Złote Skarby Muisków

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
4.5 /6 ( 6 opinii )
Panama, PN Chagres i Indianie Embera Drua, Bogota – Muzeum D`Oro – 35 ty.s eksponatów sztuki prekolumbijskiej, przepiękna, złota tratwa Muisków, Zipaquira, Villa de Leyva, Dom G. G. Marqueza, cudne Karaiby - żółwie i rafy koralowe, snurkowanie nurkowanie, chiva rumbera – Kolumbia o zapachu kawy i w rytmie rumby i vallenato

Terminy i ceny wycieczki 0

Oferta nie jest obecnie
w sprzedaży

Nic straconego, zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj najlepsze oferty
i promocje prosto do swojej skrzynki mailowej.

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot samolotem rejsowym z Warszawy (z przesiądką w jednym z europejskich portów) do Panama City. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: R.pl/rozklady. Po przylocie odprawa paszportowo-celna. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 2

Po śniadaniu całodzienna, ekscytująca wyprawa do lasu deszczowego, następnie przeprawa łodzią canoe po rzece Chagres do Parku Narodowego o tej samej nazwie, gdzie znajduje się wioska zamieszkana przez indiańskie plemię Embera. Skupisko liczące kilkanaście rodzin żyje w skromnych domkach na palach, zbudowanych z liści palmowych guagara i palmy chunga. W przeszłości Indianie Embera byli wojownikami i koczownikami. Z czasem poszczególne ich grupy osiedlały się w pobliżu rzek. Wojownicze plemiona stopniowo przekształcały się w rolników. Dzisiaj zajmują się rybołówstwem, polują, uprawiają kukurydzę, ryż i fasolę. Kultywują tradycje swoich przodków, malują ciała, wykonują specyficzne stroje. Tradycję widać także w tańcu i obrzędach. Indianie budują swoje czółna z drzewa espave, cedru lub żółtej sosny. Podczas wizyty w wiosce zjemy tradycyjny posiłek, zwykle jest to ryba pieczona w liściach bananowca, pieczone platany, owoce. Zapewne znajdziemy też chwilę czasu na przejrzenie miejscowego rękodzielnictwa, plemię słynie z różnego rodzaju wyrobów z trzciny i koralikowych ozdób. Kolejno wyprawa nad Kanał Panamski. Kanał Panamski jest bardzo ważnym traktem morskim łączącym Ocean Atlantycki z Pacyfikiem. Dzienna przepustowość kanału to około 80 statków. Jego długość wynosi 81 km. Kanał Panamski posiada 3 pary śluz: Gatun, Pedro Miguel i Miraflores. Zatrzymamy się przy śluzie Miraflores, aby zobaczyć jak wygląda to wąskie gardło, przez które przeprawiają się ogromne statki. Przelot do Bogoty. Transfer do hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 70 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele o standardzie *** - 10 rozpoczętych dób hotelowych
Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.Pokoje 3-osobowe wyposażone są w łóżko małżeńskie oraz łóżko pojedyncze.
Wizy
Do żadnego z odwiedzanych krajów nie jest wymagane posiadanie wizy. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu. Informacja dotyczy obywateli Polski.
Świadczenia
Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Panamy z przesiadką w Paryżu lub Amsterdamie (powrót z Cartagena de Indias), przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach lub pousadach jw., wyżywienie według programu (śniadania + obiadokolacje lub lunch/lunch box), opiekę pilota w Panamie i Kolumbii , pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napojów oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjna opłata na miejscu), w tym bilety wstępu, podatki wylotowe, przewodnicy, napiwki wynosi ok. 195 USD/os.Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.5/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/zlote-skarby-muiskow/zakwaterowanie-pbc

Dodaj opinię

4.5

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Kolumbii! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon