Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

Armenia wakacje

Armenia
Armenia

Armenia

Stolica: Erywań

Waluta: AMD

Powierzchnia: 29 800 km 2

Liczba ludności: ‍3 060 631

Armenia – wakacje na „kaukaskiej perle”

Egzotyczne wczasy w Armenii. Poznaj jej tajemnice

Armenia to mały kraj położony między Europą a Azją. Mimo, że jest stosunkowo niewielki, należy on do ludzi o… wielkich sercach! To doskonałe miejsce, jeżeli chcesz przeżyć niezapomniane wakacje. Armenia jest krajem przepełnionym monastyrami, poradzieckimi blokowiskami oraz spojrzeniami na… świętą górę Ormian, Ararat – mieszkańcy mówią, że to na jej szczycie osiadła niegdyś biblijna arka Noego! Napawaj się widokiem pól winorośli i plantacji arbuzów, aby finalnie dojrzeć sylwetkę Araratu z charakterystyczną, białą czapą śniegu na jej szczycie. Takiego moment unie sposób będzie wymazać z pamięci!

Wczasy w Armenii pośród kaukaskich miast

Koniecznie udaj się do Eczmiadzyna, zwanego „ormiańskim Watykanem” – właśnie tutaj mieści się siedziba głowy Kościoła ormiańskiego. Widok ogromnego ogrodu i zabudowań klasztornych oczaruje Cię momentalnie zwłaszcza, że w murach ukryte są… najcenniejsze kościelne relikwie (jak włócznia, którą podczas ukrzyżowania ugodzony został Chrystus). Must see jest oczywiście klasztor Geghard – to miejsce, którego nie możesz pominąć przylatując tu na wakacje. Armenia może poszczycić się jego nietypową zabudową oraz znajdującymi się tam najstarszymi kaplicami i grobowcami, jakimi są np. jamy wydrążone w… kamieniu. Panujący wewnątrz mrok i wszechobecna cisza zmuszą Cię od refleksji,  a dziesiątki palących się świec wprawią w niemal magiczny nastrój. Warto odwiedzić też Garnię, gdzie mieści się dawna pogańska świątynia. Zielone wzgórza i płynąca w pobliżu rzeka na pewno zrobią na Tobie wrażenie.

Aktywne wakacje w Armenii. Co jeszcze można tu robić?

Udając się do Armenii koniecznie musisz na własne oczy zobaczyć jezioro Sewan – to największe spośród aż… stu jezior Armenii! Granatowa wręcz tafla jeziora, otaczające wodę szczyty, liczne sklepy, hotele i pensjonaty czynią z tego miejsca ormiańską riwierę. To miejsce idealne dla tych wszystkich, którzy chcą spędzić na Kaukazie trochę bardziej leniwe wczasy. Armenia to kraj pełen gościnnych mieszańców, z którymi warto zasiąść również do wspólnego… posiłku! Swoją uprzejmością nie odstępują chociażby sąsiadującym z nimi Gruzinom – przysiądź się do nich i posłuchaj ich ciekawych historii. Warto wybrać się do Armenii szczególnie wiosną, kiedy nie ma jeszcze upałów ani… tłumów turystów!

Najlepsze artykuły o Armenii:

8 największych atrakcji Armenii – co warto zwiedzić?

8 największych atrakcji Armenii – co warto zwiedzić?

Szukałam jakiegoś oryginalnego kierunku, w którym nie byli jeszcze moi znajomi i postanowiłam, że wybiorę się z nimi na wakacje last minute do Armenii. Argumentem kluczowym w negocjacjach okazała się wizyta w fabryce brandy w Erywaniu, połączona – a jakże – z degustacją lokalnego trunku. Nie zabrakło też kosztowania wyjątkowego wina z granatów, a także przysmaków ormiańskiej kuchni. Poznajcie 8 największych, moim zdaniem, atrakcji Armenii.

Opinie o Armenii:

5.5/6

Ocena ogólna Armenia

6.0 / 6
Objazd Armenia

Kraj REWELACJA! Przesympatyczni ludzie, przepyszne jedzenie i zapierające dech w piersi widoki (Ararat!) :) Pyszny koniak i jedzenie. Czułam się bardzo bezpiecznie!Dodał(a):
ANNA, GDYNIA, 2018.07.03
6.0 / 6
Nieoszlifowany diament

Mentalnie - Europa, geograficznie - Azja, a realnie… pogranicze tych dwóch światów, które wytworzyło swój własny, specyficzny mikroklimat. Fascynujący, tajemniczy, trochę zepchnięty na margines modnych szlaków turystycznych. Kraj, w którym Żelazna Kurtyna upadła z takim hukiem, że jej gruzy zbierane są do dziś. Wspaniała, choć smutna historia, pyszne jedzenie i wspaniałe widokiDodał(a):
Miłosz, Poznań, 2021.09.12
6.0 / 6
Kolebka chrześcijaństwa

To ukryte wśród gór państwo kryje wiele ponad 1000-letnich świątyń i monastyrów ponieważ to właśnie Armenia jest pierwszym na świecie państwem które przyjęło religię chrześcijańską.Dodał(a):
Adam, Wrocław, 2018.05.16
6.0 / 6
Gruzja

Wspaniały kraj z miły ludźmi, pięknymi widokami, ciekawą historią, bardzo dobrą kuchnią ( chyba, że ktoś nie lubi kolendry).Dodał(a):
Marek, Rybnik, 2019.08.16
6.0 / 6
pozytywna

Piękny kraj z mnóstwem wspaniałych zabytków, ze wspaniałą- aczkolwiek tragiczną historią, serdecznymi ludźmi, jeszcze tam wrócę.Dodał(a):
Wanda, Warszawa, 2021.10.11
6.0 / 6
Erywań

Piękna,zaskakująca stolica! Każdy znajdzie tu coś dla siebie, to miasto artystów, ciekawych knajpek i tętniącego życia nocnego,polecam!Dodał(a):
Ewa, Wiry, 2021.07.23
6.0 / 6
Super

Armenia bardzo mi się podobała, szczególnie Erywań. Trasa przez góry piękna. Nieco gorsza baza hotelowa. Przydaje się znajomość języka rosyjskiego.Dodał(a):
Liza, Warszawa, 2019.09.27
6.0 / 6
Armenia.

Wspaniały kraj. Mili, sympatyczni ludzie ludzie. Nowe doznania historyczne. Ciekawostki kulturowe. Bardzo dobry koniak.Dodał(a):
IZABELA, TORUŃ, 2019.08.09
6.0 / 6
fascynujaca ARMENIA

klimatycznie od samego przejścia granicznego - bezdroża, pasterze na koniach ale i śliczna stolica ERYWAŃDodał(a):
Gienek z Krakowa, 2019.10.04
5.0 / 6
Urzekająca Gruzja i Armenia

W Armenii, podobnie jak w Gruzji, spotkałam bardzo sympatycznych ludzi. Mimo trudnej sytuacji materialnej kraju mieszkańcy są niezwykle życzliwi, pogodni i pomocni. Ormianie, mający równie bogatą historię i kulturę co Gruzini, również są do nich przywiązani. Przepięknym miejscem jest dolina rzeki Azat w Garni, gdzie można podziwiać formacje skalne o kształcie piszczałek organowych. W krajobrazie tego kraju dominuję: zielone tereny górskie i równinne stepy.Dodał(a):
Agnieszka, Kłodzko, 2019.08.31
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem