All inclusive

krajobraz-kierunku
Wybrzeże Egejskie i jego atrakcje. Co warto zobaczyć w Turcji Egejskiej? Egejskie wybrzeże Turcji bywa często pomijane przez turystów, którzy decydują się zazwyczaj na sławne kurorty śródziemnomorskie. Całkiem niesłusznie – jest tu dużo spokojniej i przyjemniej niż na południu kraju, gdzie dominują skupiska olbrzymich hoteli ciągnące się kilometrami wzdłuż plaży. Bogata spuścizna historyczna Turcji Egejskiej – w okolicy znajdują się liczne zabytki sięgające czasów starożytnych - i ciekawe ukształtowanie terenu, sprawiają że nie można się tu nudzić. No i woda na tutejszych plażach! Dużo spokojniejsza i zazwyczaj cieplejsza niż na południu. To za sprawą ośrodków mieszczących się w zacisznych zatokach Morza Egejskiego, które na dodatek osłaniają pobliskie greckie wyspy. Wszystko to sprawia, że Wybrzeże Egejskie Turcji to wprost idealne miejsce na rodzinny wypoczynek!
krajobraz-kierunku
Alanya - co zobaczyć w Turcji? TOP 10 atrakcji Alanya to jeden z najważniejszych i zarazem najładniejszych kurortów wypoczynkowych w Turcji. Miejscowość jest bardzo malowniczo położona – dokładnie w samym środku miasta znajduje się wysoki na blisko 250 metrów skalny cypel, wdzierający się w toń Morza Śródziemnego, na szczycie, którego usytuowana jest warowna twierdza strzegąca niegdyś bezpieczeństwa. Od strony lądu otaczają ją góry Taurus, zaś przy tutejszym wybrzeżu znajdują się jedne z najlepszych plaż Riwiery Tureckiej. Wszystko to razem sprawia, że jest to idealne miejsce na spędzenie wakacji w Turcji.
krajobraz-kierunku
Riwiera Makarska w Chorwacji – idealne miejsce na wakacyjny odpoczynek Riwiera Makarska znajduje się na południu Chorwacji, w historycznej krainie zwanej Dalmacją, a dokładniej w jej środkowej części. Obejmuje miejscowości rozciągające się wzdłuż wybrzeża na odcinku około 60 kilometrów. Największym i najważniejszym miastem riwiery, zarówno pod względem administracyjnym jak i turystycznym, jest miejscowość Makarska. Region ten jest jednym z najpiękniejszych i najpopularniejszych w kraju. Każdego roku przyciąga rzesze turystów, którzy postanowili spędzić wakacje w Chorwacji. Charakterystyczny dla regionu jest nietypowy krajobraz, ponieważ oprócz morza znajdziemy tam również góry. Ich wyjątkowość polega na położeniu w bliskim sąsiedztwie brzegu, stąd wrażenie, jakby z tego morza wyrastały.
krajobraz-kierunku
Czym zaskoczy cię Słoneczny Brzeg i okolice? Największe atrakcje bułgarskiego kurortu Bułgarski Słoneczny Brzeg znany jest w Polsce od lat z co najmniej dwóch powodów – zagranicznych wycieczek w czasach słusznie minionych, kiedy to rodzinne wczasy w Bułgarii były szczytem tego na co pozwalały ówczesne realia, oraz faktu, że tak właśnie nazywa się jedno z tutejszych brandy, które przed laty było „powiewem luksusu”. O ile w tym drugim przypadku marka wciąż trzyma ten sam wysoki poziom, o tyle jeśli ktoś pamięta Słoneczny Brzeg z końca lat 80-tych ub. wieku, to teraz na pewno się zdziwi – dzisiaj jest to nowoczesny, dobrze zorganizowany kurort ze wszystkimi atrakcjami potrzebnymi do tego by dobrze wypocząć! Bez kozery można więc powiedzieć, że Słoneczny Brzeg dla każdego będzie odkryciem, dla niektórych po raz pierwszy, dla innych – miłym zaskoczeniem. Jeśli już zdecydowałeś się na spędzenie wakacji w Bułgarii koniecznie sprawdź jakie atrakcje oferuje Słoneczny Brzeg i jego okolice oraz co warto tam zobaczyć.
krajobraz-kierunku
Gdzie warto pojechać na wakacje w czerwcu? Lista kierunków na wczasy w czerwcu 2022 Czerwiec jest z wielu względów świetnym miesiącem na wakacje. W większości zakątków Europy wiosna ustępuje miejsca latu, dni stają się dłuższe i bardziej słoneczne, ale wciąż nie jest to jeszcze szczyt sezonu. Możesz zatem liczyć na stosunkowy spokój i niższe ceny, nawet w najbardziej turystycznie rozpoznawalnych miejscach. Sprawdź, jakie kierunki warto wziąć na celownik, jeśli planujesz czerwcowy urlop. Mimo nadal panującej w 2022 roku światowej pandemii, w naszej ofercie nadal znajdziecie wiele słonecznych kierunków, które będą idealne na upragniony urlop.
krajobraz-kierunku
Przewodnik po największych atrakcjach Riwiery Tureckiej. Co warto zwiedzić? Riwiera Turecka to właściwie cała południowa część tego kraju, ciągnąca się od miejscowości Marmaris na zachodzie, aż po Mersin na wschodzie. To około 900 kilometrów przepięknego wybrzeża upstrzonego malowniczymi zatokami i sąsiadującymi z morzem górami. Sercem riwiery jest prowincja Antalya, mieszcząca się mniej więcej pośrodku, a w szczególności obszar pomiędzy miejscowościami Alanya, Side, Antalya i Kemer. To tu znajdują się najbardziej znane hotele, ośrodki wypoczynkowe, najlepsze plaże, bary i kluby nocne, ale też i najciekawsze zabytki Riwiery Tureckiej. Nic więc dziwnego, że jest to najczęściej odwiedzane przez zagranicznych turystów miejsce w całej Turcji. Wakacje na Riwierze Tureckiej wybierają także rodziny z dziećmi. Dla najmłodszych jest tu bowiem atrakcji bez liku!
krajobraz-kierunku
Gdzie pojechać w maju na wakacje? Sprawdź nasze gorące propozycje „To był maj, pachniała Saska Kępa. Szalonym, zielonym bzem.” – chyba każdy zna słowa tej piosenki wykonywanej przez wspaniałą Marylę Rodowicz. I o ile zgadzamy się, że Polska w maju, to cudowne miejsce na krótki wypad z rodziną, to mamy też dla Was dużo propozycji na zagraniczne wakacje w maju! Sprawdźcie je w poniższym artykule.
krajobraz-kierunku
Fujairah – orientalny emirat na rodzinne wakacje! Szukasz słonecznego odpoczynku w miejscu słynącym z bezpieczeństwa, pięknych plaż oraz wspaniałego kontrastu pomiędzy modernizmem a wpływem wschodnich kultur? Sprawdź naszą nową ofertę wakacji w Fujairah (Fudżajra), opartą o bezpośrednie loty czarterowe! Ten piękny Emirat czeka na Ciebie i Twoją rodzinę.
krajobraz-kierunku
Gdzie pojechać na wakacje w marcu 2021? Podpowiadamy najlepsze propozycje! Marzec to idealny miesiąc aby uciec od zimy oraz mroźnej i szarej aura za oknem. Mimo, iż turystyka w dobie pandemii została ograniczona, to nadal można podróżować na drugi koniec świata, gwarantujemy! W poniższym zestawieniu znajdziecie najciekawsze propozycje na wakacje w marcu z naszym biurem podróży.
krajobraz-kierunku
Czy Grecja to dobry kierunek na rodzinne wakacje? Rozwiewamy wątpliwości Grecja, ta kontynentalna jak i wyspowa, to jeden z najchętniej odwiedzanych kierunków przez turystów z całego świata. Mnogość atrakcji turystycznych, piękne plaże, lazurowy kolor wody oraz antyczne zabytki sprawiają, że jest to idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek. Jednak czy Grecja to dobry wybór na rodzinne wakacje? Czy w Grecji znajdziemy hotele odpowiednie dla rodzin z dziećmi? Przeczytajcie nasz artykuł, w którym rozwiewamy wszelkie wątpliwości na ten temat.
krajobraz-kierunku
Wakacyjne Klasyki wracają! Turcja i Tunezja z Polski znowu dostępne! Na tę wiadomość czekało wielu z Was! Codziennie nas o to pytaliście. Teraz możemy już oficjalnie zakomunikować tę świetną wiadomość. Słoneczne i gorące kierunki - Turcja oraz Tunezja - nareszcie otworzyły swoje granice i są gotowe na Wasz przylot!
krajobraz-kierunku
Wakacje w listopadzie. Dokąd wybrać się na wypoczynek? W Rainbow po raz pierwszy w historii "przedłużamy lato" aż do listopada. Udowodnimy Ci, że jesienny wyjazd może być równie fascynujący co sierpniowy urlop. Poznaj argumenty przemawiające za zrobieniem sobie wakacji w listopadzie i sprawdź, dokąd najlepiej wybrać się na wczasy. Podpowiemy Ci, gdzie w listopadzie jest najcieplej i które regiony zaskoczą Cię temperaturą w okolicach 30 stopni Celsjusza oraz, w których europejskich krajach w listopadzie jest nadal przyjemnie i ciepło, a warunki są idealne do zwiedzania. Wakacje all inclusive a może last minute? W listopadzie nie brakuje atrakcyjnych ofert, a zalety wyboru urlopu jesienią, o których w dalszej części artykuły, mówią same za siebie.