Petersburg - Ryga -Tallin - Wschodni zefir

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.3 /6 ( 2 opinii )
Wycieczka autokarowa
Petersburg – Wenecja Północy • Twierdza Pietropawłowska - kolebka miasta • Helsinki – stolica Finlandii • Tallin – średniowieczne stare miasto (UNESCO) • Ryga – perła architektury secesyjnej • super rejs promem na trasie Helsinki – Petersburg – Tallin.

Terminy i ceny wycieczki 7

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg rozkładu. Podczas przejazdu organizowane są krótkie postoje. Przyjazd do hotelu w Rydze, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 670 km)

Dzień 2

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Rygi z przewodnikiem lokalnym – zobaczymy wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO starówkę z Basztą Prochową i Bramą Szwedzką, zamek (siedzibę prezydenta kraju), a także charakterystyczny zespół średniowiecznych kamieniczek „Trzej Bracia”. Udamy się również na spacer ulicami Alberta i Elżbiety, które słyną z architektury secesyjnej; zobaczymy Małą i Wielką Gildię kupiecką, kościół luterański św. Piotra oraz dom Bractwa Czarnogłowych. Na zakończenie – degustacja najsłynniejszego trunku łotewskiego – balsamu ryskiego. Czas wolny w centrum Rygi, dla chętnych, za dodatkową opłatą - obiad z potrawami kuchni łotewskiej (ok. 23 EUR/os.) Przejazd do stolicy Estonii – Tallina zakwaterowanie w hotelu i nocleg (Trasa ok. 320 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** (razem 2 rozpoczęte doby hotelowe); w okolicy Rygi i Tallina.
Pokoje: wygodne, 2-osobowe (możliwość dostawki; UWAGA!!! pokoje z 3 osobnymi łóżkami na zapytanie) z łazienkami i wc, często z TV. Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.
Wyżywienie: śniadania (2; najczęściej bufet)
Kategoria lokalna: *** Prom St.Peterline
 – Princess Anastasia. Duży prom wycieczkowy, należący do armatora St.Peterline. Składa się z kilku pokładów. Statek może zabrać na pokład do 2500 pasażerów.
Do dyspozycji gości: recepcja, windy, mini-galeria handlowa, sala widowiskowa i dyskotekowa.
W strefie restauracyjnej: obszerna restauracja bufetowa, restauracje i bar a la carte, strefa SPA z sauną i jacuzzi (niektóre z atrakcji dodatkowo płatne). Na statku odbywają się różne animacje, przedstawienia, występy muzyków itp. Usługi typu Internet, telefon, usługi medyczne itp. są dodatkowo płatne.
Na statku akceptowane są gotówka oraz karty debetowe np.- Visa, Mastercard, Maestro (przy dostępności połączenia satelitarnego) i kredytowe np. Visa, Mastercard, American Express. Karty bankomatowe mogą nie być akceptowane. Na statek nie można wnosić niebezpiecznych przedmiotów i żelazek, scyzoryków, czajników elektrycznych oraz materiałów łatwopalnych.
Kabiny: ok.800 kabin o różnej wielkości i standardzie. W cenie 4 os. kabiny wewnętrzne klasy B (ok.8 m 2; możliwa dostawka) ulokowane przeważnie na 4 i 5 pokładzie (bez okna). Wszystkie kabiny z łazienką (WC); suszarki za dopłatą. Za dopłatą dostępne kabiny 2-osobowe (możliwe tylko w przypadku rezerwacji pokoi 2-osobowych, a nie 1-osobowych lub 3-osobowych) i 1-osobowe. Wyżywienie: śniadania (2); możliwość dokupienia (2) obiadokolacji (konieczna wcześniejsza rezerwacja w systemie).
Wizy
Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.. UWAGA!!! powyższe informacje odnoszą się do obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowe lub wizowe.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), przeprawy promami: Tallin – Helsinki (ok. 2 godz) oraz Helsinki - Petersburg – Tallin ( 2 rozpoczęte doby hotelowe na promie w kabinach 4 os.), zakwaterowanie w hotelach (2 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania (2 w hotelach oraz 2 na promie); program turystyczny jw., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:  biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, opłat za przewodników lokalnych, opłat rezerwacyjnych, napiwków, zestawu słuchawkowego Tour Guide: ok. 120 EUR/os (płatne pilotowi na miejscu) oraz wycieczek fakultatywnych i innych wydatków osobistych. Fakultatywnie (za dodatkowa opłatą): obiad w Tallinie ok. 23 EUR/os, obiad w Rydze ok. 23 EUR/os.
Istnieje możliwość dopłaty do 2 obiadokolacji na promie (Helsinki - Petersburg – Tallin) - wg dopłaty w cenniku i systemie rezerwacyjnym.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/petersburg-ryga-tallin-wschodni-zefir/zakwaterowanie-bap

Dodaj opinię

5.3

Ocena ogólna wycieczki

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon