Plan wycieczki

Dzień 1

Wylot na Phuket: początek wschodniej przygody

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Wylot samolotem czarterowym LOT lub innym szerokokadłubowym (rejs non stop) na Phuket.

Dzień 2

Powitanie Bangkoku: początek tajskiej przygody

Przylot na Phuket. Po przylocie odprawa paszportowa, odbiór bagaży i odprawa na lot do Bangkoku (ok. 1,5 godz., limit bagażu to 20 kg). Przylot do Bangkoku, transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 3

Bangkok: miasto Buddy i kanałów

Śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie Bangkoku: Świątynia Złotego Buddy, rynek kwiatowy w Chinatown, Pałac Królewski, na terenie którego znajduje się również Wat Phra Kaeo - świątynia gdzie przechowywany jest najsłynniejszy tajski posąg Buddy - niewielki Budda Szmaragdowy. W trakcie zwiedzania lunch. Po południu wycieczka po klongach - rejs łodzią po kanałach, które w przeszłości stanowiły alternatywny system komunikacyjny Bangkoku. Wieczorem dla chętnych rejs statkiem po Menamie z kolacją w formie bogatego bufetu (dodatkowo płatny ok. 2000 THB/os lub ok. 65 USD/os). Nocleg w hotelu.

Dzień 4

Most na Rzece Kwai: podróż w głąb historii Tajlandii

Wczesne śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd na pływający targ w Damnoen Saduak. Dotrzemy tam lokalnymi łodziami, co da nam możliwość obserwacji życia na prowincji. Następnym przystankiem będzie park skalny Khao Ngu powstały w zalanym kamieniołomie. Przejazd do Kanchanaburi. Zwiedzimy Muzeum Budowniczych Mostu na Rzece Kwai (ekspozycja na temat kolei tajsko-birmańskiej) oraz obejrzymy cmentarz jeniecki. Następnie dla chętnych lunch na tratwie pływającej po rzece Kwai (dodatkowo płatne 1200 THB lub ok.35 USD).  Nocleg w hotelu w okolicach Kanchanaburi. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 5

Od Kanchanaburi do Phitsanulok przez historyczną Ayutthayę

Po śniadaniu wyjazd z Kanchanaburi do Parku Narodowego Erawan, gdzie zobaczymy jedne z najpiękniejszych w Tajlandii wodospady (możliwość kąpieli). Obiad we własnym zakresie – przy parkingu działają lokalne restauracje. Po południu przejazd do Ayutthayi, dawnej stolicy Tajlandii (1350-1767 r.). O zachodzie słońca odwiedzimy jeszcze malowniczą świątynię Wat Chai Wattanaram – jeden z wielu zachowanych kompleksów ruin pozostałych po najeździe birmańskim. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Ayuttayi, kolacja i nocleg.(Trasa ok. 280 km).

Dzień 6

historyczna Ayuttayia i „Miasto małp”

Po śniadaniu i wykwaterowaniu kontynuujemy zwiedzanie Ayuttayi. Zobaczymy  dawną świątynię królewską Wat Phra Si Sanphet i pobliski wiharn Mongkol Bopit, który został odrestaurowany przez Birmańczyków w geście pojednania. Kolejnym etapem podróży będzie „Miasto małp” - Lop Buri. Krótki postój przy świątyni Prang Sam Yod, gdzie główną atrakcją są stada małp, które zawładnęły tym miejscem. Po zwiedzaniu obiad. Następnie kontynuujemy podróż do Phitsanulok, gdzie spędzimy noc. Dla chętnych kolacja w jednej z restauracji na rzece Nan (dodatkowo płatna ok. 800 THB lub ok. 25 USD). Trasa ok. 330 km).

Dzień 7

Od Phitsanulok do Chiang Rai: świątynie i historyczne skarby Tajlandii

Po śniadaniu zwiedzamy świątynię Wat Mahathat w Phitsanulok i jedziemy do Sukothai, gdzie odwiedzimy park historyczny - pozostałości stolicy Tajlandii w latach 1238 - 1438. Kolejna godzina jazdy i zatrzymujemy się na postój i lunch w lokalnej restauracji, po czym kontynuujemy podróż do Chiang Rai, gdzie spędzamy noc w hotelu poza miastem. Wieczorem kolacja w hotelu. (Trasa ok. 490 km).

Dzień 8

Czar Tajlandii: od plantacji herbaty do Złotego Trójkąta

Po śniadaniu odwiedzimy jedną z plantacji herbaty w regionie Chiang Rai (będzie również okazja do degustacji). Przejazd w rejon Złotego Trójkąta, lunch. Następnie wsiadamy na łódź, która powiezie nas wzdłuż granic Tajlandii, Laosu i Birmy oddzielonych rzeką Mekong. Powrót do hotelu i czas wolny. Po południu dla chętnych możliwość przejażdżki song thew’ami (lokalnym środkiem lokomocji) i zwiedzenie 3 obiektów: świątyni Wat HuayPlaKang z ogromnym posągiem Bogini Miłosierdzia, przyprawiającego o „gęsią skórkę” Czarnego Domu oraz majestatycznej Niebieskiej Świątyni zajmującej wysokie miejsce na liście atrakcji turystycznych tej części kraju. (dodatkowo płatne ok. 1000 THB/os lub ok. 35 USD/os). Kolacja i nocleg w okolicach Chiang Rai. (Trasa ok. 220 km).

Dzień 9

Chiang Mai: miasto tradycji i rękodzieła

Po śniadaniu jedziemy do Chiang Mai - „stolicy północnej Tajlandii”. Droga wiedzie przez najpiękniejsze, dziewicze tereny kraju. W trakcie przejazdu zatrzymujemy się na zwiedzanie Wat Rong Khun (Biała Świątynia). Jest to wyjątkowy kompleks stworzony przez kontrowersyjnego artystę zupełnie odbiegający od tradycyjnych tajskich świątyń. Obiad zjemy w San Kampaeng, wiosce rękodzieła usytuowanej na peryferiach Chiang Mai. Po posiłku odwiedzimy niektóre ze stoisk rękodzielniczych znanych z rzeźb, wyrobów z jedwabiu, srebra, parasolek itp. Po południu wizyta w gabinecie masażu tajskiego (masaż ok. 1,5 godz.). Nocleg w hotelu. (Trasa ok. 230 km).

Dzień 10

Dzień dla natury: Słonie czy szczyt Tajlandii?

Po śniadaniu dzień wolny na samodzielne zwiedzanie lub możliwość wzięcia udziału w jednej z wycieczek opcjonalnych. Proponujemy Państwu dwie opcje (w przypadku konieczności podziału grupy możliwy serwis  w j. angielskim):
1. Wycieczka do jednego z ośrodków zajmujących się opieką nad słoniami, które wcześniej były wykorzystywane do pracy lub w przemyśle turystycznym. Obecnie wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej powstaje coraz więcej schronisk dla tych zwierząt gdzie nie są one zmuszane do wożenia turystów ani do cyrkowych „występów”. W zamian gościom proponuje się udział w karmieniu słoni, pomoc w kąpieli, wspólny spacer i inne atrakcje które nie wymagają tresury zwierząt. Często schronienie w takich miejscach znajdują też inne zwierzęta potrzebujące pomocy. W trakcie wycieczki lekki obiad. Cena ok. 3000 THB/os (ok. 85 USD/os).
2. Wycieczka krajobrazowa do Parku Narodowego Doi Inthanon. Proponujemy Państwu możliwość „zdobycia” najwyższego szczytu Tajlandii o wys. 2565 m n.p.m. Trasę z Chiang Mai do parku pokonamy busami – pod koniec droga jest zbyt wąska i kręta dla autokarów. Po drodze zatrzymamy się na punkcie widokowym, odbędziemy też krótki trekking wśród tropikalnej roślinności. W trakcie wycieczki lekki obiad. Uwaga: ze względu na wysokość n.p.m. należy zabrać ciepłą odzież! Cena ok. 2500 THB/os (ok. 75 USD/os).

Dzień 11

Podróż do serca Tajlandii: z Doi Suthep na rajski Phuket

Po śniadaniu zwiedzimy jedną z najsłynniejszych świątyń w Tajlandii - Wat Doi Suthep, usytuowaną na górze Suthep nieopodal Chiang Mai. Roztacza się stamtąd wspaniały widok na miasto. Następnie transfer na lotnisko i przelot na Phuket (możliwa przesiadka w Bangkoku). Transfer do wybranych hoteli, zakwaterowanie.

Dzień 12-15

Relaks na rajskich plażach

Czas wolny na wypoczynek.

Dzień 16

Powrót do Polski samolotem czarterowym

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot samolotem czarterowym LOT lub innym szerokokadłubowym (rejs non stop) do Polski. Aktualne rozkłady na stronie r.pl/rozklady.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Ze względu na restrykcyjne i egzekwowane przepisy dotyczące pracy pilotów wycieczek w Tajlandii, w niektórych obiektach polski pilot nie ma prawa nie tylko oprowadzać czy tłumaczyć lokalnego przewodnika, ale nawet nie ma do nich wstępu. W szczególności dotyczy to kompleksu pałacowego w Bangkoku.
- W hotelu pokój 3 - osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).
- Opłaty za wszystkie wycieczki i atrakcje dodatkowe, pilot wycieczki pobiera w batach tajskich. Podana równowartość w USD jest orientacyjna. Aktualne kursy można sprawdzać np. na stronie www.xe.com.

Dodatkowe informacje

Wizy

Zniesiono obowiązek wizowania dla obywateli polskich.

Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.

Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje, dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie, odnoszą się do obywateli polskich.

W Tajlandii, Laosie, Kambodży, Brunei i Singapurze wwóz oraz używanie e-papierosów, e-shish i nabojów do nich jest zakazany.
Za próbę wwozu oraz używania grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT (rejs non stop) na trasie z Polski na Phuket oraz z Phuket do Polski, opłaty lotniskowe, przeloty wewnętrzne, zakwaterowanie w hotelach (13 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem, wyżywienie jak w programie (15 śniadań, 9 obiadów/kolacji), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejażdżek łodziami, rikszami itp, opłaty na wynagrodzenie dla lokalnych przewodników, napiwki dla kierowców, bagażowych, kelnerów, personelu hotelowego etc. (łącznie bilety wstępu, przewodnicy, rejsy łodzią i napiwki ok. 260 USD/os, płatne pilotowi na miejscu), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych.

Baśniowa Tajlandia z Phuketem

Udostępnij
Dodaj do schowka
Baśniowa Tajlandia z Phuketem
Galeria (25)
Baśniowa Tajlandia z Phuketem
Baśniowa Tajlandia z Phuketem
Baśniowa Tajlandia z Phuketem
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Bangkok i Szmaragdowy Budda • plywający targ w Damnoen Saduak • Ayutthaya i Sukhotai • Złoty Trójkąt • Chiang Rai i Chiang Mai • pobyt w wybranym hotelu na wyspie Phuket!
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT (rejs non stop) na trasie z Polski na Phuket oraz z Phuket do Polski, opłaty lotniskowe, przeloty wewnętrzne, zakwaterowanie w hotelach (13 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem, wyżywienie jak w programie (15 śniadań, 9 obiadów/kolacji), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejażdżek łodziami, rikszami itp, opłaty na wynagrodzenie dla lokalnych przewodników, napiwki dla kierowców, bagażowych, kelnerów, personelu hotelowego etc. (łącznie bilety wstępu, przewodnicy, rejsy łodzią i napiwki ok. 260 USD/os, płatne pilotowi na miejscu), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas wypoczynku na przedłużeniu pobytu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 5 dni.
Zdjęcie Hotelu
5.7/6 (43 opinie)
Best Western Phuket Ocean Resort
Tajlandia: Phuket
Zdjęcie Hotelu
5.8/6 (33 opinie)
Sunprime Kamala Beach
Tajlandia: Phuket
Zdjęcie Hotelu
5.8/6 (5 opinii)
Sentido Khao Lak
Tajlandia: Khao Lak
Zdjęcie Hotelu
5.7/6 (39 opinii)
Best Western Premier Bangtao Beach Resort & Spa
Tajlandia: Phuket

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Best Western Phuket Ocean Resort
trwa wczytywanie

Tajlandia - Filmowy świat Rainbow

The best of Phuket - najlepsze miejsca na Phuket

The best of Phuket - najlepsze miejsca na Phuket

Tajlandia, Phuket - Rejs po raju: Wyspy Phi Phi

Tajlandia, Phuket - Rejs po raju: Wyspy Phi Phi

Tajlandia - Phuket - Sanktuarium Słoni

Tajlandia - Phuket - Sanktuarium Słoni

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem