ikona-burger
napis-rainbow
ikona-telefon

Wróć

Inne

Tematyczne animacje dla dzieci – pomysły na świetną zabawę prosto z Figloklubu!

Każdy, kto chociaż raz widział tablicę hotelową Figloklubu, na pewno pamięta dni tematyczne – dzień wodny, dzień kosmiczny, dzień podróżnika czy detektywów. Zastanawialiście się kiedyś, o co chodzi? I dlaczego nasi animatorzy czasu wolnego planują takie aktywności? Poznaj pomysły oraz sekrety dobrej zabawy!

Animacje czasu wolnego dla dzieci – efekt zaskoczenia gwarantowany

Dzień tematyczny to forma prowadzenia animacji czasu wolnego dla najmłodszych w Figloklubie. Naszym zdaniem najlepiej odpowiada na potrzeby małych turystów. Polega na takim zaplanowaniu kolejnych gier i zabaw, aby płynnie przechodziły jedna w drugą oraz były połączone wspólną fabułą. Jak to wygląda w praktyce? Wymyślenie animacji dla dzieci wymaga wyobraźni, sprytu i nietuzinkowego podejścia do sprawy, aby zainteresować całą grupę.

Pomysł na animację dla dzieci – na tropie zaginionej mapy!

Wyobraź sobie, że wieczorem pod drzwi pokoju hotelowego wsuwa się list – opalony papier, tajemnicze pismo. Autor prosi dziecko mieszkające w tym pokoju o pomoc w odnalezieniu zaginionej mapy do skarbu. Ustala zbiórkę rano przy najwyższej palmie w okolicy recepcji.

O umówionej godzinie i miejscu maluch znajduje podróżnika – wielka torba, lornetka, notes w ręce, kapelusz na głowie, wygodne buty oraz identyfikator animatora czasu wolnego Rainbow to jego atrybuty. Poważnym głosem wita przybyłe dzieci i opowiada im historię zaginionej mapy – kiedy wiele lat temu podróżował z nią po morzach i oceanach, szukając skarbu, wstrętna papuga złego pirata porwała ją z jego statku, a potem odleciała. Podróżnik próbował ją odnaleźć jej, ale już wie, że sam nie da rady – stąd prośba o pomoc. Niedawno otrzymał wskazówkę, która mówi, że papuga z mapą jest w pobliżu.

Ale czy mali podróżnicy są gotowi na trudną wyprawę z animatorem czasu wolnego dla dzieci?

 1. Być może trzeba będzie przedzierać się przez gęsty las – sprawdzamy, czy dzieci dadzą radę.
 2. Pomiędzy drzewami rozwieszona jest gęsta sieć lin – zadaniem maluchów jest przejść tak, aby nie dotknąć żadnej z nich.
 3. Możliwe, że trzeba będzie iść przez pustynię – na dzieci czekają materiały do przygotowania nakryć głowy.
 4. Na trasie czekają też przeszkody, zatem mali odkrywcy przeskakują przez kilka murków albo drabinek na placu zabaw.

Podczas animacji dla dzieci przydają się notatniki podróżników – z przygotowanych kartek i sznurków każdy uczestnik zabawy tworzy własnoręcznie notes, w którym odbija swój ślad palca/stopy. Oczywiście małych poszukiwaczy zaginionej mapy czekają też:

 • wodospady – wizyta w barze, aby napić się wody,
 • przejście przez tereny, na których żyją dzikie zwierzęta - trzeba być bardzo cichym,
 • wieczorne ogniska ze śpiewem itd.

Pod koniec tej części dnia tematycznego podróżnik jest przekonany, że jego mali towarzysze są gotowi do pójścia na wyprawę, która czeka ich już po obiedzie…

Animatorzy czasu wolnego dla dzieci – liczy się nie tylko pomysł

Wymyślenie ciekawej fabuły, która sprawi, że mali turyści będą chcieli zaangażować się to jedno. Liczy się jednak przede wszystkim różnorodność zadań możliwych do wykonania przez całą grupę. Dzięki temu prościej uniknąć błędów w animacji.

Nasi animatorzy hotelowi dbają o kilka elementów dobrej animacji:

 • zabawy statyczne przeplatane są dynamicznymi,
 • zadania ruchowe są niezbyt intensywne, jeśli uczestnikami są dzieci w młodszym wieku ze względu na budowę ich serc,
 • atrakcje są jak najbardziej zróżnicowane, aby każde dziecko znalazło wśród nich swoją ulubioną aktywność,
 • podczas animacji dzieci zbierają coś, co mogą zabrać ze sobą,
 • zabawy prowadzone są w swobodnej atmosferze, ale z mocno określoną MISJĄ do wykonania. A jak wiemy, cel jest najważniejszy!

Podoba Wam się taka forma prowadzenia animacji czasu wolnego dla dzieci? Dołączacie do nas?

Podobne artykuły

krajobraz-kierunku

Wakacje w listopadzie. Dokąd wybrać się na wypoczynek?

W Rainbow otwieramy sezon egzotyczny właśnie w listopadzie. Startujemy z ofertą Dreamlinerową już od początku miesiąca! Udowodnimy Ci, że jesienny wyjazd może być równie fascynujący, co sierpniowy urlop. Spraw sobie wakacje w listopadzie i sprawdź, dokąd możesz się wybrać! Podpowiemy Ci, gdzie w listopadzie jest najcieplej i w których regionach utrzymuje się temperatura w okolicach 30 stopni Celsjusza. Dowiesz się też, w których krajach jest wtedy przyjemnie i ciepło, a warunki są idealne do wypoczywania i zwiedzania. Wakacje all inclusive a może last minute? W listopadzie nie brakuje atrakcyjnych ofert, a zalety wyboru urlopu jesienią, o których w dalszej części artykułu, mówią same za siebie.
krajobraz-kierunku

Pogoda, klimat i temperatury na Krecie. Kiedy warto polecieć na grecką wyspę?

Greckie wyspy to zawsze dobry wybór na urlop. Nie inaczej jest oczywiście z największą z nich, czyli Kretą. Na tych, którzy zdecydują się tu przyjechać, czeka całe mnóstwo rozmaitych atrakcji – kamieniste i piaszczyste plaże, malownicze górskie krajobrazy, bogata w owoce morza kuchnia grecka, urokliwe miasteczka oraz wysokiej klasy zabytki. Jest to więc idealne miejsce zarówno dla miłośników plażowania, jak i dla amatorów aktywnego wypoczynku. Przeczytaj, jakiej na Krecie pogody możesz się spodziewać w poszczególnych miesiącach roku oraz zaplanuj swoje wymarzone wakacje w kolebce europejskiej cywilizacji, której historia zaczęła się 4 tys. lat przed narodzinami kultury minojskiej!
krajobraz-kierunku

Wyspa Phu Quoc - pogoda i klimat. Kiedy polecieć do Wietnamu?

Wietnam to jeden z bardziej fascynujących krajów Azji Południowo-Wschodniej, stanowiący niesamowitą mieszankę azjatyckiej kultury, tropikalnego klimatu i fenomenalnej, znanej na całym świecie kuchni wietnamskiej, której nikomu nie trzeba chyba rekomendować. To fantastyczny kraj zarówno do zwiedzania, jak i do wypoczynku. W tym drugim przypadku, najpopularniejsza staje się ostatnio Phu Quoc, tropikalna wyspa znajdująca się w południowej części kraju, w Zatoce Tajlandzkiej, u zbiegu lądowych granic Wietnamu i Kambodży. Zanim polecisz na wyspę Phu Quoc, pogoda oraz tamtejszy klimat powinny Cię zainteresować. Dowiedz się, kiedy najlepiej wybrać się do południowego Wietnamu.
krajobraz-kierunku

Pogoda, klimat i temperatury na Korfu

Korfu jest największą wyspą Archipelagu Jońskiego, rozciągającego się u północno-zachodnich rubieży Grecji właściwej. Wciśnięta pomiędzy Półwysep Apeniński a Bałkany leży niemal dokładnie w miejscu, gdzie stykają się wody mórz Adriatyckiego i Jońskiego. Dla turystów to niemal idealna wyspa, gdzie bogactwo historycznej spuścizny sąsiaduje z malowniczą przyrodą i urokliwymi plażami, a mało uczęszczane drogi oraz szlaki we wnętrzu wyspy Korfu doskonale nadają się na wycieczki piesze czy też rowerowe. Są tu duże, tętniące życiem kurorty, ale też małe i zaciszne miejscowości sprzyjające turystyce rodzinnej. Turyście tak naprawdę pozostaje tylko dopasować odpowiednie miejsce do swoich potrzeb! Zobacz jakiej pogody oraz temperatury na Korfu możesz się spodziewać w poszczególnych miesiącach roku i zaplanuj swoje wymarzone wakacje!