Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady. Wylot do Bułgarii. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Warny lub Złotych Piasków. Czas wolny. Kolacja (fakultatywnie - przy późnym przelocie w formie suchego pakietu) i nocleg.

Dzień 2

Dzień 2

Po wczesnym śniadaniu udamy się do Bukaresztu, stolicy Rumunii. Zwiedzanie miasta pełnego eklektycznej zabudowy oraz wielkomiejskich, szerokich bulwarów nazywanego niegdyś „Paryżem Bałkanów” lub „Małym Paryżem”. W programie między innymi: Plac Rewolucji (miejsce ucieczki Nicolae Ceausescu z Bukaresztu w 1989 r.), Pałac Parlamentu”*” (przykład megalomanii Ceausescu, według Księgi Rekordów Guinnessa najcięższy budynek na świecie i najdroższy budynek administracyjny świata), pompatyczna dzielnica bankowa z przełomu XIX i XX w., Plac Uniwersytecki, stare miasto z ruinami XIV-wiecznego dworu łączonego z postacią hospodara Wlada Palownika czyli legendarnego Drakuli i cerkwią grecką. Przejazd największymi bulwarami miasta. Uwaga! Ze względu na wprowadzenie przez władze Bukaresztu zakazu poruszania się autokarów po centrum stolicy, miasto będzie zwiedzane środkami komunikacji miejskiej oraz pieszo. Wieczorem tradycyjna, rumuńska kolacja dla chętnych w Bukareszcie (dodatkowo płatna, koszt ok. 60 EUR). Nocleg w hotelu w Bukareszcie lub okolicy. (Trasa ok. 320 km)

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Transylwanii. Zobaczymy miejscowość Bran i położony na przełęczy tzw. „biały zamek”, powszechnie znany jako „Zamek Drakuli” „*”. Jego architektura idealnie pasuje do legend o „księciu ciemności”, który podobno tu niegdyś mieszkał. Zamek pełnił funkcję letniej rezydencji królowej Rumunii, Marii Saxa-Coburg-Gotha. Następnie udamy się do Braszowa, jednego z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w Rumunii. Zobaczymy tu saskie centrum miasta: Plac Sfatului z ratuszem miejskim, okolice gotyckiego „Czarnego Kościoła” „*”, pomnik słynnego reformatora Johannesa Honterusa oraz położoną poza obrębem obwarowań miejskich rumuńską dzielnicę Schei Brasovului z charakterystyczną zabudową, budynkiem dawnej szkoły i cerkwią. W drodze do tzw. Bramy Schei zobaczymy najwęższą uliczkę, która za czasów Ceausescu była zamknięta z powodu lęku wodza przed możliwym gromadzeniem się tutaj jego potencjalnych przeciwników. Na wzgórzach obejrzymy pozostałości dawnych umocnień miasta. Następnie przejazd na nocleg i kolacja (fakultatywnie). (Trasa ok. 420 km)

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu udamy się w kierunku województw zamieszkałych przez węgierskojęzycznych Seklerów. Poznamy historię ludu, który od tysiąca lat mieszka na pograniczu Transylwanii wciąż zachowując swoje tradycje. Droga poprowadzi nas w kierunku Karpat Wschodnich i malowniczej drogi przez wąwóz Bicaz – jeden z najgłębszych w Europie. Po przejechaniu na teren Bukowiny odwiedzimy Klasztor Agapia – XVII-wieczny kompleks monastyczny upiększony przez freski prekursora współczesnego malarstwa rumuńskiego - Nicolae Grigorescu (otwarty poza terminami świąt religijnych). Nocleg i kolacja (fakultatywnie) w hotelu w Jassach lub okolicy. (Trasa: ok. 420 km)

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do stolicy Republiki Mołdawii. Krótkie zwiedzanie Kiszyniowa m.in. Łuk Triumfalny, Cerkiew Narodzenia Pańskiego oraz przejazd Bulwarem Stefana Wielkiego. Mołdawia to „kraina winem płynąca”, w okolicach Kiszyniowa znajdują się jedne z największych na świecie piwnic winnych. Dziesiątki kilometrów podziemnych korytarzy, a w nich hektolitry doskonałego wina. W programie wizyta w jednej z dwóch największych i najsłynniejszych piwnic winnych (Crikova lub Milesti Mici – możliwość zakupów w winnicy). Powrót do granicy rumuńskiej. Nocleg w hotelu w Jassach lub okolicy. (Trasa: ok. 310 km)

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do centrum Jassów – dawnej stolicy Hospodarstwa Mołdawskiego, położonej na siedmiu wzgórzach, z dobrze zachowanym centrum historycznym. Podczas spaceru przejdziemy głównym deptakiem miasta, przy którym znajdują się ważne miejskie instytucje m.in. urząd miasta, teatr, katedra metropolitalna, cerkiew Trzech Hierarchów. Zwiedzanie zakończymy na Piata Palatului – plac z dawnym pałacem rządowym, obecnie zwanym Pałacem Kultury, oraz z Casa „Dosoftei”, oryginalnym domem z XVII w., najstarszym zabytkiem świeckim miasta. Na uwagę zasługuje również rozbudowany system obronny stolicy – czyli ufortyfikowany pierścień monasterów okalający miasto, pochodzący z XVII-XVIII wieku. Następnie dłuższy przejazd do miejscowości Braiła lub Gałacz, gdzie przeprawimy się promem lub przejedziemy przez most przez Dunaj, a następnie w kierunku Tulczy, miasta określanego mianem „Wrót do Delty Dunaju”. Nocleg i kolacja (fakultatywnie) w hotelu w Tulczy lub okolicy. (Trasa: ok. 360 km)

Dzień 7

Dzień 7

O poranku dla chętnych (dodatkowo płatny, koszt ok. 60 EUR) kilkugodzinny rejs po delcie Dunaju, unikalnym Rezerwacie Biosfery wpisanym na Listę UNESCO, największym miejscem żerowania afrykańskiego i europejskiego ptactwa migrującego. Niezwykłą scenerię tworzą tu setki jezior i bagiennych rozlewisk, regularnie zmieniający się układ kanałów i bezkresnych zarośli trzcinowych, wydmy, łąki oraz tereny zalesione. Delta to 1200 gatunków roślin, 150 gatunków ryb (szczególnie bieługa i jesiotr azowski), ponad 300 gatunków ptaków, a wśród nich kormorany, pelikany, ibisy, czaple. Wykwaterowanie po śniadaniu (dla osób płynących na rejs śniadanie w postaci pakietu hotelowego) i wyjazd w kierunku czarnomorskiej Konstancy – starożytnego portu Tomis. Po drodze do Konstancy przejedziemy przez miasto Babadag, rozsławionym przez powieść Andrzeja Stasiuka. Jest to symbol podróży do Europy i Rumunii zapomnianej, nie turystycznej, ale dzięki temu prawdziwej i naturalnej. Miejscowość nie stanowi dużej „atrakcji turystycznej” gdyż oprócz meczetu Ali Paszy z XVII w. nie ma w niej wiele do zwiedzania. Znajdziemy tu natomiast życie codzienne jej mieszkańców i tak jak Andrzej Stasiuk pretekst do poznania ich mentalności. W Konstancy udamy się na spacer po znajdującej się na cyplu starówce. Stare miasto charakteryzuje rzadka, orientalna mieszanka stylów i wszechobecność morza, o którym przypominają nie tylko liczne mewy i rybitwy, ale widoczne spomiędzy budynków maszty portu. Na jednej ulicy, tuż obok siebie, znajdziemy świątynie trzech religii: rzymsko-katolicki kościół, prawosławną cerkiew, żydowską synagogę i muzułmański meczet „*”. Z minaretu ukaże się nam imponująca panorama konstanckiej starówki, portu i Morza Czarnego. W dalszej kolejności przejdziemy pod bogato zdobiony budynek kasyna oraz jeśli czas na to pozwoli przyjrzymy się zachowanym fragmentom mozaiki z czasów rzymskich. Przejazd na nocleg i kolację (fakultatywnie) w hotelu w Warnie lub okolicy. (Trasa ok. 290 km)

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (do godz. 10.00). Następnie transfery:
- dla klientów pozostających na dodatkowy wypoczynek w Złotych Piaskach (3 lub 7 dni) - przejazd do wybranego hotelu w Złotych Piaskach i pobyt w dniach 8-10 (11 dnia wylot do Polski) lub 8-14 (15 dnia wylot do Polski)
- dla klientów powracających do Polski - transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Uwagi do programu

- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Obiekty oznaczone * zwiedzane wewnątrz

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele *** klasy turystycznej - położone zwykle poza centrami miast (7 rozpoczętych dob hotelowych).

Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami.

Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja i bar

Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet, lub zestawy serwowane do stolików, za dopłatą 5 obiadokolacji (zestawy serwowane do stolików)

Wizy

Obywatele polscy mogą uczestniczyć w wycieczce na podstawie dowodu/paszportu z odpowiedniem terminem ważności.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Bułgarii, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 11 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt w Złotych Piaskach), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej 7 śniadań, a podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, opiekę pilota podczas objazdu i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, wizyty w piwnicach winnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System (kwota ok. 207 EUR/os płatna pilotowi imprezy); zakupu wycieczek fakultatywnych: tradycyjna kolacja rumuńska ok. 60 EUR, rejs po Delcie Dunaju ok. 60 EUR; obiadokolacji; dodatkowych posiłków we własnym zakresie (10-15 EUR za 1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji wg programu (5) w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Bułgaria, Rumunia, Mołdawia - Czarnomorska Mozaika

4.4/6 (54 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Bułgaria, Rumunia, Mołdawia - Czarnomorska Mozaika
Last Minute!
Galeria (11)
Bułgaria, Rumunia, Mołdawia - Czarnomorska Mozaika
Bułgaria, Rumunia, Mołdawia - Czarnomorska Mozaika
Bułgaria, Rumunia, Mołdawia - Czarnomorska Mozaika
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Delta Dunaju • Transylwania • „zamek Drakuli” • winne piwnice Mołdawii • Jassy i Kiszyniów • Bukareszt • Wąwóz Bicaz • Babadag • Konstanca • dla chętnych wypoczynek w Złotych Piaskach (4 lub 7 nocy)
Długość lotu

2 godz. 0 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Bułgarii, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 11 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt w Złotych Piaskach), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej 7 śniadań, a podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, opiekę pilota podczas objazdu i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, wizyty w piwnicach winnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System (kwota ok. 207 EUR/os płatna pilotowi imprezy); zakupu wycieczek fakultatywnych: tradycyjna kolacja rumuńska ok. 60 EUR, rejs po Delcie Dunaju ok. 60 EUR; obiadokolacji; dodatkowych posiłków we własnym zakresie (10-15 EUR za 1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji wg programu (5) w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
4.3/6 (74 opinie)
Detelina
Bułgaria: Złote Piaski
Zdjęcie Hotelu
5.4/6 (165 opinii)
Sunrise Blue Magic Resort
Bułgaria: Obzor

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę2 728
Razem
5 456 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 30h
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
4.2
Pilot
4.8
Program wycieczki
4.2
Transport
5.1
Wyżywienie
4.0
Zakwaterowanie
4.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Wojciech, Kwidzyn 08.08.2023
Termin pobytu: lipiec 2023

ocena wyjazdu

Wycieczka dobrze zorganizowana i ciekawa. Dość długie przejazdy ale wynikające z rozległości zwiedzanego obszaru. Jedyne zastrzeżenia dotyczą transferu z hotelu na lotnisko. Zabrakło jednoznacznej informacji o pojeździe i jego oznakowaniu, co kosztowało nas dodatkowe 40 euro (taksówka podjechała około ustalonej godziny odjazdu z sugestią zabrania nas na lotnisko a w drodze okazało się, że nie jest opłacona przez Rainbow)

6.0/6

Agnieszka 09.08.2017
Termin pobytu: sierpień 2017

Odkrycie Rumunii

Bułgarię nadmorską już znałam - nie to było głównym celem wyboru wycieczki, choć z przyjmenością spędziłam prawie dwa całe dni w Warnie. Szeroko otworzyłam oczy na Rumunię: to co zobaczyłam i to co usłyszałam o tym kraju w czasie wycieczki pokazało jak małą i jak schematyczną wiedzę miałam o nim. Mimo upału, który nam towarzyszył i odbierał siły na jeszcze głębsze zanurzenie się w rumuńską przygodę, wróciłam zachwycona. Do Bukaresztu i do Jassów wróciłabym chętnie przy niższej temperaturze, to są przepiękne miasta , a dzięki widocznym szybkim inwestycjom zapewne staną się niebawem perłami. I chciałabym aby towarzyszył mi również wtedy w zwiedzaniu swoimi opowieściami o architekturze (i nie tylko) Pan Tomasz Ogiński - nasz rumuński przewodnik. O górach nie ma po co pisać, ich urody nie da się oddać od tak w zwyczajnym pisaniu. Jedzenie, wino, muzyka dopełniały przyjemność poznania tego kraju oraz sąsiedniej , dużo biedniejszej, ale bardzo gościnnej Mołdawii. Miłym akcentem było spotkanie z reprezentantką miejszości polskiej w autonomicznej Gaugazji. Polecam tym co lubią się pomęczyć w trasie aby odkryć coś nowego i to w Europie. Agnieszka
Pokaż więcej opinii (52)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem