Plan wycieczki

Dzień 1

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy do Miami (możliwa przesiadka w jednym z portów europejskich). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: r.pl/rozklady. Przylot do Miami, transfer do hotelu w Miami lub okolicy. Czas na odpoczynek i nocleg (w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu).

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do portu. Zaokrętowanie na statku Carnival Horizon. O 16:00 statek wyruszy w kierunku Aruby.

Dni 3-4

Dni na morzu. Zachęcamy do korzystania z atrakcji dostępnych na statku. Na aktywnych czeka park wodny Dr. Seuss WaterWorks™ z ulubionymi postaciami Dr. Seussa albo niesamowity SkyRide® - czyli przejażdżki rowerowe wysoko nad pokładem, z widokami na statek i ocean. Dla gości poszukujących spokoju i odprężenia - strefa relaksu wyłącznie dla dorosłych albo Cloud 9 Spa™ z szeroką gamą zabiegów relaksacyjnych. Na statku nie brakuje także atrakcji dla młodszych pasażerów, z trzema strefami zaprojektowanymi z myślą o różnych grupach wiekowych.

Dzień 5

Dzień 5

Ok. godz. 08:00 statek zacumuje w Oranjestad, stolicy Aruby, oddalonej ok. 120 km od wybrzeży Wenezueli. Zapraszamy na (dodatkowo płatną 110 USD/ os.) wycieczkę po wyspie, podczas której pojedziemy do Parku Narodowego Arikok, a w nim zobaczymy m.in. formacje skalne Casibari, jedną z najbardziej wyjątkowych i fascynujących atrakcji naturalnych na wyspie. To naturalnie ukształtowane bloki skalne, które wyrastają z ziemi, tworząc surrealistyczny krajobraz. Następnie pojedziemy zobaczyć Baby Natural Bridge, malowniczą, naturalną formację skalną przypominającą most. Powstawała ona przez dziesiątki lat erozji, spowodowanej przez fale oceanu uderzające o brzeg. Skalny most oferuje niezwykły widok na skaliste wybrzeże, a jego surowe, naturalne piękno jest typowe dla krajobrazu Aruby. Stamtąd udamy się do Jaskini Quadirikiri, pełnej imponujących stalaktytów i stalagmitów, szczególnie malowniczej, bo oświetlonej naturalnym światłem wpadającym do środka przez otwory w sklepieniu. Kolejnym punktem będzie California Lighthouse, latarnia morska położona na północno-zachodnim krańcu wyspy. Nazwa latarni pochodzi od statku parowego "California", który zatonął u wybrzeży Aruby na początku XX wieku. Latarnia morska została zbudowana, aby zapobiec podobnym tragediom morskim i od tego czasu stała się symbolem tego miejsca i popularną atrakcją turystyczną. Na koniec zatrzymamy się na na Eagle Beach, jednej z najpiękniejszych i najpopularniejszych plaż na wyspie. Charakteryzuje się szerokim pasem białego, miękkiego piasku i krystalicznie czystymi, turkusowymi wodami Morza Karaibskiego, a do tego moża znaleźć tam rozłożyste, malownicze drzewa Divi-Divi, które są symbolem Aruby. Popołudnie proponujemy spędzić w centrum Oranjestad, pełnego kolorowych budynków w stylu holenderskiego kolonializmu, które można podziwiać podczas przejażdżki miejscowym tramwajem. O godz. 22:00 statek wyrusza z portu w kierunku wyspy Bonaire.

Dzień 6

Dzień 6

Ok. godz. 08:00 statek zacumuje w porcie Kralendijk, stolicy wyspy Bonaire. Jest to urokliwe, spokojne, niewielkie miasto portowe charakteryzujące się malowniczą architekturą kolonialną z jaskrawo pomalowanymi fasadami budynków. Za dodatkową opłatą (120 USD/os.) proponujemy wycieczkę po wyspie, podczas której udamy się do Parku Narodowego Washington Slagbaai, który oferuje ponad 5,000 hektarów wspaniałych krajobrazów, bogatych ekosystemów i różnorodność dzikiej przyrody. W przeszłości na tym terenie mieściły się plantacje. Dziś to obszar chroniony, gdzie spotkać możemy flamingi, iguany czy koziorożce. Następnie zobaczymy słone jezioro Goto, kolejne miejsce na wsypie, które przyciąga różowe flamingi. Sam krajobraz jest również niezwykle malowniczy, woda w jeziorze bowiem ma intensywny odcień niebieski i różowy, co jest wynikiem wysokiego stężenia soli i mikroorganizmów w wodzie, na horyzoncie natomiast widać białe góry soli. Całość otoczona jest przez surowy, naturalny krajobraz Bonaire, w tym skaliste wybrzeże i zarośla. Na koniec wycieczki przespacerujemy się kolorowymi uliczkami Kralendijk. Powrót na statek. O godz. 22:00 statek wypływa z portu w kierunku wyspy Curaçao.

Dzień 7

Dzień 7

Około godziny 08:00 statek dopływa do wyspy Curaçao, zwanej wyspą słońca. Jest to największa z wysp holenderskich w archipelagu Małych Antyli i oferuje widoki, które z pewnością zachwycą każdego. Zapraszamy na dodatkowo płatną (95 USD/os.) wycieczkę fakultatywną po fascynującej stolicy wyspy, Willemstad - zwanej małym Amsterdamem ze względu na swój europejski charakter. Centrum Willemstad podzielone jest na dwie główne dzielnice, Punda i Otrobanda, połączone słynnym, ruchomym Mostem Królowej Emmy. Punda z wąskimi, brukowanymi uliczkami pełna jest sklepów, galerii sztuki i kawiarni, co czyni ją idealnym miejscem na spacer i zakupy. Otrobanda oferuje malowniczy widok na zatokę i miasto, z licznymi historycznymi budynkami i lokalnymi rynkami. Najbardziej rozpoznawalnym symbolem Willemstad jest Handelskade, długi rząd kolorowych, kolonialnych budynków wzdłuż nabrzeża, a także Riffort, zabytkowy fort, który obecnie pełni funkcję centrum handlowo-rozrywkowego. W mieście jest także Synagoga Mikvé Israel-Emanuel, najstarsza działająca synagoga w Ameryce. Na naszej trasie nie pominiemy oczywiście dzielnicy Pietermaai, jednej z najbardziej urokliwych i historycznie znaczących części miasta, wpisanej na listę UNESCO. Po niedawnej renowacji nieco zapomniana i zaniedbana okolioca zmieniła się w tętniące życiem i modne centrum kultury i rozrywki. Na koniec udamy się do destylarni Landhuis Chobolobo, w której produkuje się kultowy na światową skalę likier Blue Curaçao. Tam prześledzimy proces produkcji tego wyjątkowego trunku oraz będziemy mogli skosztować jego różnych odmian. Powrót na statek. Około 17:00 statek wypłynie w drogę powrotną do Miami.

Dni 8-9

Dni na morzu. Zachęcamy do korzystania z atrkacji dostępnych na statku.

Dzień 10

Dzień 10

Ok. godziny 08:00 statek przypływa do portu w Miami. Wykwaterowanie z kabin. Śniadanie. Wyokrętowanie i wyjazd na zwiedzanie Miami, które rozpoczniemy od wizyty w Downtown, gdzie przespacerujemy się promenadą Bayside, pełną sklepów i restauracji oraz Calle Ocho czyli centrum słynnej dzielnicy emigrantów kubańskich „Little Havana”. Następnie wybierzemy się na przejażdżkę na pokładzie Duck Boat, czyli amfibii, umożliwiającej zwiedzanie miasta z lądu i z wody, która zabierze nas do najciekawszych zakątków miasta: South Beach – ze słynnymi budynkami w stylu Art Deco czy do Star Island, z rezydencjami gwiazd jak Gloria Estefan, Jennifer Lopez lub Enrique Iglesias. Następnie czas wolny przy Ocean Drive i możliwość zobaczenia z zewnątrz willi Gianniego Versace, Casa Casuarina. Kolejnym rozpoznawalnym symbolem Miami są Wynwood Walls. To jeden z najważniejszych punktów na mapie światowej sztuki ulicznej. Projekt rozpoczął się w 2009 roku jako inicjatywa mająca na celu przekształcenie magazynowych ścian w ogromne płótna dla twórców street artu. Od tego czasu, Wynwood Walls stały się domem dla imponujących i kolorowych murali, stworzonych przez uznanych artystów z całego świata. Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.

Dzień 11

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

- W zależności od warunków pogodowych na morzu lub na wyspach kapitan może podjąć decyzję o zmianie trasy lub niezawijaniu, do któregoś z portów wymienionych w programie, trasa rejsu może być też zmieniona przez armatora z przyczyn operacyjnych.
 -Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu
-Podczas trwania całego rejsu proponujemy dodatkowo płatne wycieczki fakultatywne – płatne gotówką USD (zgodnie z informacją przy opisie wycieczek fakultatywnych).
-Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Przy zakwaterowaniu wymagany jest depozyt minimum 200 USD/os. płatny gotówką (w recepcji na statku), kartą kredytową lub kartą płatniczą; wszystkie rozliczenia na statku mają charakter bezgotówkowy i przy wykwaterowaniu zakupione towary, usługi są odliczane od depozytu, a zwrot zwykle dokonywany jest w takiej samej formie, w jakiej przyjmowana była płatność.
- Kobiety powyżej 24 tyg. ciąży, niemowlęta do 24 miesiąca życia oraz osoby poniżej 18 lat życia (jeśli nie są pod opieką prawnych opiekunów) nie mogą odbyć rejsu i nie zostaną wpuszczone na statek. Kobiety w ciąży zobligowane są do posiadania zaświadczenia (w języku angielskim) z informacją o tygodniu ciąży oraz że przebiega ona w sposób prawidłowy.
- Na statek nie wolno wnosić niebezpiecznych przedmiotów, m.in: żelazek, scyzoryków, czajników elektrycznych, świeżej żywności (np. warzywa i owoce), napojów alkoholowych oraz żadnych materiałów łatwopalnych. Zostaną one odebrane przy wejściu na statek, wzięte w depozyt i oddane przy zejściu ze statku.
- Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.
- Walutą obowiązującą na statku: USD.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Statek Carnival Horizon - duży statek wycieczkowy, zbudowany w 2018 r., należący do o armatora „Carnival Cruises”. Statek składa się z 15 pokładów, ma ok.320 m dł., a załoga liczy około 1450 osób. Statek może zabrać na pokład 3960 pasażerów.

Kabiny: 1980 kabin o różnej wielkości i standardzie. Główne rodzaje to kabiny: wewnętrzne (bez okna), zewnętrzne (z oknem) i zewnętrzne z balkonem. Wszystkie kabiny wyposażone są w 2 osobne łóżka lub jedno łóżko małżeńskie, posiadają: łazienkę (prysznic, toaleta, suszarka do włosów), toaletkę, telewizor, mini sejf oraz klimatyzację, Wi-Fi (za dopłatą).
- Kabina wewnętrzna bez okna. Zlokalizowane na pokładach 1-2, 6-9.
- Kabina zewnętrzna z oknem lub "bulajem". Zlokalizowane na pokładach 1-3. W zależności od lokalizacji kabiny (pokładu) okna mają zróżnicowane rozmiary, kształty (możliwy "bulaj"- okrągłe okno) i widoki.
- Kabina zewnętrzna z balkonem. Zlokalizowane na pokładach 6-11.
Istnieje możliwość zakwaterowania w kabinach 3- i 4-osobowych na potwierdzenie i zależy od aktualnej dostępności na statku. W celu zamówienia takiej kabiny prosimy o kontakt z naszym Konsultantem.

Do dyspozycji gości: recepcja, windy, restauracje i bary zlokalizowane na różnych pokładach, tarasy słoneczne z leżakami i parasolami, kilka basenów, jacuzzi na świeżym powietrzu, sklepy wolnocłowe, galerie sztuki, kawiarenka internetowa (WLAN), biblioteka, kluby dla dzieci z podziałem na grupy wiekowe, Spa, centrum fitness, kasyno, teatr, kino 3D a także liczne bary i salony klubowe. Na statku oferowany jest bogaty całodzienny program animacyjny dla dorosłych i dzieci (zabawy sportowe, bingo, karaoke, wieczorne show, mini disco, konkursy, gry, zabawy).

Usługi typu: Internet, fax, telefon, masaże, zabiegi kosmetyczne, pralnia, usługi medyczne, zajęcia z instruktorem itp. oraz są dodatkowo płatne. Na statku akceptowane są karty kredytowe.

Wyżywienie: 3 posiłki - śniadania, lunche i kolacje w restauracjach głównych i bufetowych, wybrana restauracja à la carte; przekąski, lody, mrożony jogurt - dostępne całą dobę w wybranych lokalach; kawa, herbata, woda, ice tea, soki (dostępne z dystrybutorów w restuaracji bufetowej). Dodatkowo płatne - oferta kulinarna pozostałych restauracji; napoje alkoholowe do obiadów, kolacji oraz między posiłkami (alkohol jest sprzedawany osobom, które ukończyły 21 lat; osobom w wieku 18 – 20 lat – za zgodą prawnych opiekunów).
Obowiązkowe napiwki (ok. 18 USD/os. dziennie) nie są wliczone w cenę resju i są płatne na miejscu.

Dodatkowo płatne pakiety (do nabycia na statku):

Pakiet napojów bezalkoholowych "Bottomless Bubbles"
Pakiet jest idealną opcją dla wszystkich, którzy nie chcą rezygnować z napojów gazowanych i soków podczas wakacji. Obejmuje on nielimitowaną ilość niżej wymienionych napojów na czas trwania rejsu – we wszystkich barach i restauracjach:
- Napoje gazowane: Pepsi, Diet Pepsi, Pepsi Zero Sugar, Pepsi Decaf, Sierra Mist, Sierra Mist Zero Sugar, Mug Root Beer, Mountain Dew, Diet Mountain Dew, woda mineralna Bubly o smaku czarnej jagody lub limonki.
- Soki: pomarańczowy, żurawinowy, pomidorowy, ananasowy, grejpfrutowy.

Pakiet All-Inclusive "Carnival Cheers"
Świetna opcja dla wszystkich, którzy chcą mieć dostęp do szerokiej oferty napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Pakiet obejmuje:
- Napoje gazowane i bezalkoholowe „Frozen Cocktails“,
- Wszystkie alkohole, w tym koktajle, piwo i wino podawane w szklankach/kieliszkach (nieprzekraczające ceny 20 USD za porcję)
- Napoje: Rocky Star, Powerade, Honest Tea
- Specjalistyczne kawy i herbaty podawane w głównych salach restauracyjnych, restauracjach tematycznych i kawiarniach,
- Butelki wody 500ml serwowane w barach i lounge barach,
- Butelki wody o większej pojemności (1 litr i 1,5 litra) - w głównych salach restauracyjnych i restauracjach tematycznych,
- Woda witaminowa, woda kokosowa,
- 25% zniżki na ceny z menu dla dowolnego alkoholu, koktajlu lub wina podawanego w kieliszku, które kosztują więcej niż 20 USD za porcję,
- 25% zniżki na ceny z menu dla wina i szampana w butelkach oraz większych butelek wody kupowanych poza głównymi salami restauracyjnymi lub restauracjami tematycznymi
- 25% zniżki na ceny z menu dla wszystkich zajęć i warsztatów dotyczących napojów.

Uwaga! Warunkiem skorzystania z pakietu all inclusive jest wykupienie go przez wszystkich pasażerów w kabinie na czas całego rejsu. Na statku obowiązuje zakaz wnoszenia napojów (w tym alkoholi) z zewnątrz.

Ograniczenia obowiązujące w pakiecie:

- Minimalny wiek: 21 lat
- Pakiet musi być zarezerwowany na cały czas trwania rejsu
- Dostępny wyłącznie przy rezerwacji pakietu dla wszystkich pełnoletnich pasażerów w tej samej kabinie – pasażerowie niepełnoletni muszą zarezerwować pakiet "Bottomless Bubbles"
- Przy każdym pojedynczym zamówieniu drinka - dostępny tylko jeden napój na osobę i zamówienie (jedna osoba nie może zamówić na raz kilku drinków)
- Brak możliwości refundacji pakietu
- Maksymalnie 15 napojów alkoholowych może być zakupionych w ciągu 24 godzin (od 6:00 do 18:00)
- Pakiet obowiązuje tylko na pokładzie – nie dotyczy zamówień napojów na prywatnych wyspach armatora: Half Moon Cay i Princess Cays na Bahamach

Pakiety Wi-Fi

Pakiet Social Wi-Fi
Dostęp do najpopularniejszych serwisów społecznościowych i aplikacji, w tym Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, LinkedIn, Facebook Messenger, WhatsApp, Snapchat oraz najpopularniejszych stron linii lotniczych.

Pakiet Value Wi-Fi
Dostęp stron jak wyżej, a także: stron z wiadomościami, rozrywką (bez stron strumieniowych), sportem, pogodą, bankowością i finansami. Szybsze prędkości niż w pakiecie Social.

Pakiet Premium Wi-Fi
Dstęp do wszystkich stron dostępnych w pakietach Social i Value z najszybszym możliwym połączeniem na pokładzie. Pakiet Premium również obsługuje aplikacje takie jak Zoom, Skype i Teams dla połączeń wideo, tam gdzie zasięg na to pozwala. Dostęp do strumieniowania wideo i muzyki (takie jak Hulu, Spotify, Pandora); Netflix dostępny przez konto/aplikację Netflix.

Uwaga! Żaden z pakietów nie obsługuje połączeń Wi-Fi zależnych od sieci komórkowych ani usług Facetime.

Wizy

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnego paszportu (nie może być to jednak paszport tymczasowy) oraz ESTA (Electronic System for Travel Authorization) bądź wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

UWAGA!

• ESTA nie gwarantuje otrzymania zezwolenia na wjazd do USA. Decyzję o wydaniu pozwolenia na przekroczenie granicy USA podejmuje inspektor imigracyjny w punkcie granicznym;
• Nawet jeśli poprzednio obywatel Rzeczpospolitej Polskiej wjechał bez problemów do Stanów Zjednoczonych, mimo wcześniejszego przekroczenia dozwolonego czasu pobytu w USA, nie oznacza to, że będzie wpuszczony ponownie. W miarę udoskonalania i powiększania baz danych stosowanych podczas kontroli wjazdowej wzrasta prawdopodobieństwo wykrycia przez oficera imigracyjnego wcześniejszego naruszenia przepisów;
• zatajenie informacji o poprzednim przedłużonym pobycie uważane jest za świadome wprowadzenie w błąd i prowadzi do dożywotniej odmowy wydania wizy;

Kto nie może starać się o autoryzację w systemie ESTA?

• osoby, którym w przeszłości odmówiono wizy lub które "miały problemy mogące wpłynąć na prawo do otrzymania wizy, takie jak wyrok sądowy lub złamania prawa imigracyjnego USA”
• Program ruchu bezwizowego nie obejmuje też osób, które po 1 marca 2011 roku odwiedziły Koreę Północną, Iran, Irak, Libię, Somalię, Sudan, Syrię, Jemen lub Kubę. 

W przypadku braku otrzymania autoryzacji ESTA można ubiegać się o wizę w amerykańskiej ambasadzie lub konsulacie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html

Z posiadania ESTA zwolnione są osoby, posiadające ważną amerykańską wizę wjazdową. Posiadający wizę B1/B2 mogą zgodnie z prawem nadal podróżować do USA, wykorzystując tę wizę do ostatniego dnia jej ważności – czyt. „expiry date”.
Zgodnie z prawem można aplikować o wjazd nawet w ostatnim dniu ważności wizy, ale to urzędnik na granicy określa na ile dana osoba otrzyma prawo pobytu i to jest nadrzędne od daty ważności samej wizy.
Czas rozpatrywania ESTY przez Urząd Imigracyjny Stanów Zjednoczonych nie jest identyczny. Informujemy, iż Biuro Podróży Rainbow Tours S. A. nie ponosi odpowiedzialności za zwłokę w rozpatrzeniu wniosku o ESTA, leżącą po stronie Urzędu Imigracyjnego USA oraz za odmowę wydania ESTA, wynikającą z przyczyn niezależnych od Biura Podróży Rainbow Tours S.A. 

Gotowe ESTA Klienci odbierają na stanowisku Rainbow na lotnisku. 

W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Miami, 1 nocleg w hotelu w Miami (lub okolicy) ze śniadaniem; zakwaterowanie (razem 8 rozpoczętych dób hotelowych) na statku Carnival Horizon w wybranych typach kabin z opcją all inclusive; kabiny 2 os. z łazienkami (opis kabin, statku, wyżywienia j.w), korzystanie z większości atrakcji na statku, transfery z/na lotnisko w Miami, opiekę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, polskojęzycznego pilota/rezydenta lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta na statku podczas rejsu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż), opłaty lotniskowe i portowe.

Cena nie obejmuje: wizy amerykańskiej, napojów alkoholowych i butelkowanych na rejsie, depozytu min. 200 USD płatnego w pierwszym dniu rejsu (gotówką lub kartą), obowiązkowego pakietu płatnego u pilota na miejscu (bilety wstępów w Miami, opłaty serwisowe na statku, napiwki, system TGS) w wysokości ok. 286 USD/ os., wycieczek fakultatywnych podczas rejsu, zwyczajowych napiwków oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Aruba, Bonaire i Curaçao, czyli karaibskie ABC - rejs
Aruba, Bonaire i Curaçao, czyli karaibskie ABC - rejs
Aruba, Bonaire i Curaçao, czyli karaibskie ABC - rejs
Aruba, Bonaire i Curaçao, czyli karaibskie ABC - rejs
Aruba, Bonaire i Curaçao, czyli karaibskie ABC - rejs
Aruba, Bonaire i Curaçao, czyli karaibskie ABC - rejs
Aruba, Bonaire i Curaçao, czyli karaibskie ABC - rejs
Aruba, Bonaire i Curaçao, czyli karaibskie ABC - rejs
Aruba, Bonaire i Curaçao, czyli karaibskie ABC - rejs
Aruba, Bonaire i Curaçao, czyli karaibskie ABC - rejs
Aruba, Bonaire i Curaçao, czyli karaibskie ABC - rejs
Aruba, Bonaire i Curaçao, czyli karaibskie ABC - rejs
Aruba, Bonaire i Curaçao, czyli karaibskie ABC - rejs
Aruba, Bonaire i Curaçao, czyli karaibskie ABC - rejs
Aruba, Bonaire i Curaçao, czyli karaibskie ABC - rejs
Aruba, Bonaire i Curaçao, czyli karaibskie ABC - rejs
Aruba, Bonaire i Curaçao, czyli karaibskie ABC - rejs
Aruba, Bonaire i Curaçao, czyli karaibskie ABC - rejs
Aruba, Bonaire i Curaçao, czyli karaibskie ABC - rejs
Aruba, Bonaire i Curaçao, czyli karaibskie ABC - rejs
Aruba, Bonaire i Curaçao, czyli karaibskie ABC - rejs
Aruba, Bonaire i Curaçao, czyli karaibskie ABC - rejs
Aruba, Bonaire i Curaçao, czyli karaibskie ABC - rejs
Aruba, Bonaire i Curaçao, czyli karaibskie ABC - rejs
Aruba, Bonaire i Curaçao, czyli karaibskie ABC - rejs
Aruba, Bonaire i Curaçao, czyli karaibskie ABC - rejs
Aruba, Bonaire i Curaçao, czyli karaibskie ABC - rejs
Aruba, Bonaire i Curaçao, czyli karaibskie ABC - rejs
Aruba, Bonaire i Curaçao, czyli karaibskie ABC - rejs
Aruba, Bonaire i Curaçao, czyli karaibskie ABC - rejs
1 / 30

4.0/6 (2 opinie)

Aruba, Bonaire i Curaçao, czyli karaibskie ABC - rejs

Za osobę10 247
Razem
20 494 zł
Zaliczka 10% 2 040 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Miami, 1 nocleg w hotelu w Miami (lub okolicy) ze śniadaniem; zakwaterowanie (razem 8 rozpoczętych dób hotelowych) na statku Carnival Horizon w wybranych typach kabin z opcją all inclusive; kabiny 2 os. z łazienkami (opis kabin, statku, wyżywienia j.w), korzystanie z większości atrakcji na statku, transfery z/na lotnisko w Miami, opiekę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, polskojęzycznego pilota/rezydenta lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta na statku podczas rejsu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż), opłaty lotniskowe i portowe.

Cena nie obejmuje: wizy amerykańskiej, napojów alkoholowych i butelkowanych na rejsie, depozytu min. 200 USD płatnego w pierwszym dniu rejsu (gotówką lub kartą), obowiązkowego pakietu płatnego u pilota na miejscu (bilety wstępów w Miami, opłaty serwisowe na statku, napiwki, system TGS) w wysokości ok. 286 USD/ os., wycieczek fakultatywnych podczas rejsu, zwyczajowych napiwków oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Atuty oferty

Curaçao - kolorowe likiery • Aruba - białe plaże i turkusowa woda • drzewa Divi-Divi • różowe flamingi i słone jezioro • Willemstad - "mały Amsterdam" • Miami • statek Carnival Horizon**** • w cenie: wyżywienie FB • polski pilot na pokładzie statku
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Opinie

Intensywność programu
4.0
Pilot
3.0
Program wycieczki
3.8
Transport
4.8
Wyżywienie
4.8
Zakwaterowanie
4.8
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

4.5/6

Krzysztof Michał, Piaseczno 04.04.2016

Rejs po Karaibach

Program interesujący, wykonanie gorzej. Aruba - opóźnienie, wycieczka tylko 2 godz. Panama - opóźnienie z powodu niesprawnego układu napędowego statku z prawej burty, konieczność modyfikacji wycieczki
Pokaż więcej opinii (1)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem