Plan wycieczki

Dzień 1

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg rozkładu BSZ. Około południa postój na obiad (płatny we własnym zakresie). Dalej przejazd przez Litwę, późnym popołudniem postój na kolację (płatną we własnym zakresie). Wieczorem przyjazd na Łotwę. Zakwaterowanie w hotelu w Bauska lub w Rydze. (Trasa ok. 600/700 km z Warszawy).

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Siguldy - zwiedzanie kompleksu pałacowo-parkowego z eklektycznym pałacem należącym niegdyś do rodziny książąt Kropotkinów oraz ruinami dawnego zamku krzyżackiego (wejście płatne we własnym zakresie około 2 EUR/os.) z panoramą malowniczego Parku Narodowego rzeki Gauja (najstarszego i największego w krajach bałtyckich). Następnie przejazd przez rzekę Gauja do Turaidy - zwiedzanie kompleksu muzealno-przyrodniczego # z grobem legendarnej Róży Turaidzkiej, Wzgórzem Pieśni z rzeźbami postaci z ludowych pieśni łotewskich zwanych Dainami, drewnianym kościółkiem luterańskim, muzeum historii Liwów (dawnych rdzennych mieszkańców tych ziem) oraz gotyckim zamkiem biskupim. Około południa wyjazd do Estonii. W drodze postój na obiad (płatny we własnym zakresie). Po południu przyjazd do Tartu (dawnego Dorpatu, kolebki rdzennych Estów położonego na rzeką Emajogi „Rzeką Matką”) - zwiedzanie miasta z placem Ratuszowym i fontanną całujących się studentów oraz krzywą kamienicą, miasteczkiem uniwersyteckim z pomnikiem króla szwedzkiego Gustawa Adolfa (założyciela uczelni), mostami Aniołów i Diabłów, ruinami katedry św. Piotra i Pawła oraz dawną basztą prochową, której wnętrza kryją restaurację piwną z najwyższym stropem wg księgi rekordów Guinnessa. Czas wolny. Wieczorem przyjazd do Tallina. Zakwaterowanie w hotelu. (Trasa około 500/450 km).

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Tallina (dawnego Rewelu, stolicy Estonii) - Pola Pieśni z amfiteatrem (odbywają się tu coroczne festiwale pieśni estońskich) oraz Parku Kadriorg z pałacem (dawną letnią rezydencją carów) i pałacem Prezydenckim. Następnie spacer starówką tallińską dzielącą się na Górne Miasto ze średniowieczną basztą Długi Herman, wzgórzem Toompea z zamkiem i platformą widokową z panoramą miasta, budynkiem parlamentu, prawosławnym soborem Aleksandra Newskiego, luterańską katedrą Toomkirik oraz na Dolne Miasto z luterańskim kościołem św. Mikołaja, placem ratuszowym ze średniowiecznym ratuszem oraz Apteką Magistracką (najstarszą nieprzerwanie działającą w Europie - możliwość zwiedzenia wnętrz w czasie wolnym płatne we własnym zakresie około 2 EUR/os.), luterańskim kościołem św. Ducha, traktem Pikk z Wielką Gildią kupiecką, domem Bractwa Czarnogłowych, luterańskim kościołem św. Olafa, zespołem kamieniczek Trzy Siostry, basztą Gruba Małgorzata, pomnikiem Przerwana Linia poświęconym ofiarom katastrofy promu „Estonia”, katolickim kościołem św. Piotra i Pawła oraz bramą Viru. Czas wolny. Po południu przyjazd do Parnu (najpopularniejszego kurortu bałtyckiego Estonii) - plażowanie (przy sprzyjającej pogodzie) lub indywidualne zwiedzanie miasta z bramą Rewelską, ratuszem i średniowieczną Czerwoną Wieżą. Wieczorem powrót na Łotwę. Zakwaterowanie w hotelu w Rydze. (Trasa około 350 km).

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzanie Rygi (stolicy Łotwy) - starówki z zamkiem (rezydencja prezydenta Łotwy), katolickimi kościołami Matki Boskiej Bolesnej i św. Jakuba, zespołem kamieniczek Trzej Bracia, katedrą luterańską, placem ratuszowym z domem Bractwa Czarnogłowych (podpisano tu pokój ryski), pomnikiem Strzelców Łotewskich, domami mieszczańskimi, kościołem św. Piotra, Małą i Wielką Gildią kupiecką, średniowieczną basztą prochową i bramą Szwedzką oraz alei Wolności z pomnikiem Wolności i prawosławnym soborem Narodzenia Pańskiego. Czas wolny. Po południu obiad w restauracji Lido z tradycyjnymi potrawami łotewskimi (płatny we własnym zakresie). Następnie przyjazd do Jurmali (najpopularniejszego kurortu bałtyckiego Łotwy) - plażowanie (przy sprzyjającej pogodzie) lub indywidualny spacer. Wieczorem powrót do hotelu w Rydze. (Trasa około 100 km).

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przyjazd na Litwę. Spacer na Górę Krzyży (miejsce kultu religijnego w pobliżu Szawli). Około południa zwiedzanie rodowego pałacu Tyszkiewiczów # z ogrodem zimowym w Kretyndze. Po południu spacer po parku pałacowym oraz zwiedzanie pałacu Tyszkiewiczów # mieszczącego muzeum Bursztynu w Połądze (najpopularniejszym kurorcie bałtyckim Litwy), plażowanie (przy sprzyjającej pogodzie) lub indywidualny spacer. Wieczorem przyjazd do Kłajpedy (najważniejszego miasta portowego Litwy) - spacer do portu ze spichlerzami i zamkiem, dalej spacer starówką ze zwodzonym mostem Giełdowym, rynkiem z teatrem i pomnikiem Anusi będącym symbolem miasta, ulicą Targową z domami w stylu pruskim. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu. (Trasa około 350 km).

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu przeprawa promowa na Mierzeję Kurońską. W przypadku niesprzyjającej plażowaniu pogody zwiedzanie Muzeum Morza (fakultatywne zwiedzanie z przewodnikiem płatne dodatkowo około 15 EUR/os.) lub indywidualny udział w pokazie w Delfinarium (płatny we własnym zakresie około 15 EUR/os.). Dalej przejazd wzdłuż nadmorskich kurortów z Zatoką Bursztynową, spacer na Górę Wiedźm z rzeźbami postaci z litewskich legend oraz na Wydmę Parnidisa z panoramą Mierzej Kurońskiej. Następnie zwiedzanie Nidy z domami rybaków. Czas wolny. Dalej zwiedzanie wzgórza z wakacyjnym domem noblisty Tomasza Manna i urokliwą panoramą Zatoki Kurońskiej. Plażowanie (przy sprzyjającej pogodzie). Wieczorem przeprawa promowa i powrót do hotelu w Kłajpedzie. (Trasa około 100 km).

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przed południem przyjazd do Kowna (stolicy międzywojennej Litwy). Spacer starówką położoną u ujścia Wilii do Niemna z zamkiem, pomnikiem Pogonii (symbol Litwy), miejscem pradawnego kultu religijnego Bałtów, kościołem Bernardynów, seminarium duchownym, placem Ratuszowym z ratuszem zwanym Białym Łabędziem, gimnazjum Jezuitów (nauczał tu Adam Mickiewicz), Domem Perkuna, kościołem i mostem Witolda Wielkiego, katedrą św. Piotra i Pawła. Czas wolny. Po południu przyjazd do Trok - spacer ulicą Karaimską z domami Karaimów i kenesą (karaimski dom modlitwy) oraz zwiedzanie zamku księcia Witolda # położonego na wyspie jeziora Galwe. Następnie rejs po jeziorze wokół zamku z widokiem na pałac Tyszkiewiczów w Zatroczu. Czas wolny. Wieczorem przyjazd do Wilna. Zakwaterowanie w hotelu. (Trasa około 350 km).

Dzień 8

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Wilna (stolicy Litwy) - kościoła św. Piotra i Pawła oraz cmentarza na Rossie. Następnie spacer starówką z Ostrą Bramą, kościołem św. Teresy, cerkwią św. Ducha, dziedzińcem klasztoru Bazylianów (znajduje się tu słynna cela Konrada), filharmonią, kościołem św. Kazimierza, ratuszem (niegdyś teatrem gdzie słynną „Halką” debiutował Stanisław Moniuszko). Dalej spacer po Zarzeczu (położonej nad Wilejką artystycznej dzielnicy miasta). Czas wolny. Po południu powrót na starówkę z kościołem Bernardynów, kościołem św. Anny, pomnikiem i muzeum Adama Mickiewicza #, uniwersytetem Stefana Batorego # z dziedzińcem Wielkim i kościołem św. Janów, kościołem św. Trójcy, dzielnicą żydowską, pałacem Prezydenckim. Na koniec zwiedzanie placu Katedralnego z pomnikiem Giedymina, dzwonnicą, katedrą św. Stanisława ze słynna kaplicą św. Kazimierza oraz nowo odbudowanym Zamkiem Dolnym - pałacem Władców Wielkiego Księstwa Litewskiego (fakultatywne zwiedzanie z przewodnikiem płatne dodatkowo około 15 EUR/os.). Czas wolny. Wieczorem wyjazd do Polski. (Trasa ok. 500 km do Warszawy).

Dzień 9

Powrót do Polski wg rozkładu BSZ.

Uwagi do programu

- kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
- zwiedzanie obiektów nie zawsze obejmuje zwiedzanie wnętrz ze względów czasowych lub braku dostępności dla turystów (# - obiekty objęte biletami wstępu),
- jako walutę należy wziąć EUR.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele*** (7 rozpoczętych dób hotelowych): Bauska/Ryga - 3, Tallin - 1, Kłajpeda - 2, Wilno - 1.
Pokoje: 1- i 2-osobowe (możliwość dostawki), z łazienką i WC, TV, bezpłatnym Wi-Fi.
Wyżywienie: śniadania typu bufet.

Świadczenia

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (wyposażonym w klimatyzację, wc, barek, dvd), zakwaterowanie w hotelach (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań, program turystyczny jw., opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przeprawy promowej na Mierzeję Kurońską, opłaty za wjazd do Parku Narodowego Mierzei, rejsu statkiem w Trokach, usług miejscowych przewodników, obsługi w systemie Tour Guide, podatków turystycznych (kwota ok. 150 EUR/ os., płatna pilotowi wycieczki) oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Inne

Obsługa grupy w systemie Tour Guide: bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający wygodny sposób zwiedzania (przeczytaj więcej o Tour Guide).
Bałtyckim Szlakiem
Last Minute!
Bałtyckim Szlakiem
Bałtyckim Szlakiem
Bałtyckim Szlakiem
Bałtyckim Szlakiem
Bałtyckim Szlakiem
Bałtyckim Szlakiem
Bałtyckim Szlakiem
Bałtyckim Szlakiem
Bałtyckim Szlakiem
1 / 10

4.9/6 (91 opinii)

Bałtyckim Szlakiem

Za osobę3 190
Razem
6 381 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 29h
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (wyposażonym w klimatyzację, wc, barek, dvd), zakwaterowanie w hotelach (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań, program turystyczny jw., opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przeprawy promowej na Mierzeję Kurońską, opłaty za wjazd do Parku Narodowego Mierzei, rejsu statkiem w Trokach, usług miejscowych przewodników, obsługi w systemie Tour Guide, podatków turystycznych (kwota ok. 150 EUR/ os., płatna pilotowi wycieczki) oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Atuty oferty

W programie: Sigulda i Turaida • Tartu, Tallin i Parnu • Ryga i Jurmala • Góra Krzyży • Kretynga, Połąga i Kłajpeda • Mierzeja Kurońska i Nida • Kowno Troki i Wilno • plażowanie w Parnu Jurmali Połądze i Nidzie
Rodzaj wyjazdu

Objazd

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły przejazdu

Opinie

Intensywność programu
4.9
Pilot
5.0
Program wycieczki
5.3
Transport
4.8
Wyżywienie
4.6
Zakwaterowanie
4.6
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Natalia 23.08.2021

Niezapomniane wrazenia

Pierwszy raz wybrałam się na wycieczkę objazdową i jestem zachwycona!!! Organizacja wspaniała, stolice nadbałtyckie wyglądają bajecznie, warte zobaczenia. Szczerze??...byłam bardzo mile zaskoczona, iż wcześniej czytając opinie, przygotowałam się że, (...a to pilot był nie zbyt zaangażowany, a to autokar nie wygodny)całość będzie niedopracowana. A tu Proszę....autokar wygodny,czysty (kierowcy po każdym przejeździe sprzątali autokar). Pani Aneta ("Pilotka")bardzo kompetentna, miała nam dużo do powiedzenia, poza tym udzielała też bardzo pożytecznych porad, gdzie, co warto zobaczyć i co warto kupić,.... nie chcę tu słodzić, ale według mnie osoba bardzo cierpliwa i wyrozumiała :). Warto też wykupić obiadokolacje, bo są pyszne i atrakcyjne cenowo ( Pani "Pilotka"..Tak, to ona była w to zaangażowana).. Ja wykupiłam (jestem alergiczką) i nie zawiodłam się!!! W takiej cenie, nie warto jeść na "własną rękę". Warto też wspomnieć o Panach "z kółkiem"...grzeczni, pomocni, dowcipni. Najważniejsze!!!.. Poznałam dwie Wspaniałe osoby, z którymi spędzałam wieczory, spacerując starówkami Wilna, Rygi i Tallina.
Pokaż więcej opinii (90)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem