WAKACJE W Jamajce

18.04.2019 (czwartek)
Wylot z Warszawa
śniadania + all inclusive
objazd
Na wycieczce pozostało mało miejsc Wycieczka potwierdzona
9 271 zł
za os. / 10 dni
ostatnie 4 miejsca!
Na wycieczce pozostało mało miejsc Wycieczka potwierdzona

Ciekawi wakacji na Jamajce?

Jamajka:

Stolica:
Kingston
Waluta:
JMD
Powierzchnia:
10 991 km2
Liczba ludności:
2 889 187

Wczasy na Jamajce

Wakacje na Jamajce – karaibski raj

Jamajka to wyjątkowe miejsce na ziemi. Ta niewielka wyspa pośrodku Karaibów to od wieków niezwykle atrakcyjny ląd, najpierw dla kolonizatorów i zdobywców, a następnie dla turystów z całego świata. Wyspa przyciąga pięknym słońcem, piaszczystymi plażami, zawsze ciepłą wodą (średnia temp. to 27 °C) bogatą siecią hoteli oraz przede wszystkim fantastyczną atmosferą. Wakacje na Jamajce to gwarancja udanej pogody i korzystania z uroków natury. Jej białe, ciągnące się niemal w nieskończoność plaże, wzdłuż których rosną palmy kokosowe uosabiają prawdziwy czar Karaibów. Skrywają również setki fantastycznych knajpek czy barów. Dlatego też wczasy na Jamajce to nie tylko leniwe plażowanie, ale również moc atrakcji dla wszystkich!

Wczasy na Jamajce – moc wrażeń i atrakcji

Jamajka słynie z bogatej oferty rozrywkowej, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Są tu bowiem tętniące życiem kurorty, jak i spokojne wioski. Są jaskinie i bezkresne plaże. Górskie wodospady i klimatyczne zatoczki. Dlatego też zwiedzanie Jamajki to prawdziwa przyjemność, którą warto rozciągnąć nieco w czasie jeśli chcemy prawdziwie poznać tę malowniczą wyspę. Fani nurkowania czy snorklowania z pewnością docenią Montego Bay. Miłośników górskich wędrówek zachwycą zapierające dech w piersiach wodospady na rzece Dunn, które wpadają kaskadami do Morza Karaibskiego niedaleko Ocho Rios. Świetna przygoda i przyjemna chłodząca kąpiel gwarantowana! Z kolei Rose Hall to jedyny w swoim rodzaju pałacyk, stanowiący świetny przykład kolonialnej architektury. Owiany mroczną legendą wiąże się z historią ślicznej i okrutnej „białej wiedźmy”, której duch straszy do dziś!
Wakacje na Jamajce – Bob Marley wiecznie zywy
Choć od śmierci słynnego muzyka minęło już sporo lat, jego spuścizna na stałe wpisała się w Jamajską kulturę. Artysta bowiem odzwierciedlał jamajski styl życia. Wszystkim fanom artysty polecamy odwiedziny jego domu rodzinnego w wiosce Nine Mile na północnym wybrzeżu jak również wizytę w domu, w którym muzyk mieszkał przez wiele lat. Dom ten znajdujący się przy Hope Road 56 w Kingston pełni obecnie funkcję muzeum artysty i stanowi obowiązkowy punkt wszystkich wakacji na Jamajce.

 

Opinie o Jamajce

5.5/6

Jamajka

Piękna przyroda i malowniczy, przyjaźni ludzie.

Dodał(a):
JERZY , ZIELONA GÓRA, 14.03.2018

5.5/6 Ocena ogólna o Jamajce

Pogoda na Jamajce

Klimat Jamajki to klimat równikowy, jednak pogoda jest zależna od wysokości i ukształtowania terenu. Temperatura sięga zwykle 24-28°C przez cały rok, jednak może nieco spadać wraz ze wzrostem wysokości nad poziomem morza. Na wyżynach i w górach wynosi od 15 do 18°C. Jamajską pogodę charakteryzują także wysokie opady. W północno-wschodniej części wyspy ich średni poziom rocznie wynosić może nawet do 6000 mm. Największe z nich występują latem i wtedy też Jamajkę mogą nawiedzać cyklony.

Jamajka – co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Jamajka to środkowoamerykańskie państwo położone na wyspie o tej samej nazwie; należy do archipelagu Wielkich Antyli na Morzu Karaibskim i stanowi trzecią co do wielkości karaibską wyspę. Najbliżej położone w stosunku do Jamajki są Kuba i Haiti – Kuba jest oddalona ok. 150 km na północ, a Haiti – mniej więcej tyle samo, tyle że na wschód. Powierzchnia kraju wynosi 10 991 km2 – wyspa jest szeroka na max. 82 km i długa na 235 km (od cypla Morant Point aż po Negril). Stolica Jamajki, Kingston, leży w południowej części kraju. Wokół wybrzeża rozciągają się urokliwe plaże i gaje palmowe, które od lat są magnesem na turystów.

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.