Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

trwa wczytywanie

Filtry

Popularne

Wyżywienie

Liczba dni

-

Typ wyjazdu

Cena

-

Standard hotelu

Ocena klientów

Udogodnienia w hotelu

Rodzaj hotelu

Odległość hotelu od lotniska

Tematyka

Sezon (1)

Dokumenty

Oferty

Malezja
Malezja

Malezja

Stolica: Kuala Lumpur

Waluta: MYR

Powierzchnia: 329 750 km2

Liczba ludności: ‍30 333 000

Malezja. Wakacyjna stolica luksusu

Malezja należy do tych kierunków wakacyjnych, które śmiało możemy nazwać egzotycznymi. To w połowie pokryte lasami równikowymi państwo Azji Południowo-Wschodniej łączy w sobie zachodnią nowoczesność z lokalnym kolorytem. Najlepiej odzwierciedla ten fakt zróżnicowana oferta turystyczna z luksusowymi hotelami z jednej strony i tradycyjnymi chatami krytymi strzechą z drugiej. Na szczycie finansowych i urbanistycznych możliwości Malezji znajduje się jedna z jej stolic – Kuala Lumpur ze swoimi dwiema najwyższymi na świecie bliźniaczymi wieżami Petronas Tower.  Zaś zabytkowa część miasta to zlepek różnych tradycyjnych kultur tworzących niepowtarzalny klimat tego miejsca. Zobaczyć tu można buddyjskie i hinduskie świątynie, współistniejące z muzułmańskimi meczetami. Warto także zawitać do słynnej dzielnicy chińskiej opanowanej przez obyczaje, kuchnię i ludność przybyłą tu w poszukiwaniu lepszego życia z Chińskiej Republiki Ludowej. To iście kosmopolityczne miasto oferuje bogate życie nocne. Popularną formą spędzania wolnego czasu są tu zakupy po zmierzchu w tzw. nocnych marketach. Przy okazji wizyty w stolicy Malezji, można udać się nieco za miasto do Melakki, urokliwej portugalsko-chińskiej osady, w której obok tradycyjnych, często prowizorycznych chińskich domostw stoją białe, dostojne, europejskie kościoły.

Smakowite wczasy w Malezji

Przy okazji wczasowania w tym dalekowschodnim kraju, można z powodzeniem oddać się kontemplacji niezwykle bogatej przyrody. Zachwytom nie będzie końca nad widokiem orangutanów, których największe skupisko znajduje się w parku narodowym Sanktuarium Sepilok, ale także nad ptakiem argusem malajskim, czy jaszczurką zwaną smokiem latającym. Piękno dziewiczej natury dostrzeżemy z pewnością w Parku Narodowym Taman Negra, czy odwiedzając Jaskinie Batu. Z kolei malownicze wzgórza Cameron Highlands, dostarczą nam niezwykle malowniczych widoków plantacji herbaty, a także farmy owadów oraz motyli.

Będąc w Malezji, nie można nie spróbować specjałów tutejszej kuchni. To prawdziwa egzotyka na talerzu. Najbardziej cenioną na świecie są kulinaria z malezyjskiej wyspy Penang, które zyskały nawet swoją osobną nazwę –“penang cuisine”. Na szczególne wyróżnienie zasługuje danie makaronowe char kway teow. Obowiązkowa też jest degustacja duriana, „króla owoców”, który zyskał tyle samo amatorów, co przeciwników. Podczas wizyty na jednym z targów koniecznie trzeba pokusić się o spróbowanie świeżych mangostynek, rambutanów, czy kaya–słynnego dżemu kokosowego. Przy okazji można zaopatrzyć się w batikową chustę, czy tradycyjny malajski latawiec. Z pewnością gusta najbardziej wybrednych zostaną w pełni zaspokojone.

Wakacje w Malezji–odpoczywaj i podziwiaj

Jeśli podczas wakacyjnych wojaży liczymy na romans tradycji z nowoczesnością, to z pewnością wczasy w Malezji będą do tego najlepszą okazją.
 

Najlepsze artykuły o Malezji:

Opinie o Malezji:

5.3/6

Ocena ogólna Malezja

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem