Wczasy na Galapagos - co musisz wiedzieć?

  • O Galapagos
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
Flaga Galapagos

Galapagos

Stolica:
Ekwador
Waluta:
USD
Powierzchnia:
8 010 km2
Liczba ludności:
25 124

Wyspy Galapagos to prawdziwy raj na ziemi. Archipelag nazywany także Wyspami Żółwimi nie bez powodu zyskał miano Zaczarowanych Wysp, bowiem to miejsce naprawdę magiczne. 19 dużych wysp oraz tysiące malutkich wysepek i skał robi niesamowite wrażenie na turystach, którzy decydują się spędzić swoje wakacje na Galapagos.
Co warto zobaczyć podczas wakacji na Galapagos? Przede wszystkim wyspy: Isabela z wulkanicznymi górami, San Cristóbal czy Santa Cruz z lawowymi tunelami. Galapagos to także żółwie słoniowe o wadze nawet ćwierć tony, zielona i dzika dżungla, kolonialne miasto Quito ukryte w Andach, jeziora i wioski powstałe w kraterach wulkanów oraz możliwość stanięcia na obu półkulach Ziemi. Wakacje tutaj prawdziwie egzotyczna przygoda!

Opinie o Galapagos

Galapagos
5.0 /6

pięknie... ale za krótko!

chyba GALAPAGOS jest jeszcze piekniejszy niz widzielismy!

Dodał(a):
Tomasz , 18.02.2018
5.0/6 Ocena ogólna Galapagos

Pogoda w Galapagos

Pogodę na Galapagos warunkuje położenie tych wysp na równiku. Choć termometry wskazują zwykle wysokie wartości, chłodny prąd morski sprawia, że upały nie są aż tak uciążliwe. Średnia temperatura na Galapagos wynosi zwykle ok. 28°C i wzrasta nieco w najcieplejszych miesiącach: lutym, marcu i kwietniu. Na Galapagos występują także dwie pory: deszczowa trwająca od początku roku do czerwca oraz sucha, która przypada na okres od lipca do grudnia.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon