wypoczynek

Wczasy w Rydze - co musisz wiedzieć?

  • O Rydze
  • Opinie
  • Pogoda

Ryga

Ryga to stolica Łotwy, a jednocześnie największe miasto w tym kraju. Położona malowniczo nad rzeką Dźwiną tuż przy jej ujściu do Morza Bałtyckiego, jest również głównym ośrodkiem gospodarczym, przemysłowym, kulturalnym i naukowym. Nie to jednak najbardziej w Rydze zachwyca, bowiem miasto urzeka przede wszystkim swoimi zabytkami, cudowną architekturą i wyjątkowym klimatem.
Ryga przepełniona jest architekturą secesyjną (ok. 700 budynków w nawiązującym do secesji stylu), a jej zabytkowe Stare Miasto zostało wpisane na listę UNESCO. To właśnie na starówce znajduje się Katedra Ryska oraz Dom Bractwa Czarnogłowych, jednak w Rydze warto zobaczyć także bulwar nad Dźwiną lub niedaleko położone: Wielki Skansen i Jurmalę z nadmorskimi kurortami.

Opinie o Rydze

Rydze
6.0 /6

Waldek

Ciekawe miasto, szczególnie architektura i jej pieczołowite odnowienie. Warto zobaczyć wilki rynek gdzie można kupić praktycznie wszystko.
Dodał(a):
WALDEMAR, ELBLĄG, 29.08.2021
5.0 /6

Ryga - miasto tętniące życiem

Pełna uroku architektura .Miasto tętniące życiem ,pełne muzyki dochodzącej z licznych kawiarni .Roztańczone i rozśpiewane miasto.
Dodał(a):
Adam, Bytom, 28.08.2021
5.0 /6

Ryga

Piękna starówka, choć mała i można ją szybko obejść. Uwagę zwracają duże ciemności w nocy, zapewne ze względów oszczędnościowych
Dodał(a):
HUBERT, Warszawa, 14.10.2021
6.0 /6

Cudowna secesja

Piękno budownictwa może sprawić że zawsze można wracać do tego pięknego miasta i podziwiać twórców tego niesamowitego miejsca
Dodał(a):
Urszula, Maszewo Duże, 20.08.2021
6.0 /6

Piękne stare miasto

Ryga mnie oczarowała. Piękne miasto, zarówno w dzień jak też wieczorem, i w słońcu i w deszczu, jestem zachwycona.
Dodał(a):
Iwona, Mińsk Mazowiecki, 09.09.2021
4.0 /6

ładne miasto

miasto czyste zadbane stare miasto to prawdziwa perełka widać, że Łotysze pieknie odnawiają zabytki starają się
Dodał(a):
ela, 20.08.2019
5.0 /6

Łotwa to piękny kraj.

Łotwa to piękny kraj. Szczególnie imponuje mi czystość miast. Podczas krótkiego pobytu nie widziałem ani jednego papierka, czy peta na ulicy. Widać wpływy niemieckiego zamiłowania do porządku. Podczas podróży przez Łotwę większość czasu jechaliśmy lasem
Dodał(a):
Zygmunt, Piastów, 19.07.2019
6.0 /6

Nieodkryte piękno

Duża odległość od Polski sprawia, że stolica Łotwy nie jest póki co zbyt popularnym kierunkiem turystycznych wojaży. A szkoda, bo to takie piękne miasto! Przecudnej urody kamienice z okresu secesji, których nie powstydziłby się sam Wiedeń, zachwycają elegancją odrestaurowanych fasad.

Dodał(a):
Daria, 23.07.2018
5.0 /6

Łotwa

Ukryte piekno w mieście :)

Wyglądało z okien autobusu źle, ale po wybraniu się w głąb miasta było co podziwiać.

Szkoda tylko, że nie można było samemu poodkrywać co jeszcze kryje starówka

Dodał(a):
RaJu, 07.07.2018
5.3/6 Ocena ogólna Rydze

Pogoda w Rydze