Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu w hali odlotów na lotnisku Chopina w Warszawie. Aktualny rozkład lotów prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady . Wylot do Buenos Aires przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2

Dzień 2

Poranny przylot do Buenos Aires. To tu rozpoczynać się i kończyć będzie nasza podróż na koniec świata. Po przylocie udamy się na zwiedzanie stolicy Argentyny, która ze względu na swój kosmopolityczny charakter nazywana jest Paryżem Ameryki Południowej. Miasto jest żywiołowe, gwarne, a zmysłowość tanga uwiedzie każdego. Zobaczymy min.: historyczny plac miasta - Plaza de Mayo, ze sławną Casa Rosada - siedzibą prezydenta, El Cabildo - kolonialnym gmachem Rady Miasta oraz Katedrą, przejedziemy najszerszą ulicą świata - Avenida 9 de Julio, przy której stoi Obelisk, będący symbolem miasta. Odwiedzimy również artystyczną dzielnicę La Boca z jej kolorowymi blaszanymi domami. Następnie zobaczymy nowoczesną część Buenos - Puerto Madero i przejedziemy do prestiżowej dzielnicy Recoleta, która słynie z cmentarza, będącego miejscem spoczynku wielu zasłużonych Argentyńczyków. Najczęściej odwiedzanym grobem jest miejsce pochówku sławnej Evity. Powrót do hotelu. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 3

Dzień 3

Śniadanie (lub breakfast box na drogę), transfer na lotnisko i przelot do Comodoro Rivadavia. Region Comodoro Rivadavia to jeden z najbogatszych regionów Argentyny, słynie z wydobycia ropy. Trasa, którą tego dnia pokonamy pozwoli nam zrozumieć bezkres dzikich stepów patagońskich. Przejazd do Perito Moreno. Zakwaterowanie, nocleg. (400 km)

Dzień 4

Dzień 4

Śniadanie. Przeprawa przez granicę chilijską (tylko z bagażem podręcznym). Tego dnia będziemy mieli okazję jechać słynną Carretera Austral, wybudowaną za czasów Pinocheta. Po drodze będziemy mogli podziwiać Laguna Verde, czyli zieloną Lagunę i malowniczy brzeg jeziora Carrera/Buenos Aires, trzeciego co do wielkości w Ameryce Południowej po jeziorze Titicaca. Przejazd w kierunku Puerto Tranquilo. Zakwaterowanie, nocleg w okolicach Jeziora Carrera/Buenos Aires.

Dzień 5

Po śniadaniu wypłyniemy na jezioro, by dotrzeć do jaskrawoniebieskich skał zatopionych w turkusowej wodzie. To unikalne i niepowtarzalne miejsce jest często określane mianem najpiękniejszych jaskiń na świecie, które być może już niedługo znikną pod wodą, ze względu na planowaną budowę elektrowni wodnej w okolicy. Po drodze być może uda nam się zobaczyć górę San Valentin, która jest najwyższą górą Patagonii (4058 m.n.p.m). Wracając do Argentyny zatrzymamy się nad rzeką Rio Nef, która swój wyjątkowo niebieski kolor zawdzięcza roztopionym wodom lodowca. Następnie powrót na nocleg w Perito Moreno.

Dzień 6

Dzień 6

Śniadanie. Przejazd do Cueva de Las Manos (wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO) - nazywanej Jaskinią Rąk i położoną w malowniczym kanionie, który był miejscem wędrówek indian Tehuelche. Na ścianie kanionu znajdują się tu malowidła ludzkich dłoni, zwierząt takich jak guanako i strusi nandu oraz sceny polowań. Powstały one prawdopodobnie ok. 1000 - 9000 lat temu. Po południu przejazd do Gobernador Gregores, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 600 km).

Dzień 7

Dzień 7

Poranny przejazd do El Chalten, skąd rozpościera się widok na najbardziej znaną górę w Patagoni – Cerro Fitz Roy, której nazwa pochodzi od imienia i nazwiska kapitana statku Beagle, na którym w 1832 wyruszył w swoją niezwykła podróż Karol Darwin. Trekking do punktu widokowego. Nocleg w El Chalten.

Dzień 8

Dzień 8

Po śniadaniu wyjazd do El Calafate. Po drodze zajrzymy do miejsca, gdzie mieli się zatrzymać słynni przestępcy Butch Cassidy i Sundance Kid. Zakwaterowanie w hotelu w El Calafate. Czas na odpoczynek. Dla chętnych, po południu jako opcja przejażdżka konna po stepach patagońskich w towarzystwie lokalnych  gauchów (ok. 105 USD). Powrót do hotelu i nocleg. (Trasa ok. 220 km).

Dzień 9

Dzień 9

Śniadanie w hotelu. Dla chętnych możliwość wzięcia udziału w rejsie po jeziorze Argentino, aby podziwiać majestatyczne patagońskie lodowce (dodatkowo płatne ok. 235 USD w tym wstęp do parku). Wyruszymy z portu Punta Bandera, mijając po drodze mniejsze lodowce i dotrzemy aż do lodowca Spegazzini, po czym zobaczymy błękitne góry lodowe odłamane z lodowca Uppsala zajmującego powierzchnię ponad dwa razy większą niż miasto Buenos Aires. Celem naszej wyprawy będzie spotkanie z główną atrakcją Parku Narodowego, lodowcem Perito Moreno. Ma on długość 30 km, a jego czoło jest szerokie na 5 km. Ściany lodu w zależności od miejsca i pory roku osiągają wysokość od 30 do 60 m. Lodowiec ten przemieszcza się w tempie ok. 2 m na dobę, co tworzy niezapomniany spektakl przyrodniczy: olbrzymie bryły lodu pękają i odrywają się od niego i z ogromnym hukiem wpadają do wody. Po rejsie udamy się na spacer po tarasach widokowych, skąd można zachwycać się lodowym pięknem Perito Moreno. Po zwiedzeniu Parku Narodowego Los Glaciares (Park Lodowców), wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrótdo hotelu i nocleg. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 10

Dzień 10

Po wczesnym śniadaniu (możliwy breakfast box na drogę), wykwaterowanie i przejazd do Parku Narodowego Torres del Paine (Chile). Park ten, wpisany na listę rezerwatów biosfery UNESCO, jest bez wątpienia jedną z największych atrakcji Chile i jednym z najpiękniejszych Parków na świecie. Kordyliera del Paine, wypiętrzyła się niezależnie od Andów i swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim połączeniu dwóch kolorów skał osadowych i wulkanicznych. Znajdziemy tu jeziora mieniące się różnymi odcieniami błękitu i turkusu, rozległe lasy, niespotykane widoki. Być może to tutaj poczujemy czym jest prawdziwy wiatr patagoński, wiejący nawet z prędkością 120 km/h. Park jest również domem dla wielu gatunków zwierząt min.: dzikich kaczek, guanako, nandu, kondorów. W trakcie naszej wycieczki podjedziemy na tarasy widokowe ,skąd zobaczymy masywy Los Cuernos i Torres del Paine. Udamy się nad błękitne jezioro Pehoe, a przy odrobinie szczęścia spotkamy mieszkające tu dzikie guanako. Przyjazd do Puerto Natales, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 400 km).

Dzień 11

Dzień 11

Po śniadaniu krótkie zwiedzanie miasteczka, a następnie przejazd do Punta Arenas, położonego nad Cieśniną Magellana. Ze względu na znaczny napływ imigrantów, między innymi z Chorwacji, Hiszpanii, Włoch, Anglii, Punta Arenas posiada wielokulturowy charakter. Wstąpimy na główny plac, gdzie dumnie pręży się pomnik Magellana, po drodze zobaczymy też rekonstrukcję statku Magellana „Victoria” w skali 1:1 i “Beagle” na którym podróżował Karol Darwin, a zwiedzanie zakończymy wizytą na tarasie widokowym, z którego rozciąga się piękna panorama miasta i Cieśniny Magellana. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 12

Dzień 12

Po śniadaniu (możliwy breakfast box na drogę) przejazd do Ushuaia, najbardziej wysuniętego na południe miasta na świecie, skąd do Antarktydy już tylko 1000 km. Po drodze przeprawimy się promem przez Cieśninę Magellana i przy odrobinie szczęścia zobaczymy delfiny czarnogłowe. Przejazd do Ushuaia, które jest świetną bazą wypadową do Parku Narodowego Ziemi Ognistej (Tierra del Fuego). Ziemia Ognista zawdzięcza swą nazwę Ferdynandowi Magellanowi, który odkrywszy wyspę w 1520 r. zauważył na niej ogień, który rozpalili jej rdzenni mieszkańcy. W tym regionie występują pingwiny magellańskie. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 620 km).

Dzień 13

Dzień 13

Po śniadaniu czeka nas wyprawa do Parku Narodowego Ziemi Ognistej, zajmującego powierzchnię ok. 63 tysięcy ha. Na stacji kolejowej wsiądziemy w słynny Tren del Fin del Mundo (Pociąg Końca Świata), który pierwotnie służył do transportu więźniów. Do 1947 przestępcy, mordercy, zamachowcy trafiali na zesłanie na tej niegościnnej, surowej wyspie. Jeśli pogoda pozwoli, spacer po najbardziej malowniczych zakątkach ,,parku końca świata”. Powrót do Ushuaia, a następnie przejazd do portu, gdzie wsiądziemy na pokład katamaranu, który zabierze nas na wyprawę po wodach Kanału Beagle. Niezapomniane widoki towarzyszyć nam będą przez całą drogę, a naszym celem będzie dopłynięcie do Wyspy Ptaków, zamieszkanej min. przez kormorany, albatrosy, dzikie kaczki, mewy itp. oraz wyspy, której głównymi mieszkańcami są lwy morskie. Nasza żegluga dobiegnie końca przy latarni morskiej Les Eclaireurs. Jeśli będziemy mieli szczęście zobaczymy też pingwiny. Powrót do hotelu w Ushuaia, nocleg. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 14

Dzień 14

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Ushuaia i przelot do Buenos Aires. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek i ostatnie zakupy. Wieczorem dla chętnych, jako opcja, kolacja i tango show (dodatkowo płatne ok. 125 USD). Ważne: Panów obowiązują długie spodnie.

Dzień 15

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko, wylot do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych (dokładne godziny zbiórki poda na miejscu pilot Rainbow).

Dzień 16

Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina.

Uwagi do programu

- Kolejność programu może zostać odwrócona i rozpoczynać się od Ushuaia.
- Grupy liczą maksymalnie 18 osób
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Po wylądowaniu w Buenos Aires, podczas  kontroli paszportowej, urzędnicy proszą o podanie hotelu w Buenos Aires, w którym Państwo będą zakwaterowani. Należy podać dowolną nazwę hotelu: np. Meriti, Castelar
- Ze względu na dużą zmienność pogody w odwiedzanych rejonach należy zabrać ze sobą odpowiednią odzież, między innymi: polar, kurtkę zimową, wygodne buty trekkingowe, okulary przeciwsłoneczne, a także ciepłą „zimową” odzież, rękawiczki, czapka, szalik – temperatury mogą oscylować od 20 do 0 stopni
- W trakcie przelotów wewnętrznych i na całej trasie obowiązuje całkowity zakaz przewożenia w bagażu głównym i podręcznym produktów pochodzenia organicznego (żywności).
- Na niektórych przelotach wewnętrznych w Argentynie obowiązuje limit bagażu głównego 15 kg (możliwa dopłata na miejscu za nadbagaż 10 usd – 2kg) oraz 5 kg bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55cm x 35cm x 25cm.
- Orientacyjny koszt obiadokolacji na miejscu wynosi ok. 20 USD/os.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele i hostele ***(13 rozpoczętych dób hotelowych)

Pokoje: 2 - osobowe z łazienkami, z możliwością 1 dostawki.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Buenos Aires oraz z Buenos Aires do Warszawy (przez jeden z europejskich portów lotniczych), przelot wewnętrzny: Buenos Aires – Comodoro Rivadavia, Ushuaia – Buenos Aires lub Buenos Aires – Ushuaia, Comodoro Rivadavia – Buenos Aires, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw., wyżywienie wg. programu: śniadania lub breakfast box, opiekę pilota, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, ok. 430USD/os łącznie z napiwkami dla lokalnych przewodników (płatne pilotowi na miejscu) oraz wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie i innych wydatków osobistych.

Inne

Uwaga! W celu dokonania odprawy online z wyborem miejsc w samolocie (opcja dostępna od 30 godz. przed wylotem) proszę zgłosić się do agenta obsługującego Państwa rezerwację.
 
Poniżej znajdą Państwo listę wskazówek i rzeczy, które należy ze sobą koniecznie zabrać i tych, które polecamy mieć przy sobie:
1. Paszport (zalecane jest zabranie również kserokopii paszportu i posiadanie zdjęcie strony z danymi osobistymi w telefonie).
2. Torba lub mała saszetka, którą można umieścić pod ubraniem (aby zabezpieczyć dokumenty i walutę, zwłaszcza w czasie zwiedzania miast).
3. Ochrona przeciwsłoneczna z wysokim filtrem UV: okulary, krem, czapka lub kapelusz
4. Ciepła odzież zimowa: spodnie trekkingowe, polar, kurtka, czapka i niewielki termos (temperatury w nocy mogą wynosić 0° C)
5. Buty trekkingowe lub sportowe z antypoślizgową podeszwą.
6. Lekka kurtka przeciwdeszczowa lub peleryna.
Waluty:
Zalecana waluta to USD (EURO też można wymienić). W Argentynie i Chile obowiązują lokalne waluty (peso). Kursy walut w Argentynie są bardzo zmienne i nawet w przeciągu kilku dni mogą się dość znacznie wahać. Płatności kartami są akceptowane w obydwu krajach. W Argentynie w wielu miejscach akceptowane są płatności USD.

Gniazdka:
Chile - typ L czyli gniazdka na cienkie bolce, do grubych należy mieć przejściówkę.
Argentyna – typ australijski, dwa płaskie bolce ustawione pod kątem do siebie – w kształcie Λ. Często dostosowane do europejskich.
Warto zaopatrzyć się w uniwersalny adapter.
 
Koniec świata początek wszystkiego
Koniec świata początek wszystkiego
Koniec świata początek wszystkiego
Koniec świata początek wszystkiego
Koniec świata początek wszystkiego
Koniec świata początek wszystkiego
Koniec świata początek wszystkiego
Koniec świata początek wszystkiego
Koniec świata początek wszystkiego
Koniec świata początek wszystkiego
Koniec świata początek wszystkiego
Koniec świata początek wszystkiego
Koniec świata początek wszystkiego
Koniec świata początek wszystkiego
Koniec świata początek wszystkiego
Koniec świata początek wszystkiego
Koniec świata początek wszystkiego
1 / 17

5.3/6 (65 opinii)

Koniec świata początek wszystkiego

Za osobę20 026
Razem
40 052 zł
Zaliczka 10% 4 000 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Buenos Aires oraz z Buenos Aires do Warszawy (przez jeden z europejskich portów lotniczych), przelot wewnętrzny: Buenos Aires – Comodoro Rivadavia, Ushuaia – Buenos Aires lub Buenos Aires – Ushuaia, Comodoro Rivadavia – Buenos Aires, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw., wyżywienie wg. programu: śniadania lub breakfast box, opiekę pilota, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, ok. 430USD/os łącznie z napiwkami dla lokalnych przewodników (płatne pilotowi na miejscu) oraz wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie i innych wydatków osobistych.

Atuty oferty

El Chaltén – dymiąca góra Fitz Roy • Buenos Aires - stolica światowego tanga • Cueva de los Manos - Jaskinia Rąk • Los Antiguos • Torres del Paine • Jaskinie Marmurowe • Patagonia • Park Narodowy Los Glaciares - w krainie lodowców • Ziemia Ognista - dzika wyspa na końcu świata • Ushuaia - najbardziej wysunięte na południe miasto świata
Rodzaj wyjazdu

Objazd

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Opinie

Intensywność programu
5.0
Pilot
5.5
Program wycieczki
5.4
Transport
4.9
Wyżywienie
3.9
Zakwaterowanie
4.1
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Rafal Ryszard Wujek, Krakow 30.11.2017
Termin pobytu: listopad 2017

Szczesliwie swiat sie jeszcze nie skonczyl...

O turystycznych zaletach, widokach, parkach narodowych, gorach, lodowcach, o florze i o faunie napisano wiele cieplych, pochlebnych i ciekawych opinii, nie bede wiec powtarzal "oczywistych oczywistosci". Nalezy jednak pamietac, ze kiepska pogoda nie oznacza konca swiata... Lepiej sie na kiepska pogode przygotowac, i przezyc mile rozczarowanie, niz potezna frustracje, bo z powodu chmur nie zobaczylo sie Fitz Roy'a czy Paines... W tych czesciach Chile zachmurzenie wystepuje przez 345 dni w roku, a opady 325 dni, szansa na bezchmurne, blekitne niebo jest wiec statystycznie rzecz biorac mala, ale kazdemu zycze z calego serca.
Pokaż więcej opinii (64)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem