Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

Ekwador
Ekwador

Ekwador

Stolica: Quito

Waluta: USD

Powierzchnia: 283 560 km 2

Liczba ludności: ‍16 144 000

Wczasy w Ekwadorze


Wakacje w środku świata? Tylko w Ekwadorze!
Wiele osób traktuje Ekwador jako „państwo gdzieś na końcu świata”, tymczasem wczasów w Ekwadorze podczas będziemy mogli znaleźć się w środku świata. Jak to możliwe? Jedno z ekwadorskich miasteczek, Mitad del Mundo, nazywane jest środkiem świata, gdyż będąc w nim można stanąć jednocześnie na obydwu półkulach. To niecodzienne doświadczenie może stać się również waszym udziałem. Mitad del Mundo leży zaledwie kilka kilometrów na północ od Quito! Równikowe położenie Ekwadoru wpływa mocno na jego klimat. Słońce daje się tu mocno we znaki, dlatego odpowiednie filtry i kremy będę niezwykle przydatne. Przepiękna naturalna opalenizna gwarantowana!


Aleja Wulkanów i inne cuda natury – wczasy w Ekwadorze
Górzysty krajobraz Ekwadoru jest majestatyczny, budzący podziw i niekiedy grozę zarazem. Znajdziemy tu m.in. 27 czynnych i kilkadziesiąt wygasłych wulkanów, będące celem wielu podróżników. Będący książkowym wręcz odwzorowaniem idealnej góry, Cotopaxi to jeden z najwyższych aktywnych wulkanów na świecie. Wznoszący się na 5897 m n.p.m. wulkan pokryty jest z góry warstwą lodu. Cotopaxi czynny jest od ponad 4000 lat, a ostatnia erupcja miała miejsce w 2002 roku. Równie piękny widok rozciąga się…z huśtawki domku na drzewie (Casa del Arbol) w Banos. Huśtawka, zawieszona aby obserwować wulkan Tungurahua, stała się w sposób absolutnie niezamierzony hitem wśród turystów. Ekwador wraz ze swoją Doliną Amazonki tworzą również jeden z najbardziej zielonych obszarów na świecie. Flora i fauna rozwija się tu w najlepsze. Wakacje w Ekwadorze to okazja, aby zobaczyć na żywo tysiące gatunków ptaków oraz niezliczone ilości rozmaitych storczyków.


Stolica na dachu świata – Wakacje w Ekwadorze
Ekwador znany jest także ze swej stolicy. Quito, jednego z najwyżej położonych miast stołecznych na świecie. Zamieszkane przez ponad 1,6 miliona mieszkańców, miasto leży na 2850 m. n.p.m. Oprócz tego Quito, a szczególnie jego starówka, uznawane jest za perłę architektury kolonialnej. Została ona wpisana na listę UNESCO już w 1978 roku. Znajdziemy tu dużo ozdobnych kościołów, klasztorów i uroczych kapliczek. Największa wrażenie robi jednak ogromna Basilica del Voto Nacional – największa neogotycka bazylika w obu Amerykach. Odchodząc na chwilę od kościołów, warto zobaczyć również wzgórze El Panecillo z niesamowitą panoramą Quito oraz Plaza Granda, główny plac starego miasta, kryjący siedzibę rządu i rezydencję prezydenta.

Opinie o Ekwadorze:

5.8/6

Ocena ogólna Ekwador

6.0 / 6
Idealo

10/10. Pasowalo mi wszystki - ludzie, przyroda, pogoda, jedzenie. Najpierw wszystko inne, potem chcialabym wrocic.Dodał(a):
Monia Sz. :), 2021.04.12
6.0 / 6
Pięknie

Piękne miejsce, warte odwiedzenia. Bardzo ciekawa kultura, ludzie są zawsze uśmiechnięci i mili. Widoki niezapomniane.Dodał(a):
Martyna, 2019.12.06
6.0 / 6
Ekwador

Kraj bardzo zróżnicowany pod względem ukształtowania terenu i temperatury, bogaty pod względem przyrodniczym. Przyjazny dla turystów, w miarę nowoczesny. Możliwość wspinaczek górskich, korzystania ze źródeł termalnych, zapoznania się ze wspaniałą architekturą w stylu kolonialnym. Waluta - dolar amerykański - ułatwia podróżowanie.Dodał(a):
DANUTA, FROMBORK, 2020.02.11
6.0 / 6
Piękny kraj

Wspaniała przyroda, łamana i ciekawa stolicaDodał(a):
Ewa z Warszawy, 2018.01.31
6.0 / 6
Ekwador

Ciekawy kraj, urozmaicony : góry, dżungla, wybrzeże, przemili ludzie uśmiechnięci i pomocni, trzeba tam wrócić ...Dodał(a):
Poznań, 2019.11.22
6.0 / 6
Marzenia się spełniają 😊

Bardzo różnorodny kraj. Przemili ludzie. Różnorodność klimatu i krajobrazu. Według konstytucji kraj świecki 😊Dodał(a):
Bogusia i Przemek, 2021.04.09
6.0 / 6
WIELKA PRZYGODA

wiosna lato zima, piękna przyroda rozmaitość dżungla piękna spokój nie wiadomo co wyjdzie i skąd hihiDodał(a):
Podróżnik, 2019.12.16
4.0 / 6
Nie zgodna z umową w sprawie hoteli i niebezpieczna przy jeździe pickup-mi

Miejsca bardzo interesujące i spełniające moje zainteresowania i to co chciałem odwiedzić. Nie mniej istniała obawa o transport pickup-mi.Dodał(a):
Piotr, Bełchatów, 2019.12.06
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem