Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię, zakwaterowanie w hotelu w Słowenii, nocleg. Po drodze planowane są krótkie postoje.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu, w wczesnych godzinach porannych przejazd do Lublany, stolicy Słowenii (krótki spacer po mieście). Dalej pojedziemy do jaskini Postojna - jednej z największych na świecie jaskiń o łącznej długości 24 km. Trasa turystyczna obejmuje 5 km, z czego 3,5 km to przejazd kolejką elektryczną. Zobaczymy zespół grot, skał i podziemnych przejść, wielometrowe, mieniące się różnymi kolorami nacieki skalne, stalaktyty, stalagmity i kurtyny skalne. W jaskini panuje stała temperatura 10 st C, a jej szczególną osobliwością jest występowanie odmieńca jaskiniowego, żyjącego wyłącznie w wodach dynarskiego krasu, zwanego ludzką rybką. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Plitvic i zwiedzanie Parku Narodowego Plitvickie Jeziora, gdzie na obszarach porośniętych przez buki, jodły, świerki, na długości ponad 8 km, znajduje się 16 turkusowych tarasowo położonych jezior, połączonych ze sobą 72 wodospadami. Obszar parku zaliczany jest do światowego dziedzictwa naturalnego i jest chroniony przez UNESCO. Następnie przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek. Wieczorem obiadokolacja.

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu przejedziemy do Splitu i Trogiru. Zobaczymy największe miasto Dalmacji Split, gdzie zwiedzimy zabytkowe centrum (UNESCO), którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu, krzyżują się tu wpływy weneckie, francuskie i austriackie. Zobaczymy ruiny antycznego pałacu cesarza Dioklecjana, jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (III - IV w.), katedrę, mauzoleum cesarza i malowniczy port. Wraz z rozwojem miasta dawna rezydencja cesarza wtopiła się w późniejszą zabudowę, tworząc dziś niepowtarzalne połączenie stylów architektonicznych różnych epok. Po zwiedzaniu proponujemy spacer wśród palm słynną promenadą nadmorską – Rivą. Następnie przejedziemy do Trogiru, który jest doskonałym przykładem ciągłości miasta. Układ ulic tej wyspiarskiej osady pochodzi z czasów greckich, a późniejsi władcy upiększyli je wyjątkowymi budynkami publicznymi, mieszkalnymi i twierdzami. Zobaczymy między innymi gotycko-renesansowy ratusz i katedrę św. Wawrzyńca z XIII w. Trogir wpisany został na listę UNESCO jako jedno z najlepiej zachowanych miast romańsko-gotyckich w centralnej Europie. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i czas wolny.

Dzień 5

Dzień 5

Po wczesnym śniadaniu przejazd malowniczą, nadmorską trasą do Dubrownika (UNESCO) nazywanego perłą Adriatyku. Po drodze fantastyczne widoki na góry i morze. To przepięknie położone miasto, o wspaniałym klimacie, pełne zabytków i niezwykłych uliczek. Podczas spaceru po mieście, otoczonym potężnymi murami obronnymi, poznamy jego historię, a także zobaczymy m.in. klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV wieku, katedrę oraz Muzeum Apteki. Dla chętnych rejs statkiem wokół murów Dubrownika (dodatkowo płatne ok. 15€/os). Przejazd do hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Parku Narodowego Krka, położonego na terenie ukształtowanym przez rzekę o tej samej nazwie. Rzeka Krka, płynąc przez wapienne podłoże wytworzyła nieregularne koryto - najciekawsze miejsce to niemal półkilometrowy odcinek, gdzie rzeka przepływa przez 17 kaskad, szerokich prawie na 100 m, pokonując spadek terenu o wysokości 45 metrów. Następnie przejazd do Szybenika, który jest najstarszym miastem Chorwatów. Zobaczymy arcydzieło architektury światowej – gotycko-renesansową katedrę św. Jakuba znajdującą się na liście UNESCO, zbudowaną w całości z kamienia. Katedrę zdobi 71 realistycznych rzeźb głów ludzkich wykonanych przez budowniczego katedry Juraja Dalmatinca, bardzo realistycznie przedstawiających ówczesnych mieszkańców Szybenika. Spacer po kamiennych uliczkach miasta. Po południu przejazd do Słowenii na nocleg.

Dzień 7

Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. (Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 3300 km - liczone od granic Polski).

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
- Panie są proszone o wzięcie chusty do nakrycia ramion (wejście do kościoła).
- Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Słowenia: Hotele *** (2 noclegi)

Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami, wc, klimatyzacją, TV i balkonem.

Chorwacja, Bośnia i Hercegowina:

Hotele *** (4 noclegi) - na terenie Chorwacji lub w Bośni i Hercegowinie. Wszystkie hotele znajdują się nad morzem, w maksymalnej odległości 500 m od morza.

Pokoje: wygodnie wyposażone, 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami, TV, klimatyzacją i balkonem.

Do dyspozycji gości: Słowenia: w hotelu restauracja i bar

Chorwacja: wszystkie posiadają recepcję, bar, restaurację, część z nich posiada basen

Wyżywienie:

Słowenia: śniadanie

Chorwacja: śniadania typu bufet i obiadokolacje (najczęściej bufet, czasem serwowane, w zależności od hotelu)

Naszym zdaniem: lokalizacja hotelu nad morzem daje doskonałe miejsce wypadowe na wycieczki, a jednocześnie możliwość relaksu po zwiedzaniu

Kategoria lokalna: ***

Świadczenia

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (wc, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (6 rozpoczętych dób hotelowych), 6 śniadań i 4 obiadokolacje, ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide (kwota ok. 160 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), opłaty klimatycznej ok. 1,5-2 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu, zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Wzdłuż Adriatyku Comfort

5.3/6 (70 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Wzdłuż Adriatyku Comfort
Galeria (9)
Wzdłuż Adriatyku Comfort
Wzdłuż Adriatyku Comfort
Wzdłuż Adriatyku Comfort
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Malownicza Słowenia • najciekawsze zabytki Chorwacji - Split, Trogir, Dubrovnik • cuda natury - Plitvickie Jeziora i Park Narodowy Krka • hotel nad morzem w Chorwacji • wygoda podróżowania • noclegi tranzytowe!
Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (wc, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (6 rozpoczętych dób hotelowych), 6 śniadań i 4 obiadokolacje, ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide (kwota ok. 160 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), opłaty klimatycznej ok. 1,5-2 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu, zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły przejazdu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę2 319
Razem
4 639 zł
Zaliczka 30% 1 390 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
4.9
Pilot
5.5
Program wycieczki
5.7
Transport
5.6
Wyżywienie
5.1
Zakwaterowanie
4.8
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Halina, Luboń 18.05.2019

Dubrownik

Długa podróż ale wszystko super zorganizowane pogoda była rożna ale pan Borys potrafił znaleść optymistyczne wizje .Jeden hotel był z czasów PRL ale najgorsza była obiadokolacja serwowana z widoku hotelowego nici gdyż lało ale w sumie daliśmy radę dziękujemy

6.0/6

Monika, Raków Duży 26.05.2015

Chorwacja dla każdego

Przed wycieczką, wiele osób mówiło o urokliwej Chorwacji. Pomyślałam sobie "pewnie mają rację", ale tak trochę z niedowierzaniem. Podczas podróży autokarem pani przewodnik przekazywała nam prawie cały czas ogromną ilość informacji na temat całej wycieczki no i oczywiście samej Chorwacji. Bardzo mi się to podobało. Gdy po długiej podróży dojechaliśmy wreszcie do celu, oniemiałam z zachwytu(zresztą nie tylko ja). To co zobaczyłam przeszło moje wyobrażenia, po prostu cudowny kraj, przemili ludzie. Góry, czyste morze, palmy i jeziora z wodospadami to tyle szczęścia na raz, że nie byłam wstanie myśleć o niczym innym. Urzekły mnie kamienice i wąskie uliczki. Przywiozłam ze sobą ogromną ilość zdjęć, które pokazuję każdemu i wszędzie. Z biegiem lat zdjęcia pewnie się zniszczą, ale to co najpiękniejsze, czyli przeżycia, wspomnienia i zachwyt pozostanie mocno zakorzenione w moim sercu i nikt mi tego nie odbierze.
Pokaż więcej opinii (68)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem