Opinie o Gran Canaria - Kontynent w miniaturze, Abora Continental

5.4/6
(516 opublikowanych opinii)
Powyższa ocena stanowi średnią arytmetyczną ocen z opublikowanych opinii.
Zobacz szczegóły

Oceny szczegółowe

Atrakcje dla dzieci
4.6
Intensywność programu
4.8
Obsługa hotelowa
5.7
Pilot
5.1
Plaża
5.3
Pokój
5.3
Położenie i okolica
5.5
Program wycieczki
5.1
Rezydent
5.3
Sport i rozrywka
4.7
Transport
5.5
Wyżywienie
5.3
Zakwaterowanie
4.5
Zweryfikowane treści - Opinie pochodzą od Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.
pani z lornetka
Dowiedz się, co sądzą inni
Nowość AI

Zastanawiasz się, czy ta wycieczka to dobry wybór? Wpisz pytanie, a dostaniesz podsumowanie wszystkich opinii naszych gości.

    4.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    2

    Pobyt w Abora Continental

    Andrzej, Murowana Goślina 22.09.2023 | Termin pobytu: wrzesień 2023 | Tagi: 56-65 lat, ze znajomymi

    Trochę zabrakło nam większego zaangażowania wieczorów organizowanych przez animatorów pod kątem gości. Wiele z nich było dla dzieci a ich było tylko kilkoro. Bardzo słabo oceniam organizację możliwości kąpieli przez obsługę hotelu dla klientów którzy zdawali pokoje a chcieli się odświeżyć się przed wyjazdem. Najgorzej oceniam to że o ósmej „stado” ludzi stało przed wypuszczeniem na basen żeby zająć miejsce na leżaku i rezerwowali na cały dzień to był dla nas szok i brak egzekwowania ze strony obsługi.

    4.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    7

    fajny hotel dla dorosłych

    GRZEGORZ, KOBYLKA 17.10.2024 | Termin pobytu: październik 2024 | Tagi: 36-45 lat, w parze

    hotel czysty choć wymaga remontu, jedzenia wystarczająco - każdy znajdzie coś dla siebie - przy dłuższym pobycie monotonne. W pobliżu sklepy, promenada, zejście do plaży po schodach (sporo tych schodów). Blisko przystanek, można samemu pozwiedzać wyspę. Fajne animacje, aquadance, wieczorne występy. Wykupiliśmy u Rezydentki wycieczkę „Gran Tour - fantastyczna wyspa” - TRAGEDIA!!!! Przewodniczka Małgosia chyba była tam za karę, zero interakcji z uczestnikami, mało informacji o wyspie, wizyta u tak zwanych górali to poprostu podjechanie do straganu i namawianie na zakup smakołyków które podobno są tylko w tym miejscu, ceny 2 razy wyższe za towar dostępny w każdym sklepie. po zakupach przewodniczka wzięła swoją „siatkę łapówkę” i narzekała że mandarynki. Obiad bez smaku, bez polotu - w bocznej sali, bez klimy. Mieliśmy zobaczyć słynny kościół ale był zamknięty - komentarz przewodniczki „eee trudno”. Nie polecam wycieczek z tą panią.

    4.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    4

    Czy Abora Continental to hotel dla aktywnego singla?

    Andrzej, Warszawa 21.10.2023 | Termin pobytu: wrzesień 2023 | Tagi: 46-55 lat, samemu

    Pojechałem jako singiel. Hotel zdecydowanie lepiej wygląda w środku niż z zewnątrz. Przyjemnie urządzone pokoje, ładna restauracja. Teren zewnętrzny z basenem dobrze zagospodarowany choć zbyt mało leżaków. W czasach pandemicznych warto brać pod uwagę czystość i prewencję personelu, a tu chyba już wszyscy zapomnieli jak było w pandemii. Wielokrotnego użytku podkładki na stolikach w restauracji (kolorowe i ładne ale nie praktyczne) wycierane ściereczką przez kelnera po każdym gościu. Niestety bez ich wymiany lub dezynfekcji. Sztućce układane bezpośrednio na te podkładki, co nie powinno mieć miejsca. Sprawdziłyby się jednorazowe podkładki np. papierowe. Swego rodzaju zmorą w hotelu typu All Inclusive jest chyba celowy, limitowany dostęp do wody pitnej. Można nalać sobie wodę z dystrybutora do kubeczka ale już nie do bidonu/butelki. W pokojach woda nie była uzupełniana i jak zauważyłem, wielu gości kupowało wodę w pobliskim markecie i przynosiło do pokoju. Zależało mi na hotelu z siłownią. Owszem było coś na jej kształt. Trzy urządzenia na krzyż. Zdekompletowane zestawy ciężarów. Pomieszczenie małe i duszne z wielkimi oknami od południa nagrzewającymi pomieszczenie. Do tego bez lustra. Tak jakby hotel na siłę chciał mieć siłownię ale ona sama w sobie każdego zniechęca. Nie skorzystałem ani razu. Odradzam branie tego „atutu” pod uwagę przy wyborze miejsca zakwaterowania. Atrakcje wieczoru mało wyszukane. Dla chcących się rozerwać na miejscu pozostawało oglądanie średniej jakości pokazów i występów muzycznych na scenie. Przy tej okazji tworzyły się ogromne kolejki do baru. To mogło zniechęcać. Reasumując hotel jest przyjemny, dobrze położony blisko plaży, z niezłą infrastrukturą. Okna pokoi w większości skierowane na południe na spokojne rondo i ulicę. Dla aktywnych warto wypożyczyć rower (hotel ich nie oferuje) i zwiedzać okolicę jak już zabraknie leżaków przy basenie 😊

    4.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Lato w środku zimy

    Jacek, BARTĄG 30.01.2026 | Termin pobytu: styczeń 2026 | Tagi: 56-65 lat, w parze

    Hotel, w sensie zakwaterowanie i wyżywienie, bardzo przyzwoity. Piękna, szeroka i długa plaża w pobliżu, można nią dojść (6 km) do latarni w sąsiedniej miejscowości Maspalomas - polecam. No i sławne wydmy, jak na pustyni. Mam natomiast uwagi do organizacji wycieczek fakultatywnych prze Rainbow, z jednej (trekking) w ogóle nie można było skorzystać, druga (opłacona przed wyjazdem) została w przeddzień odwołana, a trzecia, na którą pojechaliśmy (Pejzaże Gran Canarii) nie spełniła naszych oczekiwań, a jej program nie został w pełni zrealizowany.

    4.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    2

    Czerwiec 2024

    MARZENA MARIA, Bydgoszcz 14.06.2024 | Termin pobytu: czerwiec 2024 | Tagi: 46-55 lat, w parze

    Pobyt w hotelu Abora Continental na Gran Canarii był bardzo udany. Czystość w hotelu jest na najwyższym poziomie, a pokoje są sprzątane codziennie. Śniadania oferowane są w stałym menu, co może być nieco monotonne, jednak obiady i kolacje są urozmaicone. Hotel jest położony blisko piaszczystej plaży (ciemny piasek), co stanowi dużą zaletę. Niestety, na basenie często występuje problem z dostępnością leżaków, co może być uciążliwe. Wyspa Gran Canaria jest pełna atrakcyjnych miejsc do zwiedzania, co zachęca do aktywnego spędzania czasu poza hotelem. jedyne co ro brakło nam trochę słonecznej pogody ale na to hotel nie ma wpły.

    4.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    marzec/kwiecien 2026

    Łukasz 10.04.2026 | Termin pobytu: marzec 2026 | Tagi: 36-45 lat, samemu

    Wszystko ładnie, pięknie. Minust za - lokalizacja hotelu: głośna przy węźle autostrady z tyłu i przy rondzie i przystanku autobusowym bardzo ruchliwym od przodu z widokiem na ocean. + Dobra bazą wypadową, dużo wypożyczalni aut w okolicy. Do plaży po około 80 stopnia ale blisko 5 min od hotelu.

    4.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    35

    Pobyt hotel Abora Continental w Maspalomas 31.10-07.11.2023

    Ewa Maria, Warszawa 10.11.2023 | Termin pobytu: październik 2023 | Tagi: powyżej 65 lat, w parze

    Nasza opinia o hotelu 1/ pokoje - przydzielony pokój na III p. w bocznym, zachodnim skrzydle bardzo ciemny i w dzień i w nocy. W dzień nie dociera tam światło. Zastosowano w nim tylko boczne oświetlenia przy łóżkach z energooszczędnymi żarówkami i jedna stojąca lampa w pokoju. Dla osoby słabiej widzącej zdecydowanie nieodpowiedni pokój. Zamiana na inny dopiero byłaby możliwa po 2 dniach z dopłatą 20 Eur. W wyposażeniu pokoju kącik kawowy z lodówką i czajnikiem elektrycznym. W pokoju szafa ale brak jakichkolwiek półek na położenie rzeczy. Brak krzeseł. Można ewentualnie przenieść foteliki plastikowe z tarasiku. Plus za świetnie zaprojektowane odpływy w kabinach prysznicowych - co się bardzo rzadko zdarza. Pokoje codziennie sprzątane, 2/ obsługa w hotelu i restauracji bardzo uprzejma i pomocna. W hotelu 3 windy które sprawnie zabierały gości. 3/ wyżywienie - w naszej ocenie w porządku. Codziennie ciepły i zimny bufet i owoce podczas wszystkich posiłków. Jedynie zbyt ubogi bufet hotelowy w czasie zamknięcia restauracji - zawsze 1 rodzaj małych ciasteczek francuskich na słodko i dwa rodzaje kanapek jak dla nas niesmacznych 4/ rezydentka p. Agata - miła, uprzejma, operatywna. Niestety nie powiedziała na pierwszym spotkaniu, że wyłącza Whatsappa w telefonie i w ten sposób nie należy się z nią kontaktować. Zaoszczędziłoby to niepotrzebnego czekania na jej oddzwonienie, 5/ położenie - zachodnie skrzydło boczne h. Abora przy bardzo głośnej, ruchliwej ulicy. Natomiast ogromny plus za położenie pod względem skomunikowania z każdą stroną miasta i całą wyspą. Bardzo blisko - ok. 5 min na piechotę -przystanek autobusowy i dworzec autobusowy. Blisko do sklepów, supermarketów w tym SPAR. Blisko promenada nadmorska i różne restauracyjki, 6/ plaża - plaża w niedalekiej odległości od hotelu ale osiągalna dopiero po pokonaniu ogromnej ilości schodów. Nie jest to więc hotel odpowiedni dla osób słabo - lub niesprawnych chcących korzystać z plaży, 7/ sport i rozrywka - nie zauważyliśmy zajęć sportowych w ciągu dnia ponieważ przebywaliśmy jak najwięcej poza terenem hotelu. Basen bardzo oblegany. Już przed śniadaniem ludzie biegli z ręcznikami, aby zarezerwować leżaki. Puszczana muzyka na terenie basenu bardzo głośna ale jest to już chyba zwyczaj we wszystkich miejscach. Wieczorne animacje były wg. nas na słabym poziomie i bardzo głośne. Hotel nie ma wewnętrznej sali widowiskowej. W związku z tym, podczas zimnych lub deszczowych wieczorów animacje są odwoływane. Goście hotelowi tłoczą się w holu i starają się umilać sobie czas popijając drinki, 8/ nie wypowiadam się na temat animacji dla dzieci gdyż ten temat mnie nie interesował. Reasumując: hotel Abora Continental uważam za niezły. Ze względu na bliskość przystanków autobusowych jest odpowiedni dla osób, które mają w planach zwiedzanie różnych zakątków wyspy. Szkoda, że śniadania wydawane są bez wyjątków dopiero od 8.00 . Uczestnicy wycieczek startujących krótko po tej godzinie muszą wyruszać o tzw. "suchym pysku". Oferta restauracji jest niezła i nie stoi się długo w kolejkach po dania. Pokoje z ubogim wyposażeniem, szczególnie oświetleniem w pokoju.

    4.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    3

    Dobry hotel ale bez luksusów

    Anna, Marki 13.01.2023 | Termin pobytu: styczeń 2023 | Tagi: 36-45 lat, ze znajomymi

    Obsługa - bardzo miła, pomocna Basen - zimna woda w basenie, leżaki zajmowane przez gości od godziny 6 rano. Ekspozycja zachodnia położenia basenu dlatego w trakcie dnia niewiele jest miejsc nad basenem na leżakach gdzie można sie opalać na nasłonecznionym miejscu. Pokoje - czyste, nowoczesne, codziennie sprzątane, wymieniane ręczniki Hotel - przy zameldowaniu pobierana jest od każdego pokoju kaucja w wysokości 50E Jedzenie - monotonne, przeciętne Plaża - łada, szeroka, w niedalekiej odległości od atrakcji turystycznej jaką są wydmy Dunas de Maspalomas . odległość hotelu do plaży bardzo bliska, wzdłuż plaży fajna promenada do spacerów lub joggingu Pogoda - teraz w styczniu było bardzo ciepło, około 24-26 stopni. Poranki i wieczory chłodne gdy spadała temperatura, wietrznie. Miasteczko - turystyczne, z chińskimi straganami.

    4.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    1

    Gran Canaria objazd

    Joanna Hanna, Przeźmierowo 27.03.2026 | Termin pobytu: marzec 2026 | Tagi: 56-65 lat, w parze

    Wycieczka mogła by być w pełni udana gdyby biuro przygotowało fakultety na 2 dni wolne. Przy wycieczce obiazdowej 2 dni wolne przy braku pogody i hotelu bez żadnego zaplecza typu kryty basen, siłownia organizowaliśmy sobie sami wyjazdy autobusem po pobliskich miejscowościach które potem i tak zwiedzaliśmy. Pilotka mało zaangażowana prowadziła tylko 1 wycieczkę akurat przy pięknej pogodzie I w ładne miejsca ale bardzo się spieszyła bo o 15 już odwiozła grupę do hotelu, nie pomogła również w innych kwestiach, mimo że mówiła że mamy dzwonić lub pisać nie odpowiadała na sms. W sumie polecam. Miejsca piękne i warto zobaczyć.

    4.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    4

    Pobyt wakacyjny

    DARIUSZ, WARSZAWA 27.08.2021 | Tagi: 46-55 lat, z rodziną

    Pobyt udany z małymi minusami.Hotel czysty, odnowiony,strefa basenowa bez zastrzeżeń. Wybór jedzenia duży. jednak jest mało smaczne. Animacji wieczornych BRAK. Miasto bardzo ładne, plaże brzydkie, żadna nas nie zauroczyła.