WAKACJE W Jamajce

18.04.2019 (czwartek)
Wylot z Warszawa
śniadania + all inclusive
objazd i wypoczynek
7 349 zł
za os. / 11 dni
18.04.2019 (czwartek)
Wylot z Warszawa
śniadania + all inclusive
objazd
Na wycieczce pozostało mało miejsc Wycieczka potwierdzona
7 450 zł
za os. / 10 dni
Na wycieczce pozostało mało miejsc Wycieczka potwierdzona

Ciekawi wakacji na Jamajce?

Jamajka:

Stolica:
Kingston
Waluta:
JMD
Powierzchnia:
10 991 km2
Liczba ludności:
2 889 187
Jamajka to najsłynniejszy karaibski raj – miejsce, o którym słyszał każdy, kto marzy o wyprawie do egzotycznego raju. Stolica muzyki reggae, ojczyzna Boba Marleya, miejsce, gdzie można się na-prawdę zrelaksować, leżąc na plaży o złocistym piasku, w cieniu palm… brzmi jak sen? Jamajka na-prawdę pozwoli Ci go zrealizować! Wycieczka objazdowa po Jamajce? Koniecznie zwiedź stolicę – Kingston Town, jak i malowniczą i wesołą wioskę Treasure Beach, a także Góry Błękitne z plantacjami kawy, czy wybierz się na safari po Black River. Jamajka zapewni Ci moc rozrywek! Koniecznie zagraj też z miejscowymi w domino – narodową grę barową i spróbuj egzotycznego owocu Akee z soloną rybą. Zarezerwuj wyprawę do karaibskiego raju, nawet na last minute, wspólnie z nami!

Opinie o Jamajce

5.5/6

Jamajka

Piękna przyroda i malowniczy, przyjaźni ludzie.

Dodał(a):
Chudy, 14.03.2018

5.5/6 Ocena ogólna o Jamajce

Pogoda na Jamajce

Klimat Jamajki to klimat równikowy, jednak pogoda jest zależna od wysokości i ukształtowania terenu. Temperatura sięga zwykle 24-28°C przez cały rok, jednak może nieco spadać wraz ze wzrostem wysokości nad poziomem morza. Na wyżynach i w górach wynosi od 15 do 18°C. Jamajską pogodę charakteryzują także wysokie opady. W północno-wschodniej części wyspy ich średni poziom rocznie wynosić może nawet do 6000 mm. Największe z nich występują latem i wtedy też Jamajkę mogą nawiedzać cyklony.

Jamajka – co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Jamajka to środkowoamerykańskie państwo położone na wyspie o tej samej nazwie; należy do archipelagu Wielkich Antyli na Morzu Karaibskim i stanowi trzecią co do wielkości karaibską wyspę. Najbliżej położone w stosunku do Jamajki są Kuba i Haiti – Kuba jest oddalona ok. 150 km na północ, a Haiti – mniej więcej tyle samo, tyle że na wschód. Powierzchnia kraju wynosi 10 991 km2 – wyspa jest szeroka na max. 82 km i długa na 235 km (od cypla Morant Point aż po Negril). Stolica Jamajki, Kingston, leży w południowej części kraju. Wokół wybrzeża rozciągają się urokliwe plaże i gaje palmowe, które od lat są magnesem na turystów.

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.