wypoczynek

Wczasy w Wiedniu - co musisz wiedzieć?

  • O Wiedniu
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły

Wiedeń

Wczasy w Wiedniu – dlaczego warto?

Wiedeń jest stolicą i największym miastem w całej Austrii. Umiejscowiony jest dokładnie nad Dunajem, znajdując się tym sposobem w strefie klimatu umiarkowanego. Wakacje w Wiedniu będą doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu zwłaszcza dla tych osób, które cenią sobie obcowanie z historią! Miasto jest bowiem siedzibą prezydenta, rządu oraz parlamentu – jest zatem głównym ośrodkiem zarówno władz, jak i kultury w Wiedniu! Mówi się również o nim, że to miasto o najwyższej jakości życia na całym świecie! Koniecznie wybierz się na długi spacer po mieście, z przystankiem na obowiązkową kawą serwowaną na kilkadziesiąt sposobów oraz torcikiem Sachera. To must do w Wiedniu, bez czego ciężko będzie to miasto opuścić!

Wiedeń to wakacje w cieniu historii
Wiedeń zamieszkiwany był niegdyś przez bardzo ważne postacie historyczne takie, jak cesarzowa Elżbieta „Sissi” bądź Amadeusz Mozart. Jeżeli chcesz poznać bogaty historycznie kraj, zamieszkiwany przez wiele różnych grup etnicznych, koniecznie wybierz się do Wiednia na wczasy! Wielokulturowa „mozaika” na pewno zrobi na Tobie kolosalne wrażenie. Austria jest krajem bardzo tolerancyjnym, więc otwarta jest na wszystkich ludzi. Warto będzie choć na chwilę zatrzymać się w tym wielkim mieście, żeby zaobserwować codzienność mieszkańców. Swój dzień zaczynają oni od obowiązkowej, porannej kawy i dziennika codziennego – często w kawiarenkach. Na prowincji Wiednia zamiast kawiarenek funkcjonują gospody, gdzie przyjaciele często rozmawiają przy kufelku piwa. Austriacy nie stronią również od wspólnych biesiad przy Stammtisch i śpiewach z tradycyjnymi instrumentami w tle – skrzypce, akordeon i kontrabas to coś, co już zawsze będzie Ci się kojarzyć z pobytem w tym mieście!

Wiedeń czyli wczasy wśród zabytkowych obiektów
Będąc w Wiedniu nie sposób nie odwiedzić obiektów historycznych, którymi może poszczycić się stolica Austrii. Wakacje w Wiedniu nie mogą się obyć bez wizyty w Gotyckiej Katedrze św. Szczepana, a także w miejskim Ratuszu. Oprócz tego, koniecznie odwiedź Wiedeński Prater, Kolumnę Morową, słynny Pałac Schönbrunn i Hofburg, a także Belweder. To miejsca, o których słyszał chyba każdy na świecie – nie ma więc mowy, byś nie dokonał tam osobistych oględzin! Wiedeń to kolorowe miasto, które już na zawsze zapada w pamięć. Jeżeli więc szukasz idealnej destynacji na urlop, gdzie mógłbyś „łyknąć” nieco historii i uzupełnić swoją wiedzę, koniecznie leć do Wiednia! Na pewno zapamiętasz pobyt w stolicy na długi okres czasu!

Opinie o Wiedniu

Wiedniu
6.0 /6

Wiedeń ekspresowo

Zwiedzanie Wiednia przez dwa dni , to tylko zachęta do powrotów i wolnego odkrywania tego miasta dla siebie . Piękna architektura, dużo parków, gdzie można odpocząć po trudach zwiedzania, muzea warte odwiedzenia i dużo, dużo więcej.
Dodał(a):
Renata, 17.08.2021
6.0 /6

Wiedeń - piękna stolica.

Wiedeń ma bardzo dużo miejsc do zwiedzania, nie sposób zobaczyć w 2 dni , te wybrane w czasie wycieczki były trafne i bardzo ciekawe.
Dodał(a):
Katarzyna, Łódź, 29.08.2021
6.0 /6

Wiedeń

Piękne miasto, ociekające bogactwem pałace i piękne kamienice. Miasto zadbane, czyste. Zabrakło jeszcze jednego dnia na zwiedzanie.
Dodał(a):
Bożena , SIEDLCE, 06.09.2021
6.0 /6

Wiedeń

Super miasto, widać tam wielkość tego kraju. Austryjacke Alpy i jeziora zapierają dech w piersi. Wiedeń i jego ogrom jest cudowny.
Dodał(a):
Kaszuby , 14.08.2021
6.0 /6

Dolina Wachau

Warta zobaczenia,super rejs po Dunaju,warto kupic produkty z moreli,jak kosmetyki,dzemy,soki oraz wina.
Dodał(a):
Iwona, Dąbrowa Górnicza, 06.08.2021
5.0 /6

przygoda

Wiedeń- jego zabytki i historia sświetnie podana przez wspaniałą p. Bożenkę sprawiły że chętnie powrócę w to miejsce
Dodał(a):
Ewa, Raszyn Falenty Nowe, 21.09.2019
5.0 /6

Wiedeń dla wygodnych

Ciekawy wyjazd dość intensywny przy zwiedzaniu ale ocenia go pozytywnie . Jest czas na mały wpoczynek i wypicie kawy .
Dodał(a):
ANNA, LESZNO, 26.08.2019
6.0 /6

Wiedeń

Czyste, zadbane miasto - warte odwiedzenia. Duża oferta kulturalnych wydarzeń. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Dodał(a):
Joanna, 13.08.2019
5.5 /6

:)

Jeden dzień to naprawdę mało - chciałabym tam wrócić :) tam na nieco dłużej. 

Dodał(a):
Ann, Toruń, 23.08.2018
5.5 /6

Polecam

Centrum bardzo czyste, z licznymi zabytkami, wielokulturowe.

Dodał(a):
Iza, 08.08.2018
5.0 /6

Miasto Habsburgów

Jeden dzień wystarczy tylko wówczas gdy jest to kolejna wizyta w Wiedniu

Dodał(a):
Podróżniczka, 29.05.2018
5.0 /6

monumentalny

monumentalny

Dodał(a):
Marika, 10.05.2018
5.6/6 Ocena ogólna Wiedniu

Pogoda w Wiedniu

Wiedeń znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego ciepłego, który charakteryzuje się ciepłymi latami i dość łagodnymi zimami. Pomiędzy czerwcem a sierpniem temperatura w Wiedniu wynosi często znacznie ponad 20°C, a w najchłodniejszym styczniu spada do ok. -3°C. Wiedeń jest także dość deszczowym miastem, a wysokie opady występują tu niemal przez cały rok. Największe z nich przypadają na czerwiec, choć często pada także późną wiosną i wczesną jesienią.

Jarmark świąteczny w Wiedniu

Odwiedź jedne z najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych, które znajdują się w Wiedniu. Dowiedz się o nim więcej na blogu r.pl