Plan wycieczki

Dzień 1

Podróż do Buenos Aires: początek przygody

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Wylot samolotem rejsowym z Warszawy (z przesiadką w jednym z europejskich portów) do Buenos Aires. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.

Dzień 2
Dzień 2

Argentyńskie rancho: w rytmie kultury gauchos

Przylot do Buenos Aires, odprawa paszportowa, a następnie wyjazd na typowe argentyńskie rancho. W tym dniu zapoznamy się z kulturą i stylem życia współczesnych gauchos - czyli kowbojów, będących symbolem argentyńskiego charakteru narodowego. Wizyta umożliwia przyjrzenie się z bliska zwyczajom gauchos, pracujących na rozległych równinach, zwanych tu pampas. W tym dniu lunch będzie miał formę "asado" - Argentyna słynie bowiem ze wspaniałych potraw z grilla, z najwyższej jakości wołowiny, która jest prawdziwą argentyńską dumą (oprócz dań z grilla podane zostaną tzw. empanadas, czyli pierożki, sałatki, deser oraz wino i kawa). Po posiłku rozpocznie się fiesta gaucha - show oparte na folklorze gauchos, z muzyką na żywo, pokazami tańca regionalnego oraz tanga. Gauchos zaprezentują również swoje doskonałe umiejętności jeździeckie. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 3
Dzień 3

Buenos Aires i Colonia del Sacramento: pomiędzy Argentyną a Urugwajem

Śniadanie w hotelu. Dzień wolny w Buenos Aires lub dla chętnych, jako opcja, wycieczka promem do najstarszego miasta w Urugwaju - Colonia del Sacramento (cena w zależności od ilości osób ok. 210 USD/os.), wpisanego na listę UNESCO. Wąskie uliczki, urokliwe bary i restauracje oraz wspaniałe widoki na estuarium La Plata. Zwiedzimy zabytkową część Colonii, dzielnicę Barrio Histórico. Bardzo dobrze zachowały się tu mury obronne miasta wraz z bramą wjazdową. Następnie przejdziemy krętymi, pełnymi uroku uliczkami, mijając portugalskie i hiszpańskie budynki aż do odrestaurowanej latarni morskiej i portu jachtowego. W ramach wycieczki lunch. Powrót do hotelu na nocleg. Dla chętnych, jako opcja, kolacja i tango show w jednym z klubów w Buenos Aires (dodatkowo płatne ok. 130 USD/os.). (Trasa ok. 50 km).

Dzień 4

Buenos Aires: Paryżem Ameryki Południowej

Śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie Buenos Aires nazywanego Paryżem Ameryki Południowej. Miasto jest żywiołowe, gwarne, a zmysłowość tanga uwiedzie każdego. Zobaczymy min.: historyczny plac miasta - Plaza de Mayo, ze sławną Casa Rosada - siedzibą prezydenta, z balkonu której przemawiała Evita Perón, El Cabildo - kolonialnym gmachem Rady Miasta oraz Katedrą, w której pełnił funkcje kardynalskie Papież Franciszek. Wielokulturowy charakter miasta zaobserwujemy na Avenida de Mayo, na której znajduje się słynna kawiarnia Tortoni, odwiedzaną przez m.in. sławnego śpiewaka tango Carlos Gardela, hiszpańskiego poetę Federico Garcia Lorcę, czy naszego rodaka Witolda Gombrowicza. Przejedziemy najszerszą ulicą świata - Avenida 9 de Julio, na środku której dumnie stoi Obelisk, symbol miasta, następnie odwiedzimy artystyczną dzielnicę La Boca z jej kolorowymi blaszanymi domami i stadionem klubu Boca Juniors. Następnie czeka nas nowoczesna część Buenos - Puerto Madero i Recoleta, cmentarz, na którym spoczywa Eva Perón. Zwiedzanie zakończymy obiadem. Po południu transfer na lotnisko, przelot do Puerto Iguazu, transfer do hotelu i zakwaterowanie w Foz do Iguacu lub w Puerto Iguazu. (trasa ok. 200 km). Nocleg.

Dzień 5
Dzień 5

Wodospady Iguazu: siła natury w brazylijskim stylu

Po śniadaniu zwiedzanie Parku Narodowego Iguazu po stronie argentyńskiej. Wyznaczonymi szlakami i pociągiem, będziemy odkrywać tajemnice tropikalnego lasu deszczowego, a naszym oczom ukażą się przepiękne widoki wodospadów; przejdziemy trasę ok. 2 km pomostem aż do tarasu widokowego, z którego zachwycimy się pięknem wodospadu Garganta del Diablo. Lunch na terenie parku lub kolacja w hotelu. Dla chętnych, jako opcja, wodne safari (dodatkowo płatne ok. 120 USD/os.). Następnie przejedziemy przez „most braterstwa” na stronę brazylijską. Nocleg. (Trasa ok. 50 km). W tym dniu, dla chętnych latino show (dodatkowo płatne ok. 90 USD/os.).

Dzień 6
Dzień 6

Iguazu: ogrom i piękno wodospadów

Po śniadaniu zwiedzanie brazylijskiej strony słynnych na całym świecie wodospadów Iguazu, co w języku Indian Guaraní oznacza „wielką wodę”. Spacer po szlaku, w trakcie którego będziemy podziwiać wspaniałe kaskady wody, spływające z różnych wysokości, jednakże głównym celem naszej wyprawy będzie spotkanie z największym wodospadem Iguaçu zwanym Garganta del Diablo - Diabelską Gardzielą, mającą ponad 70 m wysokości. Huk spadających z bazaltowej półki mas wody i wszechobecna mgiełka jest niezapomnianym przeżyciem. Na koniec winda zawiezie nas na górny poziom wodospadów i raz jeszcze będzie okazja do zrobienia wyjątkowych zdjęć. W tym dniu, dla chętnych i jeśli czas na to pozwoli, zaoferujemy wizytę w parku ptaków (dodatkowo płatne ok. 35 USD/os.). Transfer na lotnisko i przelot do Rio de Janeiro (możliwy z przesiadką). Zakwaterowanie w hotelu w Rio. Kolacja i nocleg.

Dzień 7
Dzień 7

Dzień relaksu na plażach Rio de Janeiro

Śniadanie. Czas na odpoczynek i kąpiele słoneczne na jednej ze wspaniałych plaż Rio de Janeiro - polecamy zwłaszcza 4,5 km Copacabanę lub elegancką Ipanemę. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki opcjonalne: helikopter około 250 - 300 USD/os. za pół godziny nad kluczowymi atrakcjami Rio, zwiedzanie Faveli (około 60 USD/os.), Petropolis (około 90 USD/os.), rejs po zatoce Guanabara (około 85 USD/os.), próba szkoły samby (około 50 - 60 USD/os.), mecz piłki nożnej na stadionie Maracana (około 60 - 90 USD/os.). Pełną listę przedstawi na miejscu pilot wycieczki. Kolacja i nocleg w Rio.

Dzień 8
Dzień 8

Rio de Janeiro: od Chrystusa Odkupiciela do Głowy Cukru

Po śniadaniu zwiedzanie Rio de Janeiro, które od dziesięcioleci jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Brazylii. Jego tętniące życiem centrum jest pełne kultury i historii Brazylii. Rio, jest drugim, co do wielkości miastem w Brazylii i trzecią, co do wielkości metropolią w całej Ameryce Południowej. Kolejką udamy się na szczyt góry Corcovado, gdzie znajduje się słynny, wysoki na 38 m posąg Chrystusa Odkupiciela. Następnie udamy się na Sambodrom - to właśnie tutaj co roku barwne korowody tancerzy samby prezentują swoje umiejętności w trakcie najsłynniejszego karnawału na świecie (w okresie koncertów i karnawałowym Sambodrom jest zamknięty, można go zobaczyć tylko z okien autobusu). Następnie przejazd na „czerwoną plażę” - Praia Vermelha, skąd kolejka linowa zawiezie nas na sam szczyt wzgórza Pão de Açúcar (pol: Głowa Cukru, 396 m n.p.m.). Podczas lunchu będziemy mieli okazję skosztować słynną wołowinę brazylijską w Churrascarii i zapoznać się ze sposobem jej podawania tzw. Rodízio de carne. Nocleg.

Dzień 9
Dzień 9

Ilha Grande: brazylijska wyspa w koralowcowym raju

Po śniadaniu przejazd do portu oraz rejs na wyspę Ilha Grande, zwanej Brazylijskimi Karaibami. W XVI w. miejsce to odgrywało istotną rolę dla hiszpańskiej i portugalskiej floty, która dzięki bogactwom naturalnym mogła zaopatrywać swoje statki w świeże zapasy żywności, owoców i wody pitnej. Rozwój turystyki nastąpił stosunkowo niedawno, dzięki czemu możemy cieszyć się bujnymi lasami deszczowymi, plażami i czystym powietrzem, gdyż ruch samochodowy jest tu zabroniony. Wody okalające wyspę są pod ścisłą ochroną i słyną z niesamowitych koralowców. Podczas rejsu będziemy mieli okazję snurowkać w czystych wodach oraz zjemy lunch na jednej z rajskich plaż. Przejazd do Paraty na nocleg.

Dzień 10
Dzień 10

Paraty: architektura kolonialna i serce brazylijskiego klimatu

Śniadanie. Dzień wolny na odpoczynek. Miasto, które leży w pasie tzw. Zielonego Wybrzeża, jest doskonałym przykładem wspaniale zachowanej architektury kolonialnej - kręte, brukowane uliczki, bielone domki i maleńkie kościółki podkreślają dawny charakter miasteczka. Niegdyś Paraty było jednym z najważniejszych portów eksportujących złoto do Portugalii. Z czasem zapomniane, zachowało niepowtarzalny, brazylijski klimat. Paraty również słynie z cachaçy, wódki z trzciny cukrowej na bazie której przygotowuje się brazylijski drink caipirinhę. Paraty jest wspaniałym miejscem na odpoczynek. Czas wolny na spacer po miasteczku i zakup lokalnych pamiątek w uroczych, oryginalnych sklepikach (hamaki, papryczki, przetwory z owoców). Dla chętnych, jako opcja, wycieczka jeepami do lasu deszczowego. Podczas wycieczki asfaltowymi i szutrowymi drogami, zatrzymamy się przy dwóch wodospadach, gdzie będzie możliwość kąpieli oraz podziwiania lokalnego sportu jakim jest serfowanie z wodospadu Tarzan. Obiadokolacja i nocleg w Paraty w pousadzie. Wieczorem można wybrać się na plac główny do jednej z knajpek i skosztować caipirinhi, wsłuchując się w cudownie brzmiącą bossa novę.

Dzień 11
Dzień 11

Rio de Janeiro: miasto kontrastów i modernizmu

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Rio de Janeiro. Przejazd przez most rozciągający się nad Zatoką Guanabara, łączący Rio de Janeiro i miasto Niterói, liczący 13 km długości, co czyni go drugim najdłuższym mostem w Ameryce Łacińskiej. To okazja by spojrzeć na Rio de Janeiro z innej strony oraz by zapoznać się z modernizmem. To tutaj znajdują się budynki, zaprojektowane przez znanego brazylijskiego architekta Oskara Niemeyera. Zatrzymamy się na zdjęcia przy Muzeum Sztuki Współczesnej jego autorstwa, które swoim kształtem przypomina statek UFO. Zakwaterowanie w Rio de Janeiro. Kolacja i nocleg.

Dzień 12

Powrót do domu

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski (dokładne godziny zbiórki poda na miejscu pilot Rainbow).

Dzień 13

Przylot do Polski

Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu (w wybranych datach program może zaczynać się w Rio de Janeiro a kończyć w Buenos Aires)
- Prosimy o zabranie obuwia antypoślizgowego, repelentów oraz lekkiej kurtki przeciwdeszczowej na spacer po Iguaçu.
- Na niektórych przelotach wewnętrznych w Argentynie obowiązuje limit bagażu głównego 15 kg (możliwa dopłata na miejscu za nadbagaż 40 usd – 8kg).
- UWAGA: Po wylądowaniu w Buenos Aires, podczas kontroli paszportowej, urzędnicy proszą o podanie hotelu w Buenos Aires, w którym Państwo będą zakwaterowani. Należy podać dowolną nazwę hotelu: np. Meriti, Rochester, Castelar

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele/pousady o standardzie odpowiadajacym *** w ocenie organizatora (10 rozpoczętych dób hotelowych)

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Wizy

Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty powrotu.
Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na 30 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Buenos Aires oraz powrót z Rio de Janeiro (z przesiadką w jednym z portów europejskich) oraz przeloty wewnętrzne (możliwe loty z przesiadkami), opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw., wyżywienie według programu (śniadania/brakfast box + obiadokolacje lub lunch/lunch box. Brak kolacji w dniu z opcjonalnym tango show w Buenos Aires), opiekę pilota w Brazylii i Argentynie, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, (kwota ok. 275 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych. Cena nie obejmuje podatku turystycznego w Argentynie, wynoszącego ok. 1 USD/noc/os. Podatek płatny będzie u pilota lub w recepcji przed zakwaterowaniem.

Argentyńskie tango i samba Rio de Janeiro
Argentyńskie tango i samba Rio de Janeiro
Argentyńskie tango i samba Rio de Janeiro
Argentyńskie tango i samba Rio de Janeiro
Argentyńskie tango i samba Rio de Janeiro
Argentyńskie tango i samba Rio de Janeiro
Argentyńskie tango i samba Rio de Janeiro
Argentyńskie tango i samba Rio de Janeiro
Argentyńskie tango i samba Rio de Janeiro
Argentyńskie tango i samba Rio de Janeiro
Argentyńskie tango i samba Rio de Janeiro
Argentyńskie tango i samba Rio de Janeiro
Argentyńskie tango i samba Rio de Janeiro
Argentyńskie tango i samba Rio de Janeiro
Argentyńskie tango i samba Rio de Janeiro
Argentyńskie tango i samba Rio de Janeiro
Argentyńskie tango i samba Rio de Janeiro
Argentyńskie tango i samba Rio de Janeiro
Argentyńskie tango i samba Rio de Janeiro
1 / 19

5.0/6 (94 opinie)

Argentyńskie tango i samba Rio de Janeiro

Za osobę16 025
Razem
32 050 zł
Zaliczka 10% 3 200 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Buenos Aires oraz powrót z Rio de Janeiro (z przesiadką w jednym z portów europejskich) oraz przeloty wewnętrzne (możliwe loty z przesiadkami), opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw., wyżywienie według programu (śniadania/brakfast box + obiadokolacje lub lunch/lunch box. Brak kolacji w dniu z opcjonalnym tango show w Buenos Aires), opiekę pilota w Brazylii i Argentynie, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, (kwota ok. 275 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych. Cena nie obejmuje podatku turystycznego w Argentynie, wynoszącego ok. 1 USD/noc/os. Podatek płatny będzie u pilota lub w recepcji przed zakwaterowaniem.

Atuty oferty

Buenos Aires • Colonia de Sacramento - kolonialny Urugwaj • Rio de Janeiro - słoneczne plaże, samba i futbol • 38-metrowy pomnik Chrystusa Zbawiciela • Foz do Iguacu • Cataratas do Iguacu - największe wodospady na świecie • Paraty - kolonialna perełka na Zielonym Wybrzeżu •Ilha Grande - brazylijskie Karaiby
Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Opinie

Intensywność programu
4.1
Pilot
5.1
Program wycieczki
4.9
Transport
5.0
Wyżywienie
5.1
Zakwaterowanie
4.5
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Marzena i Rafał 25.12.2016
Termin pobytu: styczeń 2017

Mega zadowoleni

Boskie Buenos, kolorowe Rio a przede wszystkim jeden z siedmiu cudów natury - niesamowite Wodospady Iguazu to miejsca, które każdy podróżnik powinien zobaczyć.
Pokaż więcej opinii (93)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem