Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na 3 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Wylot samolotem rejsowym do Singapuru (bez przesiadki).

Dzień 2

Dzień 2

Lądowanie w Singapurze, odprawa paszportowa. Przylot do Singapuru, odprawa paszportowa i celna (UWAGA! Zwracamy uwagę na singapurskie regulacje celne!). Wieczorem (w miarę możliwości czasowych) dla chętnych  przejazd metrem do  hotelu Marina Bay Sands i wjazd na punkt widokowy na szczycie budynku, skąd rozciąga się wspaniały widok na całe miasto (cena ok. 45 USD). Nocleg w hotelu w Singapurze.

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu czas wolny. Transfer na lotnisko i przelot do Melbourne w godzinach popołudniowych lub wieczornych.

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Melbourne – stolicy stanu Victoria i drugiego największego miasta Australii, gdzie będziemy podziwiać mieszankę tradycyjnej kolonialnej architektury wiktoriańskiej z nowoczesnością. W programie m. in. spacer po ogrodach Royal Botanic Gardens, wizyta w Katedrze Św. Pawła i na targu Queen Victoria Market, spacer po zaułkach XIX-wiecznego pasażu handlowego The Block Arcade oraz postój przy słynnych kortach Australian Open. Po południu przejazd na wyspę Phillip znaną z parady pingwinów. Każdego dnia o zachodzie słońca stada pingwinów powracają z morza do swoich norek na plaży, będziemy mogli obserwować to niezapomniane przedstawienie. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 290 km)

Dzień 5

Dzień 5

Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd na lotnisko. Przelot do Alice Springs - 30 tys. metropolii w środku Australii. Po przylocie przejazd do lokalnego Muzeum Lotnictwa na terenie dawnego portu lotniczego, a następnie do „School of Air” specjalnej szkoły, gdzie dzięki nowoczesnej technice można uczyć dzieci oddalone ponad 2 tys. km od nauczyciela! Następnie pojedziemy poza miasto do grobu Johna Flynna - twórcy idei „latających doktorów” oraz do rozpadliny skalnej Simson’s Gap - gdzie przy odrobinie szczęścia dojrzymy żyjące tu małe kangury wallabie. Na koniec zwiedzania wjazd na punkt widokowy ponad miastem - wzgórze Anzac. Czas wolny na deptaku Todda. Zakwaterowanie i nocleg w Alice Springs. (Trasa ok. 20 km)

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Alice Springs. Odwiedzimy starą stację telegrafu, będącą miejscem narodzin miasta oraz stację „latających doktorów”, gdzie zapoznamy się z unikalnymi rozwiązaniami świadczenia usług medycznych na obszarze wielokrotnie przekraczającym obszar Polski. Następnie czeka nas kilkugodzinny przejazd przez interior do Kings Canyon drogą łączącą Darwin z Adelajdą, prowadzącą przez środek Australii. Będzie to okazja do spotkania rdzennych mieszkańców, żyjących tutaj w odizolowaniu od „złego” świata. Po południu dojazd do Kings Canyon i 4 godz. spacer krawędzią kanionu w Parku Narodowym Watarrka do rajskiego ogrodu i imponujących skał świadczących o tym, że „czerwony środek Australii” był kiedyś dnem morskim (w przypadku wysokiej temperatury - spacer możliwy wczesnym rankiem kolejnego dnia). Nocleg w bazie turystycznej w Kings Canyon. (Trasa ok. 450 km)

Dzień 7

Dzień 7

Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd do Ayers Rock - „czerwonego centrum Australii”. Po drodze zobaczymy tzw. „zapomniany cud” - monolit Mt Conner. Po dojeździe do Yulara udamy się do miejsca zwanego Olgas lub w języku aborygeńskim Kata Tjuta, czyli “wiele głów”. Jest to zespół 36 monolitów skalnych, zlepieńców i piaskowców wznoszących się kilkadziesiąt metrów ponad równinę - jedno ze świętych miejsc Aborygenów. Przespacerujemy się wąwozem Walpa na zachód słońca nad Uluru. Nocleg w bazie turystycznej w okolicach Ayers Rock. Czas na odpoczynek i nocleg. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 8

Dzień 8

Wczesna pobudka i wyjazd ok. 5:00 rano (bez śniadania) na wschód słońca nad Uluru. Przejazd w kierunku Ayers Rock – zatrzymamy się u podnóża góry Uluru, która jest jedną z najbardziej znanych atrakcji przyrodniczo-geologicznych Australii. Uluru jest jednym z największych monolitów skalnych na świecie: długość ok. 3 km, szerokość 2,5 km, obwód 9.4 km. Wznosi się 348 m ponad płaską, piaszczystą równinę i “wrasta” 6 km w głąb ziemi! Ten dziwny twór zbudowany jest ze skały osadowej - arkozy o charakterystycznej czerwonej barwie. Spacer u podnóża skały, gdzie odnaleźć można aborygeńskie rysunki naskalne. Wizyta w Centrum Kultury Aborygeńskiej. Powrót do bazy turystycznej na śniadanie, a następnie przejazd na lotnisko i przelot do Sydney. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Sydney. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 9

Dzień 9

Po śniadaniu całodzienna wędrówka po Sydney: spacer do Hyde Parku, wizyta w Katedrze NMP, pomnik korpusów ANZAC. W planie zwiedzania także: QVB - lokalny „Harrods”, a przy nim pomnik Królowej Wiktorii, Ratusz i Katedra Anglikańska. Kolejnym punktem będzie dzielnica portowa zbudowana z okazji olimpiady - Darling Harbour. Wjedziemy na wieżę widokową Westfield Tower, skąd z 250 m będziemy podziwiać panoramę miasta (koszt ok. 29 AUD/os.). Następnie przejdziemy najstarszą ulicą Sydney, Macquarie Street, po drodze zobaczymy m.in. Parliament House, Sydney Hospital, NSW Library. Dzień zakończymy w Cirqular Quay w pobliżu Opera House i Harbour Bridge – majestatycznego mostu w centrum miasta, wizytówki Sydney. Przejazdy komunikacją miejską (dodatkowo płatne). Nocleg w okolicach Sydney. (Trasa ok. 10 km).

Dzień 10

Dzień 10

Po śniadaniu wyruszymy w okolice Sydney do Parku Olimpijskiego, będącego areną zmagań sportowców w 2000 r. Następnie odwiedzimy lokalny park flory i fauny, gdzie można spotkać symbole kraju: kangury, koala i itp. Dzień zakończymy w bajecznym Parku Narodowym Blue Mountains z dolinami, wodospadami i skalistymi urwiskami oraz główną atrakcją regionu - formacją skalną Three Sisters. Wieczorem powrót w okolice Sydney i nocleg. (Trasa ok. 250 km)

Dzień 11

Dzień 11

Spacer przez ogród botaniczny do Circular Quay skąd popłyniemy w rejs statkiem po zatoce Botany Bay do Manly - dzielnicy Sydney położonej nad otwartym oceanem z piękną plażą i historyczną zabudową. Zobaczymy miasto rozlokowane nad wieloma zatokami z perspektywy morskiej. Relaksująca kąpiel w oceanie i odpoczynek na plaży. Wczesnym popołudniem powrót do centrum Sydney i czas wolny. Polecamy np. wizytę w Akwarium w Darling Harbour, Muzeum Australii lub wejście na szczyt Mostu Portowego! Wieczorem przejazd na lotnisko i przelot do Cairns w stanie Queensland - miasta położonego na północnym wschodzie kontynentu, gdzie tropikalny klimat i najbogatsza na świecie Wielka Rafa Koralowa, pozwolą nam na ekscytujący odpoczynek. Zakwaterowanie w hotelu, wieczorem spacer po ulicach Cairns. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 12

Dzień 12

Po śniadaniu czas wolny lub możliwość uczestniczenia w wycieczkach fakultatywnych. Całodniowa wycieczka na Wielką Rafę Koralową (dodatkowo płatna, ok. 195 AUD/os.) zaliczaną do największych cudów świata! Stanowi atrakcję turystyczną Australii nr 1. Będziemy pływać łodzią wśród mnóstwa kolorowych rybek i formacji koralowych, można tu spotkać także żółwie morskie. Możliwość nurkowania z butlą lub rurką i maską (sprzęt do nurkowania do wypożyczenia na statku za dodatkową opłatą, do snorklingu bez opłaty). Podczas rejsu lunch na pokładzie statku. Proponujemy również wyjazd na Green Island i możliwość odpoczynku na piaszczystej plaży wyspy koralowej (w pakiecie z lunchem i rejsem łodzią ze szklanym dnem lub sprzętem do snorklingu - opłata ok. 146 AUD/os.) oraz wyjazd miejskim autobusem poza miasto na plażę (ok. 20 AUD/os.). Powrót do hotelu w Cairns późnym popołudniem, nocleg.

Dzień 13

Dzień 13

Po śniadaniu, czas wolny na plażowanie w Cairns, a dla chętnych całodzienna wycieczka do Lasu Deszczowego w okolice Cairns (dodatkowo płatna, ok. 183 AUD/os.). Dzień rozpoczniemy w centrum kultury aborygeńskiej Tjapukai, gdzie można będzie poznać historie i kulturę rdzennych Australijczyków, pokaz tańców, jedzenia i leków z buszu, a na koniec możliwość rzutu oszczepem i bumerangiem. Następnie przejazd do Kurandy - dawnej osady górniczej, z zachowaną do dziś oryginalną zabudową, a także mnóstwem atrakcji, jak również sklepami i bazarem z pamiątkami. Dostaniemy się tam najdłuższą na świecie kolejką linową (Skyrail). Po drodze przystanki na spacer po Lesie Deszczowym oraz obserwację wodospadów Barron Falls. Powrót do Cairns późnym popołudniem, historycznym pociągiem (Kuranda Scenic Railway), który jeździ po trasie zawieszonej na półce skalnej, skąd oglądać będziemy Las Deszczowy i plantacje trzciny cukrowej. (Trasa ok. 40 km+przelot). Wieczorem powrót do Cairns i przejazd na lotnisko. Przelot do Denpasar na Bali. Przejazd do wybranego hotelu.

Dzień 14

Dzień 14

Po śniadaniu czas wolny na plażowanie lub dla chętnych wycieczka fakultatywna po wyspie (za dopłatą ok. 57 USD). Odwiedzimy wioski rękodzielnicze, gdzie produkuje się wyroby ze złota, srebra, drewna oraz tkaniny, a także Jaskinię Słonia, hinduistyczne miejsce medytacji i świątynię Tirta Empul ze świętym źródłem. Po drodze zatrzymamy się aby obejrzeć panoramę aktywnego wulkanu i jeziora Batur. Lunch w lokalnej restauracji z niezwykłym widokiem, ze względu na położenie na krawędzi krateru Batur (wliczony w cenę wycieczki fakultatywnej). W drodze powrotnej zobaczymy malownicze pola ryżowe i drzewa palmowe. Zwiedzimy również Gunung Kawi Sebatu Temple, co oznacza świątynię wyrzeźbioną w skale. Powrót do hotelu. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 15

Dzień 15

Śniadanie. Czas wolny lub dla chętnych (za opłatą ok. 47 USD) wyjazd do pobliskiej wioski na charakterystyczne dla Bali przedstawienie taneczne Kecak (zwane „małpim tańcem”) z motywami z eposu Ramayana.

Dzień 16

Dzień 16

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Singapuru. Na początek zaproponujemy Państwu przejazd przez starą dzielnicę kolonialną, gdzie zobaczymy Padang - tereny rekreacyjne miasta położone w centrum dzielnicy biznesowej, Klub Krykieta, budynki Parlamentu, Sądu Najwyższego i Ratusza - łączące klasyczną architekturę kolonialną z nowoczesnością drapaczy chmur. Udamy się też do Świątyni Zęba Buddy, monumentalnej budowli zaprojektowanej w stylu inspirowanym architekturą z okresu dynastii Tang. Następnie udamy się do Ogrodów Orchidei, gdzie można będzie podziwiać ok. 20 tys. kwiatów orchidei różnych odmian. Na zakończenie zwiedzania Singapuru odwiedzą Państwo dzielnicę Małe Indie, gdzie sprzedawcy sari, przypraw i wróżbici tworzą niepowtarzalną atmosferę przypominającą miasta indyjskie. Późnym wieczorem transfer na lotnisko i wylot do Polski samolotem rejsowym (bez przesiadki).

Dzień 17

Lądowanie w Warszawie.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.
- Obowiązuje bezwzględny zakaz wwożenia świeżej żywności na terytorium Australii.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele odpowiadające standardowi *** w ocenie organizatora.

Pokoje: 2-osobowe (możliwość dostawki), we wszystkich hotelach są wyposażone w łazienki z wc, klimatyzację i TV.

Uwaga: baza turystyczna w Yulara (1 nocleg) - skromne pokoje 2-os z łazienkami w pokoju, Kings Rock Station (1 nocleg) - skromne pokoje 2-os z łazienkami na zewnątrz.

Część pobytowa

Hotele: opisy poszczególnych hoteli w części dotyczących wczasów na Bali.

Wizy

Do Australii (eVisitor) - dla obywateli UE wiza jest bezpłatna. Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwację.

Do Indonezji - zniesiono obowiązek wizowania dla obywateli polskich (UWAGA! nie dotyczy posiadaczy paszportów tymczasowych - konieczność wyrobienia wizy przed wylotem we własnym zakresie).

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem
rejsowym na trasie Warszawa-Singapur-Warszawa (z przesiadką), przeloty lokalnymi liniami na trasach Singapur-Melbourne, Melbourne-Alice Springs, Ayers Rock-Sydney, Sydney-Cairns, Cairns-Denpasar, Denpasar-Singapur, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem wg programu, wyżywienie jak w programie, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant standard: NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi (łącznie ok. 440 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Inne

WALUTY

Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w bankach i kantorach oraz w niektórych hotelach. Konieczne jest, żeby banknoty były w dobrym stanie: w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty zniszczone, naddarte, poplamione itp. – kantory i banki odmawiają ich wymiany. W przypadku dolarów amerykańskich należy zwrócić uwagę, żeby były to banknoty najnowszych emisji, tzw. seria „kolorowa”. Starsze często nie są przyjmowane lub wymieniane po niższym kursie.

Uwaga! Limit bagażu głównego na przelotach wewnętrznych to 20 kg bagażu głównego i 5 kg bagażu podręcznego.

Od 14.02.2024r . na wyspie Bali, będzie obowiązywał podatek turystyczny w wysokości 150 000 IDR ( ok 40zł) od osoby.
Podatek należy opłacić jeszcze przed przylotem na Bali.
Można będzie zrobić to na stronie https://lovebali.baliprov.go.id/ bądź przez aplikację Love Bali.
Płatność będzie możliwa od 7.02.2024r .

Australia i Bali - do góry nogami

6.0/6 (9 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Australia i Bali - do góry nogami
Galeria (16)
Australia i Bali - do góry nogami
Australia i Bali - do góry nogami
Australia i Bali - do góry nogami
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Nowoczesne Melbourne i parada pingwinów na Wyspie Phillipa • Ayers Rock - Uluru - święta góra Aborygenów • Sydney - opera i most portowy • Park Narodowy Blue Mountains z Three Sisters • Cairns - wielka rafa koralowa i las deszczowy • wypoczynek na Bali
Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem
rejsowym na trasie Warszawa-Singapur-Warszawa (z przesiadką), przeloty lokalnymi liniami na trasach Singapur-Melbourne, Melbourne-Alice Springs, Ayers Rock-Sydney, Sydney-Cairns, Cairns-Denpasar, Denpasar-Singapur, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem wg programu, wyżywienie jak w programie, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant standard: NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi (łącznie ok. 440 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas wypoczynku na przedłużeniu pobytu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 4 dni.
Zdjęcie Hotelu
4.8/6 (76 opinii)
Wina Holiday
Indonezja: Bali
Zdjęcie Hotelu
5.0/6 (14 opinii)
Mercure Sanur
Indonezja: Bali
Zdjęcie Hotelu
5.5/6 (25 opinii)
Nikko Bali Benoa Beach
Indonezja: Bali
Zdjęcie Hotelu
5.1/6 (7 opinii)
Prama Sanur Beach
Indonezja: Bali

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Wina Holiday
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
5.3
Pilot
5.9
Program wycieczki
5.9
Transport
5.4
Wyżywienie
5.1
Zakwaterowanie
5.1
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Ochrzczono mnie "Bercik" ;-) 01.11.2018
Termin pobytu: kwiecień 2019

Dwa światy - Australia i Bali

Piękna wycieczka. Austalijskie bogate Melbourne i Sydney, niesamowity gorący Outback, rafa w Cairns i "oko w oko" z podwodnym światem na łodzi z szklaną ścianką czy dnem. Bali z "inaczej" religijnymi mieszkańcami (niesamowite), przemiłymi, choć biednymi... Wszystko "zapietę na ostatni guzik" - pilot Andrzej Strauss - wzorcowa praca!!! Masa cierpliwości do czasem nie słuchających i - nie słuchających się - wycieczkowiczów... :-) Duża wiedza o zwiedzanych miejscach i ciekawie przekazywana. Dobrym pomysłem jest pozostawienie 2 dni na wypoczynek - to było potrzebne... Hotele rewelacyjne - również w Sydney (była opinia negatywna wcześniej w poprzednich terminach - nie potwierdzam). Malutki minusik - dwumilimetrowe mróweczki w hotelu Grand Mirage na... czwartym piętrze! Ostatniego dnia pojawił się mały gekonik w łazience - mrówki zniknęły :-)... Na koniec - choć może nie dotyczy to wycieczki - tak mi przykro po katastrofie samolotu lecącego z Dżakarty - zginęło tylu młodych ludzi... Dlatego warto zwiedzać, poznawać świat. Nie wiadomo, kiedy na nas czas przyjdzie...

6.0/6

AgnieszkaS 23.11.2018
Termin pobytu: październik 2019

Wspaniałe wrażenia!

Wycieczka wspaniała, piękne widoki, zwierzęta, przyroda! Pilot Andrzej-pełny profesjonalizm, super organizacja i poczucie humoru. Oceniam na 6 z plusem!
Pokaż więcej opinii (7)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem