Opinie o Senegambia
Kategoria lokalna: 3
Oceny szczegółowe
Zweryfikowane treści - Opinie pochodzą od Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.
Dowiedz się, co sądzą inni
Nowość AIZastanawiasz się, czy ten hotel to dobry wybór? Wpisz pytanie, a dostaniesz podsumowanie wszystkich opinii naszych gości.
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Polecam
Dariusz, Warszawa 19.09.2019 | Tagi: 56-65 lat, samemuHotel pięknie położony w parku. Są to piętrowe bungalowy z tarasami. Przed pokojami biegają małpy a wysoko na drzewach siedzą sępy. Do bezpłatnej plaży (łóżka, parasole, ręczniki) kilkadziesiąt metrów.
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
To Afryka :)
ANETA, Zgorzelec 06.12.2022 | Tagi: 46-55 lat, w parzeJeżeli ktoś powie że był w Hurgadzie w Afryce to był tylko na kontynencie Afrykańskim! Afryka to Gambia, Senegal, tam gdzie człowiek musi przeżyć za 1 lub 2 dolary dziennie. Jeżeli ktoś nastawia się na luksusy , wspaniałe ulice itd to niech nawet nie myśli o Gambii. Najlepiej poczytać najpierw o tym kraju, zwyczajach, ludziach, historii i dopiero potem jechać , Uniknie się rozczarowań. Natomiast podróżników , tych co chcą zobaczyć prawdziwą Afrykę jak najbardziej zapraszam! Wspaniali ludzie, widoki, atmosfera, mnóstwo ptaków, zwierząt....w samych hotelu też. Pierwsze zderzenie to przylot....na lotnisku totalna improwizacja ale....zorganizowana:) Jeden celnik sprawdzi szczepienie, drugi paszport, trzeci skasuje 20 dolców za ochronę, inny pokaże gdzie masz iść, inny pokieruje Cię jeszcze dalej....każdy musi mieć pracę;). Taśmy przy odbiorze bagaży są dwie...ale nigdzie nie wyświetli się na której będzie bagaż z Twojego lotu:) Więc poluj na niego ( nasz był na dwóch różnych taśmach w różnych odstępach czasowych:). I wychodzisz w...upał ( ok. 23.00) i....pierwsza niespodzianka : nikt nie krzyczy "łan dolar" , nikt nie wciska ci magnesów, maskotek itd. A potem wsiadasz do autobusu , który powinien zawieźć Cię w ciągu 40 min do hotelu. Nic z tych rzeczy, to Gambia:) Po 20 min autobus się psuje...wysiada uśmiechnięty kierowca z młotkiem, kawałkiem deski czy pręta, popuka,postuka i...jedziemy dalej. Po 100 metrach autko znów się psuje...kierowca z jeszcze większym zacięciem ( i uśmiechem) ponawia remont:) Ruszamy dalej i.....o nie to by było zbyt proste żeby dojechać ot tak do hotelu:) Autobus musi " wycafać do tyłu" po czym....staje w poprzek drogi znowu popsuty. Tym razem jednak kierowca widząc nasze dziwne miny dzwoni gdzieś i podstawiają dwa autka które tym razem zawożą nas do hotelu. W hotelu polecam dać napiwek ( 1-2 dolary czy euro) i niech nam zaniosą walizki i wskażą pokój ( hotel trochę rozległy i w środku nocy trudno znaleźć właściwe numery). I jest....1.00 :) . Rano uśmiech z dobrego wyboru : hotel wśród pięknej zieleni, budzą ptaki i szum Oceanu , czasami przemknie małpka. Po kilku dniach drzwi rano otwierać raczej delikatnie , za nimi mogą własnie czekać małpki na kawałek banana czy orzeszki:) . Z wycieczek fakultatywnych polecam Safari w Senegalu i park Makasutu . Safari to oddzielna historia....przejście graniczne z Senegalem....to trzeba zobaczyć ( i doświadczyć:). Jak pisałem każdy musi mieć pracę więc jeden celnik sprawdza paszporty, drugi źrenice, trzeci wbija pieczątkę itd;) . Jak ktoś nie ma żółtej książeczki szczepień to kara...12 euro i jedziesz na Safari:). Wyjazd na Safari miał trwać ok 8 godz a trwał....15:) No ale to Gambia:) Wrażenia niesamowite:) Polecam wynająć taksówkę z kierowcą. We czwórkę wynajęliśmy taksówkę , która nas woziła praktycznie tam gdzie chcieliśmy ( Banjul, Park Małp, Krokodyle itd) . Za cały dzień wyszło na osobę ok. 24 zł... Pamiętać należy, że to naprawdę ubogi kraj ( policjant zarabia w granicach 80 -100 euro miesięcznie) więc starajcie się dawać napiwki gdzie tylko możliwe zwłaszcza , że sezon trwa 6 miesięcy a potem pora deszczowa. Tydzień szybko minął i czas powrotu. Podstawiają busa na lotnisko. Wiem, powtarzam się...po 10 min bus sie psuje:) Miejscowi pomagają go zepchnąć ze środka drogi na "CPN" i podstawiają kolejny. Tym razem docieramy na lotnisko, zorganizowana improwizacja i wylot do Polski. Jeżeli ktoś chce przeżyć przygodę gdzie nie wiadomo co będzie za godzinę i zobaczyć przepiękny kraj -Polecam! A, i koniecznie zwiedzić targ rybny.....łódki z połowu wracają ok 17.00 i nie dopływają do brzegu, miejscowi wchodzą do Oceanu i w różnych koszach,miskach przenoszą ryby na brzeg gdzie czekają całe rodziny.
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
hotel godny polecenia :)
Martyna Magdalena Swinoujscie 28.03.2014 | Tagi: 36-45 lat, w parzewspaniałe chwile , wspaniałe wspomnienia
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Moc doznań
Ola 19.02.2024 | Termin pobytu: luty 2024 | Tagi: 36-45 lat, ze znajomymiBardzo fajny hotel w przepięknym ogrodzie. Ptaki, małpy, koty, niezwykły kontakt z przyrodą. Fajne baseny, miła obsługa.
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Strzał w 10
Psmadzia 11.04.2026 | Termin pobytu: marzec 2026 | Tagi: 46-55 lat, samemuPobyt w hotelu Senegambia z Rainbow to coś więcej niż zwykłe wakacje – to doświadczenie, które zaczyna się już w momencie wyjścia z samolotu i zostaje w pamięci na długo po powrocie. Hotel położony jest w absolutnie wyjątkowym miejscu – tuż przy szerokiej, piaszczystej plaży i jednocześnie przy tętniącej życiem ulicy pełnej restauracji, muzyki i lokalnego klimatu. To idealne połączenie relaksu i egzotyki. Wszystko jest pod ręką. Największe wrażenie robi jednak otoczenie hotelu. Ogromny, zielony ogród pełen palm, ptaków i małp, które swobodnie przechadzają się między gośćmi, tworzy niesamowity, niemal safari klimat. Dodatkową atrakcją jest codzienne karmienie sępów – coś, czego nie zobaczysz w europejskich kurortach . Obsługa -niezwykle serdeczna i uśmiechnięta. Jedzenie jest różnorodne i smaczne a jeśli ktoś chce spróbować lokalnej kuchni, wystarczy wyjść przed hotel – wybór restauracji jest ogromny, a ceny bardzo przystępne. Pokoje są czyste i regularnie sprzątane. I właśnie tu tkwi klucz: Wieczory w hotelu to muzyka na żywo, relaks przy basenie i ciepłe powietrze znad oceanu. Każdy dzień ma swój rytm – spokojny, słoneczny, trochę oderwany od europejskiego pośpiechu. Hotel to był strzał w 10-tkę i cudowny pobyt, który polecam z całego serca.
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Świetny hotel w przepięknym ogrodzie
Jolanta, Łódź 21.12.2023 | Termin pobytu: listopad 2023 | Tagi: 56-65 lat, w parzeHotel zadbany, pięknie położony; dodatkową atrakcją jest codzienne karmienie sepów, ale też bliskość parku z małpkami i stawu z krokodylami. Na miejscu możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez miejscowych, np. na oglądanie ptaków.
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Królowa hoteli- Senegambia
SYLWIA, Sandomierz 19.02.2020 | Tagi: 46-55 lat, w parzeO pobycie w hotelu mogę napisać tylko w samych superlatywach.Piękne pokoje superior ( warto dopłacić) wspaniały ogród, czystość , piękna plaża to tylko kilka z zalet dzięki którym hotel ten może konkurować z hotelami w światowych kurortach.Położenie hotelu w centrum Kololi to bardzo duże udogodnienie.My wybraliśmy opcję same śniadania. W ciągu dnia można doskonale zjeść w restauracji przy plaży, wieczorem super kolację w hotelu lub wychodząc na główną ulicę prosto z hotelu.Plaża z zejściem po schodkach nad ocean ma wielu zwolenników kąpieli w Atlantyku i spacerów po ciągnącej się bez końca plaży.Bardzo mili pracownicy. Śniadanie w stylu europejskim na bardzo dobrym poziomie.Doskonałe animacje przy basenie głównym.Na plaży zawsze można znaleźć miejsce mimo kompletu gości w hotelu.Bardzo pomocna i życzliwa obsługa na plaży.Wieczorem codziennie koncerty w stylu afrykańskim.Przy wyjściu z hotelu sklepy spożywcze , z ubraniami i pamiątkami.W hotelu też jest sklep z pamiątkami w przystępnych cenach. Można odpocząć i poszaleć.Polecam!!! Jeszcze dopiszę o salonie masażu przy hotelu.Rewelacja !!! 800 dalasi czyli 64zł za 90 minut klepania na bardzo wysokim poziomie to naprawdę niedrogo:):):)
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Koloryt Gambii
Lidia - Wrocław. 18.05.2026r 12.02.2026 | Tagi: powyżej 65 lat, w parzeSenegambia Beach Hotel stanowił cel wyprawy do Gambii już od kilku lat, ale na przeszkodzie stanęła światowa epidemia Covid, która spowodowała dezorganizację turystyki. Co się odwleka to nie ucieka i w grudniu 2025 roku zawitaliśmy do najbardziej znanego hotelu w Gambii położonym w tropikalnym ogrodzie z pawilonami jednopiętrowymi wkomponowanymi pośród egzotycznej przyrody. Na terenie hotelu Senegambia Beach znajduje się restauracja, dwa duże baseny z brodzikami dla dzieci, recepcja czynna 24 godziny z lobby, sklepy z pamiątkami, wypożyczalnia samochodów, kantor wymiany walut, plaża hotelowa z bezpłatnymi parasolami i leżakami i inne udogodnienia . W bujnej roślinności zamieszkuje niezliczona ilość ptaków różnych gatunków. Poranne śpiewy ptaków umilały dojście na śniadanie i obserwację ich zachowań w polowaniu na posiłki turystów ( sprawnie to czyniły białe czaple i wrony pstre). Często odwiedzały teren hotelu małpy koczkodany zielone i piękne rude gerezy szukające doznań kulinarnych. Przekonałem się o tym osobiście kiedy gang koczkodanów pozbawił mnie torebki daktyli - telefon i okulary słoneczne ocalały. W drodze na plażę towarzyszył jazgot ptasiego radia a mijany waran nilowy o przepięknej barwie straszył swoim wyglądem niczym gad z Komodo. Atrakcją hotelu Senegambia jest codzienne o 11.30 karmienie orłosępów, których niezliczone ilości przylatywały na darmowy poczęstunek, a krążące w górze czarne kanie stanowiły scenerię niczym w filmie " Ptaki" Alfreda Hitchcocka. Wieczorem po zachodzie słońca można było udać się na tętniącą gwarem ulicę Senegambia odwiedzając lokalne bary ,restauracje lub podziwiać na terenie hotelu występy lokalnych muzyków i taneczne popisy zespołów folklorystycznych Gambii przy akompaniamencie bębnów i piszczałek.
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Hotel godny polecenia
Renata Janina, Kraków 15.01.2024 | Termin pobytu: styczeń 2024 | Tagi: 46-55 lat, w parzeHotel położony wśród pięknej roślinności, pełen różnych zwierząt (malpki, waran, sępy). Piękne, kolorowe ptaki i motyle. Pokoje przestronne, codziennie sprzątane, wymieniana pościel i ręczniki. Basen duży, czysty, woda orzeźwiające. Wystarczająca dla wszystkich ilość leżaków z parasolkami. Na plaży również sporo leżaków. Handlujacy nie mają wstępu na teren hotelu, na plaży jeśli są nachalni przegania ich ochrona. Przed hotelem ulica pełna różnych knajpek, jedzenie bardzo smaczne ( obiad lokalny ok 30 zl). Kilka sklepikow i kantorow. Lokalni nie nachalni, jeśli mówisz że nie chcesz to odchodzą . Ogólnie bardzo polecam ten hotel
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Wakacje zimowe w Gambii
Roman, Mechnice 29.12.2019 | Tagi: 56-65 lat, w parzeKapitalne miejsce na słoneczny wypoczynek zimową porą.