża w kierunku latarni morskiej i starego fortu St. Antonio. Następnie udamy się do części dolnej miasta, gdzie znajduje się Winda Laserda. Czas wolny na zakup pamiątek w hali targowej z czasów kolonialnych, Mercado Modelo. Wjazd windą do górnej części miasta i spacer od placu Tome de Sousa z pięknym Palacio Rio Branco do centrum historycznego miasta, Pelourinho (ta część miasta wpisana jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Spacer po krętych uliczkach, pełnych pięknych budynków z okresu kolonialnego. Wizyta w kościele św. Franciszka z Asyżu. Przejazd nad jezioro Dique do Totoro, gdzie stoją figury orixe, typowe dla afrykańskich religii candomble. Wpływ Afrykańczyków na kulturę Salvadoru jest widoczny na każdym kroku. Bóstwa orixe występują tutaj obok figur świętych. Następnie przejazd do słynnego kościoła Nosso Senhor do Bonfim oraz wjazd na wzgórze Serrat i podziwianie pięknego widoku na miasto i ocean. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 60 km).

Dzień 10

Dzień 10

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Rio de Janeiro (możliwy z przesiadką). Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na kąpiele słoneczne na jednej ze wspaniałych plaż Rio - Copacabanie lub Ipanemie. Kolacja, nocleg.

Dzień 11

Czas na odpoczynek. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki opcjonalne: wyspy tropikalne ok 85 USD/os., favela ok 55 USD/os., lot helikopterem ok 250 - 300 USD/os. za 30 min. Pełną listę wycieczek opcjonalnych przedstawi na miejscu pilot wycieczki.

Dzień 12

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski (dokładne godziny zbiórki poda na miejscu pilot Rainbow).

Dzień 13

Przylot do Warszawy na lotnisko im. F. Chopina.

Uwagi do programu

-Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
-Prosimy o zabranie odpowiedniej odzieży lekkich płaszczy przeciwdeszczowych, długich spodni i cienkiej bluzki z długim rękawem na spacer po dżungli) oraz obuwia antypoślizgowego (np.: sandały trekkingowe lub tenisówki - śliskie kamienie w pobliżu wodospadów) i masek/ okularów do nurkowania podczas safari w Iguazu.

Szczepienia i zdrowie
Szczepienia nie są wymagane. Jedynie w rejonie Amazonii jest zalecane szczepienie przeciwko żółtej febrze. Należy zabrać repelenty.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele/lodge o standardzie odpowiadającym **/*** w ocenie organizatora (10 rozpoczętych dób hotelowych)

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Wizy

Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty powrotu z Brazylii.
Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na 14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Rio de Janeiro (z przesiadką w jednym z portów europejskich) oraz przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw. (10 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania + obiadokolacje lub lunch/lunch box), opiekę pilota w Brazylii, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide (kwota ok. 270 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Wyprawa przez kontynent

4.7/6 (20 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Wyprawa przez kontynent
Galeria (12)
Wyprawa przez kontynent
Wyprawa przez kontynent
Wyprawa przez kontynent
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Pierwsza stolica Brazylii - Salvador de Bahia • dzika przyroda Amazonii • Manaus - wielkie miasto w środku dżungli • Rio de Janeiro - Miasto Boga • Plaże Copacabany • największe wodospady na świecie - Iguacu • stolica Brazylii - Brasilia

Długość lotu

16 godz. 35 min.

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Rio de Janeiro (z przesiadką w jednym z portów europejskich) oraz przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw. (10 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania + obiadokolacje lub lunch/lunch box), opiekę pilota w Brazylii, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide (kwota ok. 270 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę15 246
Razem
30 493 zł
Zaliczka 15% 4 570 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
4.1
Pilot
5.0
Program wycieczki
4.9
Transport
3.6
Wyżywienie
4.9
Zakwaterowanie
4.9
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Ewa z Tarnowa 24.03.2018
Termin pobytu: listopad 2018

Wspaniała wycprawa

Jedna z najlepszych wycieczek, jakie odbyłam z Rainbow.

6.0/6

Tadeusz, Rychvald, Czechy 05.02.2019

Poznaj Brazylię

Wyjazd, który daje możliwość poznać Brazylię. Nie jedno czy dwa miasta, nie wybraną część, lecz całość. Poznaliśmy trzy stolice: obecną, poprzednią i najstarszą, gęsto zaludnione i zurbanizowane wybrzeże Atlantyku, dziewiczą Amazonię i jedne z najwspanialszych wodospadów świata. To na pewno nie wszystko, ale maksimum, które może się zmieścić w 12 dniach.
Pokaż więcej opinii (18)

Rio de janeiro - pogoda

Marzec

26

°C

Średnia temperatura w ciągu dnia

tło

Zainspiruj sie! Więcej o Brazylii na naszym blogu.

Więcej
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem