Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Wylot samolotem rejsowym z Warszawy (z przesiadką w jednym z europejskich portów) do Buenos Aires. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Póżnym wieczorem przylot do Buenos Aires, transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
Z uwagi na połączenie lotnicze, możliwy jest również przelot nocny.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu lub porannym przylocie zwiedzamy Buenos Aires, jedno z najbardziej niesamowitych miast na południowej półkuli. Rozpoczynamy od Plaza de Mayo, ścisłego centrum, które było sceną najbardziej doniosłych wydarzeń w historii Argentyny. Znajduje się tu sławna Casa Rosada - rezydencja prezydenta Argentyny, Katedra Metropolitalna oraz El Cabildo - ratusz miejski. Następnie udamy się w kierunku słynnej dzielnicy La Boca, która jest niewątpliwie jedną z najbarwniejszych części Buenos Aires. Dawna, zaniedbana dzielnica portowa to dziś kultowe miejsce i jedna z ważniejszych atrakcji turystycznych miasta o wyjątkowej atmosferze, zwłaszcza na urokliwym deptaku Caminito. Kolejno przejedziemy do prestiżowej i eleganckiej dzielnicy Recoleta, gdzie zwiedzimy jeden z najbardziej znanych cmentarzy na świecie, miejsce spoczynku wielu znaczących postaci argentyńskiej historii, kultury i polityki, w tym słynnej Evity Perón. Zajrzymy także do oryginalnej Ateneo Grand Splendid, uznanej przez National Geografic za najpiękniejszą księgarnię świata. Na koniec poznamy „płuca Buenos Aires” czyli zieloną dzielnicę Palermo słynącą ze swoich licznych parków i ogrodów. Wieczorem dla chętnych spektakularne Tango Show – kolacja i pokaz słynnego argentyńskiego tańca w najlepszym wykonaniu (dodatkowo płatne ok. 135 USD/os.). Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu i wycieczka na argentyńską pampę, aby poznać zwyczaje i rolę lokalnych kowbojów - gauchos, których życie toczy się w siodle. Ich umiejętności jeździeckie i styl życia poznamy na typowym argentyńskim rancho (estancii), gdzie będzie okazja do odpoczynku, przejażdżki konnej i biesiady w stylu argentyńskim – fiesta gaucha z muzyką na żywo. Będzie też możliwość spróbowania potraw z grilla, z których słynie Argentyna, w tym najwyższej jakości wołowiny. Po południu transfer do portu. Zaokrętowanie na statku. Około 18:45 statek wypływa z portu w Buenos Aires w kierunku Montevideo. Rejs nocny.

Dzień 4

Dzień 4

O godz. 8:00 statek przypływa do portu w Montevideo, stolicy Urugwaju, położonej nad brzegiem Río de la Plata. Zapraszamy na odkrywczą pieszą wycieczkę po tym eklektycznym, tętniącym życiem mieście ubarwioną opowieściami o życiu i historii Urugwajczyków. Zaczniemy od poznania malowniczego Starego Miasta, gdzie czas się zatrzymał dzięki brukowanym drogom, sklepom i ponad stuletnim latarniom. Na Plaza Zabala obejrzymy pomnik fundatora miasta i Pałac Taranco będący siedzibą Muzeum Sztuki Dekoracyjnej. Parkowy Plac Konstytucji słynie z dawnego ratusza i Katedry nazywanej potocznie Matriz. Na Plaza Independencia, najważniejszym placu w Montevideo, zobaczymy Teatro Solis oraz pomnik generała José Gervasio Artigasa, a pod nim jego mauzoleum. Nie zabraknie też wizyty w gwarnej hali targowej Mercado del Puerto, gdzie można nabyć pamiątki i spróbować lokalnych specjałów, w tym wybornego steka wołowego – bife. Dla chętnych, przy sprzyjającej pogodzie możliwość przedłużenia wycieczki o przejażdżkę rowerową wzdłuż wybrzeża, promenadą Ramblas (wycieczka dodatkowo płatna ok. 65 USD/os.). Powrót na statek. Około godz. 16:00 statek wypływa z portu Montevideo w kierunku Puerto Madryn.

Dzień 5

Dzień na morzu. Zachęcamy do korzystania z licznych atrakcji znajdujących się na statku. Dzień można rozpocząć od relaksu w Spice H2O – eleganckiej strefie wyłącznie dla dorosłych, gdzie znajduje się prywatny basen, jacuzzi i bar. Drinka warto też wypić w Sky High Bar, który oferuje niesamowite widoki i jest idealnym miejscem na relaksujący drink w ciągu dnia. Na aktywnych czeka boisko sportowe, tor do joggingu i mnóstwo animacji dla dzieci i dorosłych, zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem. Niektóre atrakcje są dodatkowo płatne.

Dzień 6

Dzień 6

O 7:00 statek przypływa do portu w Puerto Madryn, argentyńskim mieście położonym w prowincji Chubut. Pomimo że samo miasto jest młode i nie stanowi historycznej atrakcji, region ma do zaoferowania piękne widoki i gwarantuje obcowanie z przyrodą i fauną Półwyspu Valdes. Na jego kamienistych plażach bytują foki i uchatki, w okolicy pomieszkują pingwiny, nie brakuje też ptaków morskich. Od 1983 Półwysep Valdes ma status rezerwatu przyrody, a od 1999 znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Zapraszamy na całodniową wycieczkę, w czasie której spotkamy pingwiny magellańskie oraz ssaki morskie z rodziny uchatek potocznie nazywane lwami i słoniami morskimi. Przy odrobinie szczęścia jest szansa na wypatrzenie największych delfinów na świecie, czyli orek (dodatkowo płatna ok. 265 USD/os. przy minimum 15 os., w okresie świąteczno-noworocznym cena wycieczki to ok. 350 USD/os.). Powrót na statek. O 16:00 statek wypływa z Puerto Madryn w kierunku Punta Arenas.

Dzień 7

Dzień na morzu. Zachęcamy do korzystania z licznych atrakcji znajdujących się na statku.

Dzień 8

Dzień 8

O 8:00 statek zacumuje nieopodal portu Punta Arenas, na ląd pasażerowie będą transportowani małymi statkami (tenderami). Punta Arenas to miasto położone nad wodami Cieśniny Magellana, znajdującej się pomiędzy kontynentem Ameryki Południowej a archipelagiem Ziemi Ognistej i łączącej Ocean Atlantycki z Oceanem Spokojnym. Miasto słynie z surowego, wietrznego klimatu, który bezpośrednio wpłynął na historię tego obszaru. Punta Arenas rozwinęło się jako ważny port morski i centrum handlowe, szczególnie po odkryciu złóż złota w pobliskich rzekach. Podczas wycieczki po mieście zobaczymy centralny plac w mieście - Plaza Muñoz Gamero z pomnikiem Ferdynanda Magellana, piękne miejskie rezydencje, takie jak Palacio Sara Braun, Palacio Montes Pello, Palacio Braun Menendez, niepowtarzalny cmentarz opowiadający historię regionu i jego mieszkańców - emigrantów europejskich, którzy zbudowali swoje fortuny na końcu świata. Następnie pojedziemy podziwiać panoramę miasta z punktu widokowego Cerro de la Cruz i odwiedzimy Muzeum Nao Victoria z replikami statków z epoki odkryć geograficznych, w tym słynnego statku Ferdynanda Magellana (wycieczka dodatkowo płatna 125 USD/ os. przy minimum 10 os.). Powrót na statek. O 16:00 statek wypływa w trasę przez chilijskie fiordy w kierunku Ushuaia.

Dzień 9

Dzień 9

O 10:00 statek przypływa do portu w Ushuaia, najbardziej wysuniętego na południe argentyńskiego miasta. “Koniec świata, początek wszystkiego”, głosi lokalne motto. Przekonamy się o tym podczas wycieczki (płątnej dodatkowo ok. 150 USD/ os. przy minimum 10 os.) do Parku Narodowego Ziemi Ognistej. Odwiedzimy jego najbardziej urokliwe zakątki: Pocztę na Końcu Świata nad Zatoką Ensenada oraz punkty widokowe, z których roztaczają się panoramy rzek, lasów, jezior, gór i torfowisk. A nad Zatoką Lapataia dotrzemy do ostatniego kilometra Drogi na Koniec Świata – Ruta 3, stanowiącej finalny fragment Panamericany -drogi łączącej obie Ameryki i ciągnącej się od Alaski aż tutaj przez ponad 30 tys. km. Podczas naszej wycieczki będziemy przejeżdżać w sąsiedztwie trasy Pociągu Końca Świata, który pierwotnie służył do transportu więźniów. Do 1947 przestępcy, mordercy, zamachowcy trafiali na zesłanie na tę niegościnną, surową wyspę. Po powrocie do Ushuaia - czas wolny. Warto wybrać się do jednej z lokalnych restauracji by spróbować specjalności regionu – dania z centolla czyli czerwonego kraba królewskiego. Powrót na statek. O 17:00 statek wypływa z portu w dalszą drogę w kierunku Antarktydy.

Dzień 10

Dzień na morzu. Zachęcamy do korzystania z licznych atrakcji znajdujących się na statku.

Dzień 11

Dzień na morzu. Rejs po Paradise Bay, zatoce znajdującej się u wybrzeży Antarktydy. Jest to jedno z najbardziej malowniczych miejsc w rejonie Antarktyki z zapierającymi dech w piersiach widokami na lodowce, góry i krystalicznie czyste wody. Będzie to jeden z najbardziej niesamowitych dni podczas rejsu, nieliczni bowiem docierają do tak odległych zakątków świata. W czasie wolnym zachęcamy do korzystania z licznych atrakcji znajdujących się na statku.

Dzień 12

Tego dnia statek podpływa do Elephant Island, odległej, niezamieszkałej wyspy leżącej u północnych krańców Antarktyki. Znana głównie z powodu Transantarktycznej Ekspedycji Imperialnej – wielkiej wyprawy brytyjskiego badacza, Ernesta Shackletona. Podroż rozpoczęła się w 1914 roku, kiedy Shackleton i jego załoga wyruszyli na statku Endurance z zamiarem przeprowadzenia pierwszego przejścia przez kontynent antarktyczny. Niestety statek został uwięziony w lodzie na Morzu Weddella w styczniu 1915 roku. Przez następne miesiące Endurance stopniowo niszczył się pod wpływem nacisku lodu, aż wreszcie zmiażdżony przez lód, zatonął, zostawiając Shackletona i jego załogę na lodzie, dosłownie i w przenośni. Ostatecznie, po wielu trudach i ponad 20 miesiącach od rozpoczęcia wyprawy, 25 osób załogi Endurance zostało uratowanych. Wrak statku odnaleziono dopiero w 2022 roku. A my będziemy mieli okazję być na wyciągnięcie ręki od miejsca tych historycznych wydarzeń. W czasie wolnym zachęcamy do korzystania z licznych atrakcji znajdujących się na statku.

Dzień 13

Dzień na morzu. Zachęcamy do korzystania z licznych atrakcji znajdujących się na statku.

Dzień 14

O 6:00 statek zacumuje w pobliżu wyspy Falkland Wschodni. Do portu w mieście Stanley dotrzemy małymi statkami (tenderami). Stanley to stolica i główne miasto Falklandów, brytyjskiego terytorium zamorskiego. Status polityczny wysp był przedmiotem sporu między Wielką Brytanią a Argentyną, która do dziś rości sobie pretensje do archipelagu, nazywając go Malwinami (Islas Malvinas). W 1982 roku doszło do wojny między oboma krajami, po tym, jak Argentyna dokonała inwazji na wyspy. Konflikt zakończył się zwycięstwem brytyjskim, a Wyspy Falklandzkie pozostały pod brytyjską administracją. Mieszkańcy wysp niemal jednomyślnie opowiedzieli się za pozostaniem pod brytyjskim zwierzchnictwem w referendum przeprowadzonym w 2013 roku. Na wyspie zobaczymy charakterystyczne kolorowe domy z falistej blachy, jak również wiktoriańskie kamieniczki, muzea, zabytki militarne, anglikańską Katedrę Chrystusa Zbawiciela, przed którą stoi łuk wykonany z kości wieloryba, a także stojący w zatoce od 1913 roku wrak statku Lady Elisabeth. Zapraszamy na wspólne odkrywanie miasta Stanley oraz wycieczkę do Gypsy Cove na spacer ścieżkami Naturalnego Rezerwatu Przyrody z nadzieją na spotkanie pingwinów oraz na mini-trekking na wzgórze Mount Tumbledown, żeby spojrzeć z góry na całą okolicę. Wycieczka dodatkowo płatna ok. 155 USD/ os. (przy minimum 10 os.). Powrót na statek. O godz. 16:00 statek wyrusza w kierunku Buenos Aires.

Dn 15-16

Dni na morzu. Zachęcamy do korzystania z licznych atrakcji znajdujących się na statku. 

Dzień 17

Dzień 17

O 5:45 rano statek przypływa do portu w Buenos Aires. Po śniadaniu wykwaterowanie z kabin i przejazd do centrum Buenos Aires na kontynuowanie zwiedzania. Tym razem udamy się do dzielnicy San Telmo, jednej z najstarszych dzielnic Buenos Aires, uznawanej za centrum bohemy i kultury artystycznej miasta. Dzielnica jest szczególnie znana z targu antyków, Feria de San Telmo, który odbywa się każdej niedzieli na Plaza Dorrego oraz okolicznych ulicach. Targ ten przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów, oferując antyki, rękodzieła, stare książki, mogą też pojawić się uliczni artyści i tancerze tanga. Na pożegnanie z argentyńską stolicą zobaczymy Obelisco de Buenos Aires, słynny 67-metrowy symbol miasta, wybudowany w 1936 roku, w 400 rocznicę osiedlenia się pierwszych hiszpańskich osadników w Río de la Pata. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

Dzień 18

Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

Uwagi do programu

UWAGA!
Imprezy rozpoczynające się w terminie 17.01.2025 oraz 31.01.2025 przylatują do Buenos Aires w dniu drugim w godzinach porannych i udają się na zwiedzanie miasta po przylocie. Zakwaterowanie w hotelu w godzinach popołudniowych.
POZOSTAŁE UWAGI:
- W zależności od warunków pogodowych na morzu lub na wyspach kapitan może podjąć decyzję o zmianie trasy lub niezawijaniu, do któregoś z portów wymienionych w programie, trasa rejsu może być też zmieniona przez armatora z przyczyn operacyjnych.
 -Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu
-Podczas trwania całego rejsu proponujemy dodatkowo płatne wycieczki fakultatywne – płatne gotówką USD (zgodnie z informacją przy opisie wycieczek fakultatywnych).
-Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Przy zakwaterowaniu wymagany jest depozyt ok. 300 USD/os płatny gotówką lub kartą kredytową; podczas rejsu wszystkie rozliczenia na statku mają charakter bezgotówkowy i przy wykwaterowaniu zakupione towary, usługi są odliczane od depozytu bądź pobierane z karty kredytowej. Karty płatnicze i debetowe nie są honorowane.
- Kobiety powyżej 24 tyg. ciąży, niemowlęta do 24 miesiąca życia oraz osoby poniżej 18 lat życia (jeśli nie są pod opieką prawnych opiekunów) nie mogą odbyć rejsu i nie zostaną wpuszczone na statek. Kobiety w ciąży zobligowane są do posiadania zaświadczenia (w języku angielskim) z informacją o tygodniu ciąży oraz że przebiega ona w sposób prawidłowy.
- Na statek nie wolno wnosić niebezpiecznych przedmiotów, m.in: żelazek, scyzoryków, czajników elektrycznych, świeżej żywności (np. warzywa i owoce), napojów alkoholowych oraz żadnych materiałów łatwopalnych. Zostaną one odebrane przy wejściu na statek, wzięte w depozyt i oddane przy zejściu ze statku.
- Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.
- Walutą obowiązującą na statku: USD

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Statek Norwegian Star to duży statek wycieczkowy, zbudowany w 2001 r., wyremontowany w 2021 r., należący do armatora Norwegian Cruise Line (NCL). Statek składa się z 15 pokładów, ma 294 m dł., a załoga liczy około 1.031osób. Statek może zabrać na pokład 2.348 pasażerów.

Kabiny

Główne rodzaje to kabiny: wewnętrzne (bez okna), zewnętrzne z oknem i zewnętrzne z balkonem. Wszystkie kabiny wyposażone są w 2 osobne łóżka lub jedno łóżko małżeńskie (queen-size), posiadają: łazienkę (prysznic, toaleta, suszarka do włosów), toaletkę, telewizor, mini sejf oraz klimatyzację.
- Kabina wewnętrzna bez okna. Zlokalizowane na pokładach 4-5, 8-12.
- Kabina zewnętrzna z oknem lub bulajem. Zlokalizowane na pokładach 4-6, 8. W zależności od lokalizacji kabiny (pokładu) okna mają zróżnicowane rozmiary, kształty (możliwy bulaj- okrągłe okno) i widoki.
- Kabina zewnętrzna z balkonem. Zlokalizowane na pokładach 8-9, 10-11.
Istnieje możliwość zakwaterowania w kabinach 3- i 4-osobowych na potwierdzenie i zależy od aktualnej dostępności na statku. W celu zamówienia takiej kabiny prosimy o kontakt z naszym Konsultantem.

Do dyspozycji gości

Basen Osasis z dwoma jacuzzi i barem, 6 jacuzzi rozlokowanych na pokładzie 12, kasyno z popularnymi automatami do gier oraz stołami do gry w kości, blackjacka i innych gier karcianych, strefa zabaw dla dzieci do lat 3, strefa zabaw dla dzieci w wieku 3-12 lat, strefa rozrywki dla nastolatków, salon piękności i spa, siłownia z ofertą zajęć fitness, boisko do koszykówki/siatkówki, dwa pola do mini-golfa, salon gier, profesjonalne usługi fotograficzne, kafejka internetowa, ścieżka do joggingu/pieszych spacerów, trzypoziomowe audytorium z widowiskami w stylu Broadwayu lub Las Vegas, biblioteka, winiarnia, gdzie można iść na degustację i zakupy.
Niektóre atrakcje są dodatkowo płatne. Na statku akceptowane są karty kredytowe.

Program sportowy i animacyjny

Na Gości czeka szereg animacji w ciągu dnia oraz wieczorami, m.in. Band on the Run – klub muzyczny w stylu lat 70-tych, występy taneczne i muzyczne, teleturniej z nagrodami pieniężnymi.

Bary, kluby i kawiarnie

Bliss Ultra Lounge – klub nocny z energetyczną muzyką i tanecznym klimatem.
Spice H2O – bar dla dorosłych inspirowany plażowymi imprezami na Ibizie, za dnia oferujący relaks w jacuzzi, a w nocy dyskoteki pod gwiazdami.
Sugarcane Mojito Bar: bar mojito
Gatsby's Champagne Bar – bar oferujący szampana i wina musujące, utrzymany w klasycznym stylu art deco
Proof Whiskey Bar – Bar oferujący zarówno ręcznie robione koktajle, jak i klasyczne trunki
Sky High Bar – Swobodny bar na świeżym powietrzu z widokiem na ocean
Star Casino Bar – Bar w kasynie

Wyżywienie

W cenie rejsu wyżywienie obejmuje śniadania, obiady i kolacje, a także dodatkowe posiłki w następujących restauracjach, bez konieczności dokonywania wcześniejszej rezerwacji:
Dwie restauracje główne (Aqua i Versailles): klasyczne dania kuchni międzynarodowej
O'Sheehan's Bar & Grill: Kuchnia irlandzka, klasyczne dania pubowe, otwarta 24 godziny na dobę.
Garden Café: Bufet oferujący śniadania, lunche i kolacje z różnorodną kuchnią.
Shanghai's Noodle Bar: Kuchnia azjatycka, dania z woka z makaronem, zupy.
Ginza – Restauracja azjatycka oferująca świeżo przygotowane makarony, dania z woka i zupy
Topsiders Bar & Grill – Grill na świeżym powietrzu przy basenie z nieformalną atmosferą, serwujący grillowane burgery, hot dogi i inne przekąski idealne na szybki posiłek.
W cenie jest również dostęp do dystrybutorów z kawą, herbatą i zimnymi napojami. Napoje alkoholowe – dodatkowo płatne.
Usługi Room Service są dostępne przez 24 godziny na dobę, ale są dodatkowo płatne.

Restauracje à la carte dodatkowo płatne

Moderno Churrascaria: restauracja brazylijska oferująca bogaty bufet sałatkowy oraz tradycyjne wolno pieczone mięsa.
Cagney's Steakhouse: amerykańska restauracja oferująca Certified Angus Beef®, czyli certyfikowaną wołowinę jakości premium, a także frytki truflowe.
La Cucina: włoska restauracja oferująca klasyki kuchni włoskiej i domowe Tiramisu.
Le Bistro: francuska restauracja serwująca eleganckie dania w romantycznej atmosferze.
Teppanyaki: japońska restauracja z pokazem gotowania na żywo, gdzie szef kuchni przygotowuje dania na dużym stalowym grillu.
Atrium Café – Kawiarnia
Sushi – Nowoczesny sushi bar z tradycyjnymi japońskimi przekąskami
W wymienionych restauracjach może być konieczna wcześniejsza rezerwacja.

Dodatkowo płatny Pakiet DELUXE (można zakupić wyłącznie przed rejsem)
UWAGA! Pakiet dotyczy maksymalnie dwóch osób na kabinę!

Nasz Pakiet Deluxe to doskonały wybór dla gości, którzy chcą cieszyć się dodatkowymi udogodnieniami podczas swojego rejsu. Pakiet zawiera napoje alkoholowe i bezalkoholowe, posiłki w restauracjach a la carte, dostęp do internetu oraz zniżki na wycieczki fakultatywne.

NAPOJE
Pakiet Deluxe umożliwia nieograniczone korzystanie z szerokiej gamy markowych napojów bezalkoholowych, piw, wysokoprocentowych alkoholi, koktajli oraz win podawanych na kieliszki. W ofercie znajdują się także piwa butelkowane lub z beczki – wszystko do wartości 15 USD za porcję. Pakiet obowiązuje przez cały czas trwania rejsu, pozwalając na nieograniczone delektowanie się ulubionymi napojami.

RESTAURACJE A LA CARTE
Pakiet Deluxe obejmuje 2 posiłki w wybranej restauracji a la carte (dla osób zakwaterowanych w kabinach wewnętrznych oraz z oknem) albo 3 posiłki w wybranych restauracjach a la carte (dla osób zakwaterowanych w kabinach z balkonem). Restauracje wymagają wcześniejszej rezerwacji.

Wi-Fi
Pakiet Deluxe obejmuje 300 min. dostępu do internetu na osobę na czas trwania rejsu:
- przeglądanie stron www,
- używanie aplikacji społecznościowych takich jak Facebook, Instagram, WhatsApp, Twitter i Snapchat,
- zarządzanie e-mailami i udostępnianie plików przez Gmail, iCloud, Yahoo, Outlook, Dropbox, Google Drive,
- komunikacja i dzwonienie przez: iMessage, FaceTime, Skype Messenger, Zoom, Facebook, Instagram, Twitter, Snapchat, WeChat, Telegram, Google Duo, Viber,
- dostęp do sklepów z aplikacjami jak Google Play Store i iOS AppStore, Microsoft Store,
Uwaga! Pakiet nie obsługuje strumieniowania wideo.
(Po wykorzystaniu 300 minut można dokupić dodatkowy czas dostępu do internetu: w zakresie podstawowym ok. 29,99 USD za urządzenie/dzień oraz ok. 39,99 USD za urządzenie/dzień - w zakresie rozszerzonym z dostępem do platfrom streamingowych - usługa dostępna na statku).

ZNIŻKI NA WYCIECZKI FAKULTATYWNE
Zniżka w wysokości 25 USD/ os. dotyczy wszystkich wycieczek dodatkowych proponowanych podczas trwania rejsu przez naszego pilota.

Wizy

Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty powrotu.

Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na 30 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Świadczenia

Cena obejmuje: przeloty samolotami rejsowymi do/z Argentyny (Warszawa - Buenos Aires- Warszawa, z międzylądowaniami), zakwaterowanie (razem 14 noclegów) na statku Norwegian Star (dokładne opisy kabin znajdują się w systemie rezerwacyjnym i na stronie internetowej r.pl), 1 lub 2 noclegi w Buenos Aires (szczegóły w programie) w hotelu**/*** ze śniadaniem, korzystanie z większości atrakcji na statku (dokładny opis statku w sekcji: zakwaterowanie), transfery: lotnisko-hotel-statek-lotnisko, wyżywienie podczas rejsu jak w opisie statku (bez napojów alkoholowych i butelkowanych), opiekę polskiego pilota, podatki portowe, opłaty serwisowe, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: napojów alkoholowych i butelkowanych na rejsie, depozytu min. 300 USD płatnego w pierwszym dniu rejsu (gotówką lub kartą), obowiązkowego pakietu płatnego u pilota na miejscu (bilety wstępów w Buenos Aires, opłat serwisowych na statku, napiwków) w wysokości ok. 460 USD/ os., wycieczek fakultatywnych podczas rejsu oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.
Na krańcu świata: Patagonia, Falklandy i Antarktyda - rejs
Na krańcu świata: Patagonia, Falklandy i Antarktyda - rejs
Na krańcu świata: Patagonia, Falklandy i Antarktyda - rejs
Na krańcu świata: Patagonia, Falklandy i Antarktyda - rejs
Na krańcu świata: Patagonia, Falklandy i Antarktyda - rejs
Na krańcu świata: Patagonia, Falklandy i Antarktyda - rejs
Na krańcu świata: Patagonia, Falklandy i Antarktyda - rejs
Na krańcu świata: Patagonia, Falklandy i Antarktyda - rejs
Na krańcu świata: Patagonia, Falklandy i Antarktyda - rejs
Na krańcu świata: Patagonia, Falklandy i Antarktyda - rejs
Na krańcu świata: Patagonia, Falklandy i Antarktyda - rejs
Na krańcu świata: Patagonia, Falklandy i Antarktyda - rejs
Na krańcu świata: Patagonia, Falklandy i Antarktyda - rejs
Na krańcu świata: Patagonia, Falklandy i Antarktyda - rejs
Na krańcu świata: Patagonia, Falklandy i Antarktyda - rejs
Na krańcu świata: Patagonia, Falklandy i Antarktyda - rejs
Na krańcu świata: Patagonia, Falklandy i Antarktyda - rejs
Na krańcu świata: Patagonia, Falklandy i Antarktyda - rejs
Na krańcu świata: Patagonia, Falklandy i Antarktyda - rejs
Na krańcu świata: Patagonia, Falklandy i Antarktyda - rejs
Na krańcu świata: Patagonia, Falklandy i Antarktyda - rejs
Na krańcu świata: Patagonia, Falklandy i Antarktyda - rejs
Na krańcu świata: Patagonia, Falklandy i Antarktyda - rejs
Na krańcu świata: Patagonia, Falklandy i Antarktyda - rejs
Na krańcu świata: Patagonia, Falklandy i Antarktyda - rejs
Na krańcu świata: Patagonia, Falklandy i Antarktyda - rejs
Na krańcu świata: Patagonia, Falklandy i Antarktyda - rejs
Na krańcu świata: Patagonia, Falklandy i Antarktyda - rejs
Na krańcu świata: Patagonia, Falklandy i Antarktyda - rejs
Na krańcu świata: Patagonia, Falklandy i Antarktyda - rejs
1 / 30

Na krańcu świata: Patagonia, Falklandy i Antarktyda - rejs

Za osobę25 035
Razem
50 070 zł
Zaliczka 30% 15 020 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy
Cena obejmuje: przeloty samolotami rejsowymi do/z Argentyny (Warszawa - Buenos Aires- Warszawa, z międzylądowaniami), zakwaterowanie (razem 14 noclegów) na statku Norwegian Star (dokładne opisy kabin znajdują się w systemie rezerwacyjnym i na stronie internetowej r.pl), 1 lub 2 noclegi w Buenos Aires (szczegóły w programie) w hotelu**/*** ze śniadaniem, korzystanie z większości atrakcji na statku (dokładny opis statku w sekcji: zakwaterowanie), transfery: lotnisko-hotel-statek-lotnisko, wyżywienie podczas rejsu jak w opisie statku (bez napojów alkoholowych i butelkowanych), opiekę polskiego pilota, podatki portowe, opłaty serwisowe, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: napojów alkoholowych i butelkowanych na rejsie, depozytu min. 300 USD płatnego w pierwszym dniu rejsu (gotówką lub kartą), obowiązkowego pakietu płatnego u pilota na miejscu (bilety wstępów w Buenos Aires, opłat serwisowych na statku, napiwków) w wysokości ok. 460 USD/ os., wycieczek fakultatywnych podczas rejsu oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Atuty oferty

Buenos Aires: Plaza de Mayo • Tango argentyńskie • Cmentarz Recoleta • Montevideo • Puerto Madryn: rezerwat lwów morskich • fiesta gaucha • Cieśnina Magellana • Ushuaia: podróż na Koniec Świata • Park Narodowy Ziemi Ognistej • Antarktyda • Falklandy • statek Norwegian Star**** • w cenie: wyżywienie FB • polski pilot na pokładzie statku
Rodzaj wyjazdu

Objazd

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Pokoje

Kabina zewnętrznna z bulajem

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: Metraż około 14 m2 | 1 pomieszczenie

Ostatnie 2 pokoje

bez dopłaty

Kabina zewnętrzna z balkonem

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: Metraż około 18-28 m2 | 1 pomieszczenie | Balkon / taras

Ostatnie 2 pokoje

+15 572

zł/Pokój

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem