Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2,5 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Nowy Jork. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przylot na miejsce, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi, transfer do hotelu w Nowym Jorku, odpoczynek i nocleg.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu rozpoczynamy zwiedzanie Nowego Jorku, miasta, które nigdy nie zasypia. Na początek Times Square, samo serce i jeden z najważniejszych symboli Nowego Jorku, a także Broadway, ulica, która rozciąga się na prawie całej długości Manhattanu i jest szczególnie znana z odcinka w samym centrum, gdzie wystawiane są najsłynniejsze amerykańskie musicale. Podczas naszego spaceru przejdziemy też obok Rockefeller Center i Bryant Park, a następnie skierujemy się do budynku Edge, który posiada najwyższy taras widokowy na zachodniej półkuli, i z którego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na miasto. Kolejnym punktem będzie spacer po High Line, wyjątkowym parku zbudowanym na estakadzie dawnej linii kolejowej. Zobaczymy też urokliwe ulice dzielnicy Greenwich Village, Soho oraz znany z wielu filmów Washington Square Park. W przeszłości była to strefa przemysłowa, pełna fabryk i magazynów, które mieściły się w charakterystycznych kamienicach z żeliwnymi zdobieniami na fasadach, a dziś jest to modna dzielnica dla zamożnych nowojorczyków z galeriami sztuki i eleganckimi sklepami. Na koniec spacer po Central Park, zielonym sercu Manhattanu, znajdującym się tuż przy Upper East Side, najdroższej i najbardziej snobistycznej części miasta. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Nowego Jorku. Na początek jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli wolności i demokracji na świecie – Statuy Wolności. Następnie udajemy się na Dolny Manhattan. Pierwszym punktem na tej trasie jest 9/11 Memorial, miejsce upamiętnienia ofiar ataków z 11 września 2001 roku, zlokalizowane na miejscu dawnych wież World Trade Center. Później udamy się na Wall Street - słynnej na całym świecie dzielnicy finansowej, gdzie znajduje się budynek Giełdy Nowojorskiej i słynny posąg szarżującego byka wykonany z brązu. Zgodnie z turystycznym przesądem posąg trzeba dotknąć, by zapewnić sobie sukces finansowy. Następnie idziemy w kierunku Brooklyn Bridge, jednego z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych mostów wiszących na świecie. Pokonując około półtora kilometra, przechodzimy na drugą stronę rzeki. Tam przywita nas DUMBO – niegdyś przemysłowa, a dziś modna i artystyczna część Brooklynu. Następnie przejdziemy się promenadą wzdłuż Brooklyn Heights, która oferuje spektakularne widoki na Manhattan. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do portu. Zaokrętowanie,  ok. 15:00 statek wypływa z portu w kierunku Florydy. Czas na odpoczynek i nocleg (nocny rejs).

Dzień 5

Dzień na morzu. Zachęcamy do korzystania z licznych atrakcji znajdujących się na statku. Na aktywnych czekają baseny i zjeżdżalnie, pełnowymiarowa kręgielnia, centrum sportowe z boiskiem oraz siłownią, symulator Formuły 1, bary, restauracje oraz wieczorne pokazy artystyczne. Dla tych, którzy szukają relaksu i wyciszenia proponujemy wizytę w luksusowym SPA.

Dzień 6

Dzień 6

Około godz. 13:00 statek przypływa do portu w Porcie Canaveral na Florydzie. W ramach atrakcji fakultatywnej (płatnej dodatkowo ok. 140 USD/os.) proponujemy wycieczkę do Kennedy Space Center, jednego z najważniejszych ośrodków NASA i kluczowego miejsca w historii amerykańskiej eksploracji kosmicznej. To właśnie tutaj odbywały się starty wielu historycznych misji, w tym loty programu Apollo, które zaprowadziły człowieka na Księżyc. Można tu zobaczyć prawdziwe rakiety, wejść do symulatora lotów kosmicznych, zobaczyć platformę startową i centrum kontroli misji, a nawet porozmawiać z astronautą. Kennedy Space Center to fascynujące miejsce, nie tylko dla miłośników kosmosu i nauki. Powrót na statek w godzinach wieczornych. Około 21:00 statek wypływa w kierunku Bahamów.

Dzień 7

Dzień 7

Około godz. 13:00 statek przypływa do portu w mieście Nassau, które jest największym miastem i stolicą Bahamów. Tutaj również kręcono sceny do filmu o Jamesie Bondzie, Casino Royal. W ramach dodatkowo płatnej atrakcji (ok. 90 USD/os.) na miejscu czeka nas zwiedzanie zabytkowego centrum miasta. Na początek udamy się do słynnych schodów Queen Victoria Staircase, wyrzeźbionych w litej skale węglanowej w 1793 roku przez kilkuset niewolników jako droga ucieczki z położonego powyżej Fortu Fincastle. W dolnej części miasta zobaczymy Government House, oficjalną rezydencję gubernatora Bahamów i budynek Parlamentu. Następnie odwiedzimy destylarnię rumu, gdzie dowiemy się więcej o procesie produkcji tego trunku i jego znaczeniu dla kultury Bahamów. Na koniec Paradise Island - rajska wyspa z białymi, piaszczystymi plażami. Tutaj znajduje się luksusowy kompleks hotelowy Atlantis, którego wystrój i atrakcje na miejscu nawiązują do legendy o zaginionej Atlantydzie. Powrót do na statek. O godz., 21:00 statek wypływa z portu w kierunku Ocean Cay Marine Reserve.

Dzień 8

W godzinach porannych statek przypływa do Ocean Cay Marine Reserve – maleńkiej, prywatnej wyspy w archipelagu Bahamów, należącej do MSC Cruises. Będzie to okazja do wypoczynku na rajskiej plaży i kąpieli w turkusowych, krystalicznie czystych wodach oceanu, a także skorzystania z masaży, czy skosztowania bahamskich przysmaków w otoczeniu palm. Dla aktywnych, za dodatkową opłatą dostępna jest bogata oferta sportów wodnych (snorkelling, nurkowanie, paddleboard, kajak, skuter wodny). A wieczorem, dla wszystkich, impreza na plaży (napoje płatne dodatkowo). O 22:00 statek wypływa w drogę powrotną.

Dzień 9 i 10

Dni na morzu. Zachęcamy do korzystania z licznych atrakcji znajdujących się na statku.

Dzień 11

Dzień 11

W godzinach porannych statek przypływa do portu w Nowym Jorku. Wykwaterowanie z kabin, a następnie wycieczka do Filadelfii, zwanej też „Miastem Braterskiej Miłości”, zgodnie z grecką etymologią jej nazwy. Filadelfia jest kolebką amerykańskiej demokracji – to tu bowiem, a dokładnie w Independence Hall, podpisano Deklarację Niepodległości i Konstytucję USA. Podczas naszej wycieczki pójdziemy właśnie od tego miejsca. Zobaczymy również Liberty Bell (czyli Dzwon Wolności) oraz kultowe Schody Rocky'ego, znajdujące się przed Philadelphia Museum of Art. Zdobyły one sławę dzięki filmowi "Rocky" z 1976 roku, w którym tytułowy bohater wbiega na schody podczas treningu, co stało się jedną z najbardziej rozpoznawalnych scen w historii kina. U szczytu schodów znajduje się odcisk butów Rocky’ego, a u podnóża jego wykonany z brązu posąg - kolejne popularne miejsca do robienia zdjęć. Na koniec odwiedzimy Reading Terminal Market - ogromną halę targową działającą nieprzerwanie od 1893 roku. Jedną z jej głównych atrakcji jest różnorodność oferty kulinarnej. Można tu znaleźć stoiska oferujące tradycyjne dania amerykańskie, azjatyckie czy europejskie, natomiast koniecznie trzeba spróbować klasycznej, lokalnej kanapki, Philly cheesesteak, ponieważ Amerykanie opanowali sztukę przygotowywania fast foodu do perfekcji. Wieczorem transfer na lotnisko Newark-Liberty. Wylot  z Nowego Jorku i przelot samolotem rejsowym do Warszawy - lotnisko Chopina.

Dzień 12

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

- W zależności od warunków pogodowych na morzu lub na wyspach kapitan może podjąć decyzję o zmianie trasy lub niezawijaniu, do któregoś z portów wymienionych w programie, trasa rejsu może być też zmieniona przez armatora z przyczyn operacyjnych.
-Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu ze względu na specyfikę krajów wyznaniowych, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne).
-Podczas trwania całego rejsu proponujemy dodatkowo płatne wycieczki fakultatywne – płatne gotówką USD lub EUR (zgodnie z informacją przy opisie wycieczek fakultatywnych).
-Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Przy zakwaterowaniu wymagany jest depozyt minimum 250 EUR/kabina lub 250 USD/kabina, gotówką tylko w recepcji na statku, lub kartą kredytową. Wszystkie rozliczenia na statku mają charakter bezgotówkowy i przy wykwaterowaniu zakupione towary, usługi są odliczane od depozytu bądź pobierane z karty kredytowej. Karty płatnicze i debetowe nie są honorowane.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Statek – MSC MERAVIGLIA- duży statek wycieczkowy, zbudowany w 2017 r., należący do włoskiego armatora „MSC Cruises”. Statek składa się z 19 pokładów (w tym 15 do dyspozycji pasażerów), ma 316 m dł., a załoga liczy około 1.608 osób. Statek może zabrać na pokład 5.642 pasażerów.

Kabiny: 2.214 kabin o różnej wielkości i standardzie. Główne rodzaje to kabiny: wewnętrzne (bez okna), zewnętrzne (z oknem) i zewnętrzne z balkonem. Wszystkie kabiny wyposażone są w 2 osobne łóżka lub jedno łóżko małżeńskie, posiadają: łazienkę (prysznic, toaleta, suszarka do włosów), toaletkę, telewizor, mini sejf oraz klimatyzację, Wi-Fi.

- Kabina wewnętrzna bez okna. Zlokalizowane na pokładach 5-10.

Kabina kategoria IR1 DELUXE INTERIOR DECK 5-10. Powierzchnia ok. 17-22 m2, pokład 5-10. Fotel relaksacyjny, łazienka z prysznicem, toaletką i suszarką do włosów. Wygodne łóżko podwójne lub pojedyncze (na życzenie). Interaktywny telewizor, telefon, łącze Wi-Fi dostępne (za opłatą), sejf i minibar.

- Kabina zewnętrzna z oknem lub "bulajem". Zlokalizowane na pokładzie 5. W zależności od lokalizacji kabiny (pokładu) okna mają zróżnicowane rozmiary, kształty (możliwy "bulaj"- okrągłe okno) i widoki.

Kabina kategoria OR1 DELUXE OCEAN VIEW DECK 5. Powierzchnia ok. 16 m2, pokład 5. Okno z widokiem na morze, relaksujący fotel, łazienka z prysznicem, toaletka z suszarką do włosów. Wygodne łóżka podwójne lub pojedyncze (na życzenie). Interaktywny telewizor, telefon, łącze Wi-Fi (za opłatą), sejf i minibar.

 Kabina zewnętrzna z balkonem. Zlokalizowane na pokładach 8-10, 11-12.

Kabina kategoria BR1 DELUXE BALCONY DECK 8-10. Powierzchnia ok. 17 m2, balkon ok. 3-10 m2, zlokalizowane na pokładach 8-10. Częśc wypoczynkowa z sofą, łazienka z prysznicem lub wanną, toaletka z suszarką do włosów. Wygodne podwójne lub dwa pojedyncze łóżka (na zapytanie). Telewizor interaktywny, telefon, Wifi za dodatkową opłatą, sejf i minibar.

Kabina kategoria BR2 DELUXE BALCONY DECK 11-12. Powierzchnia ok. 17 m2, balkon ok. 3-10 m2, zlokalizowane na pokładach 11-12. Częśc wypoczynkowa z sofą, łazienka z prysznicem lub wanną, toaletka z suszarką do włosów. Wygodne podwójne lub dwa pojedyncze łóżka (na zapytanie). Telewizor interaktywny, telefon, Wifi za dodatkową opłatą, sejf i minibar.

Istnieje możliwość zakwaterowania w kabinach 3- i 4-osobowych na potwierdzenie i zależy od aktualnej dostępności na statku. W celu zamówienia takiej kabiny prosimy o kontakt z konsultantem Call Center lub biurem Rainbow.

Do dyspozycji gości: recepcja, windy, liczne restauracje i bary zlokalizowane na różnych pokładach, tarasy słoneczne, baseny, jacuzzi, sklepy z pamiątkami, jubiler, mini galeria handlowa, perfumeria, kasyno, biblioteka, kluby disco, teatr, kino, klub Chicco dla dzieci poniżej 3 lat, Mini Club Lego dla dzieci od 3-6 lat, Junior Club Lego dla dzieci 7-11 lat, klub dla nastolatków 12-14 lat, klub dla młodzieży 15-17 lat, salon gier video, kręgle, boisko do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej, kort do tenisa, Spa, centrum fitness. Na statku odbywają się różne animacje: zabawy sportowe, przedstawienia, muzyka na żywo, itp. Podczas niektórych imprez wieczornych mogą być wymagane stroje wieczorowe.

Usługi typu: Internet, fax, telefon, masaże, zabiegi kosmetyczne, pralnia, usługi medyczne, zajęcia z instruktorem itp. oraz są dodatkowo płatne. Na statku akceptowane są karty kredytowe.

Wyżywienie: 3 posiłki - śniadania, lunche i kolacje w restauracjach głównych i bufetowych.

Dodatkowo płatne - oferta kulinarna pozostałych restauracji; napoje do obiadów, kolacji oraz między posiłkami, napoje alkoholowe (alkohol jest sprzedawany osobom, które ukończyły 21 lat; osobom w wieku 18 – 20 lat – za zgodą prawnych opiekunów).  Na statku obowiązuje zakaz wnoszenia napojów (w tym alkoholi) z zewnątrz.

Wizy

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej ESTA bądź wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

UWAGA!

ESTA nie gwarantuje otrzymania zezwolenia na wjazd do USA. Decyzję o wydaniu pozwolenia na przekroczenie granicy USA podejmuje inspektor imigracyjny w punkcie granicznym;

Nawet jeśli poprzednio obywatel Rzeczpospolitej Polskiej wjechał bez problemów do Stanów Zjednoczonych, mimo wcześniejszego przekroczenia dozwolonego czasu pobytu w USA, nie oznacza to, że będzie wpuszczony ponownie. W miarę udoskonalania i powiększania baz danych stosowanych podczas kontroli wjazdowej wzrasta prawdopodobieństwo wykrycia przez oficera imigracyjnego wcześniejszego naruszenia przepisów;

zatajenie informacji o poprzednim przedłużonym pobycie uważane jest za świadome wprowadzenie w błąd i prowadzi do dożywotniej odmowy wydania wizy;

Kto nie może starać się o autoryzację w systemie ESTA?

osoby, którym w przeszłości odmówiono wizy lub które "miały problemy mogące wpłynąć na prawo do otrzymania wizy, takie jak wyrok sądowy lub złamania prawa imigracyjnego USA”

Program ruchu bezwizowego nie obejmuje też osób, które po 1 marca 2011 roku odwiedziły Koreę Północną, Iran, Irak, Libię, Somalię, Sudan, Syrię, Jemen lub Kubę.  

W przypadku braku otrzymania autoryzacji ESTA można ubiegać się o wizę w amerykańskiej ambasadzie lub konsulacie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html

Z posiadania ESTA zwolnione są osoby, posiadające ważną amerykańską wizę wjazdową. Posiadający wizę B1/B2 mogą zgodnie z prawem nadal podróżować do USA, wykorzystując tę wizę do ostatniego dnia jej ważności – czyt. „expiry date”.

Zgodnie z prawem można aplikować o wjazd nawet w ostatnim dniu ważności wizy, ale to urzędnik na granicy określa na ile dana osoba otrzyma prawo pobytu i to jest nadrzędne od daty ważności samej wizy.

Czas rozpatrywania ESTY przez Urząd Imigracyjny Stanów Zjednoczonych nie jest identyczny. Informujemy, iż Biuro Podróży Rainbow Tours S. A. nie ponosi odpowiedzialności za zwłokę w rozpatrzeniu wniosku o ESTA, leżącą po stronie Urzędu Imigracyjnego USA oraz za odmowę wydania ESTA, wynikającą z przyczyn niezależnych od Biura Podróży Rainbow Tours S.A.

Gotowe ESTA Klienci odbierają na stanowisku Rainbow na lotnisku.

W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Nowego Jorku i z Nowego Jorku do Warszawy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach 3* - razem 3 doby hotelowe, wyżywienie: śniadania; transfery autokarem lub busem, 7 rozpoczętych dób hotelowych - na statku**** o dobrym standardzie w wybranych (opłaconych) typach kabin w opcji 3 posiłków (śniadanie, lunch/obiad, kolacja), kabiny 2-os. z łazienkami (opis kabin i statku jw.), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas realizacji programu i rejsu, ubezpieczenie TU Europa - wariant optymalny (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).

Cena nie obejmuje: opłaty za serwis pokładowy na statku, zwiedzania w Nowym Jorku, Filadelfii, napiwków, przewodników oraz systemu TGS (kwota ok. 270 USD/os. płatna pilotowi na miejscu), wycieczek fakultatywnych podczas rejsu oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Kurs na Bahamy - rejs
Kurs na Bahamy - rejs
Kurs na Bahamy - rejs
Kurs na Bahamy - rejs
Kurs na Bahamy - rejs
Kurs na Bahamy - rejs
Kurs na Bahamy - rejs
Kurs na Bahamy - rejs
Kurs na Bahamy - rejs
Kurs na Bahamy - rejs
Kurs na Bahamy - rejs
Kurs na Bahamy - rejs
Kurs na Bahamy - rejs
Kurs na Bahamy - rejs
Kurs na Bahamy - rejs
Kurs na Bahamy - rejs
Kurs na Bahamy - rejs
Kurs na Bahamy - rejs
Kurs na Bahamy - rejs
Kurs na Bahamy - rejs
Kurs na Bahamy - rejs
Kurs na Bahamy - rejs
Kurs na Bahamy - rejs
Kurs na Bahamy - rejs
Kurs na Bahamy - rejs
Kurs na Bahamy - rejs
Kurs na Bahamy - rejs
Kurs na Bahamy - rejs
Kurs na Bahamy - rejs
Kurs na Bahamy - rejs
Kurs na Bahamy - rejs
Kurs na Bahamy - rejs
Kurs na Bahamy - rejs
Kurs na Bahamy - rejs
Kurs na Bahamy - rejs
1 / 35

Kurs na Bahamy - rejs

Za osobę12 276
Razem
24 552 zł
Zaliczka 10% 2 450 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Nowego Jorku i z Nowego Jorku do Warszawy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach 3* - razem 3 doby hotelowe, wyżywienie: śniadania; transfery autokarem lub busem, 7 rozpoczętych dób hotelowych - na statku**** o dobrym standardzie w wybranych (opłaconych) typach kabin w opcji 3 posiłków (śniadanie, lunch/obiad, kolacja), kabiny 2-os. z łazienkami (opis kabin i statku jw.), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas realizacji programu i rejsu, ubezpieczenie TU Europa - wariant optymalny (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).

Cena nie obejmuje: opłaty za serwis pokładowy na statku, zwiedzania w Nowym Jorku, Filadelfii, napiwków, przewodników oraz systemu TGS (kwota ok. 270 USD/os. płatna pilotowi na miejscu), wycieczek fakultatywnych podczas rejsu oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Atuty oferty

Nowy Jork – miasto, które nigdy nie zasypia! Times Square - neonowe serce Manhattanu • Central Park - zielony azyl w sercu metropolii • Statua Wolności - ikona wolności na Liberty Island • Bahamy – rajskie plaże, błękitne laguny i pływające świnki • Ocean Cay – prywatna wyspa • Statek MSC Meraviglia **** full board w cenie, polski pilot na pokładzie statku!
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Pokoje

Kabina zewnętrzna z oknem lub bulajem

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: Metraż około 16 m2 | 1 pomieszczenie | Łóżko

Ostatnie 2 pokoje

bez dopłaty

Kabina zewnętrzna z balkonem

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: Metraż około 17 m2 | 1 pomieszczenie | Łóżko | Balkon / taras

Ostatnie 2 pokoje

+1 232

zł/Pokój

Kabina zewnętrzna z balkonem

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: Metraż około 17 m2 | 1 pomieszczenie | Łóżko | Balkon / taras

+1 327

zł/Pokój

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem