Obiekt

Naszym zdaniem

Znakomite miejsce do spokojnego wypoczynku, obiekt ceniony za rodzinną atmosferę i sympatyczną, pomocną obsługę.

Internet

W częściach ogólnodpstępnych internet Wi-Fi - bezpłatny.

Kategoria lokalna

**

Wyżywienie

Wyżywienie

We własnym zakresie. Za dodatkową opłatą wyżywienie all inclusive w restauracji znajdującej się w odległości 350 m od obiektu (przy studiach Prime): śniadania, obiady i kolacje w formie bufetu; napoje bezalkoholowe (w tym kawa i herbata) oraz lokalne alkohole w godzinach 13:00-21:00.

Program sportowy i animacyjny

Program sportowy i animacyjny

Brak programu animacyjnego.

Dodatkowe informacje

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem z opłatą lotniskową, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych. UWAGA! Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości od 0,5 EUR do 4 EUR/pokój/dzień. Podatek jest płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu.

Inne

Lesbos - informacje ogólne

Waluta
EUR - Euro. Można płacić kartami kredytowymi i korzystać z bankomatów. W miejscowościach turystycznych istnieje wiele miejsc w których można wymienić dolary USA.

Napiwki
Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków. Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach. Zdarza się, że napiwek zostaje doliczony do rachunku.

Wiza
Obywatele polscy mogą podróżować do Grecji na podstawie dowodu osobistego.

Czas
+ 1 godzinę w stosunku do czasu polskiego.

Język urzędowy
grecki.

Orientacyjne ceny
Obiad w tawernie od 8 EUR; woda 1l - 1.5 EUR; piwo w barze od 1.5 EUR; kawa w kawiarni od 1 EUR

Poczta
Znaczek na kartkę pocztową kosztuje 0.80 EUR. W wielu miejscach stoją skrzynki pocztowe, często również w hotelach.

Elektryczność
Napięcie 220 V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

Telefony
Karty telefoniczne można kupić w sklepach i kioskach w pobliżu publicznych aparatów telefonicznych. Karty telefoniczne kosztują 6 EUR (100 jednostek). Telefony komórkowe działają w całej Grecji. Rozmowy zagraniczne są dość drogie. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.

 

LESBOS

Trzecia największa wyspa Grecji, położona na Morzu Egejskim u zachodnich wybrzeży Turcji. Prawie połowę jej powierzchni stanowią gaje oliwne. Góry porośnięte szmaragdowym lasem sosnowym, malownicze zatoki głęboko wcinające się w ląd, solniska zamieszkiwane przez stada flamingów, naturalne termy oraz kameralne nadmorskie miasteczka z rodzinnie prowadzonymi tawernami serwującymi lokalne specjały i najlepsze ouzo w Grecji stanowią idealną scenerię dla wypoczynku w prawdziwie greckim stylu.

W regionie
Molyvos

Urokliwe miasteczko położone na północnym wybrzeżu wyspy. Nad miejscowością góruje zamek z okresu bizantyjskiego, zbocza wzgórza poprzecinane są klimatycznymi brukowanymi uliczkami wijącymi się wśród tradycyjnych kamiennych budynków pokrytych czerwoną dachówką. Znajdziemy tu sklepiki z pamiątkami, kawiarnie i tawerny oferujące panoramę znajdującej się u podnóża miasteczka zatoki z malowniczą mariną.


Petra
Niewielka miejscowość turystyczna kilka kilometrów na południe od Molyvos. Centralne miejsce zajmuje skała zwieńczona kościołem Najświętszej Maryi Panny, do którego prowadzi ponad sto stopni. Życie miasteczka skupią się wzdłuż piaszczystej plaży, przy której znajdziemy kawiarnie, bary i tawerny.

Anaxos
Spokojna wioska położona na wschód od Petry. Zabudowę stanowią tu głównie niewielkie budynki z pokojami, studiami i apartamentami na wynajem, wśród których znajdziemy też sady, ogrody i kilka sklepików. Wąskie uliczki prowadzą do piaszczystej plaży z promenadą, kawiarniami i tawernami. Idealne miejsce do spokojnego wypoczynku.

 


 

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny na Lesbos trwa od 01.07 do 31.08.
ikona-burger
napis-rainbow
ikona-telefon

Anaxos Bay

5.0/6 (11 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka

Kategoria lokalna 2

Anaxos Bay
Galeria (10)
Anaxos Bay
Anaxos Bay
Anaxos Bay
Zdjęcie mapy
Mapa

Atuty oferty

Znakomite miejsce do spokojnego wypoczynku, obiekt ceniony za rodzinną atmosferę i sympatyczną, pomocną obsługę.

Długość lotu

2 godz. 10 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Wypoczynek

Na miejscu

Polski rezydent

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Położenie

Kameralny obiekt położony w Anaxos, niewielkiej miejscowości turystycznej na północy wyspy. Najbliższe sklepiki w odległości ok. 50 m, większość sklepów i tawern znajduje się przy plaży (300 m). 150 m od obiektu przystanek autobusowy, skąd dojechać można do Petry i dalej do urokliwego Molyvos. Odległość z lotniska wynosi ok. 65 km.

UWAGA! Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości 0,5 EUR/pokój/dzień. Podatek jest obligatoryjny i płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu.

Mapa

Plaża

Obiekt usytuowany w odległości ok. 300 m od piaszczystej publicznej plaży Anaxos (leżaki i parasole na plaży płatne dodatkowo).

Do dyspozycji gości

biekt składa się z trzech jednopiętrowych budynków, w których znajdują się pokoje. Hotel nie posiada recepcji.  Obiekt nie zapewnia ręczników kąpielowych.

Obiekt

Wyżywienie

Szczegóły lotu

Program sportowy i animacyjny

Wycieczki fakultatywne

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow

zawsze masz w cenie:

BAGAŻ REJESTROWANY I PODRĘCZNY

TRANSFER LOTNISKO-HOTEL-LOTNISKO

UBEZPIECZENIE STANDARD

OPIEKA REZYDENTA

Pokoje

zaslepka zdjecia pokoju

Pokój standardowy

Max: 2 dorosłych

Ostatnie 3 pokoje

w cenie

Sprawdź rozkład lotów

1 x Pokój

(Pokój standardowy)

Za osobę1 929
Razem
3 859 zł
Zaliczka 30% 1 150 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni

Opinie klientów

Opinie

5.0 / 6(11 opinii)
Atrakcje dla dzieci
2.0
Obsługa hotelowa
4.7
Plaża
5.4
Pokój
3.7
Położenie i okolica
5.5
Rezydent
5.3
Sport i rozrywka
2.6
Wyżywienie
5.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Joanna, Łódź 19.09.2022

Wakacje w Anaxos

Wybierałam wycieczkę świadomie. Zależało mi na ciszy, klimacie greckiej prowincji ( a nie turystycznego kurortu), bliskości morza i natury. Moje oczekiwania zostały spełnione. Anaxos to miejscowość w której znajdują się Studia o podobnym l standardzie ulokowane pomiędzy prywatnymi domami. Kiedy wybierałam się na wieczór z grecką muzyką graną w tawernie było to spotkanie w którym uczestniczyła wielopokoleniowa publiczność mieszkańcow miasteczka plus turyści. Nie jest to grecki wieczór z zorbą organizowany dla gości z hotelu all inclusive. Nie na tym mi zależało. A, że studia niejednokrotnie wołają o remont i częstsze sprzątanie... Tego si spodziewałam. Wolę taką niedogodność niż hałas popularnych ośrodków. Wolę niezakłócony szum morza od muzyki dochodzącej z baru i basenu z mnóstwem animacji. Natomiast każdy w zależności od potrzeb i preferencji szuka opcji, która najbardziej mu odpowiada. Spokojny urlop w Anaxos spełnił moje oczekiwania

6.0/6

MAGDALENA, Kraków 19.09.2022

Anaxos - świetny pomysł na budżetowe wakacje!

Spokój, cisza, piejące koguty i zapach ziół. Anaxos Bay to idealne rozwiązanie dla osób, które nie oczekują luksusów i umieją zaakceptować wygodne, choć skromne warunki. Przyjemny; 2 - 3 minutowy spacer na plażę. Po drodze dwa sklepiki, które zadowolą oczekiwania. Nawet jak zapomnieliście klapek kąpielowych. W ogóle Anaxos to miejscowość, gdzie jest przyjemnie "wsiowo", bez zadęcia i bez "głupich" atrakcji. Cena adekwatna do oferty. Rozważam powrót!

Lesbos - pogoda

Wrzesień

24

°C

Średnia temperatura w ciągu dnia

tło

Zainspiruj sie! Więcej o Grecji na naszym blogu.

Więcej

Inne hotele dostępne w tym samym terminie i regionie

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem