Atrakcje w Polsce

krajobraz kierunku
Atrakcje turystyczne Ustki i okolic. Tu warto zajrzeć.Ustka jest głównym kurortem środkowej części polskiego wybrzeża, gdzie każdy – niezależnie od wieku – znajdzie coś interesującego dla siebie, atrakcji jest tu bowiem bez liku. Tutejsze plaże uważane są za najpiękniejsze nad całym polskim Bałtykiem, a promenada ciągnąca się wzdłuż wybrzeża, poprzecinanego falochronami, to idealne miejsce na długie spacery. W centrum miasta znajduje się odrestaurowana starówka z pięknymi i ciekawymi zabytkami, licznymi muzeami i dziesiątkami nastrojowych knajpek, a z tutejszego portu można się udać w rejs po Bałtyku. Na gości czeka też infrastruktura zdrojowa, Ustka jest bowiem oficjalnie uznana za uzdrowisko. Nic dziwnego, że Ustka jest idealnym miejscem do spędzenia wakacji na Pomorzu Środkowym, jednym z najchętniej wybieranych przez polskich (i nie tylko polskich) turystów.
krajobraz kierunku
Atrakcje nad morzem. Co zwiedzić podczas pobytu nad Bałtykiem?Każdego roku polskie wybrzeże Bałtyku przyciąga miliony odwiedzających. W głównej mierze są to turyści krajowi, ale w ostatnich latach zaczęło się też pojawiać coraz więcej obcokrajowców. Nic dziwnego, urlop nad polskim morzem może dostarczyć niezapomnianych wrażeń, zwłaszcza wtedy, jeśli połączy się wypoczynek ze zwiedzaniem, a ciekawych miejsc nad polską częścią Bałtyku nie brakuje, i to we wszystkich jej regionach. Zobacz co warto zwiedzić i jakie atrakcje czekają na ciebie nad morzem i zaplanuj tegoroczne wczasy w Polsce.
krajobraz kierunku
Największe atrakcje Mierzei Wiślanej — co warto zobaczyć? Mierzeja Wiślana to istny raj zarówno dla miłośników spokojnego wylegiwania się na słońcu, jak i wielbicieli sportów wodnych, takich jak pływanie, żeglarstwo czy windsurfing. Ciekawe położenie w wąskim pasie lądowym pomiędzy Zalewem Wiślanym a Zatoką Gdańską sprawia, że miejsce jest pełne turystów nastawionych właśnie na uprawianie sportów wodnych, którzy chętnie korzystają z faktu, iż płytsze wody zalewu nagrzewają się szybciej, co czyni je wprost wymarzonym miejscem do tego typu aktywności. Z kolei od strony Zatoki Gdańskiej mierzeja wyróżnia się na tle innych części nadmorskiego pasa wspaniałymi plażami z drobnym żółtym piaskiem, które są zaliczane do najpiękniejszych nie tylko w Polsce, ale i w tej części Europy.
krajobraz kierunku
Atrakcje Krynicy Morskiej i okolic, które warto zobaczyć Krynica Morska to największy i zarazem najczęściej odwiedzany kurort na Mierzei Wiślanej. Usytuowana jest mniej więcej w jej środkowej części, co sprawia, że jest to idealne miejsce wypadowe do eksploracji całej okolicy. Zaletą Krynicy Morskiej jest to, że położona jest zarówno nad Bałtykiem, a dokładniej nad Zatoką Gdańską, jak i nad Zalewem Wiślanym. To właśnie w tej części, znajduje się główna część miejskiej zabudowy. Miejscowość jest bardzo przytulna, zamieszkuje ją zaledwie ok. 1,5 tys. stałych mieszkańców, i pod względem ludności jest to jedno z najmniejszych miast w kraju (co ciekawe, tutejsza gmina, plasuje się na pierwszej pozycji w rankingu najmniejszych gmin w Polsce). Myliłby się jednak ten, kto by sądził, że można się tu zanudzić. Wprost przeciwnie, pod względem powierzchni Krynica Morska zajmuje bowiem wysoką 23. pozycję pośród polskich miast i już samo to powoduje, że jest tu naprawdę sporo atrakcji. Dość powiedzieć, że w miejscowości funkcjonuje jeden port morski, cztery przystanie i kilka kąpielisk usytuowanych od strony Zatoki Gdańskiej. Które atrakcje Krynicy Morskiej szczególnie warto zobaczyć w trakcie spędzania wakacji na Mierzei Wiślanej? Przekonajmy się!
krajobraz kierunku
9 atrakcji i zabytków Pomorza Zachodniego, które warto zobaczyć Pomorze Zachodnie oferuje turystom spragnionym rozrywek szereg atrakcji, spośród których najbardziej pożądanymi są morze i piaszczyste plaże. To jednak nie wszystko! Nadmorskie okolice mają do zaproponowania dużo więcej! Jeśli chciałbyś spędzić wakacje w Polsce w ciekawym miejscu, zobaczyć fascynujące zabytki i spędzić aktywnie czas, zachodnia część Pomorza z pewnością Cię nie zawiedzie. Sprawdź, jakie atrakcje możesz znaleźć w tym malowniczym regionie!
krajobraz kierunku
Wakacje z rodziną w mazurskich Mikołajkach. Sprawdźcie, jakie atrakcje na was czekająMikołajki to jedna z najciekawszych miejscowości na Mazurach, gdzie oprócz malowniczego położenia – miasto leży pomiędzy jeziorami Tałty i Mikołajskim – znajduje się tu dużo ciekawych atrakcji turystycznych, gdzie każdy na pewno znajdzie dla siebie coś interesującego. Mikołajki mają jeszcze jeden atut – dogodne, centralne położenie, są więc świetną bazą wypadową do eksplorowania całej Krainy Wielkich Jezior Mazurskich! Decydując się na wypoczynek na Mazurach zdecydowanie warto postawić na Mikołajki. Okolica jest niezwykle bogata w atrakcje turystyczne dla każdej grupy wiekowej – ciekawie spędzą tu czas zarówno najmłodsze dzieci, młodzież, jak i dorośli. Z dalszej części artykułu dowiesz się, dlaczego Mikołajki to najlepszy wybór na rodzinne wakacje na Mazurach.
krajobraz kierunku
15 największych atrakcji Wisły i okolicWisła i jej najbliższa okolica to idealne miejsce do aktywnego wypoczynku, i zarówno latem, kiedy okoliczne góry zachęcają do pieszych wędrówek i rowerowych wypadów, jak i zimą  - liczne tutejsze stoki cieszą się dużą popularnością wśród narciarzy. Co warto zobaczyć podczas wczasów w Wiśle w Beskidzie Śląskim i jakie atrakcje oraz zabytki szczególnie polecamy odwiedzić? Wybierzcie się z nami w podróż śladami największych atrakcji miasta Wisły i jego okolic.
krajobraz kierunku
Największe atrakcje Karpacza i okolic. To warto zobaczyć!Karpacz i jego najbliższa okolica to jedna z najciekawszych i zarazem najładniejszych części Polski. Urokliwe miejscowości, położone u podnóża Karkonoszy, najwyższego pasma górskiego Sudetów, ciągnących się w południowo-zachodniej części kraju, od lat przyciągają turystów, kusząc swym niezapomnianym urokiem i otaczającą je majestatyczną, surową przyrodą. Osoby uwielbiające wypoczynek w górach chętnie i często wybierają wczasy w Karkonoszach decydując się właśnie na Karpacz. Sprawdźmy zatem co przyciąga turystów w te strony i jakie atrakcje, zarówno w samym Karpaczu, jak i jego bliskich okolicach, są szczególnie warte zobaczenia.
krajobraz kierunku
Ciekawe miejsca nad polskim morzem, które warto zobaczyćNad polskim morzem znajdziesz wiele wspaniałych miejsc, które nie tylko urzekają malowniczymi krajobrazami, niezwykłą architekturą czy możliwościami aktywnego spędzania czasu, ale także są źródłem bogatych, kulinarnych doznań i atrakcji turystycznych, które spodobają się zarówno tym, którzy cenią sobie samotne podróże, jak i osobom, które podróżują w grupie – z rodziną czy przyjaciółmi. W które z nadmorskich okolic warto zajrzeć?