Opinie o Estival Islantilla

Kategoria lokalna: 4

5.5/6
(188 opublikowanych opinii)
Powyższa ocena stanowi średnią arytmetyczną ocen z opublikowanych opinii.
Zobacz szczegóły

Oceny szczegółowe

Atrakcje dla dzieci
5.5
Obsługa hotelowa
5.5
Plaża
5.6
Pokój
5.1
Położenie i okolica
5.5
Rezydent
5.3
Sport i rozrywka
5.0
Wyżywienie
5.6
Zweryfikowane treści - Opinie pochodzą od Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.
pani z lornetka
Dowiedz się, co sądzą inni
Nowość AI

Zastanawiasz się, czy ten hotel to dobry wybór? Wpisz pytanie, a dostaniesz podsumowanie wszystkich opinii naszych gości.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    33

    Wakacje z dzieckiem 13 miesięcznym.

    Szymon, 02.07.2023 | Termin pobytu: czerwiec 2023 | Tagi: 26-35 lat, z rodziną

    Spędziliśmy 8 dni z biurem Rainbow . Byłem z Żoną i córka 13 miesięczna. Hotel wywołał lepsze wrażenie niż na zdjęciach czy w opinii innych ludzi. Byliśmy w ostatnim tygodniu czerwca. Wyżywienie Allinclusive. Alkohol bardzo duży wybór. Śniadania monotonne. W zasadzie co rano to samo. Aczkolwiek przy tygodniowym pobycie w każdy dzień zje się coś innego, bardzo duży wybór. Obiady również podobnie jak śniadania , ale o wiele więcej możliwości. Po prostu więcej jedzenia. Kolacje to już sprawa na 6+. W każdy dzień była inna tematyka. Dzień włoski, azjatycki, amerykański , hiszpański, regionalny.... Jeden dzień byliśmy na kolacji meksykańskiej. Jest w hotelu restauracja i raz na pobyt można zapisać się do tej restauracji w barze przy basenie Ibiza. Plaża piaszczysta. Leżaki i parasole na plaży darmowe w opcji od rana do południa albo od południa do wieczora. Na cały dzień to już płatne. Basen duży od 30cm głębokości aż do 220cm. Jeden średni basen ze zjeżdżalniami , torem przeszkód. Fajne dla młodzieży. Brodzik 40cm fajna sprawa bo pod żaglami. Nie świeci słońce na maluchy. Na duży plus że w knajpce przy dużym basenie żeby wejść do środka trzeba założyć klapki i koszulkę. Przy barze z drinkami można już w środku kąpielowym. Personel hotelu bardzo miły i pomocny. Pani animatorka Ola bardzo sympatyczna i też pomocna. Na dużym basenie animacje w ciągu dnia i aerobik. Wzdłuż hotelu promenada na kilka kilometrów. Dla tych co nie lubią chodzić w hotelu można wypożyczyć rowery żeby ją pokonać. Pokoje na 4+ . Zawsze czyste ale widać gdzieniegdzie odprysk np na płytkach. A pokoju mieliśmy aneks kuchenny oraz balkon z widokiem na okolicę. Jedyny ogromny minus to taki że kupiliśmy wycieczki fakultatywne przez aplikację.... Żeby nie tracić czasu na spotkanie z rezydentem.... Ale tak musieliśmy się udać to Pani rezydent po bilety na wycieczkę. Ciężko takie coś zorganizować przez aplikację ? Lub na maila bilet? A spotkanie z Panią rezydent kiedy bilety na wycieczkę dostaniemy która została wykupiona przez aplikację a nie u niej. Już było widać że ma problem. Pewnie ma prowizje jakaś od sprzedaży tych wycieczek. Potem jak udaliśmy się na spotkanie z nią to zamiast dać nam ten bilet i byłoby z głowy to musieliśmy czekać aż Pani wszystko powie reszcie grupie i na koniec po wszystkim dopiero była mowa o wycieczkach fakultatywnych . ( Czekaliśmy przed planowanym spotkaniem żeby być pierwszym) Tragedia . To jedyne co bardzo nas zirytowało.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Wspaniałe Wakacje

    Lukasz , Wieleń 25.08.2025 | Termin pobytu: sierpień 2025 | Tagi: 36-45 lat, z rodziną

    Wakacje w tym obiekcie to prawdziwy wypoczynek ,to co oglądaliśmy w latach 90 w TV jako spełnienie najwspanialszych wakacji tam się znajduje. Największy zachwyt to w jaki sposób są podawane posiłki ich różnorodność i wspaniały smak. Hiszpanie świetnie gotują Jest Jeden minus przywozisz dodatkowe kilogramy do domu :) Pozdrawiam i polecam

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    1

    Majowy urlop Costa de la Luz

    Nicolo 15.05.2025 | Termin pobytu: maj 2025 | Tagi: 26-35 lat, z rodziną

    Mój wyjazd miał miejsce na początku maja. Temperatura w tym okresie nie rozpieszcza (należy o tym pamiętać przy wybieraniu dat). W pełnym słońcu było przyjemnie, nie mniej jednak dość mocno potrafi tam wiać... Jak to nad oceanem. Zacznę mój komentarz od tego, że opis jest bardzo zgodny ze stanem faktycznym. Hotel jest na dobrym poziomie. Nie jest to fakt faktem poziom premium czy luksusowy (ale cena też tego nie sugeruje), natomiast jest naprawdę wygodny i dobrze zorganizowany. Otoczenie hotelu jak i wewnętrzna infrastruktura jest szalenie ładna i przyjemna. Najprościej powiedzieć, że szczerze chce się tam być. Zanim przejdziemy do opisu tego co faktycznie znajduje się wewnątrz to słów kilka o miasteczku Islantilla. Miasteczko oferuje wszystko czego potrzeba na leniwych wakacjach. W odległości kilkuset metrów jest pasaż handlowy z licznymi sklepami i marketem. Kilometr dalej idąc piękną promenadą nad oceanem docieramy do Mercadony (ja akurat lubię czasem odwiedzić lokalne sklepy, więc dla mnie to ważny element). W samym miasteczku jest więcej marketów ale to można wygooglować. Same spacery promenadą są bardzo atrakcyjne, a wchodząc w miasteczko też można sporo ładnych widoków zaobserwować. Ale wracając do samego hotelu... Jest w nim wszystko co niezbędne. -Trzy bary pełne pysznych drinków (choć karta nie jest najbogatsza, da się znaleźć coś dla siebie albo poprosić o własny mix), jeden wewnątrz pod lobby z wyjściem na ogród, dwa przy basenach, jeden mniejszy i jeden duży z barem z przekąskami. Przekąski smaczne (co nie jest standardem) choć wybór jest ograniczony. Hamburgery, hotdogi, burito, pizza, frytki i warzywa. -Restauracja. Duża, podzielona na dwie części aby zapewnić płynność przy dużym obłożeniu. Wybór nie jest najbogatszy w porównaniu do hoteli w Turcji czy Egipcie ale jak na Europę to należy się wyraźna pochwała. Wszystko smaczne i świeże. Nigdy nie dopuszczają by czegoś brakowało. Jestem bardzo wybredny ale zawsze coś dla siebie znalazłem. Bardzo dobre godziny serwowania. -Baseny i leżaki. Dość dużo przestrzeni, dobrze rozmieszczone. Mimo naprawdę dużego obłożenia (szokujące tak daleko od sezonu) dało się znaleźć miejsce dla siebie. Leżaki czyste i wygodne. Baseny czyste ale nie podgrzewane. Jeden główny duży, jeden mały ze zjeżdżalniami (nawet sporymi... ja jako dorosły też sobie zjechałem i było spoko) oraz mały zacieniony na boku. Poza tym sporo zacienionych stref z fotelami, stolikami itd. -Plaża. Piękna szeroka piaszczysta, często sporo muszelek na brzegu. -Ogród. Naprawdę chce się spacerować dookoła. -Cały hotel jest objęty "strefą dla niepalących" jest za dobrze zorganizowana przestrzeń dla palaczy na uboczu ale nie za daleko. Z ławeczkami stolikami itd. -Pokoje są duże i porządne. Można by je trochę odświeżyć ale nie jest to nic co by miało bardzo przeszkadzać. Co ważne są czyste. Hotel mocno zdominowany przez Brytyjczyków i ludzi z dziećmi (nie wiem czy to kwestia terminu czy tak już ma). Więc jeśli szukacie świętego spokoju... to nie tutaj. Bo o ile przez połowę wyjazdu było spoko, tak przez dwa dni te dzieci jednak dawały w kość. Dla rodzin z dziećmi jest dość bogata infrastruktura. Rezydentka (Klaudia) baaaaardzo dobrze reaguje na wszystkie potrzeby. Oferta wycieczek fakultatywnych dość bogata i interesująca. Ja wybrałem Portugalię i Seville. Obie szczerze polecam. Oczywiście zawsze jest za mało, za krótko itd. Nie mniej jednak szczerze POLECAM. Sam hotel również polecam. Zwłaszcza kiedy jest w dobrej promocji.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    5

    Bardzo polecam hotel i miejsce!

    Jędrzej, - 08.08.2024 | Termin pobytu: lipiec 2024 | Tagi: 36-45 lat, z rodziną

    Costa de la luz co do zasady to wakacyjny pewniak. Słońce zapewnione a temperatury nie są dokuczliwe nawet w środku sezonu. Delikatny wiaterek od strony Oceanu Atlantyckiego zapewnia nadmorski mikroklimat. Plaże szerokie i piaszczyste. Zejście do oceanu delikatne bez stromych tąpnięć. Turyści raczej lokalni (Hiszpanie i Portugalczycy) i brak hałaśliwych grup z różnych części Europy. Hotel sieci Estival spełnił moje oczekiwania. Lokalizacja jest top albowiem otwierając furtkę z ogrodu hotelowego wychodzi się wprost na nadmorską promenadę (do plaży dzieli kilkadziesiąt metrów - nie ma żadnej ulicy przez którą trzeba by się przedzierać). Brak tłumów. Obłożenie leżaków bezproblemowe na plaży i basenie. Obiekt nie jest olbrzymi więc łatwo się w nim poruszać. Ogród ładny i zadbany. Restauracja zapewnia świetne jedzenie, urozmaicane każdego dnia o nowe akcenty regionalne. Pokoje to typowe cztery gwiazdki (sprzątane codziennie i sprawnie). Obsługa przemiła i pomocna. Tym razem nie podróżowaliśmy nigdzie poza Islantillę (było chyba za dobrze;) ale jest to doskonały punkt wypadowy do zwiedzenia tej części Hiszpanii i południa Portugalii.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Słoneczna Hiszpania

    Adam 26.08.2025 | Termin pobytu: sierpień 2025 | Tagi: 36-45 lat, z rodziną

    Hiszpania po raz kolejny okazała się trafionym kierunkiem. Lot charterem LOT, przyjemny i bezproblemowy. Na lotnisku pełna informacja przekazana przez pracowników biura. Od samego początku czuliśmy się zaopiekowani. Po dojeździe zakwaterowanie przebiegło szybko i bezproblemowo. Hotel Estival okazał się bardzo dużym hotelem, ale bardzo czystym. Poruszanie się po kompleksie jest intuicyjne. Przygotowywane posiłki były pyszne, a wieczorami mogliśmy doświadczyć kolacji z różnych kuchni świata. Cała obsługa hotelu bardzo miła i życzliwa. Baseny czyste, animatorzy super! Dużo miejsca do odpoczynku, bez walki o leżaki (pomimo tak dużej ilości osób!). Wyjście za hotel oznaczało w zasadzie bycie na plaży! Temperatura idealna! Bardzo ciekawe wieczorne animacje! Na terenie hotelu trzy bary z dostępem do picia i jedzenia. Na uwagę zasługuje również niezwykle kulturalne zachowanie ludzi. Hotel dla rodzin z dziećmi, choć dzieci absolutnie nie absorbowały uwagi! Tak jakby wszystko współgrało! Jednym słowem super wyjazd!

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    4

    Relax przy wspaniałej plaży

    Natalia, Kalisz 05.09.2024 | Termin pobytu: sierpień 2024 | Tagi: 26-35 lat, samemu

    Moim zdaniem hotel super, pokoje ładne i czyste ja akurat posiadałam z aneksem kuchennym więc można zaparzyć kawę lub herbatę która się tam znajduję, dużo leżaków na plus oczywiście i nie ma czegoś takiego że ktoś zajmie leżak ręcznikiem więc spokojnie każdy nad basenem znajdzie dla siebie miejsce, Hotel raczej głównie nastawiony na rodziny z dziećmi ale mnie jako singielce to nie przeszkadzało. Plaża od razu przy hotelu ( piaszczysta z duża ilością muszelek ) leżaki na plaży płatne 5 euro dla gości hotelowych. Bogaty wybór jedzenia oraz napoi każdy znajdzie coś dla siebie. Polecam krewetki które są świeżo wyławiane z tamtejszych wód. Na plaży można wypożyczyć deski do pływania. Obsługa hotelowa miła i zawsze uśmiechnięta. W hotelu można wyporzyczyć rowery fajna sprawa dla aktywnych.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    3

    Ok

    KATARZYNA, Truskaw 02.08.2024 | Termin pobytu: lipiec 2024 | Tagi: 46-55 lat, z rodziną

    Przyjazd z lotniska do hotelu bez problemu jazda autokarem około 1ha 45 minut hotel ładny obsługa ok pokój nie zasługuje na 4* ale.ok max 3* mieśliśmy ładny widok na basen jedzenie bardzo dobre prawie co dziennie co innego bar drink super z tyłu hotelu za basenami piękne wyjście na promenadę i ocean

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    5

    Jak w raju cudnie

    Dorota, Warszawa 21.09.2023 | Termin pobytu: wrzesień 2023 | Tagi: 56-65 lat, samemu

    Doskonałą organizacją _rezydent.pilot lotnisko i już na miejscu. Hotel Super. Czysto.codzienne sprzątani, wym. Ręczników a tere nbaseny poprostu bosko i ten cudny ocean plaża promenada bardzo polecam jedzenie urozmaicone dawne nie byłam na tak wspaniałych wczasach

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Dwójka 65+

    EWA, Białystok 19.06.2025 | Termin pobytu: czerwiec 2025 | Tagi: powyżej 65 lat, w parze

    Hotel znakomicie położony tuż przy pięknej szerokiej plaży. Szeroki wybór dań, każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Duży wybór owoców morza. Sprawne sprzątanie stolików w restauracji. Nie było problemu ze znalezieniem wolnego miejsca. Bardzo dużo stolików dwuosobowych. Świetne drinki, kawa i soki. Pyszna gorąca czekolada z automatu. Codziennie inne atrakcje w mini teatrze, szkoda jednak, że nie było wieczoru z flamenko, a to przecież Andaluzja.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    2

    Dwa tygodnie laby i sjesty:)

    Ernest 23.06.2025 | Termin pobytu: czerwiec 2025 | Tagi: 46-55 lat, w parze

    Pobyt oceniamy na bardzo udany dwa tygodnie to naprawdę dużo żeby wpaść w rytm Hiszpański, Hotel, obsługa, wyżywienie na poziomie, jedyny minusik za położenie hotelu, cicha spokojna okolica wszędzie trochę daleko, brak konkretnego centrum, ale nie popsuło nam to wakacji, rezydentka na wysokim poziomie bardzo pomocna, zawsze w kontakcie. Polecamy serdecznie