Plan wycieczki

Dzień 1

Przyjazd na Costa Brava/Maresme: początek hiszpańskiej przygody

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Transfer do hotelu na Costa Brava/Maresme. Wieczorem kolacja i nocleg. Klienci przylatujący do Barcelony późnym wieczorem nie mają w tym dniu kolacji.

Dzień 2
Dzień 2

Barcelona: wybitna architektura i unikalna kultura

Po śniadaniu zwiedzanie Barcelony, między innymi dzieła słynnego architekta Antonia Gaudiego (Sagrada Familia - z zewnątrz i Park Guell), dzielnica gotycka wraz z katedrą, plac św. Jakuba z siedzibą władz miasta i regionu oraz Las Ramblas - najsłynniejsza ulica Barcelony. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu w okolicach Walencji, kolacja i nocleg. (Trasa ok.350 km).

Dzień 3
Dzień 3

Walencja i Purullena: od wielkomiejskiego zgiełku do jaskiniowych domostw

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Walencji, w programie panoramiczna wycieczka po mieście, następnie krótki spacer w trakcie którego zobaczymy m.in. katedrę, bazylikę Matki Boskiej Opuszczonych, Giełdę Jedwabiu, secesyjny budynek Hali Targowej. Następnie krótka wizyta w Purullena - wiosce Troglodytów, słynącej z tego, że prawie połowa mieszkańców pueblo zamieszkuje w jaskiniach. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Granady. (Trasa ok. 500 km).
Dla chętnych możliwość uczestniczenia w wieczorze flamenco (ok. 35 EUR/os.).

Dzień 4
Dzień 4

Granada: miasto Maurów i wspaniała Alhambra

Po śniadaniu zwiedzanie Granady. Proponujemy spacer po krętych uliczkach centrum miasta: Alcaiceria (arabski bazar), gotycka katedra z królewska kaplicą. Następnie zobaczycie Państwo piękne budowle Maurów: Alhambrę - rezydencję arabskich władców Granady, arcydzieło architektury charakteryzujące się wspaniałą kompozycją przestrzeni, wody, światła i dekoracji oraz Generalife, letnią rezydencję dynastii Nasrydów. Po południu zapraszamy na krótką wizytę w urokliwej dzielnicy Albaicin gdzie znajduje się punkt widokowy przy kościele św. Mikołaja z piękną panoramą Alhambry na tle gór Sierra Nevada. Nocleg i kolacja w hotelu w okolicach Sewilli. (Trasa ok.250 km).

Dzień 5
Dzień 5

Sewilla: między mauretańską przeszłością a hiszpańską teraźniejszością

Po śniadaniu zwiedzanie Sewilli: zaczniemy od panoramicznej wizyty autokarem po portowej dzielnicy El Arenal słynnej z Plaza de Toros de la Maestranza (czyli najwspanialszej w Hiszpanii areny do walki z bykami), promenady Krzysztofa Kolumba, posągu Carmen, Torre del Oro (12 - bocznej arabskiej wieży). Zobaczymy również tereny Parku Marii Luizy z przepięknym Plaza de Espana- wizytówką miasta. Następnie spacer najstarszą dzielnicą Santa Cruz - ogromna gotycka katedra i mauretańska dzwonnica La Giralda. Dla chętnych rejs statkiem po rzece Gwadalakiwir (ok. 20 EUR/os.). Późnym popołudniem przejazd na kolację i nocleg w okolicach Kordoby. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 6
Dzień 6

Kordoba i Madryt: od Mezquity do Pałacu Królewskiego

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Kordoby. Spacerując po starówce odnosi się wrażenie jakby czas stanął w miejscu: wąskie wybrukowane uliczki, zaułki i kute bramy z żelaza, to wszystko przenosi nas w czasy średniowiecza. Najciekawsze zabytki to m.in. Mezquita (czyli Wielki Meczet, budowany od VIII w) i Puente Romano - rzymski most na Gwadalkiwirze. Następnie przejazd do Madrytu i zwiedzanie miasta, które od XVI wieku pełni funkcję stolicy Hiszpanii. Zobaczymy ogromny Palacio Real, czyli rezydencję królewską (gdzie szczególnej uwadze polecamy wspaniałą salę tronową), Puerta del Sol (centralny plac Madrytu). Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicach Madrytu, kolacja. (Trasa ok. 500 km).

Dzień 7
Dzień 7

Z Madrytu do Barcelony: szlakiem arcydzieł sztuki

Po śniadaniu zwiedzania ciąg dalszy: zwiedzimy Muzeum Prado (z pracami Velazqueza, El Greco, Breughla, Tycjana) oraz Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa i figurami Don Kichota i Sancho Pansy. Po południu wyjazd do Barcelony. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Barcelony. (Trasa ok. 600 km).
Dla chętnych możliwość zorganizowania wycieczki „Barcelona Nocą” (ok. 35 EUR/os.).

Dzień 8

Powrót do domu

Rano śniadanie (w przypadku porannego wylotu do Polski brak śniadania), wykwaterowanie, transfer na lotnisko w Barcelonie i powrót do Polski.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.
W hotelach na terenie Katalonii konieczna opłata podatku turystycznego:
- hotele 5* poza Barceloną - ok 3,75 Euro od osoby dziennie
- hotele 4* poza Barceloną - ok 0,95 Euro od osoby dziennie
- hotele 3* poza Barceloną - ok. 1,35 Euro od osoby dziennie
Powyższy podatek uiszcza turysta bezpośrednio w recepcji hotelowej i obejmuje on maksymalnie 7 dni pobytu.
Dzieci do 16 - go roku nie płacą podatku turystycznego.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

na miejscu w hotelu restauracja i bar

Wyżywienie

śniadania kontynentalne i serwowane obiadokolacje

Zakwaterowanie

Hotele *** położone poza zwiedzanymi miastami.

Pokoje: 1-, 2-, 3 - osobowe, przy czym w pokoju 3-osobowym najczęściej znajduje się łóżko małżeńskie i pojedyncze jako dostawka. Wszystkie z łazienkami, często z telefonem i klimatyzacją.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, noclegi w hotelach j.w. (7 rozpoczętych dób hotelowych ), śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztu biletów wstępu, napiwków, opłat rezerwacyjnych, systemu Tour Guide w kwocie ok. 250 EUR/os.- płatne pilotowi na miejscu. Opłata nie zawiera kosztu wycieczek lokalnych, lokalnego podatku katalońskiego (ok. 1,2 Eur/dziennie), pozostałych posiłków i innych wydatków osobistych.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Uwaga - ze względu na bardzo ograniczoną ilość biletów do kompleksu Alhambry  brak podania numeru dokumentu tożsamości przy zakupie imprezy lub rezerwacja imprezy na krócej niż 14 dni poprzedzające wylot mogą wiązać się z ograniczoną możliwością wejścia do kompleksu.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Hiszpanii trwa od 01.07 do 31.08

Hiszpańskie El Clasico

5.2/6 (271 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Hiszpańskie El Clasico
Bestseller
Galeria (19)
Hiszpańskie El Clasico
Hiszpańskie El Clasico
Hiszpańskie El Clasico
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Barcelona i kataloński modernizm • malownicza Walencja • Granada - ostatni bastion Maurów • Sewilla i wspaniała katedra • średniowieczna Kordoba • Madryt - stolica Hiszpanii
Długość lotu

3 godz. 5 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, noclegi w hotelach j.w. (7 rozpoczętych dób hotelowych ), śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztu biletów wstępu, napiwków, opłat rezerwacyjnych, systemu Tour Guide w kwocie ok. 250 EUR/os.- płatne pilotowi na miejscu. Opłata nie zawiera kosztu wycieczek lokalnych, lokalnego podatku katalońskiego (ok. 1,2 Eur/dziennie), pozostałych posiłków i innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę4 386
Razem
8 772 zł
Zaliczka 10% 870 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
5.2
Pilot
5.2
Program wycieczki
5.4
Transport
4.9
Wyżywienie
4.6
Zakwaterowanie
4.8
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Józef, Chełmno 04.10.2022

El Clasico

Część objazdowa bardzo atrakcyjna, (bogata w atrakcje) dobrze zorganizowana i rozplanowana. Przewodnicy w poszczególnych miejscach programu zwiedzania wykazywali się bardzo duzym zasobem wiedzy, przy tym bardzo dobrze przekazane grupie. Indywidualne zwiedzanie nie byłoby tak atrakcyjne. CZĘŚĆ WYPOCZYNKOWA równie atrakcyjna, w dobram hotelu, z dobram wyżywieniem i przy bardzo dobrej pogodzie.

6.0/6

Włodek Brwinów 17.07.2015

20 - 27.06

Ogólna ocena wycieczki jest bardzo dobra. Narzekanie na długie siedzenie w autokarze jest bezzasadne ponieważ w programie od razu jest zaznaczone ile kilometrów dziennie przejedziemy. Przychylam się do opinii wcześniejszych, że pilot był dużym atutem. Hiszpania jest przepiękna i każdemu polecam jej obejrzenie. Dobrze, że Hiszpanie nie dali się ogłupić i nie zasłaniają swego kraju idiotycznymi ekranami, widzieliśmy ich po drodze może kilkadziesiąt. Gdyby nam przyszło przejechać ponad 2500 km w takiej rurze typu trasa A2 to tylko należałoby współczuć. Wyżywienie bardzo dobre, jedno śniadanie w Sewilli troszkę skąpe ale nic to. Jeszcze raz gorąco polecam
Pokaż więcej opinii (269)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem