Obiekt

Pokoje

Hotel oferuje 60 funkcjonalnie urządzonych pokoi, mieszczących się w 2 budynkach.

Internet

Bezpłatny Internet Wi-Fi na terenie całego hotelu.

Kategoria lokalna

***

Wyżywienie

Śniadania kontynentalne i obiadokolacje w formie bufetu (przy małej ilości gości obiadokolacje mogą być serwowane do stolika). W terminach do 02/06/2018 do obiadokolacji nielimitowana woda a w okresie 03/06 – 30/09/2018 do obiadokolacji nielimitowana woda i soki. Za dopłatą (opcja full board plus) lunche również w formie bufetu, woda i soki w cenie, pozostałe napoje płatne dodatkowo. Raz w tygodniu hotel organizuje wieczór kalabryjski z degustacją typowych, regionalnych potraw.

Program sportowy i animacyjny

Hotel nie prowadzi animacji. Do dyspozycji gości: kort tenisowy (za dodatkową opłatą ok. 10 EUR/godz., konieczna rezerwacja), fintess, jazuzzi, plac zabaw dla dzieci, tenis stołowy, piłkarzyki. Okazjonalnie wieczory z muzyką na żywo.

Dodatkowe informacje

Wizy

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt ze sprzedawcą w celu weryfikacji.

Wg informacji z dn. 21.06.2021 r. osoby przyjeżdżające do Włoch z terytorium państw z Kategorii C (w tym z Polski) co najmniej do 30 sierpnia br. mają obowiązek: 

1) zarejestrowania swojego przyjazdu na platformie EU Digital Passenger Locator Form (w przypadku problemów technicznych należy wypełnić oświadczenie autodichiarazione);

2) przedstawienia certyfikatu w języku włoskim, angielskim, francuskim lub hiszpańskim (tzw. green pass) zaświadczającego o:

· ukończeniu całego cyklu szczepień co najmniej 14 dni przed wjazdem do Włoch, szczepionką zatwierdzoną przez UE (certyfikat należy pobrać z Internetowego Konta Pacjenta IKP);

lub

· przebytej chorobie COVID-19 (ceryfikat należy pobrać z Internetowego Konta Pacjenta IKP);

lub

· negatywnym wyniku testu wymazowego (molekularnego lub antygenowego), wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch.

Testu nie muszą wykonywać dzieci poniżej szóstego roku życia.

Uwaga!!!

Aktualizacja dodatkowych wytycznych dla podróżujących do Włoch z dn. 27/07/2021 r. Od 6 sierpnia 2021r. wprowadza się wymóg okazania certyfikatu unijnego (tzw. paszportu covidowego, green pass, potwierdzającego zaszczepienie co najmniej 1 dawką/lub ozdrowienie/lub negatywny wynik testu) do:

- konsumpcji przy stoliku wewnątrz lokali gastronomicznych;                            

- wstępu na spektakle, koncerty, pokazy oraz wydarzenia i zawody sportowe;   

- muzeów, miejsc kultury (w tym kin, sal koncertowych, teatrów etc.) i wystaw;

- basenów, pływalni, sportu drużynowego, SPA (również na terenie obiektów wypoczynkowych/noclegowych) – wyłącznie w odniesieniu do aktywności w przestrzeniach zamkniętych;                                                                              

- targów, festiwali i wydarzeń wystawienniczych, kongresów i konferencji;        

- uzdrowisk, parków tematycznych i rozrywki;                                                 

- centrów kulturalnych, społecznych i rekreacyjnych – wyłącznie w odniesieniu do przestrzeni zamkniętych i z wyłączeniem centrów przeznaczonych dla małych dzieci, w tym ośrodków letnich, oraz powiązanych z ich działalnością usług gastronomicznych;                                                                                             

- salonów gier, zakładów bukmacherskich, sal bingo i kasyn;                             

- konkursów publicznych.

Uwaga! Negatywny wynik testu wykonanego przed wylotem obowiązuje wyłącznie na okres, na jaki został on wykonany (tj. PCR na 72 h od momentu wykonania testu, a antygenowy - 48 h), a po upływie jego ważności w celu skorzystania z powyższych należy wykonać ponowne testy. Dodatkowe koszty i wykonanie kolejnych testów leży po stronie Klienta. Ewentualne wykonanie kolejnych testów oraz związane z tym koszty leżą po stronie Klienta i Rainbow nie pośredniczy w wykonywaniu testów na miejscu (podczas realizacji programu).

Wymóg okazania certyfikatu nie dotyczy osób nieobjętych krajowym programem szczepień przeciw COVID-19 zgodnie z przepisami włoskimi, tj. dzieci poniżej 12. roku życia oraz osób posiadających zaświadczenie lekarskie o istnieniu przeciwskazań dla szczepienia. Obowiązek weryfikacji certyfikatów spoczywa na organizatorach wydarzeń/personelu obiektów. Naruszenie przepisów dot. certyfikatów skutkuje mandatem karnym w wys. 400-1000 EUR zarówno dla prowadzącego działalność/organizującego wydarzenie, jak i osoby, która nielegalnie skorzystała z usługi/uczestniczyła w wydarzeniu.

Źródło: https://www.gov.pl/web/wlochy/informacje-dla-podrozujacych-do-wloch

 

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance).


Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek lokalnych, posiłków i napoi innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, podatków turystycznych płatnych bezpośrednio w hotelach: okolice Copanello ok. 14 EUR/os./tydzień i ok. 20 EUR/os./2 tygodnie, okolice Pizzo i Tropei ok. 2 EUR/os./dzień, okolice Capo Vaticano ok. 1 EUR/os./dzień, okolice Ricadi ok. 1 EUR/os./dzień oraz innych wydatków osobistych.

Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Hotel Orizzonte Blu

4.5/6 (13 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Hotel Orizzonte Blu
Galeria (18)
Hotel Orizzonte Blu
Hotel Orizzonte Blu
Hotel Orizzonte Blu
Hotel Orizzonte Blu

Atuty oferty

Kameralny hotel położony na uboczu, którego głównymi atutami są dobra kuchnia oraz przyjemna, swobodna atmosfera, a także który może poszczycić się wspaniałymi widokami roztaczającymi się z tarasu przy basenie na panoramę Tropei, Capo Vaticano i Morze Tyrreńskie. Dodatkowy plus za bliskość Tropei – najpiękniejszego miasteczka w Kalabrii! Polecamy osobom szukającym wypoczynku w zacisznym miejscu.

Cena podstawowa obejmuje: 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance).


Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek lokalnych, posiłków i napoi innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, podatków turystycznych płatnych bezpośrednio w hotelach: okolice Copanello ok. 14 EUR/os./tydzień i ok. 20 EUR/os./2 tygodnie, okolice Pizzo i Tropei ok. 2 EUR/os./dzień, okolice Capo Vaticano ok. 1 EUR/os./dzień, okolice Ricadi ok. 1 EUR/os./dzień oraz innych wydatków osobistych.

Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Położenie

Hotel usytuowany w spokojnej miejscowości Santa Domenica di Ricadi na wzgórzu, zaledwie ok. 3 km od słynnej Tropei. Do historycznego centrum urokliwej Tropei, gdzie znajdują się liczne atrakcje, sklepy, kafejki, restauracje kilka razy dziennie dowozi bezpłatny bus hotelowy (płatny po godz. 19:00 ok. 1 EUR/os.). Do lotniska w Lamezia di Terme ok. 60 km. Konieczność uiszczenia opłaty za podatek turystyczny bezpośrednio w hotelu ok. 2 EUR/os./dzień.

Mapa

Plaża

Obiekt usytuowany ok. 4 km od piaszczysto-żwirowej plaży w centrum Tropei. Dojazd do plaży bezpłatnym busem hotelowym w określonych godzinach między 09:00-19:00. Bezpłatnie 1 parasol i 2 leżaki na pokój ( 3 ostatnie rzędy, w miarę dostępności), ręczniki plażowe płatne (ok. 6 EUR/dzień).

Do dyspozycji gości

Recepcja 24h, lobby, winda, restauracja, bar przy basenie, taras na dachu z widokiem na panoramę okolicy, basen (obowiązkowe czepki) z bezpłatnymi leżakami i parasolami, ręczniki kąpielowe płatne (ok. 6 EUR/dzień), solarium. Ponadto: sala telewizyjna, pokój do czytania, punkt z Internetem. Dodatkowo płatny: wynajem samochodów, rowerów, motocykli, łodzi.

Obiekt

Wyżywienie

Program sportowy i animacyjny

Atrakcje regionu

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy

Opinie klientów

Atrakcje dla dzieci
1.6
Obsługa hotelowa
4.5
Plaża
4.9
Pokój
3.7
Położenie i okolica
4.7
Rezydent
4.4
Sport i rozrywka
2.3
Wyżywienie
4.6
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Marcin, Gorzow Wielkopolski 28.07.2019

Wakacje Tropea 2019

Super wakacje, zobaczyliśmy przepiękne miejsca. Polecamy wycieczkę fakultatywną na Sycylię. Widoki na Tropei i kolor morza powala!!! Ale do tego hotelu to już nie pojedziemy.

6.0/6

Dorota, Pszów 02.10.2019

Jesteśmy w pełni zadowoleni z wakacji

Nasz wyjazd był w pełni świadomy wyboru i pomimo opinii niezbyt dobrych na temat obiektu bo stawialiśmy na zwiedzanie to w momencie przybycia na miejsce mile zaskoczenie. Widoki z pokoju przeszły nasze najśmielsze oczekiwania, czysto i przyjemnie! Posiłki mmm same pyszne dania. Wszystko na plus. Wakacje z biurem podróży Rainbow to czysta przyjemność,wielkie podziękowanie dla rezydentów i opiekunów wakacji - zawsze można było na nich liczyć. Dziękujemy Panie Łukaszu i Mateuszu ;)
Pokaż więcej opinii (11)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem