flaga
Stolica
Wellington
Waluta
NZD
Powierzchnia
268,680 km2
Ludność
4,393,500

Artykuły

krajobraz kierunku
Klimat i pogoda w Nowej Zelandii – co musisz wiedzieć przed wyjazdem Dodatnie temperatury, trwające przez okrągły rok i oceaniczny klimat podzwrotnikowy sprawiają, że Nowa Zelandia przyciąga turystów spragnionych bezpośredniego kontaktu z dziką, piękną i niemal zawsze zieloną przyrodą. Obydwie wyspy – północna i południowa – cechują się niezwykle zbliżoną pogodą. Różnicę przejawiają dopiero w pełni sezonu zimowego i letniego. Lipiec – najzimniejszy miesiąc – w części południowej przynosi czasami do 10 stopni Celsjusza mniej niż na północy. Styczeń, który jest najcieplejszym miesiącem, daje przewagę północnej wyspie od 3 do 5 stopni.
krajobraz kierunku
13 ciekawostek na temat Nowej Zelandii Gdyby zapytać kogokolwiek, czy kojarzy jakieś zabytki Nowej Zelandii, prawdopodobnie odpowiedź by nie padła. Dumą tego kraju i tym, co przyciąga turystów jest to, co oferuje nieokiełznana natura. To jednak znacznie więcej niż można się spodziewać po takiej rekomendacji. Znajdziemy tutaj zjawiska kompletnie unikatowe, rozsławione przez wielki biznes kinematograficzny. Majestatyczne Góry Cooka stapiające się z nieboskłonem w Rezerwacie przyrody Te Wahipounamu, Park Narodowy Tongariro ze szmaragdowym jeziorem polodowcowym czy fiordy na szlaku Milford Sounds – uroda tych miejsc zasługuje na pokazanie jej na wielkim ekranie. Poznaj ciekawostki na temat Nowej Zelandii.
krajobraz kierunku
Te zakątki świata warto zobaczyć chociaż raz w życiu!Żyjemy na niesamowitej planecie, na której znajduje się niezliczona ilość fascynujących miejsc, zapierające dech w piersiach krajobrazy, przepiękne budowle wzniesione przez człowieka na przestrzeni tysięcy lat oraz niezwykle różnorodna fauna i flora. Tylko nieliczni szczęściarze, dla których podróżowanie jest sposobem na życie, mają szansę zobaczyć większość tych czarujących zakątków. Przeciętny mieszkaniec Ziemi, może jednak dołożyć wszelkich starań, by zwiedzić jak największą ilość krajów i miejsc. I choć nie zobaczy wszystkiego, to odwiedzi te części globu, na których mu najbardziej zależy. Każdy z nas lubi inne formy wyjazdów wakacyjnych i jest zainteresowany innymi regionami, więc ciężko jest wskazać te miejsca, które każdy powinien zobaczyć. Jedni chcą skupić się na zwiedzaniu prastarych miast, pełnych zabytków i cudownej architektury. Inni wolą podziwiać dziką przyrodę i spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu. Jednych ciągnie w regiony egzotyczne, gdzie mogą przemierzać dżunglę lub odpoczywać na rajskiej plaży wśród palm. Inni z kolei wolą klimaty chłodniejsze, gdzie piękno krajobrazu przejawia się w jego surowości i chropowatości. Nasz świat jest tak wielki i różnorodny, że dla każdego znajdzie się coś wyjątkowego. Przedstawiamy zaledwie kilka miejsc na świecie, które warto odwiedzić. Nawet, jeśli nigdy nie marzyłeś o jednym z nich, to być może właśnie tam czekają na Ciebie wakacje życia.
krajobraz kierunku
Jezioro o wielkości miasta – Taupo, Nowa ZelandiaJezioro Taupo, największe w Nowej Zelandii, znajduje się w samym sercu Wyspy Północnej, w kalderze wulkanu, gdzie powstało w wyniku wielkiej erupcji, która miała miejsce ok. 26,5 tysięcy lat temu. Dziś jezioro o powierzchni 622 km² i otaczające je wody przyciągają turystów z całego świata, w tym entuzjastów wędkarstwa, którzy przyjeżdżają tu, by łowić olbrzymie pstrągi. Nad jeziorem znajdują się popularne ośrodki turystyczne: Taupo i Turangi. W szczególności Taupo oferuje wiele atrakcji i udogodnień zarówno dla rodzin, jak i dla niezależnych podróżników. Jezioro otoczone jest majestatycznymi górami i pięknymi lasami, a cały region jest idealnym miejscem dla miłośników aktywnego wypoczynku.
krajobraz kierunku
Wyjątkowe zdjęcia z Nowej ZelandiiMatka Natura obdarzyła Nową Zelandię wyjątkową urodą, niewiele jest miejsc na Ziemi, które mogą pochwalić się takim zagęszczeniem pięknych i różnorodnych krajobrazów na tak niewielkim obszarze. Ośnieżone szczyty górskie, malownicze wąwozy, przybrzeżne lodowce, lasy deszczowe, fiordy i zarybione rzeki – to tylko niektóre ze skarbów natury czekających tu na turystów.

Polecane wycieczki