Saloniki

Saloniki drugie co do wielkości miasto w północnej Grecji nad Morzem Egejskim. Jest stolicą regionu Makedonii. Nie brakuje tam zabytów, takich jak antyczny amfiteatr, starożytna świątynia i wiele innych. To popularny kierunek turystyczny ze względu na piękną pogodę oraz wspaniałe plaże.

Saloniki w Grecji - dlaczego warto?

Saloniki to miasto w Grecji, które warto zobaczyć ze względu na jego wyjątkową atmosferę. Jest jednym z najstarszych miast w Europie, które ma wiele do zaoferowania turystom. Antyczny amfiteatr czy też muzeum archeologiczne to tylko jedne z zabytków. Saloniki są także świetnym miejscem na zakupy, ponieważ można tu znaleźć wiele sklepów i marketów z lokalnymi produktami o autentycznej recepturze.

Greckie Saloniki słyną z tego, że jest to miasto wielu kultur, ponieważ przez wieki były one przenikane przez różne narody i religie. Można zobaczyć wpływy takich kultur jak żydowska, turecka, włoska czy chorwacka. Dziś miasto jest głównym ośrodkiem handlu i przemysłu w Grecji.

Saloniki - jak się dostać?

Do Salonik można się dostać bezpośrednio z wielu miast w Polsce. Loty obsługuje wiele linii lotniczych, takich jak Ryanair, WizzAir, LOT, Lufthansa, Aegean Airlines i inne.

Z Aten da się dojechać pociągiem ze stacji Kiato - podróż trwa ok. 5 godzin. Ze stacji Victoria kursuje również autobus, który jedzie ok. 5,5 godziny.

mapka

Pokaż na mapie

Inne atrakcje

Riwiera Olimpijska

Dolina Tempi

Riwiera Olimpijska

Starożytne miasto Dion

Riwiera Olimpijska

Wąwóz Enipeas

Riwiera Olimpijska

Wergina

Riwiera Olimpijska

Wyspa Skiathos

Riwiera Olimpijska

Zamek Platamonas