Opinie o Kuba - Wyspa jak wulkan gorąca
Oceny szczegółowe
Zweryfikowane treści - Opinie pochodzą od Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.
Dowiedz się, co sądzą inni
Nowość AIZastanawiasz się, czy ta wycieczka to dobry wybór? Wpisz pytanie, a dostaniesz podsumowanie wszystkich opinii naszych gości.
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Kuba – ciekawa i różnorodna
Krystyna Maria 01.12.2017 | Termin pobytu: grudzień 2017 | Tagi: 46-55 lat, w parzeWycieczka ciekawa, pozwalająca zobaczyć egzotyczną Kubę i poznać życie tamtejszych ludzi. Program wycieczki jest urozmaicony – zwiedzanie, koncerty, przyroda, życie codzienne, wycieczka motorówką … Program średnio intensywny i nie ma za długich przejazdów autokarem. Hawana robi ogromne wrażenie – kontrast odnowionych, przepięknych kamienic i ruin. Przepiękna przyroda – soczyście zielona.
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Objazdowa wycieczka
Bartłomiej, --- 31.10.2024 | Termin pobytu: wrzesień 2023 | Tagi: 36-45 lat, w parzeWycieczka objazdowa z Rainbow daje większą możliwość zobaczenia kilku miejsc na Kubie w krótkim czasie, na własną rękę byłoby trudniej, ponieważ ograniczeniem jest trudnodostępne paliwo, ktorego na stacjach benzynowych nie ma. Hawana bardzo zrobila na mnie pozytywne wrażenie. Szczególnie show Tropicana, przejazd starymi samochodami. W zatoce Świń przydałoby się być trochę dłużej niż godzinę, logistycznie wszystko robione bo w pędzie w zatoce świń. Najmniej podobał się pobyt w hotelu w okolicach Cienfuegos, pokoje bardzo brzydkie i niekomfortowe, a morze karaibskie przy hotelu mnie rozczarowało szare i brzydkie, a trochę czasu wolnego tam dali (zupełnie niepotrzebnie chciało się stamtąd uciekać). Lepiej byłoby dłużej być troche dłużej w zatoce Świń. Trzeba przygotować dużo dodatkowych pieniędzy na lunch czy wycieczki dodatkowe. Szkoda, że aby spróbować mieso krokodyla czy żółwia trzeba było wykupić lunch, na który nie miało się ochoty dodatkowo znów płacić. Pod koniec wycieczki objazdowej czas był naciągany i za bardzo nie było co zwiedzać. Było czekanie aż niektórzy ludzie zjedzą lunch, a postoje na toaletę w niektórych miejscach miałam poczucie, że były czasowo przeciągane. Na postojach autokar miał ciągle włączony silnik, emitując dużą ilość spalin. Na końcu niesmak zwiedzania dużego pomnika Che, który mógłby być porównywany do Hitlera. Z lekarza stal się zbrodniarzem. Co tutaj podziwiać.
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Opinia pozytywna
Helga Szarlotta Gdansk 12.04.2014 | Tagi: powyżej 65 lat, w parzeWycieczka bardzo udana, ciekawy program, uprzejma obsługa i dobry przewodnik, uczestnicy wycieczki bardzo zdyscyplinowani i sympatyczni. Polecam taką wycieczkę a Kuba jest bardzo ładna.
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
bardzo dobrze
Anna, Warszawa 14.03.2018 | Termin pobytu: luty 2018 | Tagi: 56-65 lat, w parzeObjazdówka dobrze zorganizwowana. Program zrealizowany, ciekawy i niezbyt męczący. Hotel w Hawanie bardzo dobry, w pozostałych mniejscach znacznie słabszy, ale dało się wytrzymać/
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Bardzo dobrze.
Pablo 03.10.2023 | Termin pobytu: wrzesień 2023 | Tagi: 36-45 lat, w parzePlusy: Dobry przewodnik z dużą wiedzą. Dużo ciekawych miejsc. Wszystko zorganizowane i dopięte. Minusy: za wszystko ekstra dopłata: wszystkie wejścia podstawowe 170€/os., dodatkowe wyjazdy po 16:00 - 35-45€/os., posiłki 15-17€/os., nawet mała woda w busie płatna. 8 dni w ciągu na zwiedzanie i 8 na odpoczynek, opcja naprzemienna byłaby mniej wyczerpująca. Całość oceniam na b.dobry (ale nie celujący)...
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
super wyjazd
Małgorzata i Krzysztof 08.05.2017 | Termin pobytu: grudzień 2017 | Tagi: 46-55 lat, w parzeWycieczka bardzo udane, intensywność programu dla wszystkich..nie ma wstawania bardzo wcześnie:)Hotel położony przy ładnej plaży. Można wybierać się na długie spacery i podziwiać przepiękny lazur wody:) Pokoje duże, przestronne..sprzątane codziennie..nie polecam budynków tuż przy dyskotece bo jest głośno. Jedzenie urozmaicone i ogólnie dobre ale w restaurację jak również w łazienki w pokojach wypadałoby już odnowić. W restauracji głównej ogromny dyskomfort podczas posiłków to głośne odgłosy przesuwanych krzeseł...może właściciel powinien pomyśleć o zabezpieczeniach pod krzesłami!!!
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
grzechu wariat
DARIUSZ, SZCZECIN 14.02.2024 | Tagi: 46-55 lat, w parzemega spojikjny Objazd w stosunku do tego co przeżyliśmy w Azji lajtowa wycieczka która naprawdę sprawia wiele przyjemności z tego że hotele są średnie na objazdówce wszystko jest ok
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Kuba jak wulkan wyspa gorąca
Zadowolony 19.04.2014 | Tagi: 36-45 lat, w parzeBardzo fajna wycieczka. Ogólnie polecam To moja pierwsza podróż tak daleka i egzotyczna. Trochę bałem się klimatu i czy nie jest zbyt męcząca. Może jechać każdy, byli też emeryci i jak ktoś nie cierpi na jakąś śmiertelną chorobę to da sobie spokojnie radę. Generalnie opcja objazdówki z pobytówką optymalna. Sam pobyt byłby za nudny. W Varadero hotele, baseny, plaże tak jak na całym świecie, także bez sensu lecieć kilkanaście godzin aby poleżeć na plaży (to już lepiej wybrać się do Grecji lub Hiszpanii). Kubańczycy mili, gościnni i ogólnie pozytywnie nastawieni do turystów.
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Kuba
Anna, Jastrzębie-Zdrój 29.04.2025 | Termin pobytu: marzec 2025 | Tagi: 46-55 lat, w parzeWyjazd na Kubę to ciekawa wycieczka, którą polecam. Hawana piękne miasto, hotel był bardzo dobry z jedną niedogodnością w ostatni dzień, brak ciepłej wody, jak to Kubie bywa albo coś jest albo czegoś nie ma i nie dziwmy się. Hotel byl w centrum starej części Hawany z widokiem na ocean i twierdze Morro. Trynidad przywitał nas brakiem prądu. Hotel w porządku. Natomiast hotel w Varadero to wielka porażka. Fakultety ciekawe, polecam korzystać. Na Kubę najlepiej zabrać ze sobą dolary, gdyż Kubańczycy euro i dolary przeluczja 1 do 1 w stosunku do peso. Oczywiście najkorzystniej płaci się w peso. Rum, cygara , kawa nie mieliśmy większych problemów z nabyciem. Kuba to biedny kraj polecam zabrać ze sobą leki przeciwbólowe, środki higieniczne, kremy, dlugopisy oraz inne drobne podarki dla lokalów, gdyż tam jest bardzo mało sklepów.
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Kuba pełna sprzeczności
Magdalena, Murowana Goślina 24.02.2017 | Termin pobytu: luty 2017 | Tagi: 36-45 lat, z rodzinąBardzo się cieszę, że odwiedziłam ten egzotyczny kraj. Egzotyczne było wszystko, od krajobrazów po realia życia. Lot był dość długi ale dzięki możliwości oglądania filmów minął dość spokojnie. Personel w samolocie był miły i uprzejmy co bardzo miło wspominam. Po przylocie do Varadero bardzo szybko odebraliśmy bagaż i udaliśmy się do autobusu, który zawiózł nas do Hawany. W Hawanie spaliśmy cztery noce, było dość egzotycznie - kłopoty z wodą, karaluchami i ogólnym brudem w pokoju, ale w końcu po to się wyjeżdża żeby poznać coś nowego-innego :-) . Pierwszego dnia muzyka w hotelu bardzo się nam podobała, drugiego była dość przyjemna, trzeciego zaczynała przeszkadzać a czwartego już irytowała. Nie chodzi o sam rodzaj muzyki tylko o głośność . Mieszkaliśmy na trzecim piętrze a muzyka była tak głośno, że trudno było zasnąć - uroki egzotyki :-) Internet-młodzież bez niego nie może żyć, ale jak się jedzie na Kubę to się okazuje że można przeżyć i taki odwyk jest wspaniały :-) Jeżdżąc po kraju, obserwując ludzi i to jak żyją można przypomnieć sobie dawne czasy w Polsce kiedy to wszystko trzeba było "załatwiać". W sklepach pusto, po ulicach chodzą sprzedawcy wszystkiego, pytają czy nie chcesz tego czy owego. Dużym plusem jest to, że ludzie nie są natarczywi jak np. w Maroko. Ogólnie muszę przyznać, że Kubańczycy są miłymi, wyluzowanymi ( aż za bardzo ) ludźmi. Wiele osób udaje, że coś robi, część jest tak zapracowana że nie ma czasu na wykonanie konkretnej pracy :-). Przytłaczająca była dla mnie Hawana z brzydkimi szarymi budynkami i odpadającym tynkiem, z wiszącym praniem i brakiem poczucia, że jeśli cokolwiek sie zrobi pożytecznego to będzie lepiej i ładniej dookoła. z drugiej strony miejsca przeznaczone dla turystów sprawiające wrażenie bogatego i zadbanego kraju, to właśnie jest ta egzotyka . Samochody-jeżdżące muzeum-super. wielobarwne starocie upiększają kraj dodając mu uroku :-) Im dalej od stolicy tym bardziej ludzie dbają o swoją okolicę, jest biednie ale schludnie. Kolorowe domy dodają uroku tym maleńkim domostwom, kolory elewacji raczej nie spotykane u nas. Na koniec jeszcze jedna ważna sprawa - przedodnik .Ogólnie trzeba przyznać, że dobry przewodnik potrafi tak opowiadać żeby zainteresować nawet drobnymi rzeczami. Tutaj muszę opowiedzieć o naszej "szalonej" pani Monice. Ma super poczucie humoru, potrafi kwieciście i barwnie opowiadać o nawet zwykłych czy nudnych miejscach. Do tego jeszcze fantastycznie opowiada o zyciu codziennym na Kubie. Gorąco polecam panią Monikę bo przy niej jest ciekawiej i weselej i nawet nie trzeba się upijać żeby się dobrze bawić :-) Warto choć raz odwiedzić Kubę, poznać panujące tam realia i miłych mieszkańców.